Maltezer

Goco ,Mrvici je dosadno,nema dovoljno aktivnosti,verovatno zato to radi. :lol:
Najbolja je ta šećerna kost što je gaga pominje,nama se nekad zalomi u mesari neka ogromna ali Popi uživa,a kad joj dojadi da je glođe sa jedne strane ona laje da dođe neko da joj je okrene pošto sama ne može. Ja sam joj je stavljala na jednu manju krparicu,pa je onda ona voza po kući,tako što vuče kraj te krpare.:hahaha:
Lavice uzimam joj često te štapiće samo što ih nekad oće nekad neće.(ako ima kosku,štapići je ne zanimaju :zper:)
Kupih danas još jedno sredstvo protiv nametnika: Tyra-x,kaže uništava 100% krpelje,vaške buve,njihove gnjide i jaja...
Ne spada u otrovne materije,nije opasan za ljude i toplokrvne životinje. Vodeni rastvor je i prska se na životinje i ptice a štiti ih 4-6 nedelja. U slučaju odlaska u prirodu gde nije tretirana zelena površina preporučuje se ponovno prskanje kao preventiva. Ne dozvoljava nametnicima da se zakače,već ih ubija pre toga.
Ako ovo ovako radi kao što piše ...:worth:

ajde pa javi:) super ako je tako:)
Koja je cena? i koja kolicina se dobije?
 
Poslednja izmena:
Kupih danas još jedno sredstvo protiv nametnika: Tyra-x,kaže uništava 100% krpelje,vaške buve,njihove gnjide i jaja...
Ne spada u otrovne materije,nije opasan za ljude i toplokrvne životinje. Vodeni rastvor je i prska se na životinje i ptice a štiti ih 4-6 nedelja. U slučaju odlaska u prirodu gde nije tretirana zelena površina preporučuje se ponovno prskanje kao preventiva. Ne dozvoljava nametnicima da se zakače,već ih ubija pre toga.
Ako ovo ovako radi kao što piše ...:worth:

Zao mi je, al ne radi :( Isprobano na Leo jos predprosle godine :( Prosle godine nije mogao ni buve da nam pobije, a kamo li krpelje!! (Zar ga ne vide kod mene na bifeu???)

Krofnice, ja mojima ne dajem kosti ni u jednom obliku, osim one velike govedje koje im sluze za zanimaciju i ciscenje zuba.
Ali, moja jako dobra prijateljica daje cela ledja, krilca ziva svom pudlanu i on tako to lepo skrcka da ga je milina gledati. I moj prijatelj koji ima golokoze kinescice takodje praktikuje davanje zive piletine s kostima. Pilece kosti nisu (kazu) opasne zive, ali kuvane se zacepljuju.
Ja sam jednom prilikom probala ovom mm smotanom da dam deo od ledja, a on je dotrcao iz kuhinje u dn. sobu s razjapljenim ustima - zaglavila mu se koscica izmedju zuba pa nit je isla tamo, nit vamo.... Iiiii..eto, sta da ti kazem, ja odustala, a znam da je zdravo!
Iskreno, jedva cekam da krene proizvodnja Barf-a i kod nas i da se preorjentisem na tu vrstu ishrane... a do tada dobijace gospoda, samo mleveno, kuvano...
 
Poslednja izmena:
E gago ne vido,znaš da sam ja i ćorava i pogubljena,ne znam ni na kom si spratu. :(
Što mi odma reče,ja nafajtala Popi ko da ću je peglati :rotf:,pa sva radosna što nije otrovno:zcepanje:,trebala si da me pustiš da se nadam bar jedan dan,ionako ima zaštitu na sebi pa ne smem da joj trpam novu bar još koju nedelju.
Cena je 500din ima 90ml i u obliku spreja je.:bye:
 
Ne dajem joj živu, iz prostog razloga što je neće. :dontunderstand:
Skuvam je dobro sa povrćem i piletinom,kost joj dam da glocka,a ostalo joj bude hrana u koju može da se doda i palenta i zamrznu porcije pa ima na duže staze.




