medenjaci

Ovo su bili moji Uskrsnji medenjaci!
Otpala sam, napravila sam ih oko 500 kom i svaki je skoro bio unikatan.

attachment.php


attachment.php


a ovako su bili upakovani i spremni za prodaju

attachment.php


:D
 
Htela bih da napravim medenjake,figurice,i ukrasila bih ih masom-belance,prah secer,al malo se plasim jer je to neobradjeno jaje,pa me interesuje kako vi radite?

Isto tako planiram i kucicu pred Bozic da napravim,al opet mi nije jasno to oko termicki neobradjenog belanceta:think:
 
Belance jako retko moze da bude zarazeno salmonelom i to iskljucivo jaje koje nije proslo sanitarnu inspekciju jer jaja sa farmi se premazuju specijalnim rastvorom koji smanjuje poroznost jaja, zumance je cist protein i stoga je povoljniji za razvoj bakterija kao sto je salmonelakoja se unistava na temp od 71 stepen celzijusa
 
POSNI MEDENJACI
4 šolje brašna
1 šolja ulja
1 šolja meda
1 šolja šećera
1 šolja vode
1 kašičica sode bikarbone

Priprema
Brašno se izmeša sa sodom bikarbonom, a zatim sa ostalim sastojcima.
Od mekanog testa se prave loptice veličine oraha i stavljaju u uljem podmazan pleh na razmak od 2 cm.
Peku se 10 minuta u rerni zagrijanoj na 180°C.
Ova mera je dovoljna za 45-50 medenjaka.
Pravila sam po ovom receptu; samo mi je trebalo malo više brašna i ispali su savršeno! MI inače nismo neki ljubitelji, a ovi su se svi pojeli i svi su jeli :super:
Na kraju sa tim belancetom nisu posni, ali evo kako sam napravila posne - premazala pekmezom od kajsija i umakala u čokoladu
DSCF4887.jpg
 
Devojkeeeee, gde ste kada ste mi potrebne??? :(

Prevrnula sam ovu temu naglavačke, i vidim da je dosta vas ukrašavalo medenjake rojal masom, bez obzira na živo belance. I niko nema negativno iskustvo. Šta da radim, nisam pametna?
 
Ja nisam smela belancetom,nikad se ne zna sa salmonelom.
Ja sam sarala smesom od secera i vode i boje,kao za rozen.
A procitah valjda negde da se fondan lepi kao figurice,vodom,al nisam sigurna.
 
Hvala tebi, ali ja bih volela da se javi neko ko je radio sa rojal masom. Prvi put ih pravim, i prvi put hoću da ih ukrašavam, i hoću da ih prodam da dam pare u humanitarne svrhe, jer drugačije ne mogu, a pomogla bih, ali ne znam šta da radiiiiiim...
 

Back
Top