Lost / Izgubljeni

Omiljeni lik u Izgubljenima mi je

  • Dzek Separd

  • Dzon Lok

  • Dzejkob

  • Daniel Faradej

  • Ben Lajnus

  • Sajid Dzara

  • Kejt Ostin

  • Hugo Rejes ''Harli''

  • Dzejms Ford ''Sojer''

  • Richard Alpert

  • Dezmond Hjum

  • Dzulijet Burk

  • Majls Strom

  • Carls Vidmor

  • neko drugi


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
A inače, sećam se kako se raspravljalo na nekim drugim forumima zašto se epizoda zove "Jughead"... To je u stvari najjednostavnije od svega.
edit: Ali, pošto je Lost u pitanju, izgleda da ipak ima još nešto: http://lostpedia.wikia.com/wiki/Jughead#Cultural_references
Ha, izgleda da ima još jedno značenje! Eto zašto treba čitati blogove o Lostu.

http://lost-and-gone-forever.blogspot.com/2009/01/lost-jughead.html

Noun (slang) - a stupid or foolish person.
Ovo posebno ima smila, s obzirom da odlično opisuje jednu osobu koja igra važnu ulogu u epizodi. z:D
 
Poslednja izmena:
Ljudovi, kada ce 3. epizoda? xD
Izašla je treća.:p

Najviše me oduševilo to što je
mladi Vidmor = totalni kreten :hahaha:
"We were outnumbered" :hahaha:
"Their leader is some sodding old man, there's no way he'll track me back here" :lol:
Mene je to baš iznenadilo, nikako nisam njega očekivao..:)

Nadam se da će se uskoro pojaviti i Ruso.z:lol:
:bye:
 
Upravo sam odgledao epizodu. Ima mnogo novih informacija...


Dokazano je da se ljudi iz prošlosti sećaju susreta sa ovima iz budućnosti... Znači, Ethan se jeste sećao da je ranio Locke-a... Richard je došao na dan Lockeovog rođenja zato što mu je Locke rekao da dođe. :D

Ona Other devojka je verovatno Ms. Hawking pre 50 godina. Izgleda da jeste Danielova majka.

U.S. testira nuklearne bombe... Ne na ovom ostrvu.

Ne znam šta je Daniel uradio onoj devojci, ali ne verujem da je napustio zato što je hteo, već zato što mu je Widmore rekao da to uradi...

mladi Vidmor = totalni kreten :hahaha:
"We were outnumbered" :hahaha:
"Their leader is some sodding old man, there's no way he'll track me back here" :lol:
Vidmore je bio jedan od The Others... :lol: Kakav kreten...

Slatko je što su nazvali dete Čarli...ali to me navodi na pomisao, ako/kad Vidmor sazna za dete, sto posto će da pomisli: "Jao, divno, moj unuk nosi moje ime"... z:D :roll:
Desmondov sin dobio ime po Charlie Pace-u...

Čudno je bilo videti Ričarda u aktivnijem izdanju, bez onolike misterioznosti.
Bilo je dobro videti nešto o prošlosti The Others... Zanimljivo je to što nose uniforme i pričaju latinski...
 
Mnogo novih informacija u ovoj epizodi, dosta stvari je objašnjeno...(ali verovatno će opet da se nađe neko ko će da kaže "nisu ništa otkrili, samo otvaraju nova pitanja" :roll: ).
Mislim da su preterali sa odgovorima ovog puta....:hahaha:
naravno, šaaalim se...:p

Najviše me oduševilo to što je
mladi Vidmor = totalni kreten :hahaha:
"We were outnumbered" :hahaha:
"Their leader is some sodding old man, there's no way he'll track me back here" :lol:

Najbolja scena sa mladim Vidmorom kada quka Alpertu:"Do you think some old guy knows the island better than me?!" :sad2:
Go Locke!!! :cool:

Čudno je bilo videti
Ričarda u aktivnijem izdanju, bez onolike misterioznosti.
Ričard mi ovog puta nije delovao sveznajuće & upućeno u sve što se dešava: bio je zbunjen kada mu je Lok rekao da dolazi iz budućnosti...da li je moguće da on tada nije ništa znao o putovanju kroz vreme?!? :confused:

Upravo sam odgledao epizodu. Ima mnogo novih informacija...
Richard je došao na dan Lockeovog rođenja zato što mu je Locke rekao da dođe. :D

Izgleda da su the others (glupo mi je više da ih zovem ovako...:roll:)smatrali da je Lok poseban zato što im je Lok to rekao...:lol:. Ali ne mislim je Ričard 100 % bio ubeđen u ovom trenutku, ali sigurno da se to promenilo kada ga je ugledao kao bebu istog datuma kada mu je Lok i rekao. Onda, delovao je razočarano kada mali Lok nije položio "ispit za vođu". Zatim, verovatno se predomislio i pokušao da ga ponovo regrutuje u tinejdžersko doba, ali ni to nije uspelo. Konačno, kada je Lok završio na Ostrvu i prohodao to ga je verovatno uverilo u Lokovu "posebnost". Međutim, kada je Ostrvo pomereno ponovo ga je izgubio. :((Destiny is a fickle bitch.)

