Mađarski predsednik podneo ostavku zbog slucaja pedofilije

Ti frajeru nisi normalan.
Pozdravljas dva bolida gde jedan trazi a drugi ispunjava monstruozan zahtev da se pomiluje silovatelj mala dece.
Diplomatija i politika često znače da moraš da povučeš koristan, a ne lep, potez.

Uticaj pape na zapadni svet je poznat. kada ne učiniš uslugu, obično idu posledice. Ona je učinila papi, a zatim se povukla da sačuva obraz. Alternativa je da mu ne učini i da ostane na vlasti ali zato Mađarska kao zemlja ima da plati cenu.

Takve igre nisu za politokologe koji ispijaju pivo ispred zadruge (ne mislim na tebe)
 
ti moraš da shvatiš da se zemlja ne vodi po tvom nahođenju već šta je najbolje za sve (većinu), pa makar se tebi lično i gadilo. Zato si i izabran na tu funkciju a ne da budeš neki kritičar na popoodnevnom programu Šnj televizije.
E to....vec sta je najbolje za (vecinu). Koju vecinu? Hajde da podelimo svet za sva vremena i da niko ne moze da razmislja svojom glavom i da sve bude pod kontrolom.
 
E to....vec sta je najbolje za (vecinu). Koju vecinu? Hajde da podelimo svet za sva vremena i da niko ne moze da razmislja svojom glavom i da sve bude pod kontrolom.
U ovom slučaju Mađare.
Naravno da ne podržavam pedofiliju i da smatram da počinitelji trebaju da budu kažnjeni. Ali, takođe razumem zašto je ona uradila ono što je uradila
 
Iskreno, ja ne razumem. Znaci Vatikan je iznad zakona? Zamisli tako nesto u pravoslavnom svetu.
Naravno da nije iznad zakona. Ali je jak ko crna zemlja i mogu da izdejstvuju kojekakve dobre i loše stvari za celu zemlju.
Katolici su koherntija i poslušnija bratija od pravoslavaca. Kad im papa nešto kaže oni slušaju. Nama može i Bog Otac da priča, mi ćemo da teramo po svom.
 
Kad bi stvarno postojala institucija za zastitu dece, nesto kao decija policija i sud, i Srbija bi naebala zestoko , znaci 20% roditelja bi sigurno zavrsilo u zatvoru , 0.01% dece bi zavrsilo u zatvoru , jer takva institucija ne bi postovala nedodirivost dece, decu stiti i od dece...Naravno malo preterujem, nije toliki procenat nasilne dece, niti ih treba kaznjavati traumaticnim kaznama....
Ali sam naveo kao primer drugacijeg pristupa problemu dece koji je ne samo pedagoski , pa da kaznajvas roditelja, nego je i opste drustveni gde deca moraju i trebaju da deluju na decu....decija hijararhija je mocna i vrlo pozitivna stvar, kad se ukloni nasilje i zadrzi otvorenost ispoljavanja misljenja i emocija...

50% razvedenih roditelja bi bilo kaznjeno novcano ili opomenuto da uredi odnose izmedju sebe bolje radi interesa dece..

Iskreno , od svih funkcija, te funkcije bih se dohvatio , ali to bi bila funkcija gde se gleda pedagoski i maherski efekat, a ne samo slovo.
Vrlo brzo bi srpski narod prestao da optuzuje nekog da je pedofil zato sto mu je u parku prislo dete i igra se sa njim, ali bi zato pedofili sami sebe registrovali ako nisu pocinioci nego su voajeri npr, jer nije isto pipka, seks i voajerisanje, bar ja mislim tako....mislim iz ugla deteta, mozda voajera i da ne primeti....niti da ukapira sta se desava....

Ali onda bi svuda zaginule i institucije, sipak bi moglo ovo sa bebama da se desava ili ono kad trudnicu drze na ledu da bi uzvukli pare korupcije da bi joj operisali slepo crevo , jer tu moze da se saceka npr 1,2,3,4,5 dana pa hlade ranu da bi izvukli pare od trudnice, sto su postojeci slucajevi u zdravstvu..

Ne bi bilo ni ovog zloupotrebljavanja dece da dodje i otac i majka sa decom u postu da bi majka usla preko reda, jer ako su oboje tu , i bas morali da dodju svi , eto oca pa nek se igra napolju sa decom a ne da majke secaju decu da bi odradile posao u marketima, salterima, bankama, postama..

I ima tu mnogo prostora kako se moze popraviti polozaj dece a da se ne razmaze i da ne budu prestizni postupci , tj da se okoriste roditelji preko svoje dece....ima bas mnogo takvih mesta...
 
Bruka neviđena, može sad da se pravda koliko hoće. Bar je imala dovoljno ličnog integriteta da sama ode, kod nas bi je vukli tegljačem.
Kod nas bi bila afera kao cigan mala....i silna obecanja, pa relativizacija, deca lazu , tipa Jovanica....narkomani lazu....BIA laze....svi lazu , nije bilo marihuane nego konoplje, sa parfemom lavande...
 
Diplomatija i politika često znače da moraš da povučeš koristan, a ne lep, potez.

Uticaj pape na zapadni svet je poznat. kada ne učiniš uslugu, obično idu posledice. Ona je učinila papi, a zatim se povukla da sačuva obraz. Alternativa je da mu ne učini i da ostane na vlasti ali zato Mađarska kao zemlja ima da plati cenu.

Takve igre nisu za politokologe koji ispijaju pivo ispred zadruge (ne mislim na tebe)
Alternativa je isto da podnese ostavku i da mu ne ucini.

Pogotovu sto i sama ima 3 dece i pripada protestantskoj crkvi; tako da je za papu boli P.
 
sebičan potez.

Ovako je učinila nešto za svoju zemlju. Zna da narod neće da voli, da će da se bune, ali na kraju dana, Madjari su profitirali tim potezom
Kako su profitirali?
Profitirati na zlu je isto zlo.

Ne preterujem kad kazem da bi sve zlocince (silovatelje i ubice) odma streljao; a pomilovao ga nebi kad bi Srbiji sutra dali nazad KiM i celu Albaniju.

To su necastive radnje od kojih se ne mozes oprati ni pred ljudima ni Bogom.
 
Ako tako kreneš onda treba da se odrekneš pola stvari koje koristiš jer je negde neko nekog izrabljivao da bi ti to imao (a on zgrnuo pare). Mislim da imaš dovoljno godina da znaš kako se stvari rešavaju.
To nije ni slicno poredjenje; ovde je licno pomilovala nekog zlotvora nad decom jer je tako trazio neki bandit.
O takvim stvarima i sa takvim neljudima nema nikakvih pregovora.
 

Back
Top