Makedonska politika

Interesantno:lol:

Uzmeš poruku nekog lika sa hrvatskog foruma, koji se predstavlja kao postiđeni Srbin iz Makedonije,
i na osnovu toga izvedeš zaključke o makedonskoj politici, a i o svim Makedoncima pojedinačno.

Mislim, makedoska politika je vrlo uticajna u evropskim i svetskim razmerama.

A i mnoge patriote su zaboravile gde su održane najveće i nanasilnije demonstracije protiv NATO
bombardovanja. Čijim se ono zastavama mahalo po mostovima širom Srbije?

Sam makedonski narod je vrlo pošten i dobar (i ne gaji neki animozitete prema Srbima osim
nekih ekstremističkih izuzetaka).
Šiptarija ih je preplavila. Bio sam u Ohridu i neprijatno sam iznenađen. Bog nek im je upomoć.

Inače stavove makedonskog estamblišmenta i vlade ne treba primati k srcu i izjednačavati sa mišljenjem celog naroda.
Ipak su oni manje-više američka kolonija, i nisu baš previše sretni zbog toga.

Sudbina im je neizvesna. Vrlo lako država im u nekom trenutku može biti podeljena između
Albanaca i Bugara.
To možda i odgovara Grcima, ali Srbiji će doneti ogromne probleme, naročito u geopolitičkom položaju.
Možemo ih barem samo verbalno podržati, više zbog nas nego zbog njih.

Ovde imas likove koji izgleda, sem sto su pogani i zlobni, imaju i mozak manji od pileceg pa se ne secaju ni sta je juce bilo, tako da se plasim da ti je prica zaludna...a sto se tice Ohrida, bas bih voleo da cujem iz prve ruke, nisam dugo bio u MK, pa ako si raspolozen...
 
Nije mu to uzeti za zlo, kad vec hoces da te kao Srbina ozbiljno saslusaju na hrvatskom forumu moras da pocnes sa tako necim. Establishing his credentials, sto kaze nas napaceni narod.

Svojevremeno, neki Irci su se ceremonijalno ogradjivali od IRA u engleskim medijima pre nego sto bi poceli dalju pricu.
 
...a sto se tice Ohrida, bas bih voleo da cujem iz prve ruke, nisam dugo bio u MK, pa ako si raspolozen...

Pa nije to baš iz prve ruke. Ja sam u Ohrid išao sa fakultetom na univerzitetske susrete.
Bio sam četiri dana, a ti znaš da na takvim manifestacijama nije motiv upoznavanje mesta i običaja ljudi.

Ohrid i jezero su lepi, imaju znamenitu istorijsku baštinu.
Možda bih i grad i jezero još lepše doživeo, da su nam vremenske prilike (meteorološke) bile naklonjenije.

Makedonci ljubazni, otvoreni za priču, naročito stariji koji dobro govore srpski.

Negativni utisci su da što se tiče ekonomske razvijenosti i siromaštva gore je nego u Srbiji.
Mogu statistike i sporazumi o pridruživanju sa EU da govore šta hoće to je tako.
Cene su niske i pristupačne i za nas iz Srbije.
Albanaca ima dosta u Ohridu i okolini.
Kada sam ušao u jedan u taxi koga vozi Albanac, na retrovizoru je imao okačen albanski grb
sa oznakom U.C.K.
Nismo imali nikakve neprijatnosti, (osim psihološke) odvezao nas čovek do grada.
Zaključke možeš da izvodiš sam, ali mentalni sklop Albanaca i onih sa Kosova i iz Makedonije
nije mnogo različit.
 
Mogu Makedonci da priznaju prvi Kosovo ali tako sami sebe sahranjuju jer gube jedinog potencijalnog saveznika kad ih Ameri puste niz slivnik.
Kad se povuche voda ta drzava ce i onako nestati i biti razgrabljena izmedju Grka Bugara i Albanaca,oni to samo ubrzavaju.
 
