Messenger trazi pin kod

Pre jedno dve godine Meta me nije pustila da se ulogujem tacnije trazila mi je neki ID dokument (licna, pasos). Ako sam pre toga bio barem 10 godina na sistemu, sta ima da me pitas za ID - imas istorijat naloga. Tako, odlucio sam da Meta ne mora da ima moj id, i da to ne mora da imaju u svojoj bazi podataka. Inace barem jedno 5 godina ne koristim FB, moja politika na FB je bila da imam samo one ljude koje znam, a posto dobar deo ljudi koje znam je svuda okolo po svetu, i zivot se menja, email adrese, telefoni, nekako je FB za mene bila zbirka kontakata sa ljudima sa kojima se retko vidjam.

Posle par 'ispada' sa nekim sa liste 'prijatelja' ispostavilo se da cak i oni koje smatram prijateljima mogu postati naopacki.

I tako posle verovatno deceniju i po nisam clan FB i ostalih sistema koje drzi Meta. I uopste mi to ne menja nista u zivotu. Toliko o tome.
 
Ponosno nije clan Mete uskoro bice 2 godine. Tako da nemam tih problema.
Pre jedno dve godine Meta me nije pustila da se ulogujem tacnije trazila mi je neki ID dokument (licna, pasos). Ako sam pre toga bio barem 10 godina na sistemu, sta ima da me pitas za ID - imas istorijat naloga. Tako, odlucio sam da Meta ne mora da ima moj id, i da to ne mora da imaju u svojoj bazi podataka. Inace barem jedno 5 godina ne koristim FB, moja politika na FB je bila da imam samo one ljude koje znam, a posto dobar deo ljudi koje znam je svuda okolo po svetu, i zivot se menja, email adrese, telefoni, nekako je FB za mene bila zbirka kontakata sa ljudima sa kojima se retko vidjam.

Posle par 'ispada' sa nekim sa liste 'prijatelja' ispostavilo se da cak i oni koje smatram prijateljima mogu postati naopacki.

I tako posle verovatno deceniju i po nisam clan FB i ostalih sistema koje drzi Meta. I uopste mi to ne menja nista u zivotu. Toliko o tome.
Sa dve na pet pa na deceniju i po.
 
Sa dve na pet pa na deceniju i po.

poslednje 2 se ne logujem jer mi je blokiran nalog (koji ne zelim da odblokiram pod uslovima koji oni zahtevaju). Necete me - ne trebate mi.

poslednjih 5 pre te dve sam sporadicno dolazio na FB - dakle logovao sam se na postojeci nalog, ali vrlo neregularno.

pre 2+5 i dalje u istoriju od kako je napravljen FB sam bio regularan korisnik nekad i intenzivan. Ne secam se tacno kad sam otvorio nalog, ali cim su ga otvorili van akademije, uclanio sam se - mislim da je to sve ukupno bilo pre te 2+5 jedno desetak godina. Negde 2000 i neke.

evo kaze ovako: In 2006 Facebook opened its membership beyond students to anyone over the age of 13.
znaci tu negde 2006-7 sam napravio nalog.

2023 - 2 - 5 - 2007 = 9 godina. Znaci clan sam bio jedno 14 godina pre blokade. Eto. Nadam se da je jasnije.
 
Poslednja izmena:
Мета обухвата Инстаграм и Whatsapp.

Instagram je blokiran na isti nacin kao i fb, imao sam nalog na Instagramu ali nisam ga nesto bas koristio - nije mi bio koristan ni za sta.

Whatsapp mi radi (bez obzira sto je meta), valjda nece da ubijaju postojecu korisnicku bazu....

E da i messenger je bio tesno povezan sa FB od pocetka, znaci i on mi je blokiran. A bas me nesto i zabole patak daca zbog toga. Bio je samo zgodan da ne moram da zalazim na FB ako imam privatnu poruku. Ako nemam FB ne treba mi ni Messenger.
 
Poslednja izmena:

Back
Top