Lov kao zločin

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Aurora Aurea:
Tragedija lovaca na puževe

Mnogi ovdašnji ljudi sa potcenjivačkim gadjenjem govore o 'kulturi' nekih slaboumnih Evropljana da jedu i puževe, ... No nije im nimalo 'gadno' da za njih love i sakupljaju puževe. Čak više otvaraju se, pogotovo po Vojvodini mnoge farme za uzgoj puževe,... Duhovno zdrav i trezven čovek to nikada i za nikakvu dobit ne bi radio... Čestit čovek će živeti od rada svojih ruku i zemlje koju mu je Bog dao, a ne od prolivanja tudje krvi. I blizu je dan kada će ljudi krvavih ruku izgubiti i dušu i zemlju, ... Svakim lovom iz koristoljubivih pobuda na plemenita Božija stvorenja se gomila greh na greh i privlači sve veća nesreća. I lovce svaki dan sve više i više zadesuju razne nesreće; Gospod ih polako preko Zakona otplaćivanja sve više i više čisti sa Zemlje, ...

Najsvežiji primer: S. P. iz sela Jakova kod Beograda poginuo je u saobraćajnoj nesreći od 27. aprila ove godine u blizini monastira Fenek, vraćajući se iz sakupljačkog lova na puževe. Pošto je otpao prednji točak multikultivatora kojim su prevozili puževe, došlo je do prevrtanja prikolice, i S. P. je podleteo pod prikolicu koja ga je svom težinom prignječila i na mestu usmrtila. Vozač M. D. je prošao sa slomljenom desnom rukom.

Sve nesreće su tu da nas opomenu i privedu pameti. No žalosno je što mnogi nisu spremni ni na vlastitim ni na tudjim stradalničkim primerima da uče, i da se preobraćaju.
KOJU KRV IMAJU PUZEVI
 
Aurora Aurea:
Šta pomračeni umovi rade sa činčilama!?

U jurnjavi za brzom i prljavom zaradom na ovdašnjim prostorima pojavljuje se sve veći broj tzv. odgajivača malih glodara činčila, sličnih pacovima ili zečevima, čije je krzno, od koga se prave najskupocenije krzno, na Zapadu veoma traženo.Dati krvavi posao sa činčilama se pokazao kao unosan za mamonu predane ljude, za one koji samo novac vide pred očima, jer donosi, kako se pokazalo, visoku zaradu; na krzna ovih živoitinja čeka se nekih 8 meseci. Preko novinskih oglasa se podstiče dato ludilo, poziva se na otvaranje farmi činčila, i primamljuju se ljudi obećavanjima visoke zarade. Na Boga i etičke principe niko se ne osvrće. Bolesni i pomračeni umovi gonjeni satanskim duhom teraju si svoje... Sve dok ih neka nesreća ne odnese iz pustošnog života, u pakao koji su i nosili u sebi.

Za jednu dugu žensku bundu neophodno je ubiti oko 150 činčila. I mnoge 'dame' sa Zapada, razne nesrećnice željne pokazivanja pred svetom, nose taj pakao na sebi. A jasno je da je krzno nefundamentalna i izmišljena 'potreba' čoveka.

Činčile se brutalno ubijaju i deru od oktobra do juna. Imperativ je da životinja umre neoštećenog krzna. Stoga se ponajprije ubijaju strujom tako što im se jedna elektroda metne u predelu anusa a druga u usta. Struja se pusti kroz telo i činčila dugo i strašno umire. O tome koliko strašno će patiti u Pakao oni koji to organizuju na svojim 'farmama', kad jednom padnu u ruke Živome Bogu, pomračeni 'uzgajivači' neće da osmotre. Omekšali mozgovi koji sede u poslaničkim i ministarskim foteljama za sada ne razmišljaju da zakonski zabrane dato ludilo.



