medenjaci

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

attachment.php

sada sam Vas zatrpala sa slikama blizi se blizi nova....
 
Moj recept za medenjake od kojih pravim kucice

3decilitra secera
2decilitra meda
125gr butera
1decilitar vode
2decitra slatke pavlake
1kasika cimeta
1 kasika djumbira
1kasika anisa
2kasike karanfilcica mlevenog
1kasika sode bikarbone
17decilitra brasna


Staviti u serpu secer puter i med da se rastopi dok se secer skroz ne otopi skloniti sa sporeta pa dodoati vode i slatku pavlaku.Pomesati brasno sa zacinima i sodm bikarbonom,dva decilitra ostaviti posle kada se bude razvlacilo testo.Sada u istopljeni masu polako dodavati brasno i mesati.kada se umesi staviti preko noci u kesu pa u frizider a moze do tri nedelje da stoji u frizideru.posle toga pustite masti na volju ja od ovoga pravim kucice i super je za rad a ujedno se izvinjavam sto su mere u decilitrima zato sto je to prevod sa svedskog.:bye:
 
Evo opet iscitah citavu temu, iskopirala jos koji recpetic, i vidim da je Inka jos decembra 2009 rekla da duguje recept za PAPRENJAKE! Moaj mama je iz Slavonije gdje je to bio obavezan kolac za ove praznicne dane, ali nema recept, to je moja pokojna baka pravila. Pa sad, ako neko ima nesto isprobano ja ssam bas raspolozena da to pecem! Inace, paprenjaci se ne sijeku kao klasicni medenjaci, nego postoje modle od duboko rezbarenog drveta ili cak i takve reljefaste oklagije i onda se tijesto utisne u modle ili se predjepreko oklagijom, onako klasicno i dobije se reljefast oblik.
googlovala sam ja neke slike i recepte ali ipak bih da vidim ovjde neki isproban
 
Evo i ja reših da se oporobam u ovome.
 

Prilozi

  • Slika055.jpg
    Slika055.jpg
    59,6 KB · Pregleda: 24
  • Slika056.jpg
    Slika056.jpg
    39,5 KB · Pregleda: 23
  • Slika057.jpg
    Slika057.jpg
    41,8 KB · Pregleda: 16
  • Slika058.jpg
    Slika058.jpg
    34,8 KB · Pregleda: 15

Back
Top