marihuana vs alkohol!?!?!?

Ajde bre ne pricaj gluposti! Jer te mama ucila da uzimas drogu? Ti ces tako svoje dete da ucis. . Trujes decu ovde koja traze po forumu da nesto saznaju. Nisam video coveka koji se lepo oseca posle konzumiranja opijata, al stvarno ako znas neki slucaj osim narkomana koji su posle toga na sedmom nebu. Neverujem koliko zastupnika tih stvari ovde ima. . gore je nego sto sam mislio .. ranije se kirisom nudilo ljudima opijati,droga. . .nije se znaloi gde su stekovi .. a sad i javno pocelo da se nudi .. omg . .na kom li je nivou vasa svest i intelegencija. . nepostoji parametar da izmeri tako mali stepen ..

Malo blize da ti objasnim, potrosicu par sekundi..

Nije me mama ucila da "uzimam drogu", tako nesto ce (bar) da proba bilo ko sa 3 grama mozga u tintari, i cija je zelja za znanjem, kao i ljubav prema sebi i zivotu uopste - jaca od straha prema istim.

Deca koja "traze po forumu da nesto saznaju" mnogo pre treba da citaju od ljudi kao sto sam ja, i da beze glavom bez obzira od npr. tebe i tebi slicnih indoktriniranih ljudi koje je sistem unistio i koji ne znaju nista, sem da se plase.

Drugo, postoji stotine i stotine razlicitih supstanci sa razlicitim efektima na ljudsku svest. Vi sve sto znate je da vicete "opijati" "opijati"...sto dovoljno govori o totalnom neznanju o ovim stvarima.
Ja nikom ovde ne govorim npr. da proba heroin. Ali postoji mnogo drugih stvari koje su vise nego korisne za ljudsku svest. Nista nije samo po sebi stetno, sve zavisi od onoga ko ga koristi i kako ga koristi.

Vrhunsko je nepostovanje i idiotizam misliti da je nesto sto raste iz Zemlje iskljucivo negativno i lose. Tako nesto nije moguce. To sto su ljudi slabi i ne znaju da koriste neke stvari, je druga prica.
Ne znate nikog ko se "lepo oseca" na odredjenim supstancama? :) Verovatno zato milioni ljudi sirom planete to rade stotinama i hiljadama godina unazad, zato sto im je za vreme toga lose..? :lol: Raznoraznih ljudi ima na ovoj Krstarici..
 
Poslednja izmena:
Malo blize da ti objasnim, potrosicu par sekundi..

Nije me mama ucila da "uzimam drogu", tako nesto ce (bar) da proba bilo ko sa 3 grama mozga u tintari, i cija je zelja za znanjem, kao i ljubav prema sebi i zivotu uopste - jaca od straha prema istim.

Deca koja "traze po forumu da nesto saznaju" mnogo pre treba da citaju od ljudi kao sto sam ja, i da beze glavom bez obzira od npr. tebe i tebi slicnih indoktriniranih ljudi koje je sistem unistio i koji ne znaju nista, sem da se plase.

Drugo, postoji stotine i stotine razlicitih supstanci sa razlicitim efektima na ljudsku svest. Vi sve sto znate je da vicete "opijati" "opijati"...sto dovoljno govori o totalnom neznanju o ovim stvarima.
Ja nikom ovde ne govorim npr. da proba heroin. Ali postoji mnogo drugih stvari koje su vise nego korisne za ljudsku svest. Nista nije samo po sebi stetno, sve zavisi od onoga ko ga koristi i kako ga koristi.

Vrhunsko je nepostovanje i idiotizam misliti da je nesto sto raste iz Zemlje iskljucivo negativno i lose. Tako nesto nije moguce. To sto su ljudi slabi i ne znaju da koriste neke stvari, je druga prica.
Ne znate nikog ko se "lepo oseca" na odredjenim supstancama? :) Verovatno zato milioni ljudi sirom planete to rade stotinama i hiljadama godina unazad, zato sto im je za vreme toga lose..? :lol: Raznoraznih ljudi ima na ovoj Krstarici..

Sve si objasnio. :ok:

@tema:

I'm gonna smoke weed for the rest of my life, see I'm in love with Mary Jane, I'm gonna make her my wife. :D
 
Malo blize da ti objasnim, potrosicu par sekundi..

Nije me mama ucila da "uzimam drogu", tako nesto ce (bar) da proba bilo ko sa 3 grama mozga u tintari, i cija je zelja za znanjem, kao i ljubav prema sebi i zivotu uopste - jaca od straha prema istim.

