LJUDSKI ŠOKOVI

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Machak69:
Uf, uf, pa mi ljudi nismo ni znali da bi nama Izvor na medicinu - samo da nije onih smradova (nesto manje od hiljadu svake godine) koji su SVI tatini sinovi pa on od veze i protekcije NE MOZE DA SE UPISE. A kad bi se i upisao, ne bi mogo da ZAVRSIIII!!! A kad bi (na lanjsku godinu!) i zavrsio - ne bi mogo (e, saviiim sigurno, zna on to!) da se ZAPOSLI, opet od onih istih (nesto manje od hiljadu) tatinih sinova koji su se preko veze upisali, preko veze zavrsili, preko veze zaposlili, i preko veze ce smrt docekati u krvolocno stecenoj ordinaciji!

U je?!

Slusaj, Izvor, evo ja dobro stojim sa administracijom na faksu - evo, ti samo kazi da oces na medicinu ija cu licno da ti sredim da se upises, preko veze! Da i tebe ima ko da protazira, da ne budes toliko ocajan! Pa nemoj mi patiti, molim te, boli me kad te boli!! :roll: :wink: :lol:

Mačak, ne brini ti za mene, završio sam ja fakultet još pre tebe. O kvalitetu moje profesije ne govori samo moja biografija, već i moja praksa na poslu. A ja ne mogu da budem ravnodušan na LJUDSKE NEPRAVDE. I to što mislim svojom glavom, i to što sam iskren i otvoren nije vredno takvog licemerstva i ISMEJAVANJA.

ALI važno je da ti IMAŠ POSAO i boli te za sve ostale !!! Možeš druge da ISMEJAVAŠ kako hoćeš. Ti si DR sa velikim “D”. A ostali su moroni-neuspešni, nesposobni, nepismeni, glupi i primitivni pa ne mogu da upišu i završe fakultete u roku, da se zaposle, da sebi pronađu posao kakav zaslužuju i da rade u najboljim klinikama. Jeste, to mogu samo najbolji i uspešni TAKO KAO TI. Uživaj u svojoj koži VELIKOG DOKTORA, i svom životu u koji nisu uspeli da uskoče “mali i sitni” nesposobnjakovići.
 
Forum jeste mesto za diskusiju i iznošenje različitih argumenata onako kako ih vidimo iz sopstvenog ugla.
Ono što ja nikako ne mogu da pojmim to je kako ljudi postaju toliko svojeglavi i ogorčeni i sa kojih to pozicija daju sebi za pravo da vređaju i ponižavaju ljude koje ne poznaju bilo na nacionalnoj, verskoj, polnoj, obrazovnoj, profesionalnoj ili bilo kojoj drugoj osnovi?
I uopšte se više ne radi o tome valja li nam zdravstvo ili ne, ima li savesnih i kvalitetnih lekara u ovoj zemlji ili ne, već o tome da ima onih koji uvek vide i pronalaze samo to loše i daju sebi za pravo da na osnovu takvih površnih saznanja čitavu jednu profesiju, naciju, veru, pol... svrstavaju u kategoriju manje vrednih, loših, nesavesnih, neodgovornih, zlih...
Svi argumenti nailaze na zid, jer su takve osobe unapred odlučile da je njihova istina jedina i apsolutna i svi koji ne misle tako su u startu "na drugoj strani".
I pošto sam ovde iz sličnih pozicija deklarisana kao neko ko je neprijatelj nacije i zaštitnik zlih lekara koji ponižavaju jadne, nezaštićene pacijente (na žalost i to se u ovoj zemlji Srbiji dešava, i samo krajnje površan i bezosećajan čovek bi mogao takve pojave da toleriše, ali je poenta u tome da to nije pravlo ponašanja i da je besmisleno i vrlo površno ponižavati i vređati čitavu jednu profesiju i ljude koji joj pripadaju).
Ne čusmo ovde koje je cenjeno zanimanje našeg čovekoljupca i ogorčenog predstavnika ugrožene strane (smešna karakteristika - lekar čak i po svom opredeljenju i samoj prirodi profesije nije na suprotnoj strani od svojih pacijenata), a bilo bi interesantno znati...
Da biste dokazali da je nešto onako kako tvrdite potrebno je dokazati ili za svaki pojedinačan slučaj (ovde bi to značilo da doslovce svaki čovek koji je imao bilo kakvu lekarsku intervenciju potvrdi da su lekari pokvareni, korumpirani, nesavesni...) ili nekom opštom metodom (ne pada mi na pamet kako bi to ovde moglo da se izvede).
Da biste dokazali suprotno, u ovom slučaju da nisu svi lekari pokvareni, korumpirani, nesavesni, nestručni, lenji, školovani i zaposleni preko veze... , dovoljno je navesti jedan kontra-primer. Slučajno ih u svojoj okolini imam nekoliko.
Konačno, da li vama znači nešto podatak da devojka koja je završila medicinu nesebično deli savete po Forumu i pokušava da pomogne koliko je na taj način moguće i bar ljude uputi tamo gde treba? To je njena dobra volja, njeno slobodno vreme, njeno znanje. Ja ne vidim drugi motiv osim humanosti i ljubavi prema sopstvenoj profesiji i ljudima. I uopšte ne sumnjam da je ta devojka dobar čovek i lekar.
Najlakše je kritikovati i tvrditi kako je to tako i kako je nemoguće bilo šta učiniti.
Imali ste iskustva sa lošim lekarom? Izvolite, prijavite. Nađite novinara i ispričajte svoju priču. Organizujte konferenciju za štampu. Animirajte javnost ... nađite način da se taj konkretni krivac kazni. Ali nemojte bacati ljagu na čitavu profesiju, nemojte vređati i napadati ljude koji ulažu ogromne napore da u zemlji kakva je naša rade svoj posao najbolje što mogu. Da ne potežemo sad to koliko su se školovali i koliko još treba da se školuju i za koji novac rade i u kakvim uslovima žive.
 
