MERCEDES

Dizajnerski Lexus je, po mom mišljenju, lepši i to je opet stvar ukusa.

Cenom Lexus je pristupačniji i ima bogatiju dodatnu opremu dok su nemci svi do jednog poznati po dugim i skupim listama dodatne opreme.
Primer: C220cdi 31150€
IS220 d 28990€
Sad će neko reći to nije neka razlika, ali za tu cenu doplate Lexus može da se nadogradi i bude opremljeniji od mercedesa.
Razlika u ceni se tek vidi u višem segmentu, gde je razlika i preko 10000€ u korist Mercedesa.

Još jedna stvar: sredinom 90-ih imao sam priliku da vozim i Mercedesa slona 350e i Leksusa LS sa 3200cm. Mercedes je trošio po gradu 15-17l, a Lexus je to isto radio sa 10-12l. Nisam bio lenj pa sam se raspitao u čemu je razlika i u toyotinom servisu sam dobio odgovor da gasovi koji su nastali potrošnjom benzina, vraćaju se u motor na ponovno sagorevanje i tako u krug. Dok to kod mercedesa nije slučaj i ti isti gasovi isparavaju bez naknadnog sagorevanja.To objašnjenje sam dobio i kod mercedesovih servisera. Kad je tako bilo pre 15 godina mogu misliti kako je sad. U kombinaciji benzinskih motora sa hibridnim pogonom Toyota/Lexus je vodeći proizvođač po tom pitanju, dok se Mercedes tek sa BMW pred kraj 2009. godine upustio u te eksperimente. Ne sumnjam da će i oni biti uspešni u tome. O kvalitetu Lexusa govori i njegova prodaja u Americi jer svojom cenom je mnogo niže ispod premijum segmenta a daje isto ili čak možda i više, pa se izbirljivi amerikanci prosto otimaju o Lexus. Imam familiju u San Dijegu i odatle imam proverenu informaciju jer mi rođak radi u Toyota/Lexus salonu. Na Lexus čekaju i po 2 meseca, a liste narudžbina su im "duge kao moja ruka" reče mi rođa.
 
Eto vidiš. Auto boli lobanja...

Ipak je ovo moj favorit:

is.jpg
 
Poslednja izmena:
Još jedna stvar: sredinom 90-ih imao sam priliku da vozim i Mercedesa slona 350e i Leksusa LS sa 3200cm. Mercedes je trošio po gradu 15-17l, a Lexus je to isto radio sa 10-12l.

Koliko ja znam, taj Lexus LS ima samo jedan motor (dok "losiji" Mercedes W140 ima sedam), i to V8 od 4000 kubika.

E sad ;)

Slon 350 je turbodizel.
Da osmak (bilo koji) trosi 10-12 po gradu, a pritom uparen sa automatikom u autu od blizu 2 tone, verovacu kad sretnem Dzeja kod frizera.


giska_sa:
Nisam bio lenj pa sam se raspitao u čemu je razlika i u toyotinom servisu sam dobio odgovor da gasovi koji su nastali potrošnjom benzina, vraćaju se u motor na ponovno sagorevanje i tako u krug.

To se kod nas zove iberlauf.


Mercedes-Benz W140 je bio svemirski brod kad se pojavio. Ali bukvalno. Ogroman, mocan i nakrcan opremom kakva nije mogla ni da se zamisli, a to je islo do te mere da su stakla dupla, da ne magle. Za njega je i BMW 7 bio sprdnja, a ne neki japanski pseudonim za Toyotu. Dajte molim vas. Mercedes-Benz.
 
Poslednja izmena:
Dizajnerski Lexus je, po mom mišljenju, lepši i to je opet stvar ukusa.

Cenom Lexus je pristupačniji i ima bogatiju dodatnu opremu dok su nemci svi do jednog poznati po dugim i skupim listama dodatne opreme.
Primer: C220cdi 31150€
IS220 d 28990€
Sad će neko reći to nije neka razlika, ali za tu cenu doplate Lexus može da se nadogradi i bude opremljeniji od mercedesa.
Razlika u ceni se tek vidi u višem segmentu, gde je razlika i preko 10000€ u korist Mercedesa.