Deca koja "traze po forumu da nesto saznaju" mnogo pre treba da citaju od ljudi kao sto sam ja, i da beze glavom bez obzira od npr. tebe i tebi slicnih indoktriniranih ljudi koje je sistem unistio i koji ne znaju nista, sem da se plase.

Drugo, postoji stotine i stotine razlicitih supstanci sa razlicitim efektima na ljudsku svest. Vi sve sto znate je da vicete "opijati" "opijati"...sto dovoljno govori o totalnom neznanju o ovim stvarima.
Ja nikom ovde ne govorim npr. da proba heroin. Ali postoji mnogo drugih stvari koje su vise nego korisne za ljudsku svest. Nista nije samo po sebi stetno, sve zavisi od onoga ko ga koristi i kako ga koristi.

Vrhunsko je nepostovanje i idiotizam misliti da je nesto sto raste iz Zemlje iskljucivo negativno i lose. Tako nesto nije moguce. To sto su ljudi slabi i ne znaju da koriste neke stvari, je druga prica.
Ne znate nikog ko se "lepo oseca" na odredjenim supstancama? :) Verovatno zato milioni ljudi sirom planete to rade stotinama i hiljadama godina unazad, zato sto im je za vreme toga lose..? :lol: Raznoraznih ljudi ima na ovoj Krstarici..

..Ne, to nije druga priča..to je upravo priča koja ovde treba da se ispriča..
Zanima me imaš li decu?
Ako imaš, zanima me da li bi se igrao sa njihovom sudbinom i smeo da
proveriš koliko su slabi tako što ćeš im ispričati isto ovo što si nama ispričao u podvučenom pasusu tvog posta?
Razmisli...
 
Poslednja izmena:
..Ne, to nije druga priča..to je upravo priča koja ovde treba da se ispriča..
Zanima me imaš li decu?
Ako imaš, zanima me da li bi se igrao sa njihovom sudbinom i smeo da
proveriš koliko su slabi tako što ćeš im ispričati isto ovo što si nama ispričao u podvučenom pasusu tvog posta?
Razmisli...

Pa zasto su ljudi slabi je jedna od prica koje treba da se ispricaju. Ali bez obzira zasto su ljudi slabi, ne treba kriviti nesto drugo zbog toga. Milion je razloga zasto su ljudi slabi, a to nema nikakve veze sa drogom.

Za ovo drugo, nemam decu, ali sve i da ih imam, ne bih se mesao u njihov zivot na nacin na koji uplaseni i izgubljeni ljudi ovde sugerisu. Ako zele nesto da probaju, nek probaju, to je prirodno. Bio bi problem kad ne bi imali zelju nesto da probaju. Hvala bogu pa bi imali tatu koji zna sve o tome, i koji bi im potanko objasnio sve sto treba, i sa svih strana, tako da kako god, ne bi bio problem. Bilo koji roditelj koji ima kontrolu nad svojim zivotom, ne moze da ima ovakav problem sa detetom. Problem je sto ljudi pogresne stvari podrazumevaju pod "kontrolom nad svojim zivotom", i ubedjeni su u neke stvari, o kojima u stvari pojma nemaju.
Da li je neko slab ili jak, nije tesko videti, pod uslovom da i vi niste slabi. Ako ste vi slabi, naravno da ne mozete dobro da procenite. Problem sa danasnjim "mamama i tatama" je sto su neobrazovani u vezi ovih stvari i sto im je mozak ispran dezinformacijama. Prvi impuls je strah, nema veze sto sve potice samo iz neznanja. Nekoga ogranicavati zbog sopstvenog straha i neznanja je idiotizam. Ako cete takvi roditelji da budete, jadna vasa deca.

Ali prvo sto treba da shvatite je da ste izmanipulisani, i da vam nisu rekli celu istinu. Prirodno nasledje ljudskih bica je da istrazuju percepciju i dospevaju u povisena stanja svesti, osvedocavaju se u duh, u ono sto im je dalo zivot. Mi smo putnici. To je nasa sudbina bez obzira koliko zivota trebalo nekom da to shvati. Mi nismo ovde sigurno da bismo isli u skolu i fakultete, radili 40 godina negde, sluzili egu sve to vreme, ostarili i na kraju umrli ko svinje bez ikakvog znanja o sebi i svetu oko sebe. To je apsolutno nepostovanje zivota i sile koja vam je dala zivot. Ako cete tako da umrete, mozete da umrete odmah.
 