Alpert je posetio malog Loka zato što mu je Lok to rekao.
A Lok mu je to rekao zato što ga je Alpert poslao....:dash:

Locke+Alpert =alpocke/lockpert :hahaha: ...(+ Vidmor =novi trougao)

...da, zanima me koju metodu The Others koriste da odu sa Ostrva??
(podmornica je Dharmina, znači morali su da imaju neki drugi način...)



Bilo je dobro videti nešto o prošlosti The Others... Zanimljivo je to što nose uniforme i pričaju latinski...
Zašto baš latinski?!? :confused:
Takođe, neki natpisi na onoj mapi u Swanu su bili na latinskom...možda je i Radzinsky
bio an Other??
A uniforme (ako sam dobro skapirala) nisu njihove, nego su ih uzeli od vojnika koji su ubijeni...


- Sada mi je zbunjujuće za koga radi Matthew Abaddon ? (ako uopšte radi za nekoga)
On je poslao Loka na "walkabout" što može da deluje kao da radi za Ričarda, ali sa druge strane on je i regrutovao Faradeja za misiju i odlazak na Ostrvo, a zbog toga bih pretpostavila da radi za Vidmora....:confused:

- Skoro da nisam ni primetila da nije bilo O6 u celoj epizodi, a i zanimljivo je da su samo 2 lika koja se pojavljuju u ovoj epizodi u seriji iz prve sezone (Lok i Sojer).

smešni momenti :
- "I don't believe that you, a British woman, and a Chinese guy are all in the US Military" :lol:
- "Sorry I didn't shout in my secret language!" :lol:
 
Poslednja izmena:
Ona Other devojka je verovatno Ms. Hawking pre 50 godina. Izgleda da jeste Danielova majka.
Mislim da si u pravu...

Ne znam šta je Daniel uradio onoj devojci, ali ne verujem da je napustio zato što je hteo, već zato što mu je Widmore rekao da to uradi...
Devojka je ocigledno ucestovala kao zamorce u njegovim eksperimentima putovanja kroz vreme. Zato su ga i izbacili sa Oksforda. Sudeci po onoj fotki, ona je verovatno bila njegova prijateljica ili devojka - zato je i uspeo da je nagovori na ucestvuje u tome... Zato su mu simptomi koje sad ima Charlotte tako dobro poznati... :(

Desmondov sin dobio ime po Charlie Pace-u...
Naravno, zato je i bilo dirljivo. Ali igrom slucaja to je i ime njenog tatice. :roll:

Bilo je dobro videti nešto o prošlosti The Others... Zanimljivo je to što nose uniforme i pričaju latinski...
Uniforme su verovatno uzeli od onih ubijenih americkih vojnika.

Inace, najvise me zanima na koju su foru oni "Natives" i sta to znaci... znamo odranije kako vecina izgleda, znaci nema sanse da su domoroci ostrva iz ovog dela sveta - ali ovo Ostrvo, naravno, nije bas normalno. E sad, ne znam odakle su ovi Othersi dosli i kada, ali vecina ovih koje smo videli, sa izuzetkom Richarda, su vrlo mladi (a ne bi se reklo da imaju Richardovu sposobost nestarenja), i po izgledu i po ponasanju su tinejzderi/u ranim dvadesetim, a Widmore i Ellie imaju britanski akcenat. Jesu li dovedeni ili su njihovi roditelji tu dosli, a oni rodjeni tu?
 
Ovo je zanimljivo :
http://www.popularmechanics.com/blogs/science_news/4301690.html

...Of course, the Lost-aways left for another place in time before we found out if they actually buried Jughead—but not before John Locke urged Richard Alpert to visit him when he is born, two years in the future, to prove that Locke actually is the leader of the Others (cue gasps, goosebumps and "Cabin Fever" flashbacks here)—so the bomb could still be out there, somewhere. Uncontained, there are a couple of things radiation can do: Cause radiation sickness, cure cancer, maybe even have ill effects on pregnant women. We'll let you connect the dots from here

:think:
 
Ričard mi ovog puta nije delovao sveznajuće & upućeno u sve što se dešava: bio je zbunjen kada mu je Lok rekao da dolazi iz budućnosti...da li je moguće da on tada nije ništa znao o putovanju kroz vreme?!? :confused:
Izgleda da su the others (glupo mi je više da ih zovem ovako...:roll:)smatrali da je Lok poseban zato što im je Lok to rekao...:lol:. Ali ne mislim je Ričard 100 % bio ubeđen u ovom trenutku, ali sigurno da se to promenilo kada ga je ugledao kao bebu istog datuma kada mu je Lok i rekao. Onda, delovao je razočarano kada mali Lok nije položio "ispit za vođu". Zatim, verovatno se predomislio i pokušao da ga ponovo regrutuje u tinejdžersko doba, ali ni to nije uspelo. Konačno, kada je Lok završio na Ostrvu i prohodao to ga je verovatno uverilo u Lokovu "posebnost". Međutim, kada je Ostrvo pomereno ponovo ga je izgubio. :((Destiny is a fickle bitch.)

