Meni treba tvoja ljubav samo dok si u ostavci

Онда она изнова и изнова пролази кроз то са сваким мушкарцем кога упозна. То је да се одмах оде код стручног лица.
U pitanju je dubinsko, podsvesno nepoverenje koje ne može tek tako da se "izleči". A vremenom se kroz iskustvo ono potvrđuje i na kraju skroz ucementira kao deo ličnosti iako autentično nije takva. Ali to i nije važno na kraju krajeva jer ljudi (i muškarci) bi je ispalili pre ili kasnije. Jedino ne bi bilo dobro da naiđe na pravog muškarca a ona to ne prepozna ili ne stigne da se "otopi".
 
U jednoj pričici koju neću celu da vam ispričam shvatate zašto...

Ona je prilično distancirana, rezervisana i moglo bi se reći čak ravnodušna. I uvek je ista takva ko ravna linija.
Prima svu pažnju sa zahvalnošću ali ipak ne daje od sebe te znake isijavanja emocija i očigledne ljubavne zahvalnosti sve dok...
jednog dana On ne odluči da mu je dosta tog odnosa na minus 5 i pođe u toplije krajeve.
I tada, šta se desi?
Ona se odjednom kad mu je videla široka leđa u odlasku, ludo zaljubi. (ili bar misli da jeste ali to je samo mehanizama ne učestvuje ona svesno u tome)

Ali gotovo je. On je već otperjao sa sve koferom i trenutno je na letu sa rezervacijom WPBPKJ


Da li ste primetili tu osobinu kod sebe?
Da li vam se ikada desilo da pažnja koju vam neko poklanja nije neka pažnja za vas sve dok ne prestane i završi se njen tok
Koji je to mehanizam koji ljude tera da budu toliko blesavi da ne uzmu kad se nešto nudi nego dođu kad se šalter već zatvorio?
Znate li takve ljude? Šta mislite o njima?
Da li je to samo matrica za neku opičenu igru sa samim sobom, onu toplo-hladno oblogu hoću samo ono što ne mogu trenutno da imam.


Pogledajte prilog 1506842

Ja sam ovaj sto je otišo 😂
 
U pitanju je dubinsko, podsvesno nepoverenje koje ne može tek tako da se "izleči". A vremenom se kroz iskustvo ono potvrđuje i na kraju skroz ucementira kao deo ličnosti iako autentično nije takva. Ali to i nije važno na kraju krajeva jer ljudi (i muškarci) bi je ispalili pre ili kasnije. Jedino ne bi bilo dobro da naiđe na pravog muškarca a ona to ne prepozna ili ne stigne da se "otopi".
To
 
U pitanju je dubinsko, podsvesno nepoverenje koje ne može tek tako da se "izleči". A vremenom se kroz iskustvo ono potvrđuje i na kraju skroz ucementira kao deo ličnosti iako autentično nije takva. Ali to i nije važno na kraju krajeva jer ljudi (i muškarci) bi je ispalili pre ili kasnije. Jedino ne bi bilo dobro da naiđe na pravog muškarca a ona to ne prepozna ili ne stigne da se "otopi".
Kai se desi ako se taj koji je okrenuo leđa vrati?
 
Malo je uvrnuto, ali možda se ona oseća sigurnije uz te likove koji nju vole , a ne ona njih. Deluje joj da tako ima sve pod kontrolom.
A u slučaju zaljubljivanja izmiče joj tlo pod nogama, i od toga ima neki "strah".
Vrvt će uvek pre odabrati šablonski lika prema kojem ne gaji emocije, nego Onog zbog kojeg će izgubiti glavu. Ima ljudi koji ne vole turbulencije u svom životu, žele utaban i stabilan put. A ostaju večito željni onoga što se nije dogodilo. Pa lupi prijatelju jednom bar glavom o zid, iskustva radi, pa nek je i "nebezbedno"po srce.
E onda, kad lik koji joj je pružao pažnju , ljubav, ulagao u tu vezu jednog dana okrene leđa , onda praznina, ego, svašta nešto proradi. Tripovanje da je to možda bila ljubav. Mada ubrzo, prođe to mrcvarenje, jer ko može bolje od nje znati da to nikad nije bila ljubav. Pa , onda sve iz početka.

Lanac i ključ od svega je u njenim rukama,( tog sistema ), pa kad reši da menja, promeniće. Dotad, biće u tom svom "sigurnom svetu", koji je ustvari po mnogim tačkama lažniji nego onaj romantični, ali ko šta želi , to i ima.

Nekad treba dići pobunu i srušiti svoj "Kineski zid" i osloboditi svoj mali svet." Svež vazduh" ne smeta. :)
 
U pitanju je dubinsko, podsvesno nepoverenje koje ne može tek tako da se "izleči". A vremenom se kroz iskustvo ono potvrđuje i na kraju skroz ucementira kao deo ličnosti iako autentično nije takva. Ali to i nije važno na kraju krajeva jer ljudi (i muškarci) bi je ispalili pre ili kasnije. Jedino ne bi bilo dobro da naiđe na pravog muškarca a ona to ne prepozna ili ne stigne da se "otopi".

Зар свако од нас није одговоран за своје поступке? Без обзира колико смо полупани, што каже Араон.
 