* * *

Šta 'Evandjelje po svetoj Dvanaestorici' kaže o mučenju i klanju životinja:
aurora_a@ptt.yu

A volis bundu da nosis? Pa kad se skockas ? A ovde se blesavis
 
Aurora Aurea:
gost:



... Šta sam uradio ...?! Pa evo za početak sa etičke strane kritikujem i osudjujem lov kao nezakonitost. I kad kažem nezakonitost ne mislim na nezakonitost pred ljudskim već pred Božijim zakonima.

A kako se brinem o životinjama,... Brinem se i za najmanju životinju. Kad naidjem na putu na puža sklonim ga na stranu da ga neko od nemarnih prolaznika ne bi zgazio. Kad naidjem na bubu koja je se bezizlazno prevrnula na ledja, ispravim je. Kad vidim decu sa vazdušnim puškama kako love ptice, ukorim ih i upozorim da to nije dobro... Brinem se tako što ne jedem svoju braću iz životinjskog carstva. Brinem se tako što se zalažem da se ne truju reke u kojima žive i ribe. Nažalost živimo u banditskom društvu gde ni država ni gradjanstvo do ekologije ne drži ni malo. Pokazujem ljubav prema životinjama čuvajući i negujući pet mačora i jednu mačku.

A zašto se lovci 'brinu' za divlje životinje,...?! Da bi imali šta sutra da ubiju i pojedu. Sve što nema istinsku moralnu motivaciju - sve je laž.
Da nisi od zelenih. Da dodjes kod mog oca na jedan svinjski gulas sad ce jos malo svinjokolj pa ces da zaboravis na tvoje vegetarijanske budalastine. Inace poznato je da kad pases travu hranis se vegetarijanski pobudalis ha ha ha ha
 
Svoja duša se i spasava spasavanjem i tuđih.

Nego, Bog preko ovog ptičjeg gripa puno pokvari poslove ostrašćenim lovcima,... Na kraju će im ostati samo krokodili za lov i žderanje,...

Aurora Aurea
 
Od sutra, zločinci u zelenim kaputima, uz blagoslov nemarne državne vlasti, počinju lov na prelepe fazane. Je li neko video fazana u blizini urbanih lokacija? Verovatno niko? Sve su ih ostrašćenici s blagoslovom maloumnika iz državne vlasti zatrli i hoće ih potpuno eliminisati. Zato će Gospod još strašnija zla poslati na ovaj svet. I nikakve vakcine nas neće spasiti. Ništa...
 
Pozdrav! Pre pola sata sam ocistio cevi. Danas je bio predivan dan za lov. Da li je neko od vas lovio? Ponadao sam se da cu da naidjem na nekog fazana sa pticijim gripom pa da se ne mucim mnogo kad cvrc. Isto su divlji ko pre ispromasivao sam se za medalju!
 
Sta se ti foliras i glumis neku jacinu. E da je samo pravde na ovoj planeti pa da te je sukobiti sa jednim vukom ili medvedom da te raskida u parcice. Onda bismo videli kome je ovde mesto a kome nije. Takodje, zasto se foliras na forumu za ekologiju kada podrzavas lovce. Mada to i ne znaci da si lovac, vise licis i zvucis na nekog KRIVOLOVCA koji se nasao da pametuje. Zgrabi bolje neku valjanu knjigu u ruke pa da vidis sta se desava kada se bilo sta izivljava na ovoj planeti. Pre ili kasnije zbog takvog oholog i samozivog ponasanja sama priroda ce nas zbrisati sa lica planete da necemo ni znati sta nas je snaslo. Mozda ce vam tada dopreti do vasih supljih glava sta ste radili i cime se hvalite.
Kamo srece da se vi jednom nadjete na listi izumrlih vrsta pa da vidite kako je... mora da je lepo, sreca imacete sa kim da se druzite, to ce biti isti one koje ste vi sami tako poslali. :twisted: :evil:
 