Pa nije to baš iz prve ruke. Ja sam u Ohrid išao sa fakultetom na univerzitetske susrete.
Bio sam četiri dana, a ti znaš da na takvim manifestacijama nije motiv upoznavanje mesta i običaja ljudi.

Ohrid i jezero su lepi, imaju znamenitu istorijsku baštinu.
Možda bih i grad i jezero još lepše doživeo, da su nam vremenske prilike (meteorološke) bile naklonjenije.

Makedonci ljubazni, otvoreni za priču, naročito stariji koji dobro govore srpski.

Negativni utisci su da što se tiče ekonomske razvijenosti i siromaštva gore je nego u Srbiji.
Mogu statistike i sporazumi o pridruživanju sa EU da govore šta hoće to je tako.
Cene su niske i pristupačne i za nas iz Srbije.
Albanaca ima dosta u Ohridu i okolini.
Kada sam ušao u jedan u taxi koga vozi Albanac, na retrovizoru je imao okačen albanski grb
sa oznakom U.C.K.
Nismo imali nikakve neprijatnosti, (osim psihološke) odvezao nas čovek do grada.
Zaključke možeš da izvodiš sam, ali mentalni sklop Albanaca i onih sa Kosova i iz Makedonije
nije mnogo različit.

A koliko ima Albanaca u Ohridu prema tvojoj proceni?
 
Треба знати историју, а нарочито историју комуњарских скотова - ту се
налази одговор ЗАШТО ЈЕ СКОПЉЕ А И МАКЕДОНИЈА ИЗМИСЛИЛА
СВЕ ОВО... желим им срећу, само да се не окаче опет на наша леђа !

Makedonci okaceni na vasa ledja :mrgreen: interesantno kako to egocentricno razmisljate i pored svega sto ste prozivjeleli, pamet vam ne dolazi. Makedonci nikad nisu bili okaceni na vasa ledja. Kad vas ovako sa strane neko posmatra, dobija se utisak da ste zrtve i da su vam ledja veoma cvrsta, te i siroka, kako bi mogla da izdrzi sve nas, okacene:D Al nema veze, zivite u zabludi i siroko vam Kosovo polje:neutral:
 
Oni se ubili od sekiracije za nama:


E, nasao si adekvatan primer, yebote...pa kad bi nam navijacke grupe bile reper za karakterisanje neke nacije, tesko da bi mogao za neku bilo sta dobro da kazes. Ti isti navijaci su zestoko skandirali protiv hrvatske reprezentacije pre neki dan uzvicima tipa "ustase, ustase" i sl. Pa, jesu li Englezi simpatizeri politike Slobodana Milosevica i Ratka Mladica jer su na tribinama imali slike ovog drugog? I sto su vikali "Srbija, Srbija" na vembliju? I sta kad to isto skandiraju na marakani onda mozemo da zakljucimo?
 
Makedonci okaceni na vasa ledja :mrgreen: interesantno kako to egocentricno razmisljate i pored svega sto ste prozivjeleli, pamet vam ne dolazi. Makedonci nikad nisu bili okaceni na vasa ledja. Kad vas ovako sa strane neko posmatra, dobija se utisak da ste zrtve i da su vam ledja veoma cvrsta, te i siroka, kako bi mogla da izdrzi sve nas, okacene:D Al nema veze, zivite u zabludi i siroko vam Kosovo polje:neutral:

Читај ИСТОРИЈУ - погледај КО ЈЕ КТИТОР И ГРАДИТЕЉ ЦРКАВА У МАКЕДОНИЈИ... какви бре "македонци" то су наше домаће чокалије,
али немам ништа против ако они желе да буду "народ" или "нација"
само нека претходно омогуће свим Србима на тој територији ЊИХОВА
ПРЕЗИМЕНА и НЕКА ИХ НЕ ТЕРАЈУ ПОД ПРЕТЊОМ СМРТИ ДА
МЕЊАЈУ СВОЈА ЛИЧНА ИМЕНА!

Зна се ЧИЈА ЈЕ ПРЕСТОНИЦА СКОПЉЕ! Какви "македонци" какви бакрачи!
 

Back
Top