(Medicina, Aktuelno) Vakcinacija protiv svinjskog gripa

Vesti dana - ponedeljak, 16. novembar 2009. 19:15RSS
piksel.gif

u francuskoj još jedna vakcina protiv novog gripa


Politika - Pre 5 sati

PARIZ - Francuska farmaceutska kompanija "Sanofi - Aventis SA" saopštila je da je u zemlji dobila odobrenje za svoju vakcinu protiv novog gripa nazvanu Panenca.
Vakcinu je proizveo odsek za vakcine, "Sanofi Paster" i ona je bez ađuvansa, hemijskih supstanci koje se koriste da podstaknu imuni sistem i prošire aktivni sastojak vakcine.
Neke zemlje, među kojima su i SAD, odbijaju da koriste ađuvanse u vakcinama jer postoje informacije o bezbednosti davanja vakcina sa ađuvansima kod dve grupe - trudnica i dece starije od šest meseci, koje se smatraju posebno osetljivim u okviru pandemije.
"Sanofi Paster" zatražio je odobrenje za vakcinu Panenca u šest zemalja Evropske unije: u Belgiji, Francuskoj, Nemačkoj, Italiji, Luksemburgu i Španiji.
Portparol kompanije Paskal Barolije izjavio je da je druga vakcina za novu vrstu gripa, Humenca, koja ima ađuvanse, trenutno u fazi procene. Procenu vrše zdravstvene vlasti Evropske unije i očekuje se da će odluka biti doneta u decembru, rekao je Barolije.



+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


Зна ли неко да ли вакцина коју су наручили ови наши морони има те ађувансе или нема ???
 
Da li mi se cini ili se stisava nasa diskusija? Nije valjda da je sve receno o H1N1? Ljudi izgleda doneli odluku ko ce se vakcinisati a ko nece .Sada vakcinisti nestrpljivo cekaju da stignu vakcine,a antivakcinionisti mole Boga da vakcina ne bude dovoljno.
Ja nesto nisam veceras raspolozena za diskusiju.Tuzna sam zbog smrti Patrijarha Pavla pa mi je to potisnulo zelju za polemikom.
 
Ali koga to vidim da se zeleni na Krsti.Kolegu Endo.Veliki pozdrav za kolegu pa nastavljamo sa polemikom oko H1N1 kada prodju dani zalosti u Srbiji i sahranimo Patrijarha.Pravoslavni sam vernik i tradicionalista pa mi je smrt Patrijarha trenutno jaci utisak od H1N1.

Jos jednom ponovi, cisto da se uverimo da mislimo o ISTOM patrijarhu Pavletu...
 
Onima koji ne shvataju da Novi Svetski Poredak uveliko radi (a i kako radi) ne znam sta da kazem, osim da otvore oci. I naravno - sve se tice svih nas.

Ja licno necu primiti vakcinu i ne pada mi na pamet da je primi niko od moje porodice. Savetujem vam da poradite na licnom stanju - odmarajte se, jedite zdraviju hranu, ne nervitajte se, radujte se i volite. Tako ce virus mnogo teze da napadne vas organizam. (i tako cemo svi doci u kontakt sa njim). Takodje podrzavam uzdrzavanje od bilo kakvih lekova, danas ih ljudi gutaju kao da su bombonice, na sta se ja uzasavam. A potpuno su nesvesni dejstva ili sastava - glavno da smiruje ili ubija bol...

Vakcina nisu virusi koji plivaju u vodi, vec kompleks od X supstanci. Voleo bih da vidim toga ko ce sve da mi ih izlista i analizira njihov uticaj na organizam. A narocito njihovo sadejstvo.

