Македонски језик

Кад смо већ код овога, зашто Македонија не дозвољава обиљежавање стогодишњице Кумановске битке?

Не можете то назвати окупацијом, ипак су Срби истјерали Турке.

Зашто Македонија има такав однос према српским споменицима на њеној територији?

Македонски форумаши, како ви гледате на то. Јел' имате исти став као и ваша влада или нешто другачији?
 
Кад смо већ код овога, зашто Македонија не дозвољава обиљежавање стогодишњице Кумановске битке?

Не можете то назвати окупацијом, ипак су Срби истјерали Турке.

Зашто Македонија има такав однос према српским споменицима на њеној територији?

Македонски форумаши, како ви гледате на то. Јел' имате исти став као и ваша влада или нешто другачији?

:rtfm:

http://forum.krstarica.com/threads/363853
 
Кад смо већ код овога, зашто Македонија не дозвољава обиљежавање стогодишњице Кумановске битке?

Не можете то назвати окупацијом, ипак су Срби истјерали Турке.

Зашто Македонија има такав однос према српским споменицима на њеној територији?

Македонски форумаши, како ви гледате на то. Јел' имате исти став као и ваша влада или нешто другачији?

??? А откуд ти та информација - Срби не славе и да не могу...

Прво се распитај па онда лупетај глупости!

9535_134427594662_633694662_2317836_2346377_n.jpg
 
Бугарине, смараш.

И нисам питао тебе, већ македонске форумаше.

:hahaha:

Ето ти македонски отговор. Виж един македонски учебник по история:

Here you have a Macedonian answer. See a Macedonian history textbook:


Историјa за трета година
гимназиско образование

Новица Велјановски, Соња Цветковска,
Гордана Плетварска, Џафери Шичери

Просветно дело АД, Скопје - 2006


mui_3g_Page_085.jpg



Онлайн публикация / Online publication: http://www.promacedonia.org/sk_uch/mui_3g.html
 
:hahaha:

Ето ти македонски отговор. Виж един македонски учебник по история:

Here you have a Macedonian answer. See a Macedonian history textbook:


Историјa за трета година
гимназиско образование

Новица Велјановски, Соња Цветковска,
Гордана Плетварска, Џафери Шичери

Просветно дело АД, Скопје - 2006


mui_3g_Page_085.jpg



Онлайн публикация / Online publication: http://www.promacedonia.org/sk_uch/mui_3g.html


Даје Македонска книга и поново некако му њему одговара иако се Бугари нигде не спомињу:eek:
 
Poslednja izmena od moderatora:
??? А откуд ти та информација - Срби не славе и да не могу...

9535_134427594662_633694662_2317836_2346377_n.jpg

Е па драго ми је, кад видим овакво јединство. баш лијепо.

Чуо сам да је другачије, потражићу, па ћу јавити, драго ми је ако нисам био у праву.

И ти си Бугарине видио македонски одговор. Видиш како се волимо. Је ли ти криво? :mrgreen:
 
Е па драго ми је, кад видим овакво јединство. баш лијепо.

Чуо сам да је другачије, потражићу, па ћу јавити, драго ми је ако нисам био у праву.

И ти си Бугарине видио македонски одговор. Видиш како се волимо. Је ли ти криво? :mrgreen:

:whistling:

Не мисля, че целият ваш диалог отразява общата ситуация в Република Македония. Нивото на Сандански е такова, че той по принцип говори за желаното и игнорира нежеланото в реалността. Според мен положението е по-сложно и противоречиво, като периодът след 1912 принципно е третиран като чужда окупация от македонската образователна система. Този факт има сериозни последствия за масовите представи в Македония. Накрая, всичко това е спам без връзка с темата и науката.

I do not think all your dialogue reflects the general situation in Macedonia. The level of Sandanski is such that he usually speaks of desired but ignores undesired aspects of reality. I think the situation is more complicated and contradictory as the period after 1912 generally is treated as a foreign occupation by the Macedonian educational system. This fact has serious consequences for the mass beliefs in Macedonia. Finally, all this spam is unrelated to the topic and science.
 
Како може бити окупација, кад смо истјерали Турке?

Ово што сад прича Бугарин је нешто што сам и ја чуо. Али Сандански каже другачије, а он ми је некако дражи од овог Бугарина, па му више желим вјеровати. А и слике је фине приложио....

Сандански, је ли истина ово што Бугарин прича?
 
Како може бити окупација, кад смо истјерали Турке?

Ово што сад прича Бугарин је нешто што сам и ја чуо. Али Сандански каже другачије, а он ми је некако дражи од овог Бугарина, па му више желим вјеровати. А и слике је фине приложио....