Poslednja izmena:
E, vidiš...zaista nisam znala da mi za dostizanje povišenog stanja svesti trebaju
dodatni stimulansi poput marihuane, alkohola itd...umesto čitanja, pisanja, pričanja, posmatranja,
umesto života u realnom svetu...
Verovatno je to do mog neobrazovanja a tvog obrazovanja tj. do mog pomračenog stanja svesti
a tvog uzvišenog stanja svesti koje ti kaže
da treba po svaku cenu pratiti trendove i probavati redom sve što ti neko nudi a da čak ne staneš
i ne razmisliš trezveno o svemu..
 
svakog petka,subote cujem od danasnjih klinaca,jedva cekam vikend da se odvalim od alkohola,itd itd. Pa imam pitanje kada bi se alkohol poredio sa marihuanom sta je stetnije??
Evo recimo ja alkohol ne podnosim...Ne mogu ocima da ga vidim,dok recimo marihuanu konzumiram u razumnim kolicinama. E sada,mnogi marihuanu smatraju nesto kao mnogo ubitacno,za razliku od alkohola,koga smatraju,kako tako,dopustljivim jer je LEGALIZOVAN. Da li ova rec LEGALIZOVAN utice na nasu podsvest da marihuanu kao nesto sto je mnogo stetno???:dontunderstand:

Mnogi tvrde da umereno uživanje marihuana ne izaziva neželjene promene u organizmu, niti stvaranje fizičke zavisnosti. Oni koji se zalazu za legalizaciju marihuana tvrde da je ova droga mnogo manje štetna po zdravlje od alkohola. Možda je to donekle i tačno.Od alkohola se umire. Od marihuane niko nije umro. Ali zato dugotrajnom I intenzivnom upotrebom marihuana osiromašuje i ubija postepeno duševne sposobnosti čoveka. Dakle, opasnosti od ove droge ne treba posmatrati isključivo kroz njene efekte na telesne organe. Opasnosti od marihuana, pre svega treba tražiti u njenim efektima na ličnost uživaoca droge, a tek potom u samoj marihuani kao hemijski aktivnoj supstanci.

"Letalna" (smrtna) doza THC-a nije poznata. To znači da nije poznat nijedan slučaj smrtnog ishoda usled predoziranja marihuanom. Pretpostavlja se da je letalna doza oko 40 000 puta veće od minimalne efektivne doze, što znači da je u praksi neizvodljivo uobičajenim putem konzumiranja uzeti ovoliku količinu marihuane, odnosno THC-a.

tako da....
l
party_45.gif
[/SPOILER]

Klasa 1 ili A

1. Heroin
2. Kokain
3. Barbiturati
4. Ulični metadon
5. Alkohol *

Klasa 2 ili B B

6. Ketamin
7. Benzodiazepini (trankvilizanti)
8. Amfetamini
9. Nikotin
10. Buprenorfin

Klasa 3 ili C

11. Kanabis (marihuana)
12. Razrjeđivači
13. 5-MTA
14. LSD
15. Metilfenidat
16. Anabolički steroidi
17. GHB ("Droga za silovanje")
18. Ecstasy
19. Alkilni nitrati
20. Khat

alkohol je ispred LSD i ekstazija :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
E, vidiš...zaista nisam znala da mi za dostizanje povišenog stanja svesti trebaju
dodatni stimulansi poput marihuane, alkohola itd...umesto čitanja, pisanja, pričanja, posmatranja,
umesto života u realnom svetu...
Verovatno je to do mog neobrazovanja a tvog obrazovanja tj. do mog pomračenog stanja svesti
a tvog uzvišenog stanja svesti koje ti kaže
da treba po svaku cenu pratiti trendove i probavati redom sve što ti neko nudi a da čak ne staneš
i ne razmisliš trezveno o svemu..

Nisu neophodni "dodatni stimulansi", ali su uglavnom pozeljni, od samog probanja necega ne moze da se desi nista lose. Neko ne mora nikad da proba nista, ali to zavisi od fleksibilnosti percepcije te osobe, sve zavisi od licnosti. Niko ne govori o konstantnom uzimanju bilo cega, ali uglavnom je pozeljno otvoriti se.

I o kakvim glupim trendovima ti pricas? :) Pa naravno da ovo nema veze sa tim, a kamoli sa "pracenjem trenda po bilo koju cenu" :lol: Radi se o mnogo ozbiljnijim stvarima od toga. Trendovi me ne zanimaju, kao sto ne zanimaju ni bilo koga drugog ko zna sebe i ima svoj put.

Drugo, ko ti je rekao da ja ne stanem i ne razmislim "trezveno o svemu"?