el to meni?...misim da propushtash poentu dragi moj...i ranije sam pisao na ovoj temi...u ovoj zemlji...jedini ljudi koji brinu o divljim zhivotinjama su lovci i ribolovci...naravno ne nadam se da tjesh ti to razumeti jer biti lovac znachi i ubijati...ali da nema lovaca davno bi srbi pobili sve shto ima vishe od dve noge a nije chovek...ma koliko oholo i krvolochno izgledao lov nekima...pravi lovci su ti koji brinu o zhivotinjama...sam chin lova je samo deo lovachkog hhhm pa recimo poziva...mada i nije poziv al teraj dalje...nisam krivolovac...ok ishao sam ranije na pecanje i nisam imao dozvolu...al ja sam u gro sluchajeva lovio povrushu i klena i tako to...i to shto su neke vrste ugrozhene i shto nestaju za to su najmanje odgovorni lovci...za to je odgovorno drushtvo...o chemu bre ti kenjash?...poredish nestanam emua i lovce?...prichash o chitanju knjiga...izadji ti u lov idi u udruzhenje raspitaj se kako ide hranjenje zhivotinja preko zime...ali neeee tu ste svi da pametujete i jedete gowna o lovcima...ja prvi bi zabranio svako oruzhje u zemlji...no to ne znachi da su lovci bezlichni zlikovci koji zhele da istrebe sve shto se mrda...nasuprot oni su ti koji odgajaju fazane...koji pushtaju zecheve itd...e sad mosh retji da je to samo da bi lovili...ali tako nije ti ljudi su u lovu vishe zbog druzhenja i prirode nego samo pucanja u zhivotinje...i meni su trofeji gadni ali hej svakom svoj fetish...c c c...shta mislish ko chuva divljach od krivolova?...policija?...nemate pojma kako sve shljaka a tu ste da prenesete globalnu nepravdu na lovce...mislim koja glupost...a ja sam josh gluplji kad dozvoljavam sebi da ubedjujem gomilu nichega u ispravnost nechega
 
AntunTun:
takav rezon = glup rezon

Pa, mozda, ako mislis da je ok nositi okolo pusku i ubijati neduzne zivotinje.
Verovao ili ne, i zivotinje su ziva bica, a niko nema pravo da drugom bicu oduzme zivot.
Narocito ukoliko to radi da bi izlecio neke svoje komplekse, ili iz zabave i zadovoljstva (kako uopste nekome to moze biti zadovoljstvo?)

I ja bih bas volela da vidim vas, ponosne lovce koji se dicite kada pocinite takav zlocin, u bliskom susretu sa jednim medvedom, a da pri tom nemate oruzje (koje vam, inace, sluzi da kompenzuje ko zna koju falinku....)
 
AntunTun:
el to meni?...misim da propushtash poentu dragi moj...i ranije sam pisao na ovoj temi...u ovoj zemlji...jedini ljudi koji brinu o divljim zhivotinjama su lovci i ribolovci...naravno ne nadam se da tjesh ti to razumeti jer biti lovac znachi i ubijati...ali da nema lovaca davno bi srbi pobili sve shto ima vishe od dve noge a nije chovek...ma koliko oholo i krvolochno izgledao lov nekima...pravi lovci su ti koji brinu o zhivotinjama...sam chin lova je samo deo lovachkog hhhm pa recimo poziva...mada i nije poziv al teraj dalje...nisam krivolovac...ok ishao sam ranije na pecanje i nisam imao dozvolu...al ja sam u gro sluchajeva lovio povrushu i klena i tako to...i to shto su neke vrste ugrozhene i shto nestaju za to su najmanje odgovorni lovci...za to je odgovorno drushtvo...o chemu bre ti kenjash?...poredish nestanam emua i lovce?...prichash o chitanju knjiga...izadji ti u lov idi u udruzhenje raspitaj se kako ide hranjenje zhivotinja preko zime...ali neeee tu ste svi da pametujete i jedete gowna o lovcima...ja prvi bi zabranio svako oruzhje u zemlji...no to ne znachi da su lovci bezlichni zlikovci koji zhele da istrebe sve shto se mrda...nasuprot oni su ti koji odgajaju fazane...koji pushtaju zecheve itd...e sad mosh retji da je to samo da bi lovili...ali tako nije ti ljudi su u lovu vishe zbog druzhenja i prirode nego samo pucanja u zhivotinje...i meni su trofeji gadni ali hej svakom svoj fetish...c c c...shta mislish ko chuva divljach od krivolova?...policija?...nemate pojma kako sve shljaka a tu ste da prenesete globalnu nepravdu na lovce...mislim koja glupost...a ja sam josh gluplji kad dozvoljavam sebi da ubedjujem gomilu nichega u ispravnost nechega

