Malta

Zdravo svima... I ja planiram da idem na Maltu da se snadjem i ostanem. Iz price sa ljudima koji su bili ili su jos uvek tamo, najbolje je otici u martu-aprilu, tako da je moj neki plan mart. Ko bude resio da ide u tom periodu i zaista je ozbiljan neka se javi, dobro bi mi dosao cimer. Za dogovor do tada moj mail je lolicnikola84@gmail.com
 
Ne ići na Maltu do trećeg Decembra. Izašli su privremeno iz Šengena i pojačali kontrolu na ulasku 300%. Ima neki EU samit i komplet evropska bulumenta je dole. Za par dana im dolazi i engleska kraljica. Žuraja se završava 03.12. I sve se vraća na staro...

Ja bas uleteo u taj termin 15.11 pa su me cimali na aerodromu,jedva prodjoh,dobro me nisu pitali kad mi je baba rodjena.
 
Da li se u ovom periodu moze naci poso na Malti?Isla bi sa bratom,kolko treba para poneti za pocetak,i u koji grad je najbilje da idemo. Mi bi smo isli ono na "bum" pa kako se snadjemo.
Pa molim svakog ko moze nekim savjetom pomoci dobro bi nam doso.
 
Rada986
Sta mislite da radite.U vecini hotela malo ima posla za spremacice zato sto je kraj sezone i ove zene sto rade imaju malo sati pa tako i malo para.Ja sam ovde od 15.11.2015.Nisam dosao na bum kao sto ti hoces pa sam sedeo ceo mesec bez posla.Ako nemas nikog ovde treba ti engleski naravno.Sto se para tice ovako...Ja sam dosao sa 3000E . Stan platio 450 + 500 depozit nisam radio ceo mesec eto sledece stanarine 450E, uveo internet 85E,struja 30E,kupio crne patike i crnu trenerku za zenu za posao u hotelu (samo crno bez ijedne druge boje i djon patika mora biti crn bar u ovom hotelu) oko 100E itd...ostao sam na 300E do plate...
Ovde se plata prima ovako...hotel - radis 45 dana dobijes platu za 30 dana ostalo je depozit koji ces dobiti nekad,bar je tako u ovom hotelu gde zena radi,a mislim da je u svim tako...
na gradjevini radis mesec dana dobijes za dve nedelje,dve njima depozit ali na dve nedelje dobijas platu,u kaficima mislim isto tako...Zena me psuje svaki dan sto smo uopste dolazili i sad moramo da radimo jer nemamo ni za kartu da se vratimo kuci.E sad dok ne pocnemo da primamo platu treba se strpiti valjda ce biti bolje.Autobuska karta lokal je 1.5E i vazi dva sata.
Ako ti nesto fali u ovom mom racunu pitaj pa kad stignem odgovorim.......Ne na MALTU bolje idi u Italiju cuvaj stare ljude u njihovim kucama za 1200E.mesec tamo mesec kuci dok platis prevoz ostane 900E,al ti treba za start oko500E,ako mozes raspitaj se.
 
Poslednja izmena:
Da li se u ovom periodu moze naci poso na Malti?Isla bi sa bratom,kolko treba para poneti za pocetak,i u koji grad je najbilje da idemo. Mi bi smo isli ono na "bum" pa kako se snadjemo.
Pa molim svakog ko moze nekim savjetom pomoci dobro bi nam doso.

Nisam ti rekao zivim u Budjibi,a radim u Valeti 3E bus svaki dan,zena radi u Melihi 1,5E svaki dan povratak ima organizovan pa racunaj.
Ima varijanta mesecne karte al nam jos nije stigla u tom slucaju je cena karte 0,75E mislim.
 
Da li se u ovom periodu moze naci poso na Malti?Isla bi sa bratom,kolko treba para poneti za pocetak,i u koji grad je najbilje da idemo. Mi bi smo isli ono na "bum" pa kako se snadjemo.
Pa molim svakog ko moze nekim savjetom pomoci dobro bi nam doso.

Bolje sacekaj kraj februara pocetak marta
 
Poslednja izmena:
pozdrav svima,imam jednog druga koji radi na malti u oblasti keteringa,otisao je 25 decembra i brzo nasao posao,kaze da ima posla,da su svi ljubazni,ukratko odusevljen je maltom.Otisao je na slepo,bilo sta da nadje i isplatilo mu se,sad zove mene i js jednog druga da mu se pridruzimo,imate li neke savete oko toga?jel moguce naci neke poslove oko gradjevine,odnosno bilo sta za pocetak,al da moze normalno da se zaradi?
 
Pozdrav svima! Planiram da idem na Maltu da radim krajem marta, rad mi nije problem, raspitao sam se vec, i znam kako stvari tamo stoje... Bezim odavde pa makar spavao na klupici...Dobro bi mi dosao cimer, zbog troskova... Jos uvek trebam da odlucim u koji cu grad da odem, ali cu traziti neko malo mesto jer su stanovi jeftiniji...S obzirom da je sve blizu, nece mi biti problem...Engleski znam savrseno jos od 4. osnovne, tako da mi ni jezik nije problem! Ako neko hoce da deli stan ili klupicu neka se javi! :D
 

Back
Top