Izvor:
Machak69:
Uf, uf, pa mi ljudi nismo ni znali da bi nama Izvor na medicinu - samo da nije onih smradova (nesto manje od hiljadu svake godine) koji su SVI tatini sinovi pa on od veze i protekcije NE MOZE DA SE UPISE. A kad bi se i upisao, ne bi mogo da ZAVRSIIII!!! A kad bi (na lanjsku godinu!) i zavrsio - ne bi mogo (e, saviiim sigurno, zna on to!) da se ZAPOSLI, opet od onih istih (nesto manje od hiljadu) tatinih sinova koji su se preko veze upisali, preko veze zavrsili, preko veze zaposlili, i preko veze ce smrt docekati u krvolocno stecenoj ordinaciji!

U je?!

Slusaj, Izvor, evo ja dobro stojim sa administracijom na faksu - evo, ti samo kazi da oces na medicinu ija cu licno da ti sredim da se upises, preko veze! Da i tebe ima ko da protazira, da ne budes toliko ocajan! Pa nemoj mi patiti, molim te, boli me kad te boli!! :roll: :wink: :lol:

Mačak, ne brini ti za mene, završio sam ja fakultet još pre tebe. O kvalitetu moje profesije ne govori samo moja biografija, već i moja praksa na poslu. A ja ne mogu da budem ravnodušan na LJUDSKE NEPRAVDE. I to što mislim svojom glavom, i to što sam iskren i otvoren nije vredno takvog licemerstva i ISMEJAVANJA.

ALI važno je da ti IMAŠ POSAO i boli te za sve ostale !!! Možeš druge da ISMEJAVAŠ kako hoćeš. Ti si DR sa velikim “D”. A ostali su moroni-neuspešni, nesposobni, nepismeni, glupi i primitivni pa ne mogu da upišu i završe fakultete u roku, da se zaposle, da sebi pronađu posao kakav zaslužuju i da rade u najboljim klinikama. Jeste, to mogu samo najbolji i uspešni TAKO KAO TI. Uživaj u svojoj koži VELIKOG DOKTORA, i svom životu u koji nisu uspeli da uskoče “mali i sitni” nesposobnjakovići.


Dragi Izvor:

Ja uzivam u svojoj kozi iz vise razloga; jedan od bitnih je sto imam beskonacnu srecu da ne moram da se suocavam sa nepresusnim izvorom gluposti u svojoj neposrednoj blizini svaki dan, sem na ovoj temi.

Ali najveci i najvazniji je saznanje da mogu mirno da se pogledam u ogledalu, jer sam pred sobom cist ko suza, jer cinim dobro i ne nanosim zlo, i jer sam uradio sve sto je bilo ljudski moguce na svaki nacin da svet oko sebe (i licno i profesionalno) promenim na bolje tamo gde sam video da je lose a mogao sam nesto da ucinim, nadjem mir u sebi i zivim sa saznanjem da sam delao dok su takvi kao ti sedeli i vrteli palcevima.
Vec sam te vise puta pitao i nisam dobio odgovor: sta si TI uradio i sta ti radis da se situacija na koju si toliko ogorcen i vec zlom otrovan - promeni?

Tacno, u moj zivot nikada nisu i nece uci ni 'mali ni sitni' - ali mali i sitni u dusi. Za takve u mom zivotu ni u mom okruzenju nema mesta, pa samim tim nema mesta ni za tebe. I kad ne bi bilo opste nesrece i bede koja u nasem drustvu vlada, vec sama ta cinjenica bila bi zaista dovoljna da u potpunosti uzivam u svom zivotu.
Ali hvala na lepim zeljama, u svakom slucaju.



p.s. Inace, cujem presusili su ti Izvor na Filosofiji?! Cudo jedno - sto li to?!
 
Alo smeh, nemoj da me učiš za šta služi forum. Nisam ja baš na tom koeficijentu inteligencije na kom ti misliš. A to što ja ponižavam neznalice koji ne znaju da rade svoj posao i sa kojima sam se dugogodišnje sretao i iskusio i “okusio” njihovu pamet i znanje to je moje pravo. Nisu u pitanju nikakva “površna saznanja”, baš naprotiv – podrobna saznanja.

Dosta mi je ove BLA-BLA priče.
Ako ja generalizujem onda i ti generalizuješ. Da su svi lekari stručni, velikodušni, požrtvovani. Istina jeste negde na sredini. Složićemo se oko toga. Nisu SVI loši i ne stručni, ali VEĆINA jeste. I šta sa onima na klinici koji ne rade svoj posao kako treba. Dokle će oni biti zaštićeni raznim sredstvima i biti nedodirljivi za zakon i red ? I dokle će uvek neko da štiti takve.

