Lost / Izgubljeni

Omiljeni lik u Izgubljenima mi je

  • Dzek Separd

  • Dzon Lok

  • Dzejkob

  • Daniel Faradej

  • Ben Lajnus

  • Sajid Dzara

  • Kejt Ostin

  • Hugo Rejes ''Harli''

  • Dzejms Ford ''Sojer''

  • Richard Alpert

  • Dezmond Hjum

  • Dzulijet Burk

  • Majls Strom

  • Carls Vidmor

  • neko drugi


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Devojka je ocigledno ucestovala kao zamorce u njegovim eksperimentima putovanja kroz vreme. Zato su ga i izbacili sa Oksforda. Sudeci po onoj fotki, ona je verovatno bila njegova prijateljica ili devojka - zato je i uspeo da je nagovori na ucestvuje u tome... Zato su mu simptomi koje sad ima Charlotte tako dobro poznati... :(

Mislim da si u pravu.

Uniforme su verovatno uzeli od onih ubijenih americkih vojnika.

Da, moja greška...

Inace, najvise me zanima na koju su foru oni "Natives" i sta to znaci... znamo odranije kako vecina izgleda, znaci nema sanse da su domoroci ostrva iz ovog dela sveta - ali ovo Ostrvo, naravno, nije bas normalno. E sad, ne znam odakle su ovi Othersi dosli i kada, ali vecina ovih koje smo videli, sa izuzetkom Richarda, su vrlo mladi (a ne bi se reklo da imaju Richardovu sposobost nestarenja), i po izgledu i po ponasanju su tinejzderi/u ranim dvadesetim, a Widmore i Ellie imaju britanski akcenat. Jesu li dovedeni ili su njihovi roditelji tu dosli, a oni rodjeni tu?

Hmm, možda ih je Richard regrutovao ili oni jesu deca ljudi koji su nekada živeli na ostrvu, ali meni su zagonetniji ljudi koji su živeli na ostrvu pre The Hostiles, oni koji su napravili ove stvari:
800px-3x19_locke_column.jpg


Foot-statue.jpg


800px-FDK.jpg


Ričard mi ovog puta nije delovao sveznajuće & upućeno u sve što se dešava: bio je zbunjen kada mu je Lok rekao da dolazi iz budućnosti...da li je moguće da on tada nije ništa znao o putovanju kroz vreme?!? :confused:

Da, to je i meni čudno... Ako je on toliko vremena tu, kako nije znao ništa o tome? Možda su tek saznali za putovanje kroz vreme kada je Dharma došla na ostrvo, a ako je tako, još je veća verovatnoća da Richard nema veze sa The Hostiles i da je verovatno sa Black Rock.

Mozda je do putovanja kroz vreme doslo zbog oslobadjanja elektromagnetizma tokom "incidenta" koji je pominjao dr Chang u orijentacionom videu za Swan.
Sta ako je razlog incidenta upravo Jughead? Sta ako je to razlog sto je Swan i izgradjen? Daniel je rekao da stave bombu na sigurno mesto i da je zazidaju betonom...
A evo cega su se setili ljudi na nekim blogovima (moram da kazem da sam to bila zaboravila!)

http://lostpedia.wikia.com/wiki/Sayid_Jarrah
"Later Sayid explored the Swan's foundations. Jack and Sayid found a blocked doorway which appeared to be just as thick with concrete. Sayid guessed there was a geothermal generator and a power source on the other side. He told Jack the last time he heard of concrete being poured over everything like this was Chernobyl. ("Everybody Hates Hugo")
:eek:

Bilo bi baš zanimljivo da je tu Jughead. Ali, kada je The Swan raznet, zar se ne bi nešto desilo sa bombom?

Others uvek deluju misteriozno i sveznajuce dok ih bolje ne upoznas. :lol:

To mi se za Locka i Richarda u stvari bas i svidja.... Izgledalo je na momente, u Cabin Fever recimo, kao da su Locku sudbinu vec skrojili drugi, a sad se vidi da je on u stvari dobrim delom bio, tako reci, kovac svoje srece (bar sto se tice Richardovih poseta i sl.). Posto verujem u slobodnu volju, to mi se vise dopada.