Uzmimo sledeci "Mentos-Kola" primer: ja sam Veliki (recimo Miskovicson) i proizvodim cipove recimo za mobilne bazne stanice ili mobilne aparate (koje naravno svi moraju da kupe jer sam vlasnik svih proizvodjaca; mozda ne bas ja, ali ja i moj kum zajedno sigurno kontrolisemo sve). U taj cip ugradicu kod (bilo implementiran u hardware bilo u software) koji ce na odredjeni signal primljen sa antene da uradi nesto - recimo ucini da stanica prestane da radi. Naravno, tako nesto je vrlo lako napraviti i taj deo sistema se uopste nece aktivirati (citaj: osetiti) u normalnom radu. Nazovimo to Kola. I tako sve lepo radi, radi...
E, sad, odjednom mi sine da treba aktivirati igrackicu koju smo ubacili kum i ja svuda gde je prisutna mobilna (recimo jer bi drzava, koju takodje posedujemo a zove se USA ili (zasto se ograditi samo na USA) NWO, zelela da napadne malu, neposlusnu i drsku drzavu, recimo Srbiju). Sve sto treba da uradim je da izvrsim radio emisiju predvidjene sekvence (bilo skup komandi, bilo password) na odredjenom kanalu (nazovimo to Mentos) i sve bazne stanice u Srbiji staju. Potpuni krah mobilne telefonije.

Prosirite slican scenario na obicne kompjutere, njihove CPU i Internet. Princip bi bio malo drugaciji, ali ne mnogo.

Paranoja? Mozda, ali pre nego sto me proglasite paranoicnim potrazite malo o Unit 371 ili Nana-san-ichi butai na japanskom.
Za one koje to mrzi to je bila japanska jedinica za biolosko i hemijsko istrazivanje i razvoj (zvuci poznato, ovo istrazivanje i razvoj?) u vreme drugog svetskog rata. Operisala je (bukvalno) na teritoriji Kine, tako sto se snabdevala ratnim zarobljenicima da bi sprovodila naucna istrazivanja. Rad se sastojao u najrazlicitijim istrazivanjima ljudskog organizma kao koliko covek moze da izdrzi sa ranama koje trule, otvorene utrobe, glave, koliko rastojanje utice na ozlede od bombi - rasporede se zatvorenici u krug na raznim rastojanjima i u centru aktivira bomba itd, itd. Uglavnom nisu koristili nikakva sredstva za anesteziju prilikom tih aktivnosti. Ljudi su ostavljani danima da umiru sa svim tim ranama, nisu zasivani itd. Naravno, jedan deo aktivnosti bili su i bio-hemijska sredstva tipa bojni otrovi i razne bolesti (virusi, bakterije i sl).

Namera mi nije bila da vam smucim zivot, ali najgore zapravo tek sledi. Svi (ili vecina, ili glavnokomandujuci - ne vidim bas razliku) ti ljudi su rehabilitovani posle rata i nastavili svoje karijere u medicini i farmaciji. Neki su cak vlasnici (ili su bili dok nisu umrli) poznatih farmaceutskih kompanija. Pitam se koja su znanja koristili za to.

Naravno, cena iskupljenja bila je podela istrazivanja sa saveznicima (citaj: USA), i verovatno (ovo je moj dodatak) nastavak istrazivanja. Posto smo videli koja su istrazivanja u pitanju, a slicno su prosli i Nemci sa svojim istrazivanjima (Mengele je "pobegao") samo potpunom idiotu moze biti nejasno o cemu se tu radi. Ti monstruozni umovi sposobni su da stvore svasta, a koliko brinu o TEBI i meni je takodje jasno.

Dakle, probudite se dok ne postane prekasno. Mentos-Kola se moze napraviti i u obliku virusa - na kraju, to je pricip na kome funkcionise SIDA. Od SIDE se ne umire - umire se od bolesti koje vas ubiju jer SIDA ne dozvoljava da se branite od istih.

Da li je ovaj virus vestacki ili ne meni je jasno. Takodje mi je jasno da kada dodje do onog pravog virusa - vakcine NECE biti za vas i mene, samo za odabrane. I tada nek nam je Bog u pomoc.
 
Da li mi se cini ili se stisava nasa diskusija? Nije valjda da je sve receno o H1N1? Ljudi izgleda doneli odluku ko ce se vakcinisati a ko nece.