Зар свако од нас није одговоран за своје поступке? Без обзира колико смо полупани, што каже Араон.
pa nađi mi jednog ko nije bar malo polupan. ima li takav da se javi ovde i sa sigurnošću tvrdi da je baš kroz svaku emotivnu vezu vozio veleslalom kao expert?
zasnivao svoj odnos na realno procenjenim situacijama uz digitron
 
pa nađi mi jednog ko nije bar malo polupan. ima li takav da se javi ovde i sa sigurnošću tvrdi da je baš kroz svaku emotivnu vezu vozio veleslalom kao expert?
zasnivao svoj odnos na realno procenjenim situacijama uz digitron

Сви смо олупани, наравно. ☺️

Али нас то не ослобађа одговорности за оно што чинимо.
 
Ljudi koji u detinjstvu ne dobiju adekvatan odgovor na svoje pokazivanje ljubavi se vremenom povuku u sebe i zatvore, jer ih boli. To ne znaci da ljubav vise ne osecaju, vec da su preuzeli i prihvatili neki njima poznati model ponasanja.
Zasto reaguju tek kada partner odlazi? Mozda zato sto ih to izbaci iz ravnoteze i natera na akciju, jer se opet dogodi taj bol kojeg se plase i kojeg pokusavaju da izbegnu.
 
Poslednja izmena:
Сви смо олупани, наравно. ☺️

Али нас то не ослобађа одговорности за оно што чинимо.
nije bilo govora o neodgovornosti.
nije baš moguće opisati potanko sve detalje
tek
Ono što vi ne znate da se taj što je rezervisao let WPBPKJ i otputovao vratio posle,
bez kofera doduše, i da
tek tada su se njihove emocije uplele u ribarsku mrežu i ostali su zajedno u ljubavi dok ih smrt nije rastavila.

znači pričica ima potpuno neočekivan kraj, samo je neko trebalo da se seti da kupi povratnu kartu.
eto
neću vas više uznemiravati nezdravim situacijama u ljubavi
 
Ono što vi ne znate da se taj što je rezervisao let WPBPKJ i otputovao vratio posle,
bez kofera doduše, i da
tek tada su se njihove emocije uplele u ribarsku mrežu i ostali su zajedno u ljubavi dok ih smrt nije rastavila.

znači pričica ima ...
Zdravija je priča da je on otišao iz loše veze , nego što se vratio. :think:
A i nije reč o njemu bila, nego da je ona bila ravna linija u emocijama prema njemu prvi put. Da li se nakon povratka njeno mišljenje i ponašanje izmenilo ? Ako jeste , onda je taj kratak raskid osvežio vezu, ako nije, onda imamo priču iz prvog posta, ona je sa nekim a ne pokazuje osećanja , za koja i ne zna jasno kakva su
 
Kai se desi ako se taj koji je okrenuo leđa vrati?
Ovo
Ono što vi ne znate da se taj što je rezervisao let WPBPKJ i otputovao vratio posle,
bez kofera doduše, i da
tek tada su se njihove emocije uplele u ribarsku mrežu i ostali su zajedno u ljubavi dok ih smrt nije rastavila.

znači pričica ima potpuno neočekivan kraj, samo je neko trebalo da se seti da kupi povratnu kartu.
eto
:heart:
 
Zdravija je priča da je on otišao iz loše veze , nego što se vratio. :think:
A i nije reč o njemu bila, nego da je ona bila ravna linija u emocijama prema njemu prvi put. Da li se nakon povratka njeno mišljenje i ponašanje izmenilo ? Ako jeste , onda je taj kratak raskid osvežio vezu, ako nije, onda imamo priču iz prvog posta, ona je sa nekim a ne pokazuje osećanja , za koja i ne zna jasno kakva su
Ali ta veza nije bila nezdrava
Samo je ona shvatila da ne može da živi bez njega tek kad mu je videla ledja.
Do tog momenta nije razmišljala uopšte da li ga voli ili ne
 
Može
zapravo preraspodela je takva da ona svu ljubav sliva u sebe i onu koju ona ima i onu koju joj drugi daju.
Da li to znači da će neko ko naleti na tu kapislu od nje jednog dana sasvim slučajno dobiti najkoncentrovaniju ljubavnu ljubav?
Не, добиће све нагомилане фрустрације и страх од новог, непознатог. Али да ће бити концентровано, биће.
 
nije bilo govora o neodgovornosti.
nije baš moguće opisati potanko sve detalje
tek
Ono što vi ne znate da se taj što je rezervisao let WPBPKJ i otputovao vratio posle,
bez kofera doduše, i da
tek tada su se njihove emocije uplele u ribarsku mrežu i ostali su zajedno u ljubavi dok ih smrt nije rastavila.

Ко је кога рокнуо?
 
Zašto smo prešli na drugo lice jednine
Kako ti sa takvom sigurnošću znaš o kome se radi?
Tema je pisana u trećem licu moliću sve forumaše da izbegavaju ličnu klasifikaciju

Nisam mislio na tebe kao tebe, da jesam imenovao bih, baš nikakva namera ili želja za ličnim bilo čim. Ovako bih napisao da je bilo ko otvorio temu i da se priča o ovome, mislio sam da polupana osoba treba da bude u okruženju polupanih kao i ona.

nemojte me uopšte ubacivati u taj sendvič
Iskreno nemam pojima o čemu se radi nisam čak ni ispratila svačiji upis na temi...

Ja ne znam uopšte o kome se radi, niti ko je u sendviču, zato i kažem slobodno neka napiše ovako, čisto da vidim sa kim sam to bio u vezi pošto ja to ne znam.
 

Back
Top