Da li zamrznes sa palentom, ili nju naknadno kuvas kad odmrznes porciju? Pitam , jer necu biti 7 dana kuci, a Munja ostaje sa mojima-SAM ! !!!:hahaha:
 
Bomida,ja sve zamrznem da ima i za dane kad ne kuvam,i ne buni se,dobrodošlo njoj a i meni.:zper:
Naravno ja preteram sa količinom pa za Popi ostavim 300gr a ostalo, kilo dva podelim lutalicama.:rotf:
 
Hvala drugari!
@ Kamenicvet svaka čast za brigu o kucama bez vlasnika!
@ Gagasf, zar si odustala od granula u potpunosti?

Mi smo danas bili na skidanju ostatka kamenca koji prošli put nisamo skinuli.. pa sam malo ispitivali veterinarku..
Ona je protiv svih kostiju koje se mogu pojesti. Znači samo glodanje krajeva i hrskavice koske koja je toliko velika da se ne može pojesti. Ona sama je imala loše iskustvo sa svojim psom..
I savetovala me je da ostanemo pri domaćoj hrani. Kaže da je neki amerikanac napisao odličan kuvar za pse. Sve zajedno sa receptima za slana jela, poslastice, čak i torte.. :) Pa ako neko već ima ovu knjigicu javite :)
Ako ne ja ću svakako probati da nađem, pa ako nekoga zanima..
 
Eh da, koje količine domaće hrane dajete dnevno ili po obroku obično svojim psima?
Mada ja do sada nisam merila, nego sam onako odokativno davala.. I Šici ima uvek granule tokom celog dana i noći, pa ako je gladna može da ih jede.. Što najčešće i čini- noću! :)
 
Ma ko nema dovoljno aktivosti. Nego je neko postao malo nestašan:per:. Lomi čaše sa stola, krade hemiske olovke, svoje četke prvo obori na pod ako ih dohvati, a onda kobajagi sakrije (to valjda da ga ne češljamo stalno):whistling:.A juče zamalo da ga zadavim od besa. Ušetao dečko u WC, zatresao policu na kojoj stoje rolne toalet papira one naravno popadale i da vidite njegove sreće i gomilu iscepkanog papaira.:hahaha:Umal se nisam šlogirala.
 
Jadan Munja,sam samcit bez mame.:rida:(preživeće, i ova moja je u dva navrata ostajala "sama")
Goco moraćete onda da počnete sa vaspitanjem,smireno i polako ali odlučno,šta se ne sme,ne sme se.:bye::bye:
L.krofnice javi ime pisca ako saznaš pa će biti lakše da se nađe.
 
Mali psi su najčešće razmaženi ,i moja je,ali zna šta ne sme,nema nereda po kući, nema glođanja nameštaja,skidanja stvari sa stola ... Sa druge strane neke stvari joj i tolerišemo:ako sam ja tu,želi da bude samo kod mene,u autu kukumavči da je ja držim ,a ako i vozim onda sedi na suvozačevo sedište i svremena na vreme pokušava da mi se prebaci na krilo. I da,naravno laje na nepoznate iz sve snage.:lol:
 
Ovaj laje kad treba da ide napolje, mislim da odzvanja cela zgrada. Javićemo kad nas i ako prijave komunalnoj policiji. Ali od pre desetak dana ima novi fazon. Kad neko od nas ode iz kuće onda zavija. Laje i kad čuje interfon,ali od radosti što neko dolazi.Obožava goste.:zurka: Laje ponekad i kad hoće nagradu, pa obaveštava da je zaslužio istu, a ponekad samo stane ispred nekog i gleda, gleda dok ne ukapiramo da treba da ga nagradimo:rtfm: A da, dobio je i novi nadimak "Najduži razdeljak na svetu". Kum je moj muž. Sad vam je jasno zašto skriva češalj i četku. Njemu naravno ne ostavljamo hranu, jer sve odmah pojede. I obožava kikiriki. Pada u trans kad ga oseti.Ne znam šta će mu isti ali smo pročitali da sme da ga jede.
Munja budi hrabar. Brzo će proći 7 dana i nemoj da budeš :sad2:
 
Ma ko nema dovoljno aktivosti. Nego je neko postao malo nestašan:per:. Lomi čaše sa stola, krade hemiske olovke, svoje četke prvo obori na pod ako ih dohvati, a onda kobajagi sakrije (to valjda da ga ne češljamo stalno):whistling:.A juče zamalo da ga zadavim od besa. Ušetao dečko u WC, zatresao policu na kojoj stoje rolne toalet papira one naravno popadale i da vidite njegove sreće i gomilu iscepkanog papaira.:hahaha:Umal se nisam šlogirala.