Ja nista u zivotu nisam probao, a da pre toga nisam znao sve o tome. Trezvenost na prvom mestu.

Samo sto o trezvenosti ne mogu da pricaju ljudi koji su ceo zivot zatvoreni u svojoj kutiji, iz koje se plase da izadju. To nije trezvenost. Trezvenost je kad saznas i iskusis kakva sve stanja svesti postoje, i kad napravis balans izmedju toga.
 
Poslednja izmena:
Ono shto je zanimljivo je kakvu grupu ljudi privlachi marihuana, to je fascinantno. Recimo odlazimo u francusku i tamo smo 10 dana, za 7 dana nismo uspeli da ostvarimo komunikaciju s lokalnim zhivljem. Svi su prisni i usluzhni al niko zapravo ne bi da se druzhi sa nama, dok jedan dan u nekom levom parku nismo nabasali na ekipu koja duva. Sledetja tri dana provodimo sa njima, divni ljudi zaista. I kad pogledam u nazad u recimo osnovnu shkolu, niko od shabana ne duva. Ne mozhesh natji choveka kom je tata politichar, koji je sina zaposlio u okruzhni sud a koji duva, il ne znam da nadjesh ljude koji pushe travu na vasharu u Knitju. Slushati Seku i lumpovati po znachi brate splavovima ne ide uz marihuanu, kokain svakako al trava i cela ta pricha ne idu ruku pod ruku. Ne mozhesh natji nekog ultra nacionalistu koji uzhiva u marihuani, il recimo cure koje se udaju sa 17 i shta ti ja znam. Travu vezujem za subkulturu, za znachenje u muzici, za umetnost, za stripove i inache za fine stvari koje nisu deo mejnstrima. Nemam nishta protiv ljudi koji je svrstavaju u droge govoreretji da vodi nechemu tezhem i slichno. Isto tako nemam nishta protiv ljudi koji daju pare vidovitoj Zorci, gledaju farmu i slushaju Dzheja. Samo nadam se da je svima jasno da isti taj sloj ljudi zagovara ratove, pljuje po ulici, pisha iza tjoskova i kupuje svet plus. Samo prelistajte podforum filozofija i obratite paznju koliko ljudi ima marihuanu po profilima i avatarima, pa uostalom i ovde, a onda pogledajte teme i diskusije na zhenskom kutku i savremenom mushkarcu i sve vam je jasno.
 
Marihuana je najblaže i najslabije halucinogeno sredstvo koje se koristi kao opojna droga i spada u grupu opojnih droga jer sadrži neke psihoaktivne
supstance koje izazivaju blagu konjuktivalnu hiperemiju tj. crvenilo očiju i blago ubrzan rad srca...
Ne kažem ja da je ona opasna po život ali defacto negativno utiče na ponašanje pojedinca
koji će ubrzo nakon konzumiranja marihuane krenuti da traži nešto jače...

A poenta koju je izneo šeprtlja je više nego tačna...

Ja sam sigurno 10-ak godina periodično konzumirala marihuanu i nisam prešla na ništa jače, kao i niko iz moga društva a i nekog šireg koje je otprilike brojalo nekih 20-ak ljudi. Ne kažem da takvih slučajeva nije bilo oko mene, ali nisu pravilo.
Ne verujem da je mrihuana kriva za prelaženje na teške droge, već psihička nestabilnost, neuravnoteženost; ona je pre prelazno sredstvo za njih.

I apsolutno ne znam nikog kod koga je marihuana negativo uticala na ponašanje, već naprotiv. Ne kažem da možda ne postoje izuzeci, al to ne dokazuje pravilo.
Sasvim nešto drugo je uticaj teških droga na ponašanje.
A da ne govrim o negativnom uticaju alkohola koga ipak najveći procenat populacije konzumira i to većina sa izraženom promenom u ponašanju.
 
Da, ali treba objasniti deci da preterivanje bilo koje vrste može biti kobno..
..a to je priznaćeš, težak posao...pogotovu kad na sve strane pričaju o tome
kako su tako neke stvari ekstra i kad popularizuju to "nešto dobro" u smislu da nije opasno ni po jednom osnovu...
..i da je još pride, super koristiti ga uz alkohol...:confused:..ko što mnogi ovde govore...

Svima koje volim rekla bih da se manu tih stvari ... :heart: ..to je vrlo nebitna stvar
koja u životu može samo nevolje doneti a dobro sigurno ne...

Potpuno se slažem sa tobom u prvom delu.
Zato deci treba držati predavanja još u nižoj osnovnoj, jer tada sve upijaju i imaju više poverenja.
Pre svega o opasnosti teških droga; alkohola i marihuane- ako se preteruje.

