McDonalds


www_MyEmoticons_com__smokelots.gif
 
Ovdje nema Meka,al ima drugih fast fudova, gdje se kupuje kad se nema vremena za obrok kod kucje :)
I malo po malo, josh koji kolachicj,chipsicj usput nabaci se nekoliko kilograma vishka...
I sad muke Isusove skinuti ih. :)
 
da bre, pa najlakse je navući se na slatko, kao to je jedini ukus koji originerno prepoznajemo od majčine si.se, slušao sam mnešto na taj fazon a i ima logike...

ps. kad se setim teorija zavere kako te u koka koli, te meku i ne znam čemu ne stavljaju drozu... to je ko ono što se nudi đaba po lokalima...
 
da bre, pa najlakse je navući se na slatko, kao to je jedini ukus koji originerno prepoznajemo od majčine si.se, slušao sam mnešto na taj fazon a i ima logike...

ps. kad se setim teorija zavere kako te u koka koli, te meku i ne znam čemu ne stavljaju drozu... to je ko ono što se nudi đaba po lokalima...

Mek bi bankrotirao kad bi u svaki obrok stavio drogu. Koka kola isto.

Možda, ali ne verujem, stavljaju tek u 1/1000 obrok (flašu) u malim količinama. :zskace:
But we want (read as: need) more. :zelenko: z:ddm:
 
ma koji mc, kakvi bakraci, potrosio sam 1000 dindzi kad sam bio prosli put i nisam se najeo :\ al kako me je poteralo onda... uh :\
ali zato svako vece kod Bulja na burek, cetvrtina s mesom, cetvrtina s sirom i dva jogurta ... ugojio sam se 7 kg od takvog tretmana otkad sam prestao da se bavim fizickim aktivnostima
 
Ali cinjenica je ta da covek moze razviti adikciju na sve.
Od mekdonalda do hleba i gumenih bombona:)

Uzecu u obzir da se nalazimo na koloseku ozbiljnog konteksta.

To receno,

Pokusaj da stvoris adikciju na recimo ribu. Mekdonald - da, secer je u pitanju. Hleb - da, opet secer u pitanju. Gumene bombone - da, jer opet je secer u pitanju. Ali riba...nema sanse razviti adikciju na to.

Mozda nisam u pravu, ali...malo me uvlaci u raspravu to sto svako iznosi misljenje a ne napravi realnu procenu svog znanja. Ne kazem da je tvoja procena pogresna, ali me je tvoj post podsetio na neke rasprave sa obliznjima iz proslosti.

Cinjenica je, medjutim, da se nalazim na podforumu tinejdzera. Ne mogu da ocekujem poucnu diskusiju i visok nivo samosvesti.

Ipak sam ja izuzetak.
 
U pravu sam:) :P
Salu na stranu. Naravno da hje u pitanju samo moje vidjenje stvari.
Trebala sam naglasiti da ne mislim iskljucivo na fizicku adikciju.

Adikcija je sirok pojam, ne obavezno vezan za komponente hrane. Stavise ne mora uopste biti vezan za hranu ili bilo sta opipljivo.
Zavisnost je pre svega u glavi ( osim u slucaju nekih droga . Nisam sigurna koje sve supstance izazivaju fizicku zavisnost)
Ono sto adikciju cini dobrom je odredjen ugodjaj koji stvara konzumiranje necega, ali i svi oni propratni elementi koji idu uz to.
Izmedju ostalog to je i odredjeni osecaj stabilnosti, sigurnosti koji pruza saznanje da se uvek mozemo "utesiti" ili zadovoljiti tom stvari kojoj se stalno vracamo.
Nekima ta sigurnost treba vise nekima manje, zavisno od trenutnih uslova zivota ali i sklopa licnosti.
Neki su tome podlozniji i vise im je potrebno, nekima manje.

neki ljudi pak prosto vole da zavise od nekoga/necega.
I covek moze biti porok..i ljubav moze biti porok.
Zapravo sve za sto se pojedinac opsesivno veze moze biti porok sve dok mu upraznjavanje istog godi na psihickoj bazi.
Do neke granice porok je i navika, rutina ili makar ima neko uporiste u njima...
 