Alpert je posetio malog Loka zato što mu je Lok to rekao.
A Lok mu je to rekao zato što ga je Alpert poslao....:dash:

Locke+Alpert =alpocke/lockpert :hahaha: ...(+ Vidmor =novi trougao)
- Sada mi je zbunjujuće za koga radi Matthew Abaddon ? (ako uopšte radi za nekoga)
On je poslao Loka na "walkabout" što može da deluje kao da radi za Ričarda, ali sa druge strane on je i regrutovao Faradeja za misiju i odlazak na Ostrvo, a zbog toga bih pretpostavila da radi za Vidmora....:confused:
Richard + Locke = Rocke z:lol:

Mozda je do putovanja kroz vreme doslo zbog oslobadjanja elektromagnetizma tokom "incidenta" koji je pominjao dr Chang u orijentacionom videu za Swan.
Sta ako je razlog incidenta upravo Jughead? Sta ako je to razlog sto je Swan i izgradjen? Daniel je rekao da stave bombu na sigurno mesto i da je zazidaju betonom...
A evo cega su se setili ljudi na nekim blogovima (moram da kazem da sam to bila zaboravila!)

http://lostpedia.wikia.com/wiki/Sayid_Jarrah
"Later Sayid explored the Swan's foundations. Jack and Sayid found a blocked doorway which appeared to be just as thick with concrete. Sayid guessed there was a geothermal generator and a power source on the other side. He told Jack the last time he heard of concrete being poured over everything like this was Chernobyl. ("Everybody Hates Hugo")
:eek:

Others uvek deluju misteriozno i sveznajuce dok ih bolje ne upoznas. :lol:

To mi se za Locka i Richarda u stvari bas i svidja.... Izgledalo je na momente, u Cabin Fever recimo, kao da su Locku sudbinu vec skrojili drugi, a sad se vidi da je on u stvari dobrim delom bio, tako reci, kovac svoje srece (bar sto se tice Richardovih poseta i sl.). Posto verujem u slobodnu volju, to mi se vise dopada.

Ne misle Drugi da je Locke poseban samo zbog putovanja kroz vreme i sto je pominjao Jacoba Richardu. Ipak je njega Ostrvo izlecilo ("kada smo culi da je u avionu bio covek slomljene kicme koji je na Ostrvu prohodao...") A i cuo je Jacoba, koji mu je rekao "Help me..." (Mada se na momente pitam da li Jacoba stvarno tako malo ljudi moze da vidi/cuje, ili mnogi nisu ni probali. :lol: Svejedno, opet poeni za Loka posto je bio odlucan i trazio od Bena da ga odvede do Jacoba.)

Ipak, Abbadon je sasvim druga prica. I on je ocigledno zeleo da Nikad mi nije izgledalo kao da Abbadon radi za Richarda, niti da je na njegovoj strani... Ali cisto sumnjam da stvarno radi za Widmora, tj.izgleda da zvanicno radi za njega, ali mislim da on ima neki svoj cilj i da zna neke stvari... Jedva cekam da saznam vise o njemu...
 
Mozda je do putovanja kroz vreme doslo zbog oslobadjanja elektromagnetizma tokom "incidenta" koji je pominjao dr Chang u orijentacionom videu za Swan.
Sta ako je razlog incidenta upravo Jughead? Sta ako je to razlog sto je Swan i izgradjen? Daniel je rekao da stave bombu na sigurno mesto i da je zazidaju betonom...
A evo cega su se setili ljudi na nekim blogovima (moram da kazem da sam to bila zaboravila!)

http://lostpedia.wikia.com/wiki/Sayid_Jarrah
"Later Sayid explored the Swan's foundations. Jack and Sayid found a blocked doorway which appeared to be just as thick with concrete. Sayid guessed there was a geothermal generator and a power source on the other side. He told Jack the last time he heard of concrete being poured over everything like this was Chernobyl. ("Everybody Hates Hugo")
:eek
:

Verovatno su tada saznali, ali točak ispod The Orchid je očigledno postojao i pre nego što ga je DHARMA otkrila (koja mu je onda bila svrha?!? i ko ga je napravio?!?), a i Chang kaže da im je cilj bio pokušaj manipulacije vremenom (znači da je verovatno imao dobar razlog da pretpostavi da je to moguće i pre Incidenta) :think:

A Swan/Jughead povezanost...hmmm, zanimljivo - videćemo :)


Nego, zanima me otkud američki vojnici na Ostrvu?