Pa, većinom jeste, zato što je bila žustra ;) diskusija na podforumu Zdravlje, gde je većina ljudi potrošila entuzijazam.

Ja ću da dodam samo još jednu stvar:

Ima li smisla vakcinisati se u februaru ili martu?

Za većinu ljudi, ne. Kasna nabavka vakcine je primer akcije političara koji dokazuju javnosti svoju "odgovornost". Vakcinacija u februaru ili martu postaje aktivna tek u martu ili aprilu (respektivno), što je sam kraj sezone.

Otud, bolje je sačekati sledeću sezonsku vakcinu, i vakcinisati se protiv svega u jednom koraku, pa biti spreman za sledeću zimu.

Za hronične bolesnike i za starije osobe (preko 70 godina života), verovatno se i dalje vredi vakcinisati. Rizik od vakcine je veoma, veoma mali, a potencijalni problemi za ljude koji spadaju u ove kategorije su veoma, veoma opasni. Šanse su da će značajan broj ljudi iz ovih grupa umreti u toku zadnjih nekoliko nedelja sezone gripa (kao što se događa svake godine), a čak i kasna vakcinacija pomaže da se smanji ovaj rizik.

Ja nesto nisam veceras raspolozena za diskusiju.Tuzna sam zbog smrti Patrijarha Pavla pa mi je to potisnulo zelju za polemikom.

Laka mu crna zemlja. Ne znam da li treba da budem tužan, ili da mi bude drago - ako dobro shvatam sa ove distance, čovek se jako namučio sa zdravstvenim problemima u toku zadnjih par godina, i ovo je sad kraj te muke.

Ali koga to vidim da se zeleni na Krsti.Kolegu Endo.Veliki pozdrav za kolegu pa nastavljamo sa polemikom oko H1N1 kada prodju dani zalosti u Srbiji i sahranimo Patrijarha.

Pozdrav i tebi, :hvala: mada se ja nadam da će diskusija polako da zamre kako polako izginu glasine u vezi sa vakcinama...
 
Onima koji ne shvataju da Novi Svetski Poredak uveliko radi (a i kako radi) ne znam sta da kazem, osim da otvore oci. I naravno - sve se tice svih nas.

CIA, snajka, CIA...:roll:

Ja licno necu primiti vakcinu i ne pada mi na pamet da je primi niko od moje porodice.

Jeste. Farmaceuske kompanije su toliko glupe da će ove godine da pošalju otrovnu vakcinu svuda, i da sebi ubiju tržište za buduće decenije... :roll:

Vakcina nisu virusi koji plivaju u vodi, vec kompleks od X supstanci. Voleo bih da vidim toga ko ce sve da mi ih izlista i analizira njihov uticaj na organizam. A narocito njihovo sadejstvo.

Антиген вируса инфлуенце (хемаглутинин и неураминидаза, развијани у јајима) типа A/California/7/2009 (H1N1)v (X-181): 7.5 микрограма по 0.5 милилитара дозе (изражено у микрограмима хемаглутинина);

Адјувантни део:
aдјувант MF59C.1 - 9.75 милиграма сквалена, 1.175 милиграма полисорбата 80 и 1.175 милиграма сорбитан триолеата;

Остали (неадјувантни) додаци:
конзерванс тиомерсал - 0.05 милиграма;

натријум хлорид, калијум хлорид, калијум дихидроген фосфат, динатријум фосфат трихидрат, магнезијум хлорид хексахидрат, калцијум хлорид дихидрат, натријум цитрат, лимунска киселина и вода

O "sumnjivim" sastojcima smo već pričali. Kakav efekt imaju na ljudski organizam u sadejstvu smo imali prilike da vidimo, pošto se daje ljudima već četrdeset godina...