Pričaš o mojim uvredama, a bilo ih je sa strane tzv. “dr”. Možda čak i veće lične uvrede. Mislim da je veća uvreda uljuljkivati narod u lažne okolnosti u kojima se danas živi. Neću da ulepšavam našu stvarnost. Ona je takva kakva jeste. Neću da šminkam stvari. Da prodajem ljudima laž i iluzije. Da im kažem da kada uđu u bolnice i predaju svoje dete mogu da budu mirni i spokojni. Da im je dete tek onda u sigurnim rukama. A ljudi ne slute koliko se stvari tek onda mogu zakomplikovati.
U čijim je rukama? Ko ga leči ? Da li neki stručan lekar ili tatin sin ? Šta mu daju od antibiotika ? Da li će da se nađe tu neki kreten koji će dati penicilin na koje je dete možda alergično ? Ili dozu koja nije propisana za taj uzrast ? Ljudi ne treba da imaju poverenje u takav zdravstveni sistem. On treba da se menja iz korena. Treba da dođe neka komisija, koja će da kontroliše, ocenjuje njihov rad. Nešto treba sprovesti da se uvede red, rad i disciplina. I to pod hitno.
Nemoj da me učiš o tome kako ja treba da postupam kada se “DESI SLUČAJ”. Kao da ja to neznam. Kao da sam ja glup i ne pismen. O detetu one žene izašao je 1001 članak, 1001 podneta prijava i tužbe. I nikom ništa. Umrlo dete od temperature. Jer sad ako živimo u zemlji “Srbiji” u kojoj ne funkcioniše mnogo toga, stvari mogu da se “DEŠAVAJU”. Može da radi ko šta hoće. E pa izvini molim te, ali ja ne mogu da štitim i govorim lepe stvari o ljudima i da govorim da su to “greške i propusti” (kao što vi to tako nazivate) kad nisu. To je nešto zastrašujuće čemu treba da se kaže jednom: “STOP – nema više”. Ali dok budemo stvari olako shvatali, uljuljkavali ljude kako se to samo slučajno desilo, ismejavali kojekakvim vicevima i ko zna šta još one će ostati iste.

Nisam ja ovde da bih sebe nazvao “čovekoljupcem”. Ne treba meni to. Možete da me zovete i “moronom” kako ste me već puno puta prozivali, ako vam to pričinjava zadovoljstvo. Ako uživate u tome.Ne bih da ulazim u karakteristike dotičnih ljudi po forumima ali to što dotična devojka visi po forumima ne mora ništa da govori o njoj kao lekaru.... i to nije moja stvar uostalom. voleo bih kada bi me rado zaobilazili jer ne želim da “analiziram” njihove ličnosti, kao oni mene….Ali možda im to pričinjava zadovoljstvo jer su sve svoje probleme u životu rešili, završili fax, zaposlili se, i sad nemaju druga posla nego da se bakću sa mojom ličnošću.
I ne želim više da slušam priče o lekarskoj etici koju vi tako strasno ovde prezentujete.
Ne interesuje me vaša dalja priča.
Ja sam svoje rekao.
 
I još da mi kažeš gde sam ja to rekla da su svi lekari dobri, pametni, požrtvovani...
I gde ja to branim i štitim onog ko je dopustio da se desi to što se desilo sa tim i nekom drugom decom?
Samo ne želim da se vređaju oni koji nisu za to odgovorni isto kao što nismo ni ti ni ja, niti bilo ko ko nema veze sa zdravstvom.
Zdravstveni radnici su ljudi kao i svaki drugi... i ima ih svakakvih.
I uopšte ne znači da je "tatin sin" loš lekar... kao ni da je onaj koji je bez "veze" završio školu i zaposlio se kao lekar - dobar.
I ja sam alergična na protekcije, međutim ima ih svuda i nisui karakteristika samo našeg društva. Konačno, da li ti stojiš u redu ako poznaješ službenika na šalteru? Ja ne.
Iako je i meni muka od ove prepiske, ipak mi je drago da si konačno shvatio da nije baš uputno generalizovati stvari.
Pozdrav!
 
Zašto se malo ne upitate zašto toliko ljudi – baš iz medicinske struke – odlazi iz ove zemlje?
Rade u drugim zemljama i postaju najbolji lekari ne samo u toj zemlji, nego najbolji na svetu. Zato što im se da PRILIKA DA RADE.
Nisu oni nesposobni da sebi nađu posao u najboljoj klinici i da se dokažu da vrede nešto. Radili bi oni itekako da imaju šansu. Ali nemaju.
Ja ne kažem da su SVI tatini sinovi – loši lekari. Ali činjenica je da su primljeni preko veze. I ovde nije reč samo o njima, već o vezama, protekcijama u zdravstvu gde se ubacuju rođaci, prijatelji koji ne znaju da rade svoj posao. I zbog toga neko ko dođe da se leči plati svojom glavom.

Ne interesuje mene šta vi vidite u ogledalu i kojekakve priče o moralu. Mene to ne interesuje. Želite da okrenete celu ovu priču protiv mene. Da ja ispadnem nečovek. Da ovo što govorim nije istina. Onda neka. A istina je.
Svaka čast svima vama ako vi pošteno radite svoj posao, ali zašto kočite druge i ne date im da ispričaju svoje priče. Zašto želite da prekinete ovu temu, da zaustavite njen dalji tok i da im zabranjujete da kažu šta misle, ili da priča ode u drugom smeru.
Pustite vašu branšu i to čime se vi bavite, razmišljajte malo kao običan građanin.

Ne verujem u priču da u centrima grada i glavnim klinikama rade najbolji lekari.
Oni najbolji dobijaju posao negde na periferijama ili pak nekakvim selima. Ili pak odu iz zemlje.

Ne verujem u priču da danas rade bolji i stručniji lekari u našoj zemlji nego pre 100 godina.

Ne verujem u priču da VEĆINA kadrova koji rade na klinici poseduju kompetentnost za obavljanje te delatnosti.

Ne ljutite se na mene, ali samo kažem šta mislim.
 