Bilo je i ranije ukazatelja na vojno prisustvo na Ostrvu, npr.
"The Other 48 Days" Ana Lucia finds an US Army knife on one of The Others. She believes it to be around 20 years old. This knife resembled a knife owned by Kelvin Inman.
-lostpedia

(...Kelvin je takođe bio vojno lice)

Da li tu možda postoji nekakva povezanost sa Dharmom?

Npr. znamo iz Swan-videa da je Alvar Hanso
"...Danish industrialist and munitions magnate whose financial backing made their dream of a multi-purpose social science research facility a reality."

Uostalom, Dharma je ,kako se čini,samo koristila hipi-spasimo svet-paravan za sumnjiva istraživanja i eksploataciju Ostrva - npr. u stanici Tempest su očigledno eksperimentisali sa biološkim oružjem.


...ne znam kuda baš vodi ovaj pokušaj objašnjenja povezanosti i da li uopšte nekuda vodi, ali ima tu "nešto"...:think::P
 
Poslednja izmena:
Upravo odgledah epizodu i sasvim sam zadovoljna.
Drago mi je sto su se fokusirali na ljude sa ostrva,i na Desmonda,bilo bi previse da su umesali i sestorku.
Ne bi islo uz pricu.
Sad jos vise sumnjamo ko je Danielova mama,mislim da se necemo iznenaditi kad je najzad budemo videli.
Pojavljivanje mladog Widmora je najbolji trenutak u epizodi,bas je pritup,ne deluje onako dostojanstveno
i hladno kao kasnije.
Sad je pitanje kako je Widmore otisao sa ostrva,da li zaslugom Bena,al nekako mi se ne uklapa da taj covek ima toliko godina.
Ono je '54 godina i da kazes da ima dvadeset a deluje starije,po svemu sudeci on ima najmanje 70 godina???
Mozda ostrvo podmladjuje ali nije proveo toliko vremena na njemu...:confused:
Druga scena kad saznajemo da je Locke rekao Richardu da ga poseti i to smo pre videli da ce se dogoditi,sad su se vratili u onu uobicajnu pricu putovanja kroz vreme.
Zasto to nije delovalo sa Desmondom?
Kod njega je doslo kao zakasnelo secanje a nije da nije imao prilike da se seti,pogotovo sto je vec iskusio vremenska iskrivljenja a Daniel je bio bitan deo toga.
A drago mi je sto je ovako ispalo,mozda sto se tice Richarda mnoge stvari ne uticu na njega kao na druge ljude.
Rekla bih da sto se tice one devojke koja nije dobro zavrsila posle eksperimenta koji je Daniel sprovodio,niti je on napustio zato sto je nemaran,nit ga je neko naterao,
vec je samovoljno otisao u potragu da nadje nacin da joj pomogne.
On deluje itekako zainteresovan da nadje neki odgovor sto se tice vremenskih oscilacija,ovo bi bio dobar razlog zasto je na ostrvu.
Widmore jeste umesan ali sumnjam da ga je necim uslovio,naterao.
Mozda mu je rekao da postoji ostrvo sa cudnim svojstvima,verovatno ovi dogadjaji sa Lockom i ekipom potezu razna saznanja o putovanju kroz vreme,ionako mu je bio potreban neko iz te oblasti.
Il ga se mozda secao,zapamtio ime Daniel Faradey,pa ga potrazio.
Ova epizoda poteze razna pitanja...
Definitivno ce biti jos vise zbunjujuce pohvatati sta se desava ako krenu da sa tom zbrkom da su se delovi proslosti desavale kao posledica putovanja kroz vreme.
Joj,fenomenalna epizoda:D.
 