Сандански, је ли истина ово што Бугарин прича?

:whistling:

Što je babi milo, to se babi snilo...
 
Како може бити окупација, кад смо истјерали Турке?

Ово што сад прича Бугарин је нешто што сам и ја чуо. Али Сандански каже другачије, а он ми је некако дражи од овог Бугарина, па му више желим вјеровати. А и слике је фине приложио....
Сандански, је ли истина ово што Бугарин прича?

Не знам нашта мислиш?
Ако мислиш да ли су Срби забрањивали да будеш Македонац у првој Југославији одговор је Да.
 
Које снове ти сањаш?

Да ћи Македонци завољети Бугаре :zcepanje:

То се никада нече догодити..Ми их мрзимо из дна душе...

Као што рекох разлика када је Македонија била подељена Бугари су клали и правили их бугарима,Грци су клали и хеленизирали све..

Срби су само једном направили масакр..
Док је Српска пропаганда била забранити све и називати их Србима.

Чак и језик су Срби забранили Македонцима.

Иронија у то исто време Грчка признаје Македонску мањину под притисак на европа и штампа им Буквар
abecedar2.jpg


Дакле исти народ подељен на 3 дела..Једни их признају - грци у то време док Бугари и Срби не.
Сада Срби све признају а Грци не...:dash:
 
Па, Бугарин каже да македонски систем образовања сматра период од 1912 па надаље, као период окупације Македоније. Је ли то тачно?

Да за сва три дела Македоније сматра се окупација.

Не знам чиме се то он хвала када су Македонци у Пирину тада били у вечим мукама него ови у Србији
 
Да за сва три дела Македоније сматра се окупација.

Не знам чиме се то он хвала када су Македонци у Пирину тада били у вечим мукама него ови у Србији

Добро хвала. Само што то мени звучи онако преоштро. Ипак су те 1912. године Турци били протјерани. Ваљда је то неко ослобођење.

Још мешто, како македонски образовни систем, а како Македонци уопште, гледају на Први балкански рат? И на Кумановску битку?
У позитивном или негативном свјетлу? Ако те не мрзи буди мало опширнији.

Да ли је сагласан образовни систем с оним како народ доживљава долазак Срба? Ево можеш рећи и твој лични став.

Питам те, јер кад одем у Македонију наилзаим на велику, искрену љубав (не оно као у Турској, лицемјерно гостопримство). Некако ми је нелогично, да те неко, ко те доживљава као окупатора, толико воли.
 
Poslednja izmena:
prestani da nas trujes propagadnom, dosta vise!!!

Пошто је ово апсолутно ТЕМА, да покажем још мало језика из којег се изнедрио титостански

books


books

books


books


( Овде се лепо види да досељеници из Костурске нахије нису били само Цинцари, како то господа Арм`њи представљају)
 
Пошто је ово апсолутно ТЕМА, да покажем још мало језика из којег се изнедрио титостански

books


books

books


books


( Овде се лепо види да досељеници из Костурске нахије нису били само Цинцари, како то господа Арм`њи представљају)

Је ли овакво нешто издао и Корнелија Станковића ? Добра песма. :)


Не знам да ли си чуо,али Милојевић је ових дана често помињан... Наводно је из његове куће однешено 17 сандука са његовим књигама,рукописима и личним стварима... И сумњају да није умро природном смрћу. - Шта је истина,стварно не знам.

А сигурно је да је имао много непријатеља...
 
Poslednja izmena:
Да за сва три дела Македоније сматра се окупација.

Не знам чиме се то он хвала када су Македонци у Пирину тада били у вечим мукама него ови у Србији

Ај ти мени нешто ЛЕПО И РАЗЛОЖНО да објасниш, питање је следеће:

Зашто се ови људи:

books


нису зауставили у границама своје "државе" него дођоше у Смедерево? Колико је "Македонаца" завршило у Србији?

То је и питање за Аранђеловчанина. Шта ти тражиш у Србији?

Ако ми не одговорите озбиљно на ово питање почињем да вас сматрам спамерима и од тог тренутка пријављујем за сваку глупост.
 
Је ли овакво нешто издао и Корнелија Станковића ? Добра песма. :)


Не знам да ли си чуо,али Милојевић је ових дана често помињан... Наводно је из његове куће однешено 17 сандука са његовим књигама,рукописима и личним стварима... И сумњају да није умро природном смрћу. - Шта је истина,стварно не знам.

А сигурно је да је имао много непријатеља...

Његов етнографски рад је и даље непроцењив.
 

Back
Top