Ne misle Drugi da je Locke poseban samo zbog putovanja kroz vreme i sto je pominjao Jacoba Richardu. Ipak je njega Ostrvo izlecilo ("kada smo culi da je u avionu bio covek slomljene kicme koji je na Ostrvu prohodao...") A i cuo je Jacoba, koji mu je rekao "Help me..." (Mada se na momente pitam da li Jacoba stvarno tako malo ljudi moze da vidi/cuje, ili mnogi nisu ni probali. :lol: Svejedno, opet poeni za Loka posto je bio odlucan i trazio od Bena da ga odvede do Jacoba.)

Izlečena je i Rosie od raka, tako da to i nije baš dokaz da je on drugačiji od drugih...
On jeste video Jacoba, ali kao što si pitala "da li Jacoba stvarno tako malo ljudi može da vidi/čuje ili mnogi nisu probali". Recimo Hugo, on je našao kolibu bez problema, i to slučajno.

Nego, zanima me otkud američki vojnici na Ostrvu?

Može biti samo slučajnost... Da je ovo ostrvo bilo jedno od nekoliko.

Rekla bih da sto se tice one devojke koja nije dobro zavrsila posle eksperimenta koji je Daniel sprovodio,niti je on napustio zato sto je nemaran,nit ga je neko naterao,
vec je samovoljno otisao u potragu da nadje nacin da joj pomogne.
On deluje itekako zainteresovan da nadje neki odgovor sto se tice vremenskih oscilacija,ovo bi bio dobar razlog zasto je na ostrvu.
Widmore jeste umesan ali sumnjam da ga je necim uslovio,naterao.

Nisam baš tako siguran u to... Mogao je bar da javi sestri da ide da nađe lek ili tako nešto, čisto da nešto znaju o njemu, a ne da se ne javlja od tada.

odgledao treću
ako je Other devojka iz ove epizode Faradejeva majka proizilazi da je ona imala sina na obaraču...
Ako pretpostavimo malo dalje, ona se verovatno seća svoje prošlosti, kao što tvrdite, i ona zna da joj je sin na ostrvu, tako da ne vidim razlog da Dezmond diže sidro i da je traži po Americi. Još ako uzmemo za pretpostavku da je ona misteriozna bakica s kraja druge epizode, pa i Ben je s njom...tako da ako je to ona, ona zna
Jedino logično rešenje je da ona other devojka nije Fardejeva majka i da ona nije misteriozna bakica, jer ne bi imalo nikakvog smisla....

Desmond ne juri Danielovu majku samo da bi joj rekao da joj je sin na ostrvu, razlog može biti bilo koji... Može ona da zna da je Daniel na ostrvu, ali kao što je Daniel rekao, i Desmond ponovio nekoliko puta samo ih on može spasiti... Može on da kaže nekom levom da prenese Danielovoj majci da je on na ostrvu. Kako bi onda on bio jedini? Onda može bilo ko da ih spase, a Desmond treba samo da kaže nekome za svoj "san"... Nema potrebe da baš on juri njegovu majku... Mislim da on traži njegovu majku samo da mu ona kaže šta dalje da radi, neće se završiti sa tim, on prenese majci poruku i više se ne pojavljuje... Ima on mnogo veću ulogu u tome od običnog glasnika.

ako su Ms. Hawking i Widmore u dosluhu
gde se tu sada uklapa Ben?

Zašto bi oni bili u dosluhu? To što su bili na ostrvu u isto vreme ne znači da i dalje sarađuju, a kao što vidiš, nisu se baš podnosili ni u 1954...

a ona devojka u krevetu..to je Danielova sestra?

Ne, to je ili njegova bivša devojka ili neko ko je verovao u njegov rad...
 
Poslednja izmena:
Cekaj, a gde je tu Annie? :hahaha:

Dugo sam mislila da su teorije da je Locke = Aaron iz buducnosti, i da je Hurley = Aaron iz buducnost, nesto najblesavije sto sam procitala na Lost forumuma... ali... spremite se za novu najsumanutiju i definitivno najbolesniju teoriju: ima ljudi koji misle da je Charlie Hume = Charles Widmore?! :eek: :roll: :hahaha::udriglavu::bljak:

To je baš fuj. :eek:

A ima i ona najnovija teorija da je Four-toed statue pravljena po modelu Sojerovog stopala, valjda zato što je u prošloj epizodi povredio prst, pa se nagađa da će dobiti gangrenu, pa će mu odseći prst, a onda će se vratiti u daleku prošlost i uraditi nešto herojski pa će mu ljudi iz tog vremena u znak poštovanja napraviti spomenik - njemu i njegovom herojskom stopalu...:hahaha:
 