Upravo odgledah epizodu i sasvim sam zadovoljna.
Drago mi je sto su se fokusirali na ljude sa ostrva,i na Desmonda,bilo bi previse da su umesali i sestorku.
Ne bi islo uz pricu.
Sad jos vise sumnjamo ko je Danielova mama,mislim da se necemo iznenaditi kad je najzad budemo videli.
Pojavljivanje mladog Widmora je najbolji trenutak u epizodi,bas je pritup,ne deluje onako dostojanstveno
i hladno kao kasnije.
Sad je pitanje kako je Widmore otisao sa ostrva,da li zaslugom Bena,al nekako mi se ne uklapa da taj covek ima toliko godina.
Ono je '54 godina i da kazes da ima dvadeset a deluje starije,po svemu sudeci on ima najmanje 70 godina???
Mozda ostrvo podmladjuje ali nije proveo toliko vremena na njemu...:confused:
Druga scena kad saznajemo da je Locke rekao Richardu da ga poseti i to smo pre videli da ce se dogoditi,sad su se vratili u onu uobicajnu pricu putovanja kroz vreme.
Zasto to nije delovalo sa Desmondom?
Kod njega je doslo kao zakasnelo secanje a nije da nije imao prilike da se seti,pogotovo sto je vec iskusio vremenska iskrivljenja a Daniel je bio bitan deo toga.
A drago mi je sto je ovako ispalo,mozda sto se tice Richarda mnoge stvari ne uticu na njega kao na druge ljude.
Rekla bih da sto se tice one devojke koja nije dobro zavrsila posle eksperimenta koji je Daniel sprovodio,niti je on napustio zato sto je nemaran,nit ga je neko naterao,
vec je samovoljno otisao u potragu da nadje nacin da joj pomogne.
On deluje itekako zainteresovan da nadje neki odgovor sto se tice vremenskih oscilacija,ovo bi bio dobar razlog zasto je na ostrvu.
Widmore jeste umesan ali sumnjam da ga je necim uslovio,naterao.
Mozda mu je rekao da postoji ostrvo sa cudnim svojstvima,verovatno ovi dogadjaji sa Lockom i ekipom potezu razna saznanja o putovanju kroz vreme,ionako mu je bio potreban neko iz te oblasti.
Il ga se mozda secao,zapamtio ime Daniel Faradey,pa ga potrazio.
Ova epizoda poteze razna pitanja...
Definitivno ce biti jos vise zbunjujuce pohvatati sta se desava ako krenu da sa tom zbrkom da su se delovi proslosti desavale kao posledica putovanja kroz vreme.
Joj,fenomenalna epizoda:D.

Ja mislim da je Ellie 99, 9 % mlada Ms. Hawking
i sada se postavlja pitanje kako i zašto su ona i Widmore napustili Ostrvo ?!?
I kakvi su im interesi sada? Verovatno ćemo još videti njihovu prošlost na Ostrvu.
A Faraday zna i više nego što govori to je očigledno i skriva dosta stvari.
Pored toga, nije mi jasno i dalje (a to sam rekla i posle one prve dve epizode) zašto Šarlot ne insistira da joj Danijel objasni tačno šta joj se dešava, pošto je jasno (a i njoj) da on to zna!?!
Nekako mi to nije normalno ponašanje,s obzirom da joj je zdravlje ozbiljno ugroženo....:confused:
 
Upravo odgledah epizodu i sasvim sam zadovoljna.
Drago mi je sto su se fokusirali na ljude sa ostrva,i na Desmonda,bilo bi previse da su umesali i sestorku.
Ne bi islo uz pricu.
Sad jos vise sumnjamo ko je Danielova mama,mislim da se necemo iznenaditi kad je najzad budemo videli.
Pojavljivanje mladog Widmora je najbolji trenutak u epizodi,bas je pritup,ne deluje onako dostojanstveno
i hladno kao kasnije.
Sad je pitanje kako je Widmore otisao sa ostrva,da li zaslugom Bena,al nekako mi se ne uklapa da taj covek ima toliko godina.
Ono je '54 godina i da kazes da ima dvadeset a deluje starije,po svemu sudeci on ima najmanje 70 godina???
Mozda ostrvo podmladjuje ali nije proveo toliko vremena na njemu...:confused:
Druga scena kad saznajemo da je Locke rekao Richardu da ga poseti i to smo pre videli da ce se dogoditi,sad su se vratili u onu uobicajnu pricu putovanja kroz vreme.
Zasto to nije delovalo sa Desmondom?
Kod njega je doslo kao zakasnelo secanje a nije da nije imao prilike da se seti,pogotovo sto je vec iskusio vremenska iskrivljenja a Daniel je bio bitan deo toga.
A drago mi je sto je ovako ispalo,mozda sto se tice Richarda mnoge stvari ne uticu na njega kao na druge ljude.
Rekla bih da sto se tice one devojke koja nije dobro zavrsila posle eksperimenta koji je Daniel sprovodio,niti je on napustio zato sto je nemaran,nit ga je neko naterao,
vec je samovoljno otisao u potragu da nadje nacin da joj pomogne.
On deluje itekako zainteresovan da nadje neki odgovor sto se tice vremenskih oscilacija,ovo bi bio dobar razlog zasto je na ostrvu.
Widmore jeste umesan ali sumnjam da ga je necim uslovio,naterao.
Mozda mu je rekao da postoji ostrvo sa cudnim svojstvima,verovatno ovi dogadjaji sa Lockom i ekipom potezu razna saznanja o putovanju kroz vreme,ionako mu je bio potreban neko iz te oblasti.
Il ga se mozda secao,zapamtio ime Daniel Faradey,pa ga potrazio.
Ova epizoda poteze razna pitanja...

