mentalitet nasih ljudi

Zavidni,ljubomorni na tudji uspeh,omalovazavaju sta god neki pojedinac napravi (Nikolu Teslu su ismevali),uvek gledaju sta drugi ima a ne gledaju sebe! Primitivni i zatucani imamo Grand paradu i slicne bljuvotarije,Turbo Folk,Velikog Brata,glupe partiznaske filmove i uopste svi ratni filmovi (ako se mogu i nazvati ratnim) su promasaj glavno je da neko kaze *****,***** i sl. da bi film bio popularan u narodu! Mali broj stanovnistva ima zelju da se obrazuje i posecuje neke manifestacije,biblioteke i bioskopi se zatvaraju,prema svojima smo agresivni pre je brat brata ubijao za zemlju,veliki smo ratnici i podvodljiv narod,pa u neku ruku smo i prevrtljivi (Crnogorci,Hrvati i Bosanci su Srbi,kao i Makedonci) pa sta bi svi se proglasise necim drugim! Da nema zakona poubijali bi smo se svi medju sobom i vise volimo stranca nego svog komsiju ili rodjaka!
 
Zavidni,ljubomorni na tudji uspeh,omalovazavaju sta god neki pojedinac napravi (Nikolu Teslu su ismevali),uvek gledaju sta drugi ima a ne gledaju sebe! Primitivni i zatucani imamo Grand paradu i slicne bljuvotarije,Turbo Folk,Velikog Brata,glupe partiznaske filmove i uopste svi ratni filmovi (ako se mogu i nazvati ratnim) su promasaj glavno je da neko kaze *****,***** i sl. da bi film bio popularan u narodu! Mali broj stanovnistva ima zelju da se obrazuje i posecuje neke manifestacije,biblioteke i bioskopi se zatvaraju,prema svojima smo agresivni pre je brat brata ubijao za zemlju,veliki smo ratnici i podvodljiv narod,pa u neku ruku smo i prevrtljivi (Crnogorci,Hrvati i Bosanci su Srbi,kao i Makedonci) pa sta bi svi se proglasise necim drugim! Da nema zakona poubijali bi smo se svi medju sobom i vise volimo stranca nego svog komsiju ili rodjaka!

А зашто то везујеш само за Србе и за Србију? СВЕ али пази - СВЕ што си набројао постоји и у другим државама и то чак и много израженије него код нас. ;)
 
Не мислим, дакле Србин сам.
Не желим да знам да ли осим Србина постоји други човек.

:D:D

Znam da je ovo zajebancija, ali mislim da je veoma ružno.

Mene to nazalost vise asocira na opravdavanje male zemlje u krizi.
kao " neka im pare, neka im visoke plate i dobar zivotni standard AL mi imamo dusu".
Manji i siromasniji narodi imaju cesto tu potrebu da uzdignu sebe time sto ce umanjiti vrednost vecih i bogatijih a istaci neku "pozitivnu osobinu" koja je zapravo karakteristicna za sve ( uostalom to rade i pojedinci pa se to prenosi na kolektiv - Tipa " Dzaba njoj sto je lepa i bogata kad je glupa. ja mozda nisam lepa ali makar sam pametna a to je mnogo vaznije od lepote).

Možda. A zašto onda svako koga znam da je otišao u inostranstvo, a najčešće se ne radi o ljudima koji su otišli trbuhom za kruhom nego na studije, na usavršavanje, na posao... kaže kako je standard bolji nego naš, ali, citiram, džabe ti pare kad nemaš s kim da popiješ kafu? I opet, to nisu ljudi koji su socijalno neinteligentni da ne mogu da sklope prijateljstvo.
 
Zato sto je nacin zivota i tempo drugaciji.

Zato sto vecina ljudi radi od jutra do sutra, veliki broj ljudi putuje po 5 sati ili radi tri posla u isto vreme.
Daleko od toga da su Srbi neradnici ali u inostranstvu ( opet kazem - ne svuda) brate kad radis radis, nema da odmaras.

Kinezi u kimeskim radnjama ne sede jer to smanjuje efikasnost rada. Stoje celo radno vreme.

Kod nas je tempo jos uvek laganica. Mozes da se izvuces tu i tamo. To nema veze sa dusom ili karakterom.
To je moranje ne nesto sto oni zele.
 
A šta je sa studentima?

Dakle, odu cure iz Srbije u Francusku na studije. Ako one imaju vremena za razbibrigu, da li to znači da Francuzima treba više za isto gradivo ili nešto drugo? A te cure imaju sjajne rezultate, što znači da ne bleje onda kad treba da uče.

Inače, ja stalno viđam Kineze kako sede. :)
 
Ne znam, kod nas ne sede;)

Pokusavam da kazem da je to navika.
Da je to uslovljeno time sto je u razvijenijim zemljama zivot brzi.
Posao, posao, posao. Sve ostalo je ispod toga na skali vaznosti.

Ali to nema veze sa karakterom ili menatlitetom naroda. Nije njima urodjena zelja da ne idu na kafu za vreme radnog vremena:)
 
Nije se ni mislilo na kafu za vreme radnog vremena. Ta kafa bila je sinonim za bilo kakvo druženje i zajedništvo kakvo postoji ovde. ;) Bila sam napolju i nisam imala negativnih iskustava, ali ipak sam bila prekratko, nikad više od po deset dana, dve nedelje.

A ima i ovde ljudi koji nemaju ništa iznad posla na skali važnosti pa se opet druže. :)
 
Hihihi.

Pokušavam da kažem da ima NEŠTO.

Ja sam prva protiv bilo kakvih generalizacija i trpanja grupe ljudi u isti koš zato što su pripadnici iste nacije / vere / imaju istu boju kose / isto se oblače.... ali mislim da ipak ima nešto što je neko popularno nazvao duša slovenska ili kako već, zbog toga što su, dala sam primer, sasvim fini i pametni i druželjubivi naši ljudi koji odu napolje - usamljeni. A žive tamo, čak i steknu neko fino društvo ali jedva čekaju da masteriraju pa se vrate.
 
Hvatam minut dok onaj Rokvic otpeva svoje da odgovorim.

@Miki
A ne to cu da gledam u repriznom terminu haha. Zahteva dublju analizu:)


@Tihana
Razumem sta mi govoris ali ja sam na to vec odgovorila - prva strana moj prvi post.
Slovenska dusa nije posebna kategorija sa kojom se radjaju ljudi.
Slovenska dusa kako vi to zovete se stice. Ona se "uchi". Stvar je u modelovanju pojedinca od malih nogu da se uklopi u stereotip Srbina naprimer.
Srbin koji se rodio u Americi i nikada Srbiju video nije bi po difoltu morao imati slovensku dusu..ali on je nece imati. Srpski nacin zivota za njega je stran.
Svaki narod prihvata za sebe neke lepe osobine i na njima se radi , one se socijalizacijom ugradjuju u ponasanje pojedinca radi stvaranja "mentaliteta".
 
Наравно да је ружно.
Ипак, то би био прототип резоновања неког просечног, необразованог, острашћеног, заслепљеног Србина.

Blah, nisam sa takvima često u kontaktu. ;)

offtopic: nisam za proterivanje latinice ili bilo šta slično, ali meni ćirilica izgleda kao da se smeši. Oduvek. Eto, sad mi je tvoj post mnogo lepši. Formalno gledajući, naravno, ne sadržinski. :neutral:
 

Back
Top