Želim nešto da kažem, bez namere da se dublje upustim u preispitivanje čiji su stavovi najispravniji(ako takva kategorija uopšte i postoji, znate ono, istina je u sredini, najčešće).Dr veoma cenim zato što sam za nekoliko meseci svog učestvovanja na forumu imala prilike da vidim, da se ta devojka zaista trudi da pomogne ljudima, bar onoliko koliko to omogućava forma ove naše komunikacije. Znači videla sam puno puta da joj se javljaju očigledno zaludni, sa nebuloznim, hiljadu puta već postavljanim i objektivno ne mnogo bitnim pitanjima, a dr svima odgovara. Znači par puta kad sam i ja kao medicinski laik zaključivala da neko guši temama, čisto da bi nešto pitao, dr je odgovarala. Odgovara čak i na pitanja koja nisu direktno njoj upućena, već ljudima koji su imali neko odredjeno iskustvo sa nekim stanjem ili bolešću. Ona odgovara. Za svaku pohvalu. Šta god sam pitala(možda su čak i moja pitanja nekom bila smarajuća) dr je odgovarala tako da budem zadovoljna odgovorom. Hvala.Ne zaboravite da je ovo jedan od retkih(ako ne i jedini) podforum, gde moderator ne samo da nadgleda postove, briše, postavlja nove teme, već POMAŽE savetima. Što se Mačka 69 tiče, vidim da je odskora sa nama, i većina njegovih stavova, konkretno ovde na zdravlju, mi je vrlo bliska. Znači, potpuno mi je gotivan lik. E sad, mislim da oba pomenuta lekara greše, jer Izvoru,(takav je bar moj utisak)čoveku koji je očigledno imao negativna iskustva u našem zdravstvu(a iskreno ima li nekog ko nije?)ne daju za pravo da je istina, da mnogi lekari završvaju svoj fakultet preko veze, tako se zapošljavaju i stiču titule, a kako leče, to mnogi osećaju na svojoj koži. Stvarno ne razumem zašto se ova dva lekara(koji, btw, uopšte ne treba da se pronalaze u ovakvim klasifikacijama) ljute. Pa kad bi meni neko rekao da je veliki broj mojih kolega, ekonomista, upisao i završio ekonomski fakultet preko veze, ja bih rekla znam, vidjala sam to svojim očima. Kad bi mi takode rekao da su mnogi ekonomisti neznalice i šarlatani, sposobni da rade samo u obrazovanju a nikako u praksi, gde treba rešavati konkretne probleme i vaditi zemlju iz krize, ja bih opet rekla znam, to osećamo svi mi svakog dana na svojoj koži.Znači uopšte me ne bi potresalo to što neko ko je možda imao negativna i traumatična iskustva, proziva moje kolege, to je fakat. E sad se setih jedne gluposti koju je svojevremeno ispičao kao anegdotu jedan profesor ekonomije: Kad pogreši lekar, njegovu grešku pokrije zemlja, kad pogreši ekonomista koji vodi zemlju, to svi vide. Jeste mračno, al sad mi pade na pamet.Znači da rezimiram, i ja mislim da si ti Izvor malo ekstreman u svojim nekim stavovima, ali se sa onim delom tvoje priče koji sam gore pomenula i ja slažem. Zašto? Zato što sam za vreme studiranja imala poznanike koji su studirali medicinu i za koje znam kako su neke stvari završavali, i u toku i posle studija. Pozdrav svima.
P.S. Nedavno je Mira Adanja Polak u razgovoru sa tadašnjim zamenikom ministra zdravstva, pitala dotičnog gospodina, da li je ikad ležao u nekoj našoj bolnici, zbog neke intervencije i da li je imao priliku da vidi kako se većina lekara ponaša prema nekom ko ne daje pare. Na to je on odgovorio, da je baš imao takvo iskustvo, mnogo godina pre no što je došao na pomenutu funkciju i da su svi bili ljubazni prema njemu bez jednog datog dinara. Onda sjajna Mira pita:'Dobro, ali da li ste vi iz lekarske porodice?'On kaže da jeste, a ona se nasmeje i kaže: 'Pa to nije isto'
 
Ajmo vise da zavrsimo raspravu.
Govorim u svoje ime, nisam branila nesavesne lekare, branim 95% lekara koji posteno i odgovorno rade svoj posao.
Jedinu stvar koju nisam dozvolila Izvoru je da nas sve stavi u isti kos.Nisam upisala faklutet preko veze ,niti sam ga zavrsila preko veze, nisam ni mamino ni tatino dete,prvi sam lekar u svojoj porodici i necu dozvoliti nikome da me svrstava tamo gde ne pripadam.Najvise mrzim generalizacije bilo koje vrste.
Potpuno sam svesna svih propusta,problema u nasoj bransi...poslednji put ponavljam istu stvar ako znate za propuste borite se da se nesto promeni, to mozete promeniti samo vi, pa izvolite ali ne na ovakav nacin.
Znate kakav sam utisak stekla od dana kad sam upisala fakultet pa i danas cesto se nalazim u takvim situacijama, ako vam se zamerio neki lekar, vi nikada necete se sa njim pokaciti, cak i za Izvora mislim da nikad nije otisao kod lekara a da nije poneo kafu, viski sta li vec, da se on osigura da ce ga neko pogledati malo bolje(imao si na ovom istom forumu pitanje o laserskoj intervenciji na hemoroidima, gde ih rade i koliko su strucni!Dakle nije ti problem da platis privatniku) znaci potpuno ste mirni,nasmejani, licamerni(ovo govorim za vecinu ljudi tpa Izvora)ali zato kad sretnete nekog doktora koji vas nikada nije lecio, cija je jedina greska sto je lekar i sto se nalazi na istoj zabavi ,picu, putovanju sa vama,taj mucenik mora da istrpi na svojoj kozi sav bes koji ste vi akumilirali protiv lekarske branse.
Spominjete mito i korupciju...a koliko puta ste eto castili doktora i ako vam niko to nije trazio, donosite prasice a niko vam to nije trazio.
Kad mi neko turi kafu pod nos cim udje u ordinaciju izbacila bih ga istog trenutka napolje.
Jeste li pomislili koliko time vredjate doktora, ja cu svoj posao uraditi sa kafom ili bez nje ali me pristup nervira, donela sam ti kafu a ti neces da napises recept(koji joj ne treba)situacija iz mog iskustva.
Sta kazete na to?
D li vam je ikada palo na pamet da ste upravo vi krivi za to sto su neki lekari postali gramzivi?
Razmislite koliki je vas udeo u svemu tome.

Dok bude ovaca bice i sisanja!
 