Kad smo već kod nestašluka, ni mi nismo cvećke. Primetih u poslednje vreme da nestaju čarape, po jedna ili par...:dontunderstand: šta misliš, ko ih sakrivao?I to,zamisli , u prostor između naslona i sedalnog dela fotelje.Ne bih ni provalila da nisam jednom nečujno ušetala u dnevnu sobu i našla ga na delu kako šapom ugurava jednu čarapu.. Čim me je video odmah je legao na leđa i digao sve četiri uvis. :gace:po sistemu ,,predajem se , kriv sam " :hahaha: A kako da se naljutiš , kad razgorači one njegove divne okice...
 
Moj čarape vadi iz veš mašine. Ja stavljam veš a on brzinom svetlosti krade čarape.I tek kad pustim mašinu nađem obavezno čarape. A i mnogo je smešan kad kobajagi zakopava u svom krevetu neku stvar ili nešto od hrane.:lol:
 


Spavam

dsc03029c.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

e a ovde su me stavili na sto da bi mogli na miru da me slikaju:dontunderstand:
a ja sam hteo samo izbliza da vidim šta to drže u rukama. I stvarno ne znam zašto mi kažu da izgledam kao meda:eek:
 
Ma to on samo tako izgleda. Ispod gomile bebeće dlake je jedan Mrvica od 2,8 kg. I mi smo danas išli da primimo vakcinu protiv besnila i sada je čipovan. Au kolika je ono igletina, ko štrikaća igla ali ona deblja, Ali moj Mrca voli veterinare i bio je dobar.:D

Pre neko veče mi nije dao u 12 noću da spavam,valjda hteo da se igra. Ja ga oterala tek uz pomoć novina. Ali sam samo zamanula. Sutra ujutro eto njega u 5. Kad ga nisam zadavila. Opet ga oteram i za sada me ne dira.:evil: Jutros ustajem u 7.15. Naspavala se.

Ali moraćemo pod hitno da se naučimo redu i disciplini. Rastura svoje igračke po celom stanu, novine, čarape, papire... tako da sam ja dobila još jedno dete za kojim treba da sklanjam stvari. Ali moram da priznam da papagaji prave veći lom od njega. Kad ih uslikam svo troje tj. Mrcu, Paju i Kaju ili Kajašturu kako je moja ćera zove postaviću sliku. Ali moj Mrca je ljubomoran kad pričam sa papagajima, stavlljam hranu , vodu. Njihov kavez je na staklenom stolu. A Mrvica stane ispod stola,reži i laje. E kad bi to mogla da uslikam:rotf:
 
Ne boj se Goco, Mrvica je još beba,normalno je da sve razvlači i da bi se samo igrao,a naravno ne voli ni da bude sam pa vas zato budi. Dođe sve to na svoje mesto,malo po malo,ova moja gospođica se sad ujutru samo odšeta od mene u ćerin krevet da bi nastavila da spava,pošto ja ustajem rano , a njoj ne pada na pamet .:zcepanje:
Danas smo opet našli dva šetajuća krpelja,ja ću načisto da izludim :azdaja: ili ću prestati da izvodim psa.:rida:
 
E ovaj do mog kreveta nije ni stigao. To su me prvo upozorili i ja ih poslušala.:p I sreća krevet je dosta visok, a on mali i ne može da se popne, ali može da laje pored kreveta. Deca zatvore vrata od soba tako da njih ne može da budi. I ja sam primetila da me budi da ne bude sam.:ceka: Ustanem i očekujem da se mazi, a on nastavi da se igra sa svojim igračkicama, ali važno je da sam ja budna i da sam tu. Moram opet da se žalim na njega. Kontejner jedan počeo da skuplja žvake sa asfalta, napolju ko ludaci samo urlamo fuj, fuj, a on malo žvaće pa onda pljune. Biće prvi maltezer sa brnjicom i okačićemo mu tablu sa natpisom: "Nisam opasan, samo sam alav".:eek:
 

Back
Top