Još jedna stvar: sredinom 90-ih imao sam priliku da vozim i Mercedesa slona 350e i Leksusa LS sa 3200cm. Mercedes je trošio po gradu 15-17l, a Lexus je to isto radio sa 10-12l. Nisam bio lenj pa sam se raspitao u čemu je razlika i u toyotinom servisu sam dobio odgovor da gasovi koji su nastali potrošnjom benzina, vraćaju se u motor na ponovno sagorevanje i tako u krug. Dok to kod mercedesa nije slučaj i ti isti gasovi isparavaju bez naknadnog sagorevanja.To objašnjenje sam dobio i kod mercedesovih servisera. Kad je tako bilo pre 15 godina mogu misliti kako je sad. U kombinaciji benzinskih motora sa hibridnim pogonom Toyota/Lexus je vodeći proizvođač po tom pitanju, dok se Mercedes tek sa BMW pred kraj 2009. godine upustio u te eksperimente. Ne sumnjam da će i oni biti uspešni u tome. O kvalitetu Lexusa govori i njegova prodaja u Americi jer svojom cenom je mnogo niže ispod premijum segmenta a daje isto ili čak možda i više, pa se izbirljivi amerikanci prosto otimaju o Lexus. Imam familiju u San Dijegu i odatle imam proverenu informaciju jer mi rođak radi u Toyota/Lexus salonu. Na Lexus čekaju i po 2 meseca, a liste narudžbina su im "duge kao moja ruka" reče mi rođa.

To sa vracanjem izduvnog gasa (EGR) je fora koja postoji na svim autima (pa i MB) jos od kraja 70;tih a niti jedan auto to ne koristi da bi smanjio potrosnju nego da bi na leru bila manja emisija gasova. Mika i Zika iz tojotinog servisa pojma nemaju ili ih ti nisi dobro razumeo.
Leksus trosi manje po gradu jer je laksi i ima promenjivu bregastu i moderno ubrizgavanje goriva a Mercedes iz tih godina (350E mercedes u S klasi je napravljen 1971.) ima tek D-Jetronic (eventualno K-Jetronic), tehnologiju staru preko 40 godina danas.

Hibridni motori su u startu veliki stedise, i benzina i okoline. Jos uvek se ne zna tacna cena recikliranja baterija, sto u parama sto po zivotnu okolimu. To ce tek da dodje. Zato su u EU jaci na Dizelu i na biogorivima. Primera radi, AUDI je pre par godina pobedio, DRASTICNO, na 24h Le Mans-a sa svojim Diesel motorom. Na toj trci je presudan odnos potrosnje i pouzdanosti naspram kilometraze.

Imam i ja "rodju" u Australiji koji radi u MB salonu. Kaze da ne postoji lista cekanja (imaju efektivnu proizvodnju pa ne mora da se ceka niti jedna narudzbina) a takodje i da se na Mercedes, Audi, BMW i slicne EUroppejce placa porez na luksuz dok se na japance ne placa jer se smatraju kao ljudska potreba za prevoznim sredstvom ;)
"Rodja"... ume da bude po malo pristrastan a po nekad i nedovoljno informisan
 
Nemoj odma` da se ljutite samo sam hteo da malo pričamo o tome jer sa kim god da pričam na tu temu svi su ili pristrasni marki koju vole ili nemaju pojma. Zato sam nastupio umereno-provokatorski i nije mi bila namera da se svađam. Hvala na informacijama.
 
Moje misljenje je da je Meca nekad bio daleko kvalitetniji jer se sve radilo u Deutchland a sad se delovi rade u Turskoj,Slovackoj i ko zna gde jos a sve to zahvaljujuci jednom od direktora koji je hteo jeftiniju proizvodnju.On je smenjen a ono sto mogu da kazem cak i o tako losem po kvalitetu je da sam imao primerak E200 CDI koji je presao 780000 km a i dalje je radio lepo i bio lepo ocuvan unutra.Svaka cast Lexusu jer je to vrhunski auto ali mislim da je Meca ipak,bez obzira sto ga ne volim,ipak bolji za jednu malu nijansu a pogotovo u visoj klasi.
 