Kad sam rekla svar slobodne volje, nije znacilo da je neko ko oslica zove porokom u pravu.
Niti je ko ljubav zove porokom u pravu.
Osim ako je neki pesnik, poeta, tekstopisac ili slicno.
 
A gde sam tacno ja rekla sam u pravu?
Salu na stranu. Naravno da hje u pitanju samo moje vidjenje stvari.

Stvar slobodne volje da li coveka, ljubav ili przeni oslic koji rutinski jedes zelis da zoves porokom.

Naravno , stvar slobodne volje.

Sto se mene tice,

Ne pravi problem tamo gde ga nema na vidiku Suzo.
Osim ako si u raspolozenju da se svadjas, kao sto umes ponekad.
Ako je tako, pretrazi malo Krstu, nacices nekoga.

Vezano za to da li riba izaziva adikciju svoj stav sam objasnila.
Ne sadrzi adiktivne komponente. Istina.
Ali i seceri su vrlo blago adiktivni, osim zbog osecaja zadovoljstva koji pruzaju .
na nekog deluju , na nekoga ne.
 
Poslednja izmena:
Al tu je i biolosko okruzenje, ne samo psiha. Promenom bioloskog okruzenja dolazi i do promene funkcionasanja psihe do odredjene granice. Kad ti recimo ubrizgaju adrenalin onda osecas anksioznost. Kada ti ubrizgaju adrenohrom onda krenu halucinacije.

Tako je vrlo moguce recimo i sa slatkisima i ostalim substancama koje se igraju sa secerom u krvi. Riba i kobasica imaju drugaciji uticaj na secer u krvi. Naime, kobasica ima veci glikemicki indeks od ribe, te ce pre izazvat nagliju promenu nivoa secera u krvi od ribe. A nagle promene kao i uopste promene nivoa secera u krvi su povezane sa razlicitim psihickim reakcijama.

Moguci scenario:

1. Ne jedes duze vreme
2. Padne nivo secera u krvi
3. Osecas se malaksalo
4. Popijes koka kolu
5. U roku od pet minuta malaksalost nestane
6. Dodjes do svesnog ili podsvesnog zakljucka - koka kola te dize

Sledeci put kad se osetis malaksalo cak iako ti je nivo secera u krvi u normali, ti ces popiti koka kolu.
 
1. Da li znate koje poremećaje i tegobe nosi sa sobom gojaznost?
2. Da li, i koliko često posećujete McDonalds i druge fast-food-ove (računajte i na pekare i poslastičare, kao i trafike)?
3. Da li ste gojazni?

1. Nisam baš detaljno upoznat sa time, ali naravno da znam da nikako nije zdravo imati višak kilograma jer šteti i srcu i ko zna čemu još. Posebno oni koji su baš izrazito debeli, iliti "morbidly obese"

2. Iako mnogo volim pljeskavice i ostali fast-food, isto tako sam svestan da to nije baš najzdravija hrana, te sam zato vrlo umeren u njenom konzumiranju. Znači ne mogu da se u potpunosti odreknem brze hrane jer je mnogo volim, ali mogu da kontrolišem njen unos i budem umeren. Što se Mekdonaldsa tiče, važi ista priča - obožavam Big Mek, ali ga jedem vrlo retko - jednom u mesec, dva, tri, čak i ređe. Osim što nije zdrav, on je i skup, pa neka je tri puta ukusniji (a da je ukusan, jeste z:p).

3. Nisam, ali imam tri ili četiri kile viška koje treba da skinem. To je još jedan razlog zbog kog izbegavam brzu hranu.
 

Back
Top