Ne znam zasto ljudi prave toliki problem oko Vidmorovih godina. Ako je tada imao 18-20, 2007. ima 70-tak... Istina je da Alan Dale ima samo 61, ali nije nimalo neuobicajeno da glumci igraju 10 godina mladje ili starije likove. Posebno kad se radnja desava u rasponu od preko 10 godina. Prvi put smo videli Vidmora u Dezmondovom flesbeku u finalu 2. sezone, a taj flashback se odigrao 2001... zatim smo ga videli u ranijem flashbacku u Flashes Before Your Eyes, iz 1996. ili jos ranije, kad je sreo Desmonda. Znaci, videli smo ga u rasponu od bar 11 godina, i jeste da izgleda isto, ali isto izgledaju i Desmond i Penny! Jednostavno, glupo bi bilo stavljati na njih neku idiotsku sminku za tako male vremenske raspone. Vecina ljudi se ne promeni toliko mnogo za nekoliko godina... a i ima dosta ljudi koji izgledaju 10 godina mladji nego sto su. Moja keva je sa 67 izgledala mladje nego Alan Dale u drugoj sezoni.

Definitivno ce biti jos vise zbunjujuce pohvatati sta se desava ako krenu da sa tom zbrkom da su se delovi proslosti desavale kao posledica putovanja kroz vreme.
Meni to nije zbrka, naprotiv, potpuno je logicno. Jedini nacin da putovanje kroz vreme ne promeni proslost jeste da se sve to u proslosti dogodilo i prvi put. Primer: film "Twelve Monkeys" tj. on osto se desi sa Bruce Willisom na kraju, ili sta Kyle Reese uradi kad se vrati u proslost u "Terminatoru". Uvek mi je bio krajnje problematican koncept "vratili smo se kroz vreme, izmenili smo proslost i sad je buducnost drugacija" u fazonu "Back to the Future", drago mi je sto toga nece biti, prema obecanjima Darltona.

Sto se Desmonda tice, Faraday rece da je on "poseban" i da se na njega ne odnose pravila.
 
odgledao treću
ako je Other devojka iz ove epizode Faradejeva majka proizilazi da je ona imala sina na obaraču...
Ako pretpostavimo malo dalje, ona se verovatno seća svoje prošlosti, kao što tvrdite, i ona zna da joj je sin na ostrvu, tako da ne vidim razlog da Dezmond diže sidro i da je traži po Americi. Još ako uzmemo za pretpostavku da je ona misteriozna bakica s kraja druge epizode, pa i Ben je s njom...tako da ako je to ona, ona zna
Jedino logično rešenje je da ona other devojka nije Fardejeva majka i da ona nije misteriozna bakica, jer ne bi imalo nikakvog smisla....
 
odgledao treću
ako je Other devojka iz ove epizode Faradejeva majka proizilazi da je ona imala sina na obaraču...
Ako pretpostavimo malo dalje, ona se verovatno seća svoje prošlosti, kao što tvrdite, i ona zna da joj je sin na ostrvu, tako da ne vidim razlog da Dezmond diže sidro i da je traži po Americi. Još ako uzmemo za pretpostavku da je ona misteriozna bakica s kraja druge epizode, pa i Ben je s njom...tako da ako je to ona, ona zna
Jedino logično rešenje je da ona other devojka nije Fardejeva majka i da ona nije misteriozna bakica, jer ne bi imalo nikakvog smisla....

Meni ima smisla, iako naravno ne mora da znači da jeste tako...
Ima nekih osnovanih sumnji da je Ellie = MsHawking a još više ukazatelja da je MsHawking=Danijelova mama.

(pa čak i frizura mlade Ellie je slična kao frizura MsHawking...:hahaha: )

Zašto misliš da bi činjenica da ona zna da je Faradej na Ostrvu obesmislila to?
 
pazi
imalo bi smisla ako je ideja da se ubaci Dezmondov lik u petoj sezoni da radi nešto, mada sam i prošle nedelje protestivao što je Faradej prvo pričao jedno, a 10 minuta kasnije uradio drugo (što objašnjavate svi do reda sa frazom Dezmond je poseban, al dobro, ajde
pa zaključujem
ako ona zna da joj je sin na ostrvu, zašto onda Dezmond ide u Ameriku da joj kaže nešto što ona već zna, čak ga je i držala na nišanu jel....msm da nema logike, osim ako nije ideja da se Dezmondovom liku da neki zadatak i da se popune 22-23 epizode kolko već treba u ovoj sezoni
Jedino ako nije ideja da se tako Ben dočepa Peni, mada sumnjam

inače, nisam znao da se H bombe drže obešene o parčetu kanapa/žice, malo mi je to smešno..
 