Moje misljenje je da je Meca nekad bio daleko kvalitetniji jer se sve radilo u Deutchland a sad se delovi rade u Turskoj,Slovackoj i ko zna gde jos a sve to zahvaljujuci jednom od direktora koji je hteo jeftiniju proizvodnju.On je smenjen a ono sto mogu da kazem cak i o tako losem po kvalitetu je da sam imao primerak E200 CDI koji je presao 780000 km a i dalje je radio lepo i bio lepo ocuvan unutra.Svaka cast Lexusu jer je to vrhunski auto ali mislim da je Meca ipak,bez obzira sto ga ne volim,ipak bolji za jednu malu nijansu a pogotovo u visoj klasi.

Svi proizvodjaci gledaju gde je jeftinija radna snaga pa tamo otvaraju fabrike ili pojedine delove za njivova vozila, tako da to nije politika jednog direktora iz mercedesa nego je to u globalu svih proizvodjaca.
U batocini ili indjiji ne znam tacno, neko ce mozda znati pa ce napisati, proizvodi se za majbaha poklopac motora(ona plastika preko motora).
Tako da to ne igra neku veliku ulogu sto se ne proizvodi kod njih, ima izuzetaka ali je to samo kod japanaca, ipak je japanski auto iz japana kvalitetniji nego japanski iz evrope, mislim prvenstveno zbog sklopova(brave,set kvacila.kocnice...) ne na motore.
 
Ma, Srbija sama po sebi ima dosta stvari koje prozvodi ...

Kad sam skoro nabaljao neku robu, prolazio sam tako par fabrika .... i syebo sam se ( iliti iznenadio ) kad sam video šta se sve proizvodi kod "nas" :D
 
Osvrt:
Mercedes AMG 300E
6.0 V8 "Hammer"


1z4cok5.jpg

Američki magazin Indside line podsetio je uoči nove godine na automobil, koji je osamdesetih godina bio strah i trepet na nemačkom Autobanu. Mala firma iz Burgstalla ponudila je svojim klijentima ugradnju 5.6 litarskog V8 motora u Mercedesovu E klasu. Rođen je Hammer.

Automobil je predstavljen 1986. godine, a već avgusta 1987. godine američki magazin Road & Track opisao je Hammer kao limuzinu sa 4 vrata, koja ide poput jednog Ferrarija Testarossa. Sam nadimak Hammer (Čekić) potiče od Amerikanaca, koji su se prvi oduševili konceptom super brze limuzine.

mbkah3.jpg

Hammer se nije mogao porediti sa pravim sportskim automobilima, ali je zaista bio brži na pravcu od njih. Magazin Auto Motor und Sport izmerio je maksimalnu brzinu od 303 km/sat. Ista je, kao uostalom i svi drugi podaci varirala od magazina do magazina.

Cena Hammera u SAD iznosila je $167,000 1987. godine, što je ekivalent današnjih $311,882. Radilo se o sumanutom iznosu novca u to vreme. Za $134,000 alternativa je bio Ferrari Testarossa, za $138,000 Countach, a za tričavih $69,000 Porsche 911. Autobild je naveo cenu od 335.550 nemačkih maraka na evropskom tržištu.

ta6n91.jpg

V8 motor kodne oznake M117 vukao je poreklo iz modela 560 SEC. Kompanija AMG je nudila ugradnju ovog motora u model 300E umesto postojećeg šestocilindraša, a zatim mu je menjana glava motora za odgovarajuću DOHC sa 4 ventila po cilindru. Krajnji rezultat je uvećanje snage za 177 KS na ukupno 360 KS.

Za još lepšu sumu novca inženjeri AMG-a su povećali zapreminu motora na 6 litara, uparili isti sa 4-stepenom automatskom transmisijom, te najvećim mogućim zadnjim diferencijalom i Gleason-Torsen zatvaračem. Uz brojna ojačanja išao je i paket modifikacija za karoseriju, koji ipak nije odavao tajnu koju je krio ovaj automobil.

k4xm6h.jpg

Za one kojima je preostalo još novca AMG bi ugradio sportsko ogibljenje, 17" točkove sa Pirelli P700 gumama dimenzija 215/45VR17 napred i 235/45VR17 pozadi.