ALKOHOL I MARIHUANA NIKAKO ZAJEDNO
 
Poslednja izmena:
Švercovao 2 kilograma marihuane
7. jun 2010. | 14:09 | Izvor: Beta Kraljevo -- Policija u Kraljevu uhapsila je osobu iz Obrenovca i odredila mu 48 sati policijskog zadržavanja zbog sumnje da je krijumčario dva kilograma marihuane.

Zaplenjena marihuana (Tanjug)
Zaplenjena marihuana (Tanjug)
Prilikom kontrole autobusa u Bogutovcu kod Kraljeva pronađena je droga u torbi te osobe, koji je tim autobusom putovao.

Utvrđeno je da je ta osoba drogu nabavio na Kosovu radi dalje prodaje u Beogradu, navodi se u saopštenju kraljevačke policije.


Ovo ce zacepiti usta svim glasogovornicima marihuane i ostalih droga. A posle ovoga neke osobe mogu i da se smeju ako oce. Hvala na razumevanju.
 
Све то постаје гадно у великим количинама. Што се тиче марихуане кад људи причају о њој као *лакшој дроги* причају глупости јер не постоји подела на лакше и теже дроге, зависност је зависност кад се појави, једино што има психички и физички облик а и ту је тешко оценити шта је горе...
 
sta to znaci zacepice usta svima koji govore ok o marihuani? ne razumem ovu konstataciju,ne deco rokajte se alkoholom do mile volje,dok vas vasa mama drzi zakljucane u podrumu i dopusta vasem stricu da vas pipka po pisi....coveka oce da obese za 2 kg marihuane a za silovatelje,i pedofile nigde mesta u zatvorima,a koliko bi ispraznili zatvore da legalizuju marihuanu nisu ni svesni...
 
...ako je ovo vjecito pitanje a meni tek sad stize u ovim godinama , vjecitost prolazi pored mene...takvu sezonsku kovanicu nazvati VJECITIM PITANJEM , nije dovoljno reci neozbiljnim nego i smijesno-tragicnim...ne popujem ne moralisem ali znam da periferija zivota nikad zivot ne moze odredjivati...osim ako nadjes sebi na periferiji zivotnog saputnika a da to bude zena ili covjek- ovisno od pola -

- tako misli veceras,- faraonn...
 
...ako je ovo vjecito pitanje a meni tek sad stize u ovim godinama , vjecitost prolazi pored mene...takvu sezonsku kovanicu nazvati VJECITIM PITANJEM , nije dovoljno reci neozbiljnim nego i smijesno-tragicnim...ne popujem ne moralisem ali znam da periferija zivota nikad zivot ne moze odredjivati...osim ako nadjes sebi na periferiji zivotnog saputnika a da to bude zena ili covjek- ovisno od pola -

- tako misli veceras,- faraonn...

a hteo si da kazes?
 
svakog petka,subote cujem od danasnjih klinaca,jedva cekam vikend da se odvalim od alkohola,itd itd. Pa imam pitanje kada bi se alkohol poredio sa marihuanom sta je stetnije??
Evo recimo ja alkohol ne podnosim...Ne mogu ocima da ga vidim,dok recimo marihuanu konzumiram u razumnim kolicinama. E sada,mnogi marihuanu smatraju nesto kao mnogo ubitacno,za razliku od alkohola,koga smatraju,kako tako,dopustljivim jer je LEGALIZOVAN. Da li ova rec LEGALIZOVAN utice na nasu podsvest da marihuanu kao nesto sto je mnogo stetno???:dontunderstand:

Stetno je i jedno i drugo, ako se koristi preterano...Generalno gledano, sve je stetno ako se preteruje sa tim.Medjutim, koriscene u pristojnim kolicinama, ja mislim da ove stvari mogu da budu korisne.Imam obicaj da kada se uznemirim vece pred neko ispitivanje ili pismeni, ja popijem casicu rakije dok obnavljam i meni super.:lol: Al to ponekad...

S druge strane, marihuana je posebna prica, mada ne toliko razlicitija od alkohola.Izaziva jaku zavisnost nekih 2-3 nedelje nakon konzumacije i kada se savlada taj osecaj, mislim da moze biti korisna i da se tada moze upotrebljavati umereno i ponekad.Al opet, ne kapiram za sta je korisna osim sto smiruje i podstice mastu...:mrgreen:

I da, nikako je ne treba legalizovati u Srbiji, jer bi nas narod to svakako zloupotrebio.
 

Back
Top