Mislim da ova rasprava nikuda ne vodi, s obzirom da losih i nesavesnih lekara ima svuda. Cinjenica je da u svetu sudstvo radi malo bolje nego kod nas, pa se na taj nacin "kompezuju" greske losih lekara. Postoje razliciti mehanizmi odbrane, a evo i primera: u Americi postoje advokatske komore (ili kako se vec zovu) kojima se mozete obratiti i za najsitnije greske lekara, advokati ce ih tuziti i ako dobujete spor, ti advokati ce uzeti procenat odstete, a lekar izgubiti licencu za rad. Kod nas stvari stoje potpuno drugacije, onaj ko tuzi mora odmah da placa, daje ogromne kolicine novca za nase uslove, slucaj se zataska i nikom nista. Stoga se retko ko i upusta u sudski proces. I situacija je takva kakva je. A ja sam sigurna da bi slicnu situaciju imala i pomenuta Amerika da nema dobro izgradjen pravni sistem.

Sto se tice upisa na fakultet, jel' mislite da su Srbi patentirali "upis preko veze"?? :roll: Pa i toga ima svuda! Takodje poznajem mnoge koji su tu medicinu upisali samo zato sto su dobro uradili prijemni ispit, i to na teret budzeta. Neki od njih su meni vrlo dragi ljudi koji su sada pri kraju studija, nikada nisu platili za ispit, niko nikada nije urgirao za njih, a upisivali su godinu za godinom. Takodje poznajem decu lekara koja su na medicini, ne mogu da daju uslov ni za drugu godinu, a roditeljima ne pada na pamet da malo "poguraju stvari", zato sto znaju kuda bi to vodilo. Znam i one koji placaju ispite ili ih "sredjuju" preko neke veze, ali se nadam da ce vec jednom pravni sistem proraditi i sankcionisati takve slucajeve.

Pozdrav za dr i ostale lekare koji pored svog posla pronalaze vremena da posete ovaj forum i daju odgovore na neke nase zdravstvene nedoumice!

Izvor moze slobodno da pokusa da upise medicinski fakultet, ako dobro spremi prijemni nece biti problema, ali ja bih preporucila da pre pokusa na pravnom, lakse se upisuje, a i vise ce doprineti problemima u zdravstvu koji mu bodu oci.

A ako ne, onda se drzi svoje profesije i ne zabadaj nos u stvari o kojima nemas pojma!
 
dr:
Ajmo vise da zavrsimo raspravu.

Da li vam je ikada palo na pamet da ste upravo vi krivi za to sto su neki lekari postali gramzivi?


Dok bude ovaca bice i sisanja!

Smetam ti?
Ja uopšte nemam konflikt sa tobom. Neznam što udaraš na sva zvona o svom moralu.
Da je 95% lekara koji stručno rade svoj posao ne bi ja ni postavljao ovaj post.
Drugo nije etički, da spominješ moje nekadašnje pitanje o operaciji. I to ubacuješ u ovu raspravu. Ako ćemo već o lekarskoj etici.
I koja je to većina ljudi “tipa Izvor” ? Zašto mene sada ti svrstavaš u neki koš.
I nisu krivi bolesni ljudi što se nalaze u poziciji da moraju da mole lekare za pomoć, pa se “hvataju za slamku” i traže svaki mogući način da reše situaciju u kojoj se nalaze. Prinuđeni su da budu “OVCE”.
 
*misutka*:
E sad, mislim da oba pomenuta lekara greše, jer Izvoru,(takav je bar moj utisak)čoveku koji je očigledno imao negativna iskustva u našem zdravstvu(a iskreno ima li nekog ko nije?)ne daju za pravo da je istina, da mnogi lekari završvaju svoj fakultet preko veze, tako se zapošljavaju i stiču titule, a kako leče, to mnogi osećaju na svojoj koži. Stvarno ne razumem zašto se ova dva lekara(koji, btw, uopšte ne treba da se pronalaze u ovakvim klasifikacijama) ljute.

Upravo tako, ja uopšte nemam konflikt sa njima, i ne znam što su toliko zapenili o njihovoj etici, ali mi je krivo što ne daju za pravo da je sve to istina već govore da sam ja samo nepresušni izvor gluposti. I zašto se oni bune ako su sad pošteni i ok lekari.

I još da kažem to što loših i nesavesnih lekara ima svuda, nije nikakvo opravdanje za lekare u našoj zemlji. Ovi drugi bar za svoje postupke odgovaraju. A ovi ostaju na slobodi kao da se ništa nije desilo. U tome je razlika.
 
*misutka*:
P.S. Nedavno je Mira Adanja Polak u razgovoru sa tadašnjim zamenikom ministra zdravstva, pitala dotičnog gospodina, da li je ikad ležao u nekoj našoj bolnici, zbog neke intervencije i da li je imao priliku da vidi kako se većina lekara ponaša prema nekom ko ne daje pare. Na to je on odgovorio, da je baš imao takvo iskustvo, mnogo godina pre no što je došao na pomenutu funkciju i da su svi bili ljubazni prema njemu bez jednog datog dinara. Onda sjajna Mira pita:'Dobro, ali da li ste vi iz lekarske porodice?'On kaže da jeste, a ona se nasmeje i kaže: 'Pa to nije isto'

Mira je ČUDO od žene :D :lol:
 
dr:
Ajmo vise da zavrsimo raspravu.
Kad mi neko turi kafu pod nos cim udje u ordinaciju izbacila bih ga istog trenutka napolje.
D li vam je ikada palo na pamet da ste upravo vi krivi za to sto su neki lekari postali gramzivi?
Razmislite koliki je vas udeo u svemu tome.
Dok bude ovaca bice i sisanja!