U taj cip ugradicu kod (bilo implementiran u hardware bilo u software) koji ce na odredjeni signal primljen sa antene da uradi nesto - recimo ucini da stanica prestane da radi. Naravno, tako nesto je vrlo lako napraviti i taj deo sistema se uopste nece aktivirati (citaj: osetiti) u normalnom radu. Nazovimo to Kola. I tako sve lepo radi, radi...

Ono što je uvek velika logička rupa u ovakvim razmišljanjima je što se uvek podrazumeva velika naivnost i neznanje stručnjaka.

Dragi moj Blooser, jeste, ovako nešto je veoma jednostavno napraviti. I u roku od deset minuta bi to bilo primećeno od strane stotina hiljada hakera koji traže način da provale u sve žive elektronske ili mobilne uređaje, i od strane desetina hiljada stručnjaka koji analiziraju ovakve stvari unakrst i poprečno eda bi sprečili probleme i napade.

Posto smo videli koja su istrazivanja u pitanju, a slicno su prosli i Nemci sa svojim istrazivanjima (Mengele je "pobegao") samo potpunom idiotu moze biti nejasno o cemu se tu radi. Ti monstruozni umovi sposobni su da stvore svasta, a koliko brinu o TEBI i meni je takodje jasno.

Uh, veliki je izazov ovde - želim da se složim sa tobom povodom izjave da "samo potpunom idiotu može biti nejasno", ali to ne bi baš bilo lepo.

Postoje stvari koje su u ovom periodu otkrivene, i koje su bile realne. A postoje i one koje nisu. Mengele je jako lep primer.

Njegovi "eksperimenti" su u stvari najvećim delom bili čitav sadizam, pomešan sa nekom vrstom kvazimisticizma. Nauke tu nije mnogo bilo. Ali bilo je par stvari - konkretno, recimo, o ljudskoj toleranciji hladnoće - koje su se mogle upotrebiti.

Decenijama se vodila diskusija šta da se radi povodom tih podataka. Iskoristiti ih, tako da ljudi bar nisu umrli uzalud, da bude neke koristi, da se možda nekom drugom spase život? Ili ne iskoristiti ih, iz očiglednih etičkih razloga?

Niko nije uzeo neke velike tajne. (Pogotovo te tajne nemaju mnogo vrednosti danas.)

Da li je ovaj virus vestacki ili ne meni je jasno. Takodje mi je jasno da kada dodje do onog pravog virusa - vakcine NECE biti za vas i mene, samo za odabrane. I tada nek nam je Bog u pomoc.

Ovaj virus nije veštački.

Ili misliš da su ljudi veštački napravili standardnu rekombinaciju, viđenu milion puta u prirodi, eda bi proizveli virus koji je apsolutno isti kao drugi postojeći sojevi?

Ili misliš da su oni u taj virus nešto ugradili, što virolozi i genetičari nekako nisu uspeli da primete? To je otprilike kao da tvrdiš da su sva kola proizvedena ove godine u stvari tenkovi, ali nekako su automehaničari propustili da to uvide.

A tu priču o "odabranima" mačku o rep. Slušam vas "zaverenike" kako o ovome pričate decenijama, a čitam vaše knjige još iz devetnaestog veka. Te bar kodovi, te virus iz 1918-te (znaš li koliko je tada bilo takvih kao ti, koji su pričali o zaveri moćnika?), te sve epidemije u međuvremenu, te vakcinacije, te fluoridizacija voda (koliko su prašine decenijama dizali oko toga), itd, itd.

Besmislice.

Hoćeš da budeš siguran? Sedi i nauči nauku, pa ćeš moći sam da proveriš, svojim rukama i svojim očima. Nikome nećeš morati da veruješ na reč.
 

Nisam strucnjak iz bio nauka, no ako je virus tako standardan, zasto onda dizati ovoliko frke oko toga? Kako god, nesto to ne stima. Tako da mene vakcina videti nece.