Reci da sam glupa, reci bilo sta, ali ne kapiram kako mogu da ubijaju zivotinje ako ih toliko vole i brinu o njima. Kao fora, ajde sad cu malo da brinem o tebi, hranicu te i tako to, ali ipak moram sutra da te ubijem......
Pa zar ne mogu da se druze i uzivaju u prirodi i bez prolivanja krvi?
 
znash onu..."...poooshla cura na preloo...izguuubila vreteno...nasho mooomak pa ne da...doook ne podje za njega.."...nisam voljan ubedjivati koje kakve koje chemu..

know what u know...not what u hear...
 
Ti bi za pocetak mogao da pripazis na svoje izrazavanje!! Ako ti je jedini argument da vredjas devojke onda se odmah mozes zakopati u zemlju i cutati. A sto se tice vaseg cuvenog prihranjivanja, neko ko vas poznaje pomislio bih da su prvo nastali lovci, pa amebe i sve ostalo. Ispadoste osnova za postojanje zivota na planeti Zemlji... pa ja mislim da se niko od njenih stanovnika ne bih slozio sa tim. Vise licite na neka paganska bozanstva koja uzimaju danak kad im se cefne!!!
Sto se tice onih koji medju vama zaista brinu o zivotinjama, a znamo da ih ima, cemo uskoro preobratiti da idu u prirodu sa dvogledom ili fotoaparatom i da konkretno uzivaju u onome kome pomazu da prezivi. Mi takodje nakon takvih setnji idemo da pijemo, veselimo se i jedemo. Razlika je u tome sto mi za sobom ne ostavljamo leseve i smrt. To je kljucna razlika zbog koje sva ova rasprava. Jednostavno, utuvu sebi u glavu, ti i ostali, da vam je vreme PROSLO i da konacno o zivotinjama treba da brinu pravi kvalifikovani ljudi, odnosno biolozi. Kako vi zivite da bi ubijali neduzne pored punih frizidera i zamrzivaca, tako cemo mi ziveti da pomazemo drugima da prezive posledice drustva i negativnih faktora covecanstva koji su sada vec nesagledivi.
Takodje, nakon nekoliko izlupetanih redova zaista bih te zamolio da pogledas neke knjige pre nego sto pocnes da pises. Prvo emu ne da nije izumro vec se gaji i u Srbiji a ne da je nestao odakle i jeste, iz Australije. Medjutim, rekao si fantastican primer koji bi otprilike sahranio tvoju izjavu. Lovci jesu krivi ali za nestanak dzinovske ptice moe sa Novog Zelanda i jos preko 20 drugih vrsta neletacica koje su nestale ubrzo nakon dolaska ljudi na ostrvo. E to je brale moj cista istina jer nakon toga je sjebana i celokupna fauna jer su pametnjakovici sa sobom doneli i macke i sve ostalo sto je dodatno istrebilo gomilu drugih bica... tako da pripazi kakve primere dajes sledeci put.
Takodje, posto mi po izrazavanju zvucis kao neko iz uze Srbije iliti Sumadije, pitao bih te sta ti tu lovis sem fazana kojima tu inace nije mesto (domovina mu je centralna Azija). Imas li mozda tu jelena, srnu, zeca na sve strane, medveda, vuka?? Ili ides da ih kokas tamo gde ih ipak jos ima. Bezobraznici jedni od zivotinja, drznuli se da postoje dok je covek na vlasti?! Pa stvarno ih treba potamaniti!!