Danielov komentar, da mu Ellie lici na nekoga
otvara spekulacije
moze biti da mu je to mama,
mozda i tetka..ko zna mozda su porodicno ziveli tamo :lol:
a mozda je Charlottina mama...
moze biti svasta...
mada uzeci u obzir njenu ( Ellie) frizuru..
nista tu nije slucajno...:)

a možda su oboje njena deca (Danijel & Šarlot)!!!
a Widmore im je npr. otac
znači Peni im je (verovatno)polu-sestra
mali Čarli im je sestrić
a Dezmond im je zet

:hahaha:

(nadam se da sam pogodila tačne nazive rodbinskih odnosa...:rumenko:)
 
osim sto ste vi ispricali sve sto je moglo da se isprica :)
ja bih dodala
da je mladi Widmor u stvari
onaj u uniformi iz predhodne epizode
koji je hteo da sece Julijet ruku...
(jones)
Ja sam mislila da se to podrazumeva... Lik je prepoznatljiv, posebno po ponasanju. Prosli put sam prvo pomislila "ovi moraju da imaju neke veze sa Vidmorom", zbog slicnosti: "our island", Widmore misli da je ostrvo njegovo, britanski akcenat, i pre svega, agresivnost i spremnost da ubija i sece ruke bez pitanja... nisam mislila da ce veza biti tako bukvalna (jer nisam jos kapirala da su se vratili tako daleko u proslost)., ali to poslednje je jako licilo na Vidmorove metode i ljude koje on salje...
Inace je u najavama lik nazivan "Jones", kako bi se izbegli spoileri. (Tako je na pr. u casting call za finale 4. sezone, Carole Littleton nazivana "Donna".)

ako su Ms. Hawking i Widmore u dosluhu
gde se tu sada uklapa Ben?
a ona devojka u krevetu..to je Danielova sestra?
sto se tice Richarda i tajne njegove mladosti
ocigledno je da je Juliet sasvim dobro upoznata sa tim..
Kako se istrebljuju, na kraju ce medju prezivelima samo ostati
oni koji i jesu nosioci serije...
i daa..
ne znam sta da mislim o oruzju kao sto su luk i strela
mislim..wtf...
Theresa nije njegova sestra, ne znam odakle ti to. Valjda bi onda i njena sestra rekla da joj je Daniel brat. Theresa je ocigledno bila dobrovoljno zamorce u njegovim eksperimentima. Pretpostavljam da mu je bila prijateljica, asistentkinja ili devojka, ili vise toga/sve to u isto vreme. U svakom slucaju, bili su verovatno blisku, posto su se slikali zajedno, inema sanse da su njegovi eksperimenti na ljudima bili dozvoljeni, tako da ne verujem da bi dao oglas ili isao okolo i pitao svakoga hoce li da ucestvuje u eksperimentu. Pretpostavljam da je posle onog sto se desilo sa njom, izbacen za fakulteta, a fakultetje izbrisao sve podatke o njemu i tom skandalu... Jedino je onaj domar bio spreman da prica, verovatno se drze principa "let's never talk about this again".

Ne znam bas da li su u dosluhu? To sto Widmore zna gde je ona, ne znaci da su u dobrim odnosima. Widmore verovatno takodje zna i gde je Ben, gde je Sayid itd... Ima on ljude koji mogu to da otkriju. Cudo jedno kako ne zna gde su Penny i Desmond, kako su uspeli da se tako dobro sakriju? Ja sam pre mislila da on zna, samo ne zeli da Ben sazna ("You'll never find her!")

odgledao treću
ako je Other devojka iz ove epizode Faradejeva majka proizilazi da je ona imala sina na obaraču...
Ako pretpostavimo malo dalje, ona se verovatno seća svoje prošlosti, kao što tvrdite, i ona zna da joj je sin na ostrvu, tako da ne vidim razlog da Dezmond diže sidro i da je traži po Americi. Još ako uzmemo za pretpostavku da je ona misteriozna bakica s kraja druge epizode, pa i Ben je s njom...tako da ako je to ona, ona zna
Jedino logično rešenje je da ona other devojka nije Fardejeva majka i da ona nije misteriozna bakica, jer ne bi imalo nikakvog smisla....
Ona je verovatno znala da je njen sin u nekom trenutku putovao iz buducnosti u 1954. i sreo je na Ostrvu. Kakve to veze ima sa tim sto Daniel hoce sada da joj poruci? Nije joj to ispricao pre 50 godina... Posebno sto ona, kako je izgledalo, sada trazi koordinate ostrva. Mozda Desmond u necemu moze da joj pomogne.

A i sve to u potpunosti ima smisla, eto otkud je ona znala a putovanju kroz vreme...
 