Vezano za moj primer sa "elektro-virusom" posto sam elektroinzenjer i radim sa tim i takvim sistemima potpisujem da niko u Srbiji takav test nije radio niti ce da radi, kao ni u 95% drugih zemalja. To bi podrazumevalo otvaranje cipova i pregled njihovog sadrzaja - a to, zaista, niko ne radi. Najblize sto mi pada na pamet je analogija sa DNK analizom. Da li nase inspekcije rade DNK analizu bilo cega sto potice od biljaka i zivotinja u recimo Milka cokoladi (a prehrambenih proizvoda ima koliko hoces)? Rade malo sutra. To bi kostalo i kostalo, ako vremenski nije cak i nemoguce. Urade ponekad ponesto, mozda.

Za WW2 monstrume uopse nisam pomenuo da su oni dali neki veliki (ili ikakav) doprinos nauci. Rekao sam da su se oni bavili R&D-em - po sopstvenom imenovanju jedinice u kojoj su radili. Sta su radili - videli smo. Poenta je da je neko (CIA ili ko vec) nasao za shodno da su oni korisni ili bar da ih treba postedeti. Pretpostavljam da su im to sto su imali od rezultata istrazivanja i uzeli. Ono sto nisam napisao u proslom postu a sto je donekle vezano za temu jeste da su vrsili i testove sa raznim bolestima i reakcije organizma na iste, kao i na razne supstance, prakticno kao sa zivim ljudskim zamorcicima. Verujem da su takvi nalazi korisni jer ih je delikatno izvoditi pa jos to i priznati.
Svejedno, poenta je bila da je neko iz Sistema takve ljude sklonio, postedeo i onda promovisao u uspesne biznismene i to bas u oblasti farmakologije i medicine. Ako to nije bolesno, onda ne znam sta jeste. Zaista ne mogu a da se ne zamislim (i ne zgrozim se) sta se to radilo i radi u (tajnim) laboratorijama tih istih kompanija.

AIDS je vestacki virus. Sta cemo s tim? Da li je preterano zamisliti da sada, kada se ceo ljudski DNK izanaliziran, neko moze da napravi vestacki virus? Po meni nije. Pa o bioloskom oruzju se prica decenijama. Sta je onda tu neverovatno?

Mozda ovaj virus nije vestacki, ali tvrditi da je to nemoguce uraditi ili da neko nece to da uradi je malo prearogantno. Ne razmisljaju svi kao ti i ja, Endonuclease. Recimo, da mi je stalo do zarade i imam moc i novac i bavim se farmacijom, veruj mi da bih radio na tome da napravim nesto cime bih uslovio ljude da vecito budu moje musterije a da ja potpuno kontrolisem situaciju. Je li to cudno? Meni nije. Pa moje kolege iz oblasti softvera to vec neko vreme obilato koriste. Evo ti viruscic, evo lekic, pa viruscic, pa lekic...

Za zaverenike, procitaj nedavne clanke o sudjenju drumskoj mafiji ovde u Srbiji. To su oni sto im je Velja Ilic rekao da mogu da kraduckaju, a oni izgleda preculi pa kraaaali. Poenta, glavni organizatori nisu uhapseni. Zvanicna izjava nakon procitanih presuda. To je zavera. Mozda mala, malecka, ali zaverica - grupa ljudi se organizovala i radila nesto nedozvoljeno, 99% na ideju i pod pokroviteljstvom tih sto nisu uhapseni. To je zavera. Veruj mi, tebe i mene bi sklepali za 2 min da pokusamo nesto slicno. E sad, preslikaj to na svetske giliptere pa izracunaj sam sta rade. Ukljuci drogu, oruzje, MEDIKAMENTE... Budimo realni, bili bi glupi da tako ne rade. Tako da...
 
A tu priču o "odabranima" mačku o rep. Slušam vas "zaverenike" kako o ovome pričate decenijama, a čitam vaše knjige još iz devetnaestog veka. Te bar kodovi, te virus iz 1918-te (znaš li koliko je tada bilo takvih kao ti, koji su pričali o zaveri moćnika?), te sve epidemije u međuvremenu, te vakcinacije, te fluoridizacija voda (koliko su prašine decenijama dizali oko toga), itd, itd. Besmislice.