Pa i bilo bi besmisleno da je Dezmonda Ms. Hawking poslala da njoj samoj prenese poruku o nečemu što ona već zna, ali njega je poslao Danijel koji ne mora da zna da li njegova majka zna :lol: da je on na Ostrvu koje ona izgleda pokušava da nađe sa Benom...(on čak očigledno nije ni znao da mu je majka u L.A.-u)
A sigurno da je to i zato, kao što kažeš, da bi se Dezmondu dao neki zadatak i da bi se on povezao sa zapletom....(a možda i potencijalni Ben-Peni-Dezmond okršaj u L.A -u i slično.)

Fardadej je pričao jedno (whatever happened, happened), a uradio drugo (uspeo da prenese Dezmondu poruku) verovatno zato što se "sve to u proslosti dogodilo i prvi put" (da citiram TTB :)), bez obzira što je on Time Travelling Faraday. Izgleda da tako funkcioniše putovanje kroz vreme u ovoj seriji.

Ono za bombu jeste pomalo smešno, mada stvarno nemam pojma kako bi trebalo da se obezbede takve bombe...:confused:
z:)
u pravu si, Faradej je naleteo na majku tek u sledećoj epizodi
mada mi se ne sviđa generalno takav plot, al ajde...
 
pa ne treba da joj Demnod da kordinate ostrva, nego da joj poruči da joj je sin na ostrvu zajedno sa ostalima i da im jedino ona može pomoći.....što ona verovatno zna s obzirom da je u njenoj mladosti taj isti sin nestao pred njenim očima zajedno sa čudnim ćelavim čovekom, kinezom, plavokosim grubijanom i dve plavokose žene...
a sve to u potpunosti nema smisla....
Mislis, jednom plavokosom i jednom ridjom zenom? Zbunio si me na trenutak, pocela sam taman da lupam glavu na koju to plavusu mislis...

Ali otkud znas sta treba Desmond da uradi? Daniel nije stigao ni da mu kaze do kraja.

Uostalom, ona vec zna da su oni/Ostrvo u nevolji, i ne samo oni...mislim da se ono "God help us all!" odnosi na ceo svet, bas kao kad je u Flashes Before Your Eyes rekla "Each one of us will die!" (potrvrdjeno u podkastu da se odnosi na sve na svetu). Svejedno je da li zna da joj je sin tamo, u svakom slucaju se trudi da pomogne. Tako da ne vidim zasto bi to bilo vazno..

Mozda da sacekas sledece epizode da saznamo sta to uopste Desmond treba da uradi itd. Dotad je malo prerano govoriti da "sve to nema smisla".
 
Poslednja izmena:
Mislis, jednom plavokosom i jednom ridjom zenom? Zbunio si me na trenutak, pocela sam taman da lupam glavu na koju to plavusu mislis...

Ali otkud znas sta treba Desmond da uradi? Daniel nije stigao ni da mu kaze do kraja.

Uostalom, ona vec zna da su oni/Ostrvo u nevolji, i ne samo oni...mislim da se ono "God help us all!" odnosi na ceo svet, bas kao kad je u Flashes Before Your Eyes rekla "Each one of us will die!" (potrvrdjeno u podkastu da se odnosi na sve na svetu). Svejedno je da li zna da joj je sin tamo, u svakom slucaju se trudi da pomogne. Tako da ne vidim zasto bi to bilo vazno..

Mozda da sacekas sledece epizode da saznamo sta to uopste Desmond treba da uradi itd. Dotad je malo prerano govoriti da "sve to nema smisla".

da, moja greška
sačekajmo par epizoda
sad će verovatno jedna sa O6...
 
Odgledah i ja najzad epizodu z:lol: Nego skoro ste sve rekli i objasnili, tako da nemam šta reći osim toga da je Faradej možda namerno poslao Dezmonda da juri i nađe njegovu majku jer je Dezmond "POSEBAN" i ključ za rešavanje svega što se dešava na ostrvu, i on treba Faradejovoj majci da bi im pomogla, jer svi moraju da se vrate na ostrvo, pa i Dezmond, za koga niko nije znao gde je.
 