Nego druze, ako su ti argumenti samo da vredjas sve sto je zensko i to sto ste VI osnovica za postojanje zivog sveta u Srbiji i svetu... bolje bi ti bilo da cutis za sva vremena!!! :evil:
 
accipiter:
Ti bi za pocetak mogao da pripazis na svoje izrazavanje!! Ako ti je jedini argument da vredjas devojke onda se odmah mozes zakopati u zemlju i cutati. A sto se tice vaseg cuvenog prihranjivanja, neko ko vas poznaje pomislio bih da su prvo nastali lovci, pa amebe i sve ostalo. Ispadoste osnova za postojanje zivota na planeti Zemlji... pa ja mislim da se niko od njenih stanovnika ne bih slozio sa tim. Vise licite na neka paganska bozanstva koja uzimaju danak kad im se cefne!!!
Sto se tice onih koji medju vama zaista brinu o zivotinjama, a znamo da ih ima, cemo uskoro preobratiti da idu u prirodu sa dvogledom ili fotoaparatom i da konkretno uzivaju u onome kome pomazu da prezivi. Mi takodje nakon takvih setnji idemo da pijemo, veselimo se i jedemo. Razlika je u tome sto mi za sobom ne ostavljamo leseve i smrt. To je kljucna razlika zbog koje sva ova rasprava. Jednostavno, utuvu sebi u glavu, ti i ostali, da vam je vreme PROSLO i da konacno o zivotinjama treba da brinu pravi kvalifikovani ljudi, odnosno biolozi. Kako vi zivite da bi ubijali neduzne pored punih frizidera i zamrzivaca, tako cemo mi ziveti da pomazemo drugima da prezive posledice drustva i negativnih faktora covecanstva koji su sada vec nesagledivi.
Takodje, nakon nekoliko izlupetanih redova zaista bih te zamolio da pogledas neke knjige pre nego sto pocnes da pises. Prvo emu ne da nije izumro vec se gaji i u Srbiji a ne da je nestao odakle i jeste, iz Australije. Medjutim, rekao si fantastican primer koji bi otprilike sahranio tvoju izjavu. Lovci jesu krivi ali za nestanak dzinovske ptice moe sa Novog Zelanda i jos preko 20 drugih vrsta neletacica koje su nestale ubrzo nakon dolaska ljudi na ostrvo. E to je brale moj cista istina jer nakon toga je sjebana i celokupna fauna jer su pametnjakovici sa sobom doneli i macke i sve ostalo sto je dodatno istrebilo gomilu drugih bica... tako da pripazi kakve primere dajes sledeci put.
Takodje, posto mi po izrazavanju zvucis kao neko iz uze Srbije iliti Sumadije, pitao bih te sta ti tu lovis sem fazana kojima tu inace nije mesto (domovina mu je centralna Azija). Imas li mozda tu jelena, srnu, zeca na sve strane, medveda, vuka?? Ili ides da ih kokas tamo gde ih ipak jos ima. Bezobraznici jedni od zivotinja, drznuli se da postoje dok je covek na vlasti?! Pa stvarno ih treba potamaniti!!