Dr., kada ti neko da ili kako ti kazes "turi" kafu na sto ti ga izbaciš, ali kada ti "turi" parfem ti se sva raznezis i razbalavis, verovatno. Kada ti "turi" evriće u stanju si da odlepis od srece, zar ne?
Dr., hvala Bogu da si ti onaj loš deo našeg zdravstva, koji je u manjini. Većini lekara ne trebas da "turiš" ništa pod nos, ne treba da dajes protivusluge i sl. Takve kao šti si ti, kupuju lako, ali nikome ne trebaju, pa stoje isfustrirani u polici bez potencijalnog kupca (osim onih za kilo kafe). Zalosno je kad jedan lekar prica na nacin na koji ti to radis. Iz mnogih tvojih odgovora na ovom forumu (uopste pri tome ne mislim na tvoju strucnost) se vidi da si poprilicno nepismena osoba koja koristi recnik koji nedolikuje jednom akademcu, a pogotovo ne nekome ko treba da je bolesnim ljudima podrška.
Da li ti znaš šta je to empatija?
Naravno nemaš pojma!
Pozdrav svim pravim lekarima(verujte ima ih dosta)
 
Kada forum dotera do licnih uvreda vreme je da se povuce kocnica. 8)
Nesavesnih ljudi ima na obe strane. I onih koji sebi daju za pravo da dolaze kod lekara sa spiskom zahteva kao da su na opstinskom salteru kao i onih, sa druge strane, koji cim obuku beli mantil smatraju da su od boga dati da vedre i oblace u zavisnosti od trenutnog raspolozenja. :roll:
Ali neka svako od nas pojedinacno da doprinos da gore pomenute grupacije budu u velikoj i sve vecoj manjini.
To je ljudi jedini nacin, a ne besomucna prepiska koja je odavno presla granice podnosljivog.
 
VANJA 011:
dr:
Ajmo vise da zavrsimo raspravu.
Kad mi neko turi kafu pod nos cim udje u ordinaciju izbacila bih ga istog trenutka napolje.
D li vam je ikada palo na pamet da ste upravo vi krivi za to sto su neki lekari postali gramzivi?
Razmislite koliki je vas udeo u svemu tome.
Dok bude ovaca bice i sisanja!

Dr., kada ti neko da ili kako ti kazes "turi" kafu na sto ti ga izbaciš, ali kada ti "turi" parfem ti se sva raznezis i razbalavis, verovatno. Kada ti "turi" evriće u stanju si da odlepis od srece, zar ne?
Dr., hvala Bogu da si ti onaj loš deo našeg zdravstva, koji je u manjini. Većini lekara ne trebas da "turiš" ništa pod nos, ne treba da dajes protivusluge i sl. Takve kao šti si ti, kupuju lako, ali nikome ne trebaju, pa stoje isfustrirani u polici bez potencijalnog kupca (osim onih za kilo kafe). Zalosno je kad jedan lekar prica na nacin na koji ti to radis. Iz mnogih tvojih odgovora na ovom forumu (uopste pri tome ne mislim na tvoju strucnost) se vidi da si poprilicno nepismena osoba koja koristi recnik koji nedolikuje jednom akademcu, a pogotovo ne nekome ko treba da je bolesnim ljudima podrška.
Da li ti znaš šta je to empatija?
Naravno nemaš pojma!
Pozdrav svim pravim lekarima(verujte ima ih dosta)


U, je?! :wink: :shock: a meni niko nista ne turi pred nos, ni parfemce, ni kaficu, ni viskic, a tek euuurrriiii?! :wink: Kud mene bas da zadesi maler da radim sa skolarcima i nezaposlenima..... :cry:

A da li ti znas sta je empatija, Vanja011?
I da li znas sta je opste kultura? Zalosno je, kazes, kad jedan lekar prica kao dr. Ma zalosno je kad se neko ponasa kao ti. Ma u stvari.....zalosno je vec i biti - ti.
 
gane011:
Kada forum dotera do licnih uvreda vreme je da se povuce kocnica. 8)
Nesavesnih ljudi ima na obe strane. I onih koji sebi daju za pravo da dolaze kod lekara sa spiskom zahteva kao da su na opstinskom salteru kao i onih, sa druge strane, koji cim obuku beli mantil smatraju da su od boga dati da vedre i oblace u zavisnosti od trenutnog raspolozenja. :roll:
Ali neka svako od nas pojedinacno da doprinos da gore pomenute grupacije budu u velikoj i sve vecoj manjini.
To je ljudi jedini nacin, a ne besomucna prepiska koja je odavno presla granice podnosljivog.

E, Gane - svaka cast na ovome.
 