Poslednja izmena:
a možda su oboje njena deca (Danijel & Šarlot)!!!
a Widmore im je npr. otac
znači Peni im je (verovatno)polu-sestra
mali Čarli im je sestrić
a Dezmond im je zet

:hahaha:

(nadam se da sam pogodila tačne nazive rodbinskih odnosa...:rumenko:)
Cekaj, a gde je tu Annie? :hahaha:

Dugo sam mislila da su teorije da je Locke = Aaron iz buducnosti, i da je Hurley = Aaron iz buducnost, nesto najblesavije sto sam procitala na Lost forumuma... ali... spremite se za novu najsumanutiju i definitivno najbolesniju teoriju: ima ljudi koji misle da je Charlie Hume = Charles Widmore?! :eek: :roll: :hahaha::udriglavu::bljak:
 
pazi
imalo bi smisla ako je ideja da se ubaci Dezmondov lik u petoj sezoni da radi nešto, mada sam i prošle nedelje protestivao što je Faradej prvo pričao jedno, a 10 minuta kasnije uradio drugo (što objašnjavate svi do reda sa frazom Dezmond je poseban, al dobro, ajde
pa zaključujem
ako ona zna da joj je sin na ostrvu, zašto onda Dezmond ide u Ameriku da joj kaže nešto što ona već zna, čak ga je i držala na nišanu jel....msm da nema logike, osim ako nije ideja da se Dezmondovom liku da neki zadatak i da se popune 22-23 epizode kolko već treba u ovoj sezoni
Jedino ako nije ideja da se tako Ben dočepa Peni, mada sumnjam

inače, nisam znao da se H bombe drže obešene o parčetu kanapa/žice, malo mi je to smešno..

Pa i bilo bi besmisleno da je Dezmonda Ms. Hawking poslala da njoj samoj prenese poruku o nečemu što ona već zna, ali njega je poslao Danijel koji ne mora da zna da li njegova majka zna :lol: da je on na Ostrvu koje ona izgleda pokušava da nađe sa Benom...(on čak očigledno nije ni znao da mu je majka u L.A.-u)
A sigurno da je to i zato, kao što kažeš, da bi se Dezmondu dao neki zadatak i da bi se on povezao sa zapletom....(a možda i potencijalni Ben-Peni-Dezmond okršaj u L.A -u i slično.)

Fardadej je pričao jedno (whatever happened, happened), a uradio drugo (uspeo da prenese Dezmondu poruku) verovatno zato što se "sve to u proslosti dogodilo i prvi put" (da citiram TTB :)), bez obzira što je on Time Travelling Faraday. Izgleda da tako funkcioniše putovanje kroz vreme u ovoj seriji.

Ono za bombu jeste pomalo smešno, mada stvarno nemam pojma kako bi trebalo da se obezbede takve bombe...:confused:
 
:rumenko:...eeee...sad sam se izbrukala...za sve pare
ebem ti engleski
ne pitajte me kako, ali ja sam razumela da je Dezmond dosao
kod Danijelove mame u kucu
i tamo zatekao onu zenu koja je rekla da joj je sestra
(ja razumela sestra od Ms.Hawking)
i onu devojku (odatle mi ja mu je ona sestra)
sve sam pobrljavila
idem sada da se stidim...
 
Poslednja izmena:
Ona je verovatno znala da je njen sin u nekom trenutku putovao iz buducnosti u 1954. i sreo je na Ostrvu. Kakve to veze ima sa tim sto Daniel hoce sada da joj poruci? Nije joj to ispricao pre 50 godina... Posebno sto ona, kako je izgledalo, sada trazi koordinate ostrva. Mozda Desmond u necemu moze da joj pomogne.

A i sve to u potpunosti ima smisla, eto otkud je ona znala a putovanju kroz vreme...

pa ne treba da joj Demnod da kordinate ostrva, nego da joj poruči da joj je sin na ostrvu zajedno sa ostalima i da im jedino ona može pomoći.....što ona verovatno zna s obzirom da je u njenoj mladosti taj isti sin nestao pred njenim očima zajedno sa čudnim ćelavim čovekom, kinezom, plavokosim grubijanom i dve plavokose žene...
a sve to u potpunosti nema smisla....
 
Izlečena je i Rosie od raka, tako da to i nije baš dokaz da je on drugačiji od drugih...
On jeste video Jacoba, ali kao što si pitala "da li Jacoba stvarno tako malo ljudi može da vidi/čuje ili mnogi nisu probali". Recimo Hugo, on je našao kolibu bez problema, i to slučajno.

Desava se da se nekome rak povuce (ne znamo sigurno ni da li je za stalno izlecena) i kad nije na misterioznom ostrvu... ali nisam jos cula da je neko sa slomljenom kicmom prohodao. Posebno ne od samog dodira sa tlom nekog ostrva.

A i vidi se da ni Others ne smatraju da je to uobicajeno, zasto bi inace toliko bili impresionirani tom cinjenicom, ako vec tako dobro poznaju ostrvo i tako dugo zive na njemu?
 

Back
Top