Najzanimljivija stvar u celoj epizodi je, po mom mišljenju, potvrda da se ovo već desilo, da se ljudi sa kojima se sretnu dok putuju kroz vreme svega toga sećaju. To razjašnjava dosta stvari.
Ethan se jeste sećao da je ranio Lockea, ali se uverio da ga se Locke ne seća dok je išao u lov sa njim... To znači i da je Ben znao da će imenovati Lockea za novog vođu sve vreme, šta dalje govori dosta stvari. Ben je pokušao da ubije Lockea verovatno da bi on ostao glavni ili tako nešto, ali ne razumem zašto bi uradio tako nešto ako je znao da se budućnost ne može promeniti... Možda je hteo da se uveri da Locke nije sve to izmislio? Ben a.k.a. Henry Gale jeste pričao Lockeu da je došao po njega... Nisam siguran, ali mislim da je Ben Lockeu pričao da nije na "listi" zato što je suviše slab ili šta već... Zašto bi mu to rekao? Videćemo koga i kada će još nekoga sresti i čega se u stvari još neki sećaju...
Sve u svemu, dobra epizoda, ali treba čekati još nedelju dana do sledeće...
eek1.gif
 
Najzanimljivija stvar u celoj epizodi je, po mom mišljenju, potvrda da se ovo već desilo, da se ljudi sa kojima se sretnu dok putuju kroz vreme svega toga sećaju. To razjašnjava dosta stvari.
Ethan se jeste sećao da je ranio Lockea, ali se uverio da ga se Locke ne seća dok je išao u lov sa njim... To znači i da je Ben znao da će imenovati Lockea za novog vođu sve vreme, šta dalje govori dosta stvari. Ben je pokušao da ubije Lockea verovatno da bi on ostao glavni ili tako nešto, ali ne razumem zašto bi uradio tako nešto ako je znao da se budućnost ne može promeniti... Možda je hteo da se uveri da Locke nije sve to izmislio? Ben a.k.a. Henry Gale jeste pričao Lockeu da je došao po njega... Nisam siguran, ali mislim da je Ben Lockeu pričao da nije na "listi" zato što je suviše slab ili šta već... Zašto bi mu to rekao? Videćemo koga i kada će još nekoga sresti i čega se u stvari još neki sećaju...
Ben nije to nikad rekao Loku... naprotiv, rekao mu je da je dosao po njega, posto je on "jedan od dobrih" (you're one of the good ones)...

Mislim da si pomesao to sa Mihailom, koji je pricao u prisustvu Kejt, Saida i Loka, pri cemu je poceo da to govori kao odgovor Kejt, pa je diskutabilno da li se to odnosilo na svo troje ili samo na nju... I ako je pricao o svo troje, koji su sve epiteti odnosili na koga. U svakom slucaju bi tvrdnja da Lok nije bio na "listi" bila vrlo kontradiktorna u odnosu na sve ostalo.

http://lostpedia.wikia.com/wiki/Par_Avion_transcript

KATE: So your people, they can just come and go whenever they want?

MIKHAIL: Oh yes, but two weeks ago, our underwater beacon stopped emitting its locator signal. There was an event, an electromagnetic pulse. It would be impossible to come back.

KATE: Why would you want to come back?

MIKHAIL: You would not understand.

KATE: Try me.

MIKHAIL: I misspoke. What I meant to say is you are not capable of understanding.

KATE: And why am I not capable?

SAYID: Kate.

MIKHAIL: Because you are not on the list.

KATE: What list?

MIKHAIL: The man who brought me here, who brought all of my people here, he is a magnificent man.

KATE: If Ben’s so magnificent, then why did he need one of us to save him?

MIKHAIL: Ben? Ben is not. I will try to make this as simple as I can. You are not on the list because you are flawed. Because you are angry, and weak, and frightened.

SAYID: The more I learn about your people, the more I suspect you’re not as omniscient as you’d have us believe. Don’t speak to us as if you know us.

MIKHAIL: Of course I don’t know you, Sayid Jarrah. How could I? And you, Kate Austen, are a complete stranger to me. But you John Locke, you I might have a fleeting memory of, but I must be confused, because the John Locke I know was paral—


ROUSSEAU: Hey! Look at this! Over here…come on.
 