*misutka*:
Želim nešto da kažem, bez namere da se dublje upustim u preispitivanje čiji su stavovi najispravniji(ako takva kategorija uopšte i postoji, znate ono, istina je u sredini, najčešće).Dr veoma cenim zato što sam za nekoliko meseci svog učestvovanja na forumu imala prilike da vidim, da se ta devojka zaista trudi da pomogne ljudima, bar onoliko koliko to omogućava forma ove naše komunikacije. Znači videla sam puno puta da joj se javljaju očigledno zaludni, sa nebuloznim, hiljadu puta već postavljanim i objektivno ne mnogo bitnim pitanjima, a dr svima odgovara. Znači par puta kad sam i ja kao medicinski laik zaključivala da neko guši temama, čisto da bi nešto pitao, dr je odgovarala. Odgovara čak i na pitanja koja nisu direktno njoj upućena, već ljudima koji su imali neko odredjeno iskustvo sa nekim stanjem ili bolešću. Ona odgovara. Za svaku pohvalu. Šta god sam pitala(možda su čak i moja pitanja nekom bila smarajuća) dr je odgovarala tako da budem zadovoljna odgovorom. Hvala.Ne zaboravite da je ovo jedan od retkih(ako ne i jedini) podforum, gde moderator ne samo da nadgleda postove, briše, postavlja nove teme, već POMAŽE savetima. Što se Mačka 69 tiče, vidim da je odskora sa nama, i većina njegovih stavova, konkretno ovde na zdravlju, mi je vrlo bliska. Znači, potpuno mi je gotivan lik. E sad, mislim da oba pomenuta lekara greše, jer Izvoru,(takav je bar moj utisak)čoveku koji je očigledno imao negativna iskustva u našem zdravstvu(a iskreno ima li nekog ko nije?)ne daju za pravo da je istina, da mnogi lekari završvaju svoj fakultet preko veze, tako se zapošljavaju i stiču titule, a kako leče, to mnogi osećaju na svojoj koži. Stvarno ne razumem zašto se ova dva lekara(koji, btw, uopšte ne treba da se pronalaze u ovakvim klasifikacijama) ljute. Pa kad bi meni neko rekao da je veliki broj mojih kolega, ekonomista, upisao i završio ekonomski fakultet preko veze, ja bih rekla znam, vidjala sam to svojim očima. Kad bi mi takode rekao da su mnogi ekonomisti neznalice i šarlatani, sposobni da rade samo u obrazovanju a nikako u praksi, gde treba rešavati konkretne probleme i vaditi zemlju iz krize, ja bih opet rekla znam, to osećamo svi mi svakog dana na svojoj koži.Znači uopšte me ne bi potresalo to što neko ko je možda imao negativna i traumatična iskustva, proziva moje kolege, to je fakat. E sad se setih jedne gluposti koju je svojevremeno ispičao kao anegdotu jedan profesor ekonomije: Kad pogreši lekar, njegovu grešku pokrije zemlja, kad pogreši ekonomista koji vodi zemlju, to svi vide. Jeste mračno, al sad mi pade na pamet.Znači da rezimiram, i ja mislim da si ti Izvor malo ekstreman u svojim nekim stavovima, ali se sa onim delom tvoje priče koji sam gore pomenula i ja slažem. Zašto? Zato što sam za vreme studiranja imala poznanike koji su studirali medicinu i za koje znam kako su neke stvari završavali, i u toku i posle studija. Pozdrav svima.
P.S. Nedavno je Mira Adanja Polak u razgovoru sa tadašnjim zamenikom ministra zdravstva, pitala dotičnog gospodina, da li je ikad ležao u nekoj našoj bolnici, zbog neke intervencije i da li je imao priliku da vidi kako se većina lekara ponaša prema nekom ko ne daje pare. Na to je on odgovorio, da je baš imao takvo iskustvo, mnogo godina pre no što je došao na pomenutu funkciju i da su svi bili ljubazni prema njemu bez jednog datog dinara. Onda sjajna Mira pita:'Dobro, ali da li ste vi iz lekarske porodice?'On kaže da jeste, a ona se nasmeje i kaže: 'Pa to nije isto'

misutka:

niko nije sporio Izvoru pravo da izrazi svoje nezadovoljstvo situacijom u nasem zdravstvu. Ako se pazljivo vratis na sam pocetak teme od pre 5 strana i pazljivo iscitas sve postove, shvatices da ne samo da mu nismo sporili pravo da izrazi nezadovoljstvo, niti cinjenice da problemi o kojim i Izvor prica postoje i da su strasni kao takvi, vec smo - sam - podrzao njegovo nezadovoljstvo stanjem uz recenicu da NEMA OPRAVDANJA za aljkavluk, neprofesionalizam, nemar, i nerad, da se mora raditi profesionalno KAO da smo na zapadu iako nemamo plate KAO da smo na zapadu, i da NEMA OPRAVDANJA za dugaciji stav. Ali isto tako, neposredno nakon toga meni je osporeno pravo da iznesem takodje izvornu istinu i nepobitnu cinjenicu koja je potpuno omalovazena i bacena mi u lice: o tome da u ovoj zemlji lekari rade u NEMOGUCIN i NENORMALNIM uslovima. Ali nije ni to bitno, ono sto iritira jeste gomila najstrasnijig uvreda i generalizacija, pljuvanja i blacenja cele profesije najgorim mogucim vokabularom, bez trunke kriticnosti i ograda ili uvida za bilo kakav drugi komentar ili stav, odbranu (ne pojedinaca vec struke, ne kriminalaca vec profesionalaca). Kad izvor kaze da 'lekari prave groblja', da su LEKARI ubice, da su LEKARI neznalice, da treba da rade u kasapnici...pomalo se osecam kao kad sam ranijih godina odlazio na kongrese pa morao da ustanem u odbranu cele nacije jer su tako i za Srbe govorili da su 'ubice', 'kasapi', 'zlocinci' itd. NARAVNO da se osecam i prozvan i delom i jedne i prozvane grupe, i kao Srbin i kao lekar. Izvor se u par poslednjih postova malko dozvao reklo bi se :lol: da postoje i oni retki savesni lekari, ali da je VECINA i dalje onih uzasnih ubica i mucitelja. Naravno da takav stav iritira - iritira i mene kao lekara, jer znam da sam dobar lekar i znam da nisam u manjini a ako nisam u manjini, onda mora biti da sam u Izvorovoj vecini. E to me pomalo vredja, a prilicno i iritira. Niko nije trazio da Izvor prekine da se zali na situaciju, ali ja sam oko 5 puta pitao i ni jednom dobio odgovor - sta je ON ucinio da se situacija popravi? Sem toga sto sedi i pljuje po ogromnom korpusu ljudi od kojih su neki - slazem se - nestrucni i neadekvatni, ali je VECINA ipak onih koji su na medicinu otisli iz ljubavi prema profesiji (iz nade da ce dobro zaradjivati SVAKAKO NISU!) i casno i odgovorno rade svoj posao. Eto, jedino se o tome radi, kao i o izrazenoj verbalnoj agresiji koja se ne povlaci ni pred jednom razumnom cinjenicom.
 