Samo zaverenik može toliko "sigurno" tvrditi da zavere nema. Ostali ne znaju, ali vide.
Depopulacija je očigledno nužna, ali ne na takav način - Kinezi to znaju i to čine kako treba.
 
Интересује ме зашто пијуцкаш баш вино и какво?


neko crveno, ne narocitog kvaliteta. inace preferiram belo. Nasao sam da su izuzetnog kvaliteta i ukusa domaci brendovi "Medjas" i "Terra Lazarica", a takodje i "Muskat Otonel" (vrsacki vinogradi). Od stranih sam nasao da je odlicno "JP chenet"kao i "Castel". Nije za podcenjivanje ni spanski "Cabalgador". Ne zalim kad dam 400-500 din za DOBRO vino.

Pijuckam ga jer mi prija i lepse spavam posle jedne dobre case. Takodje ga smatram vrlo zdravim.

Inace, konkretno, pio sam neko italijansko iz tetrapaka "Rosso" po 115din, koje ima iznenadjujuce lep ukus obzirom na cenu i pakovanje.
 
Nisam strucnjak iz bio nauka, no ako je virus tako standardan, zasto onda dizati ovoliko frke oko toga?

Objašnjeno par poruka iznad. Mediji plus politika plus panika.

Vezano za moj primer sa "elektro-virusom" posto sam elektroinzenjer i radim sa tim i takvim sistemima potpisujem da niko u Srbiji takav test nije radio niti ce da radi, kao ni u 95% drugih zemalja.

Ne postoje masivne grupe ljudi koje disketuju svaku stvar do detalja, eda bi našle način da uhakuju ili da na drugi način ukradu stvari? Ne postoje stotine hiljada virtuelnih huligana koji koriste svaku mogućnost eda bi napravili virus ili upotrebili bilo kakvu mogućnost da sruše sistem? Velike kompanije nemaju intenzivne programe industrijske špijunaže, u okviru kojih detaljno analiziraju čipove koje druge kompanije proizvode (pa onda bilo kakvu slabost tih čipova potajno daju pripadnicima onih prethodnih grupa)?

Ljudi bar iz prve dve grupe imaš dosta i u Srbiji.

A ovo sve prethodno samo sa negativnog stanovišta, ignorišući sve stručnjake za mikročipove i analizu iz pozitivnih, konstruktivnih razloga.

Poenta je da je neko (CIA ili ko vec) nasao za shodno da su oni korisni ili bar da ih treba postedeti.

U stvari, oni su među masom zločinaca koji su se uvukli u opštu amnestiju nakon rata. Isto kao što je gomila stražara koji su čuvali ratne zatvorenike ili konc logore završila u policiji i sličnim organizacijama. Jeste, veoma je nepravedno. Ali nije rezultat zavere.

Pretpostavljam da su im to sto su imali od rezultata istrazivanja i uzeli.

Ta istraživanja su skoro uniformno imala jednu zajedničku tačku: bila su efektivno neupotrebljiva. A rezultati istraživanja iz tog perioda bi bili zastareli u roku od petnaestak godina u svakom slučaju...

AIDS je vestacki virus. Sta cemo s tim? Da li je preterano zamisliti da sada, kada se ceo ljudski DNK izanaliziran, neko moze da napravi vestacki virus? Po meni nije. Pa o bioloskom oruzju se prica decenijama. Sta je onda tu neverovatno?

AIDS nije veštački virus. Postoje uzorci iz tela koja su više od šezdeset godina stara, i jasan evolucioni put od majmunskog SIV virusa.

Da, danas se mogu veštački stvoriti virusi, ali AIDS nije jedan od njih. Takođe, ovde imaš jednu lepu kontradiciju. S jedne strane, ti tvoji "ljudi u senci" su strahoviti geniji, pošto eto tako uspešno manipulišu celom ljudskom rasom; s druge strane, oni su potpuni idioti, pošto puštaju u opticaj viruse koji po definiciji vode ka nepredvidivim posledicama.