Nego druze, ako su ti argumenti samo da vredjas sve sto je zensko i to sto ste VI osnovica za postojanje zivog sveta u Srbiji i svetu... bolje bi ti bilo da cutis za sva vremena!!! :evil:
СИНАК ТИ СИ НЕКИ АУТОНОМАШ ИЛИ ТАКО НЕШТО? ДЕМОКРАТСКА ЕВРОПА ЈЕ ОДАВНО ИСТАМАНИЛА СВЕ ОД ДИВЉАЧИ. ВУК И МЕДВЕД У ПРИРОДИ ДЕМОКРАТСКЕ , ЦИВИЛИЗОВАНЕ, ЕВРОПЕ СУ НАУЧНА ФАНТАСТИКА. АКО ИМАШ ДОБРУ ВОЉУ МОГУ ТЕБИ И ТЕБИ СЛИЧНИМА ДА ОМОГУЋИМ ДА ВИДИШ ВУКОВЕ КАКО ДОЛАЗЕ НА МРЦИНИШТА И ДА ИХ СЛУШАШ КАКО ЗАВИЈАЈУ. ШТО СЕ ТИЧЕ МЕДВЕДА МЕДВЕД У ИСТОЧНОЈ СРБИЈИ НИКАДА НИЈЕ НИ БИО ИСТРЕБЉЕН И ИМА ГА ОД ЂЕРДАПА СКРОЗ НИЗ ДРЖАВНУ ГРАНИЦУ СА БУГАРСКОМ. АКО СИ ЧУО ЗА НЕШТО ШТО СЕ ЗОВЕ РИС И ТОГА СИНАК ИМА У СРБИЈИ.НИЈЕ МИ САМО ЈАСНО ШТО СТЕ СЕ ТОЛИКО НАВРЗЛИ НА НАС ЛОВЦЕ. ИЛИ НАС СТВАРНО МРЗИТЕ ИЛИ НЕ РАЗЛИКУЈЕТЕ ЛОВЦЕ ОД КРИВОЛОВАЦА КОЈЕ БИХ И ЈА РУКУ НА СРЦЕ ПЕКАО НА РАЖЊУ.
 
accipiter:
Ti bi za pocetak mogao da pripazis na svoje izrazavanje!! Ako ti je jedini argument da vredjas devojke onda se odmah mozes zakopati u zemlju i cutati. A sto se tice vaseg cuvenog prihranjivanja, neko ko vas poznaje pomislio bih da su prvo nastali lovci, pa amebe i sve ostalo. Ispadoste osnova za postojanje zivota na planeti Zemlji... pa ja mislim da se niko od njenih stanovnika ne bih slozio sa tim. Vise licite na neka paganska bozanstva koja uzimaju danak kad im se cefne!!!
Sto se tice onih koji medju vama zaista brinu o zivotinjama, a znamo da ih ima, cemo uskoro preobratiti da idu u prirodu sa dvogledom ili fotoaparatom i da konkretno uzivaju u onome kome pomazu da prezivi. Mi takodje nakon takvih setnji idemo da pijemo, veselimo se i jedemo. Razlika je u tome sto mi za sobom ne ostavljamo leseve i smrt. To je kljucna razlika zbog koje sva ova rasprava. Jednostavno, utuvu sebi u glavu, ti i ostali, da vam je vreme PROSLO i da konacno o zivotinjama treba da brinu pravi kvalifikovani ljudi, odnosno biolozi. Kako vi zivite da bi ubijali neduzne pored punih frizidera i zamrzivaca, tako cemo mi ziveti da pomazemo drugima da prezive posledice drustva i negativnih faktora covecanstva koji su sada vec nesagledivi.
Takodje, nakon nekoliko izlupetanih redova zaista bih te zamolio da pogledas neke knjige pre nego sto pocnes da pises. Prvo emu ne da nije izumro vec se gaji i u Srbiji a ne da je nestao odakle i jeste, iz Australije. Medjutim, rekao si fantastican primer koji bi otprilike sahranio tvoju izjavu. Lovci jesu krivi ali za nestanak dzinovske ptice moe sa Novog Zelanda i jos preko 20 drugih vrsta neletacica koje su nestale ubrzo nakon dolaska ljudi na ostrvo. E to je brale moj cista istina jer nakon toga je sjebana i celokupna fauna jer su pametnjakovici sa sobom doneli i macke i sve ostalo sto je dodatno istrebilo gomilu drugih bica... tako da pripazi kakve primere dajes sledeci put.
Takodje, posto mi po izrazavanju zvucis kao neko iz uze Srbije iliti Sumadije, pitao bih te sta ti tu lovis sem fazana kojima tu inace nije mesto (domovina mu je centralna Azija). Imas li mozda tu jelena, srnu, zeca na sve strane, medveda, vuka?? Ili ides da ih kokas tamo gde ih ipak jos ima. Bezobraznici jedni od zivotinja, drznuli se da postoje dok je covek na vlasti?! Pa stvarno ih treba potamaniti!!