VANJA 011:
dr:
Ajmo vise da zavrsimo raspravu.
Kad mi neko turi kafu pod nos cim udje u ordinaciju izbacila bih ga istog trenutka napolje.
D li vam je ikada palo na pamet da ste upravo vi krivi za to sto su neki lekari postali gramzivi?
Razmislite koliki je vas udeo u svemu tome.
Dok bude ovaca bice i sisanja!

Dr., kada ti neko da ili kako ti kazes "turi" kafu na sto ti ga izbaciš, ali kada ti "turi" parfem ti se sva raznezis i razbalavis, verovatno. Kada ti "turi" evriće u stanju si da odlepis od srece, zar ne?
Dr., hvala Bogu da si ti onaj loš deo našeg zdravstva, koji je u manjini. Većini lekara ne trebas da "turiš" ništa pod nos, ne treba da dajes protivusluge i sl. Takve kao šti si ti, kupuju lako, ali nikome ne trebaju, pa stoje isfustrirani u polici bez potencijalnog kupca (osim onih za kilo kafe). Zalosno je kad jedan lekar prica na nacin na koji ti to radis. Iz mnogih tvojih odgovora na ovom forumu (uopste pri tome ne mislim na tvoju strucnost) se vidi da si poprilicno nepismena osoba koja koristi recnik koji nedolikuje jednom akademcu, a pogotovo ne nekome ko treba da je bolesnim ljudima podrška.
Da li ti znaš šta je to empatija?
Naravno nemaš pojma!
Pozdrav svim pravim lekarima(verujte ima ih dosta)
Nasao se ko da deli savete! :roll:
Rekla sam "turi" jer mi je turi pod nos, ne da mi je, ne kaze izvolite nego mi je baci na sto...to nije uvreda moje licnosti? :evil:
Nikada nisam dobila ni parfem ni evrice jer radim svoj posao kako treba i niko ne treba da me casti ili potkupljuje da bih mu pruzila pomoc.
Izabrala sam ovaj posao upravo jer znam sta je empatija.
Ne poznajes me i nemas pravo da me tako okarakterises, a ako ti je ovo prilika da poravnas racune samnom, samo izvoli..to govori o tebi ne o meni.
Pozdrav!
 
Machak69:
misutka:

Ako se pazljivo vratis na sam pocetak teme od pre 5 strana i pazljivo iscitas sve postove, shvatices da ne samo da mu nismo sporili pravo da izrazi nezadovoljstvo, niti cinjenice da problemi o kojim i Izvor prica postoje i da su strasni kao takvi, vec smo - sam - podrzao njegovo nezadovoljstvo stanjem uz recenicu da NEMA OPRAVDANJA za aljkavluk, neprofesionalizam, nemar, i nerad, da se mora raditi profesionalno KAO da smo na zapadu iako nemamo plate KAO da smo na zapadu, i da NEMA OPRAVDANJA za dugaciji stav.

Na strani 2, sam upravo izrazila simpatiju prema ovakvom stavu.Mislim da je za svaku pohvalu.
 
gane011:
Kada forum dotera do licnih uvreda vreme je da se povuce kocnica. 8)
Nesavesnih ljudi ima na obe strane. I onih koji sebi daju za pravo da dolaze kod lekara sa spiskom zahteva kao da su na opstinskom salteru kao i onih, sa druge strane, koji cim obuku beli mantil smatraju da su od boga dati da vedre i oblace u zavisnosti od trenutnog raspolozenja. :roll:
Ali neka svako od nas pojedinacno da doprinos da gore pomenute grupacije budu u velikoj i sve vecoj manjini.
To je ljudi jedini nacin, a ne besomucna prepiska koja je odavno presla granice podnosljivog.
Potpuno si u pravu.
Naročito da svako najpre pođe od sebe. Šta bi se tu sve moglo učiniti... :)
 
Dr., nemam nameru (niti mi je ikada bila) da se obracunavam s' tobom.
Zasto bih?
Samo sam iziritirana veoma cestim prizemnim odgovorima koje dajes tipa: "daj dete nelupetaj nego idi kod lekara", "da li su to ljubavni ujedi" i sl. Podsecas me na jednu doktorku koja kad je cula gde radim ovako je reagovala: "Joj blago tebi, ja se ovde ubih od posla, a za sta?". Neverovatno, ko da sam ja otisla kod nje da pricamo o privatnim stvarima.
Dr. zelim ti lep zivot i uspesnu karijeru.
Od mene toliko!
Nemam nameru vise da polemisem na ovu temu jer mi nije zanimljivo.
:D
 
VANJA 011:
Normalno da skolarci idu kod tebe, iz razloga sto oni ne biraju lekare tj. idu kod onih koji su slobodni. Zato nema evrica za tebe! :lol: :lol: :lol:

Uh, majku mu, vidim ja ima neka kvaka, al' nisam uspeo da shvati dok mi ti oci nisi otvorila - a, znaci to ooo jeeee?! :shock: E, da mi ochi nisi otvorila, umr'o bi u neznanju u cemu je problem! Hvala ti OVOL'KO!! Ti bi trebalo da se zoves MAja (pcelica) a ne Vanja, tolka visprenost!... 8)
 
Machak69:
VANJA 011:
Normalno da skolarci idu kod tebe, iz razloga sto oni ne biraju lekare tj. idu kod onih koji su slobodni. Zato nema evrica za tebe! :lol: :lol: :lol:

Uh, majku mu, vidim ja ima neka kvaka, al' nisam uspeo da shvati dok mi ti oci nisi otvorila - a, znaci to ooo jeeee?! :shock: E, da mi ochi nisi otvorila, umr'o bi u neznanju u cemu je problem! Hvala ti OVOL'KO!! Ti bi trebalo da se zoves MAja (pcelica) a ne Vanja, tolka visprenost!... 8)

Simpatičan si ti Machak :lol: Pozdravljam te :P
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top