Za zaverenike, procitaj nedavne clanke o sudjenju drumskoj mafiji ovde u Srbiji. To su oni sto im je Velja Ilic rekao da mogu da kraduckaju, a oni izgleda preculi pa kraaaali. Poenta, glavni organizatori nisu uhapseni. Zvanicna izjava nakon procitanih presuda. To je zavera. Mozda mala, malecka, ali zaverica - grupa ljudi se organizovala i radila nesto nedozvoljeno, 99% na ideju i pod pokroviteljstvom tih sto nisu uhapseni. To je zavera.

Niko normalan neće tvrditi da korupcija ne postoji, i da se ovakve stvari kakve opisuješ ne događaju. Ali ovde se radi o uskim interesima, pojedinačnim vladama, i prilično malim kriminalcima.

Razlika između ovakve zavere i sveobuhvatne svetske tajne organizacije je kao razlika između papirnog aviona i antigravitacione letelice. Jedno je trivijalno, drugo je za sada potpuno nemoguće.
 
Samo zaverenik može toliko "sigurno" tvrditi da zavere nema. Ostali ne znaju, ali vide.

Ah, da, to bi objasnilo mnogo toga u okviru tvog modela univerzuma. :hahaha:

Depopulacija je očigledno nužna, ali ne na takav način - Kinezi to znaju i to čine kako treba.

Niko ne planira depopulaciju nasilnim sredstvima, osim možda neki ludak u sopstvenoj mašti.
 
Takođe, ovde imaš jednu lepu kontradiciju. S jedne strane, ti tvoji "ljudi u senci" su strahoviti geniji, pošto eto tako uspešno manipulišu celom ljudskom rasom; s druge strane, oni su potpuni idioti, pošto puštaju u opticaj viruse koji po definiciji vode ka nepredvidivim posledicama.

... i jos informacije o tim strogo poverljivim super-konspiracijama cure na sve strane, pa su tako i deca u vrticu, i vrapci na grani upuceni u detalje ovih zavera, o njima dobijamo redovna obavestenja putem maila, a diskutuju se na forumima.

:rotf: Mnogo su bre glupi ti vladari iz senke za nas Srbe. Provalimo ih dok si reko' keks. Kada jednog dana Mi budemo vladali svetom, niko toga nece ni biti svestan. :D
 
neko crveno, ne narocitog kvaliteta. inace preferiram belo. Nasao sam da su izuzetnog kvaliteta i ukusa domaci brendovi "Medjas" i "Terra Lazarica", a takodje i "Muskat Otonel" (vrsacki vinogradi). Od stranih sam nasao da je odlicno "JP chenet"kao i "Castel". Nije za podcenjivanje ni spanski "Cabalgador". Ne zalim kad dam 400-500 din za DOBRO vino.

Pijuckam ga jer mi prija i lepse spavam posle jedne dobre case. Takodje ga smatram vrlo zdravim.

Inace, konkretno, pio sam neko italijansko iz tetrapaka "Rosso" po 115din, koje ima iznenadjujuce lep ukus obzirom na cenu i pakovanje.

Баш сам прошле суботе попио три чаше Тера Лазарице и мислио сам да је алжирско или француско, а и на етикекети је писало да је од француске лозе, иначе ме коштала боца 7 евра. Лична берба 2006.те. Не могу се навикнути на вина. Да ли мислш да би помогло у случају грипе?
 
Ah, da, to bi objasnilo mnogo toga u okviru tvog modela univerzuma.
Ovo nema veze ni sa čijim modelom univerzuma, ali tvoji zaključci su po običaju prizvoljni
i bez osnova.
Niko ne planira depopulaciju nasilnim sredstvima, osim možda neki ludak u sopstvenoj mašti.
Izgleda da si vrlo informisan o takvim stvarima. Čudno!
(a možda i nije?)
 

Back
Top