Nego druze, ako su ti argumenti samo da vredjas sve sto je zensko i to sto ste VI osnovica za postojanje zivog sveta u Srbiji i svetu... bolje bi ti bilo da cutis za sva vremena!!! :evil:


u kom svetu ti zhivish?....alooooo ovo je srbija....wake up...kakvi bre biolozi shta to seresh?...da vredjanje je osnova svega...biolozi ako se zaposle u shkolama kao predavachi-lutrija...imenuj jednu ustanovu koja brine o divljim zhivotinjama...dakle jednu koja chini neke konkretne poteze...da hranjenje je bitno...da nije toga divljach bi izlazila van lovishta u potrazi za hranom...a van svakako nisu bezbedni...chak verujem da bi u nedostatq hrane pocrkali...e sad lepo je to shto ti mashtash o fotoaparatu...chaj i dvopek bi bili idealni u kombinaciji s time...ovo nije zemlja grin pisa i wwf-a...ovo je srbija bato...tako da teoretisanje o ubijanju zhivotinja zaboravi...ja sam poslednji koji bi ubijao bilo shta...ali ne mogu osudjivati lovce za egzodus koji smo napravili na planeti...da te pitam...el jedesh meso?...koristish li samo pet ambalazhu?...reciklirash li?...vozish li auto s filterima koje kakvim?...imash li shta drveno na gajbi?...ta pricha ne prolazi ovde...ovo je zemlja u kojoj je sve preche od zeca il lisice...ovo je jbna borba za prezhivljavanje i retko ko misli o zhivotinjama...na sretju tu su lovci...koji pored toga stho ubijaju zhivotinje...vode rachuna o broju istih...dakle mogu se uporediti sa kasapima il mesarima...e sad mnogo zanimljivije i modernije izgleda blatiti te ljude...kad mozhe pamela anderson mogu i ja...to je ta neka zapadnjachka pricha...o ochuvanju prirode i ta sranja...o dok daju brazilu kamate na dugove...oni upiru prst na brazil shto seche shume...a ljudi bez novca od seche shume umiru od gladi...il pricha o madagaskaru...o endemskim vrstama koje nestaju...npr u madagaskaru je totalna nemashtina...korupcija je na svakom koraq i ljudi nemaju novca ni za osnovne stvari...prodaju nekom lemura i eto novca za smedetjih 6meseci...btw te recimo lemure qpuje ista ona elita koja proziva lovokradice na svetskih hepeninzima...tako da je cela ta pricha jbno smeshna...ismevanje devojchica....vredjanje...je skroz na mestu...takva deca koja danas sude ljudima na osnovu nekakvih trendova...sutra tje donositi bitne odluke u ovoj drzhavi ili bilo gde drugde...a sutra tje stanje ovde biti isto...tako da je jako bitno da ta deca budu svesna gde i kako zhive...ko im kreira mishljenje kako i zashto...zato prestani molim te da trabunjash o domovini fazana isfolirani oloshu....
 
ja mislim da onima koji stvarno vole životinje a predstavljaju se kao lovci neće biti problem da u druženje sa drugarima i uživanje u prirodi krene bez jednog važnog detalja: puške, jel?
mislim, koliko ja znam puška je napravljena da bi ubila i kupuje se da bi se njome ubijalo... kakve veze onda ima ljubav i birga o nekome ili nečemu sa nečim što ubija to isto? hm...
 
gigule:
ja mislim da onima koji stvarno vole životinje a predstavljaju se kao lovci neće biti problem da u druženje sa drugarima i uživanje u prirodi krene bez jednog važnog detalja: puške, jel?
mislim, koliko ja znam puška je napravljena da bi ubila i kupuje se da bi se njome ubijalo... kakve veze onda ima ljubav i birga o nekome ili nečemu sa nečim što ubija to isto? hm...
A je li ti jedes meso ili si mozda vegeterijanac? Pa sta radis svinji pre nego sto je pojedes? Ajde nemojmo se zavitlavati.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top