Najsnažnija verzija sa 6.0 V8 motor razvijala je 385 KS i 566 Nm maksimalnog obrtnog momenta. Maksimalnu snagu motor je isporučivao pri 5500 o/min, dok je maksimalni obrtni momenat bio raspoloživ vozaču već od 4000 o/min.

Iako je većina proizvedenih primeraka bila bazirana na W124 karoseriji sa 4 vrata, neki od klijenata dobili su i Hammer na bazi kupea/karavana.

rs6h50.jpg

Hammer neki smatraju odgovorom AMG-a na BMW M5, koji je predstavljen u vidu koncept automobila 1984 godine. M5 koncept pokretao je motor legendarnog modela M1.

Tačan broj proizvedenih primeraka nije moguće predočiti, jer su kupci modifikacije mogli tražiti i naknadno. Mnogi od njih se nisu odlučili da kompletan AMG Hammer paket.

e8pgkw.jpg

I pored malog broja proizvedenih primeraka AMG Hammera, Mercedes je postao svestan značaja kompanije AMG, pa je već 1990. godine postignut sporazum kojim je omogućena distribucija AMG pripremljenih vozila putem Mercedesove ovlašćene mreže dilera.

Treba uzeti u obzir da podaci, koji se mogu naći na internetu variraju od izvora do izvora, što nam je predstavljalo problem kada smo pokušali dopuniti podatke preuzete od Inside Line magazina.


- Motor: Atmosferski M117 V8 w/AMG glava motora
- Pozicija: Napred/uzdužno
- Sistem ubrizgavanja goriva: Bosch CIS K-Jetronic
- Zapremina: 5953 cc / 363.3 in³
- Prečnik: 100 mm / 3.94 in
- Hod: 94.8 mm / 3.73 in
- Kompresioni odnos: 9.8:1
- Snaga: 287.1 kw / 385 KS @ 5500 o/min
- Specifična snaga: 64.67 KS po litru
- Obrtni momenat: 566 Nm / 417.5 ft lbs @ 4000 o/min
- Transmisija: S-Class 4-Stepeni Auto
- Maksimalna brzina: 305.8 km/h / 190 mph
- 0 - 60 mph: 4.8 s
- 0 - 100 mph: 13.0 s (po nekim podacima 11.5)
- 1/4 milje: 13.5 s @ 107 km/h
- Težina: 1650 kg
- Zapremina rezervoara: 90 lit
- Autobild.de> Cena: 335.550 DM(1988)

Izvor: Insideline.com via NacionalnaKlasa
 
Malo su pogresili su na "via Nacionalna Klasa"

M117 sa alu-blokom 5.6 litra vuce poreklo od celicnih M117.982 ili M117.985 4.5 litra sa D-Jet ili K-Jetronic ubrizgavanjem.

A sve to kao evolucija M116 motora (3.5 litra).

@ giska_sa

Ja sam te tacno tako i razumeo: umereno provokatorski ;)
A sve to je, kao sto kazes, zdravo za dobru diskusiju
 
Skupa je :)

Za 1200 evra Golfa II napravis da bude bukvalno kao nov, znaci odradis generalnu, limariju + farbanje, vesanje, enterijer, ma sve. Kad je rec o Mecki... pa, nece da moze ;)


'tico, evo za tebe...samo mu meti neki 200D i teraj

http://www.mojauto.rs/polovni-auto/444432

je l' ovo fabricki spojileri?


Proslo je vreme budzevina, i to je jedan od razloga sto nisam uzeo Mecku, vec Audi. Kad budem bio mocan za 280, onda cu je i kupiti.
A, W126 je drugacija stvar od W116, ovaj je ipak oldschool ;)
 
Sve se da zbudžiti... :D :D :D

Kod nas je 1985 Golf II i dalje minimum 2.000€ da se kortlja kako-tako a ispod 1.500€ nije, čim mu u saobraćajnoj piše "VW Golf".

Ali, mečka je posebna priča, ako je misliš drndati (mada, gde će ti duša...) uzmeš W123 200D i teraj... :(
 

Back
Top