Ne znam zasto ljudi prave toliki problem oko Vidmorovih godina. Ako je tada imao 18-20, 2007. ima 70-tak... Istina je da Alan Dale ima samo 61, ali nije nimalo neuobicajeno da glumci igraju 10 godina mladje ili starije likove. Posebno kad se radnja desava u rasponu od preko 10 godina. Prvi put smo videli Vidmora u Dezmondovom flesbeku u finalu 2. sezone, a taj flashback se odigrao 2001... zatim smo ga videli u ranijem flashbacku u Flashes Before Your Eyes, iz 1996. ili jos ranije, kad je sreo Desmonda. Znaci, videli smo ga u rasponu od bar 11 godina, i jeste da izgleda isto, ali isto izgledaju i Desmond i Penny! Jednostavno, glupo bi bilo stavljati na njih neku idiotsku sminku za tako male vremenske raspone. Vecina ljudi se ne promeni toliko mnogo za nekoliko godina... a i ima dosta ljudi koji izgledaju 10 godina mladji nego sto su. Moja keva je sa 67 izgledala mladje nego Alan Dale u drugoj sezoni.


Meni to nije zbrka, naprotiv, potpuno je logicno. Jedini nacin da putovanje kroz vreme ne promeni proslost jeste da se sve to u proslosti dogodilo i prvi put. Primer: film "Twelve Monkeys" tj. on osto se desi sa Bruce Willisom na kraju, ili sta Kyle Reese uradi kad se vrati u proslost u "Terminatoru". Uvek mi je bio krajnje problematican koncept "vratili smo se kroz vreme, izmenili smo proslost i sad je buducnost drugacija" u fazonu "Back to the Future", drago mi je sto toga nece biti, prema obecanjima Darltona.

Sto se Desmonda tice, Faraday rece da je on "poseban" i da se na njega ne odnose pravila.

On ne izgleda ni u ludilu ko da ima 70,a toliko ima najmanje,to je cinjenica.
Jeste sitnicarski ali kad pre toga ne znas koliko ima godina i onda sracunas,naravno da ces biti iznenadjen.
Bez obzira na godine ljudi su glumili mnogo mladje i starije pa da to izgleda smesno i ocigledno.
Pritom da eto nisam ni znala koliko glumac u stvari ima godina,al deluje mladje od sopstvenog.
U ovom slucaju jeste ocigledno da je mladji,prosto 70 godina nije bezazleno.
Al da je to imalo relevantno i od bilo kakvog znacaja do serije,mozda bi vredelo diskutovati.
Meni nije,samo sam napomenula jer sam bila sokirana,sta ces..
Sto se tice putovanja kroz vreme,nisam mislila da nije logicno,vec sam i jednom napomenula da bas i jeste logicno to kako su uradili u Twelve monkeys,nego ne bih volela da se napravi zbrka od toga i da neka pitanja i misterije ubuduce resavaju tim objasnjenjem.
Za slucaj Locka i Richarda mislim da su genijalno upotrebili.
 
Najzanimljivija stvar u celoj epizodi je, po mom mišljenju, potvrda da se ovo već desilo, da se ljudi sa kojima se sretnu dok putuju kroz vreme svega toga sećaju. To razjašnjava dosta stvari.
Ethan se jeste sećao da je ranio Lockea, ali se uverio da ga se Locke ne seća dok je išao u lov sa njim... To znači i da je Ben znao da će imenovati Lockea za novog vođu sve vreme, šta dalje govori dosta stvari. Ben je pokušao da ubije Lockea verovatno da bi on ostao glavni ili tako nešto, ali ne razumem zašto bi uradio tako nešto ako je znao da se budućnost ne može promeniti... Možda je hteo da se uveri da Locke nije sve to izmislio? Ben a.k.a. Henry Gale jeste pričao Lockeu da je došao po njega... Nisam siguran, ali mislim da je Ben Lockeu pričao da nije na "listi" zato što je suviše slab ili šta već... Zašto bi mu to rekao? Videćemo koga i kada će još nekoga sresti i čega se u stvari još neki sećaju...
Sve u svemu, dobra epizoda, ali treba čekati još nedelju dana do sledeće...
eek1.gif

I meni je Ben cudan,ne znam sta da mislim...
Kad cemo li saznati zbog cega je on postavljen za glavnog..
Al najzanimljivije je to sto je Locke uticao na celu svoju sudbinu,nekad smo se pitali po cemu je poseban a istina je da je on tu najvise umesao prste.Stoji i dalje da je poseban,i verujem da ce nas jos iznenaditi.
Ironija,nesto u zivotu da je zavisilo od njega.
Ova epizoda mi je bolja od prve dve,najvise otkriva.
Al i to je premalo:).
 
Opet o nazivu, koji je mnogo, mnogo bolji nego sto se cinilo pre nego sto smo videli epizodu.

Deo price je pozajmljen iz stvarnosti. Americka vojska je zaista planirala da 1954. testira hidrogensku bombu pod sifrovanim imenom "Jughead".

Ipak, izgleda da sam bila u pravu i da se naslov ne odnosi samo na bombu...

Kao sto je poznato, mladi Widmore je u svim promo materijalima za epizodu nazivan "Jones" (sto je bilo ime na njegovoj uniformi, po svom prilici uzetoj od jednog od americkih vojnika) da bi se izbegli spoileri.

"Jughead" je, izmedju ostalog, naziv stripa ciji se glavni junak zove... Jughead Jones.
 
inače, nisam znao da se H bombe drže obešene o parčetu kanapa/žice, malo mi je to smešno..

To je najpametnije što su mogli da urade, sa obzirom da nemaju pojma o bombama, a i nisu baš bili nešto opremljeni sa obzirom da su koristili luk i strele i spavali u šatorima... Bolje nego da su je ostavili na zemlji, u kamionu ili gde već... Plus, ovako mogu da je vide sa svih strana.
 
odgledao sinoc,opet se odusevio,neke odgovore dobio,neka se nova pitanja otvorila,bilo mi jako drago zbog jednog covjeka ;),iznenadio se kad sam vidjeo jednog drugog,tj.saznao da je to on ;) sve u svemu,ne mogu iscekat sljedecu...
 
Izgleda da su the others (glupo mi je više da ih zovem ovako...:roll:)smatrali da je Lok poseban zato što im je Lok to rekao...:lol:. Ali ne mislim je Ričard 100 % bio ubeđen u ovom trenutku, ali sigurno da se to promenilo kada ga je ugledao kao bebu istog datuma kada mu je Lok i rekao. Onda, delovao je razočarano kada mali Lok nije položio "ispit za vođu". Zatim, verovatno se predomislio i pokušao da ga ponovo regrutuje u tinejdžersko doba, ali ni to nije uspelo. Konačno, kada je Lok završio na Ostrvu i prohodao to ga je verovatno uverilo u Lokovu "posebnost". Međutim, kada je Ostrvo pomereno ponovo ga je izgubio. :((Destiny is a fickle bitch.)
Ja mislim da Lok nije pao na ispitu.Navodno on je pao kada je uzeo noz.Ali ako se setimo da je Lok uvek sa sobom imao neki noz shvaticemo da nije pogresio kod izbora predmeta.Ricard je rekao da predstavlja neku skolu,ali posto to nije istina morao je da ima neki izgovor zasto Loka nece primiti u tu njegovu "skolu".
 
Ja mislim da Lok nije pao na ispitu.Navodno on je pao kada je uzeo noz.Ali ako se setimo da je Lok uvek sa sobom imao neki noz shvaticemo da nije pogresio kod izbora predmeta.Ricard je rekao da predstavlja neku skolu,ali posto to nije istina morao je da ima neki izgovor zasto Loka nece primiti u tu njegovu "skolu".

I meni je to palo na pamet - da je nož predmet koji zaista pripada Loku tj. koji je i trebalo da izabere. Ali ne mislim da je Ricardus :lol: tako odreagovao (veoma uznemireno i naizgled razočarano) na njegov izbor zato što verovatno ne postoji "škola" koju on predstavlja, pa da bi se izvukao, pošto mislim da bi se on vrlo lako pobrinuo za održavanje te iluzije s obzirom na resurse koje poseduje i van Ostrva (setimo se kako je regrutovao Džulijet). Onda je pitanje zašto je tako odreagovao i koji je značaj Lokovog izbora?!?
 
odgledah trecu epizodu,odlicna je epizoda dosta toga se otkrilo,a dosta toga ima i novog,bas me zanima kako su bena postavili za vodju.......uopste nisu otkrili odakle crni dim,stopalo,cudoviste,tocak,polarni medvjed....ima dosta tih stvari nadam se da ce to objasnit....
 
Pa neće sve sigurno u jednoj epizodi da se razotkrije, mora da gledamo seriju do kraja kako bi sve to saznali. Od ovoga što si naveo već je otkriveno otkud polarni medvedi tu, njih je darma tu dovela da bi na njima vršila nekakve eksperimente.
 

Back
Top