Ljubavnica

Retko ce neki muskarac da ostavi sigurnu luku zbog neizvesne ljubavne afere, a i zbog samog sebe i svoje nemogucnosti da zivi u tom braku. Radije bira nezadovoljstvo, svadju i dvostruki zivot nego shto ce da pokupi svoje stvari i ode. Nema ozenjenog nezadovoljnog mushkarca koji mi nije rekao ovako: Moj brak je pred razvodom i samo da nadjem sebi adekvatnu zenu pa cu da zavrsim sa tim brakom.

A onda se to predrazvodno stanje vuche tako godinama, lazu sebe, lazu ljubavnice ... znam jednog koji je na kratko izasao iz braka, ziveo sa ljubavnicom godinu dana, ali je jednom nogom uvek ostao u braku zbog dece .. i kad ga je proshla zelja za avanturom, samo se vratio nazad u brak, opet kao zbog dece.
 
Retko ce neki muskarac da ostavi sigurnu luku zbog neizvesne ljubavne afere, a i zbog samog sebe i svoje nemogucnosti da zivi u tom braku. Radije bira nezadovoljstvo, svadju i dvostruki zivot nego shto ce da pokupi svoje stvari i ode. Nema ozenjenog nezadovoljnog mushkarca koji mi nije rekao ovako: Moj brak je pred razvodom i samo da nadjem sebi adekvatnu zenu pa cu da zavrsim sa tim brakom.

A onda se to predrazvodno stanje vuche tako godinama, lazu sebe, lazu ljubavnice ... znam jednog koji je na kratko izasao iz braka, ziveo sa ljubavnicom godinu dana, ali je jednom nogom uvek ostao u braku zbog dece .. i kad ga je proshla zelja za avanturom, samo se vratio nazad u brak, opet kao zbog dece.

mislim da to vazi i za zene!
 
a ti bi zicer koliko vidim
i ogrebati se za snoshku nije zicer po neki put
a kamoli to shto si navela

E, samo ja znam cega sam se odrekla zbog ljubavi, odnosno braka, odnosno porodice. I posle svega mogu komotno da kazem - nije mi to trebalo.

Razocarenje koje nastupa nije zbog toga sto ljubav nije vredna odricanja, vec zbog toga sto ono sto trazimo moramo naci u sebi , i samo u sebi...

Ne pricham o nekim imaginarnim i maglovitim stvarima, vec konkretnim, materijalnim, opipljivim.
 
evo, ja mogu komotno da kazem da bi za mene bilo ponizenje da budem "ljubavnik" nekoj zeni koja je vec u braku... pa ne znam koji da su razlozi u pitanju... pored toliko lepih, obrazovanih, pametnih, zanimljivih i slobodnih devojaka da budem "u vezi" (ako to uopste i moze da bude veza) sa nekim ko je u braku... ja ne znam gde je samopostovanje tim ljudima... to vazi za oba pola... da se bude sa nekim samo kad moze da se iskrade od muza/zene... gde je tu ponos? ne... al', sad... svako je razlicit... doduse, u mojim ocima... ti ljudi i ne zavredjuju bas neku paznju i postovanje... u stvari, nemam uopste postovanja prema takvim osobama...
 
evo, ja mogu komotno da kazem da bi za mene bilo ponizenje da budem "ljubavnik" nekoj zeni koja je vec u braku... pa ne znam koji da su razlozi u pitanju... pored toliko lepih, obrazovanih, pametnih, zanimljivih i slobodnih devojaka da budem "u vezi" (ako to uopste i moze da bude veza) sa nekim ko je u braku... ja ne znam gde je samopostovanje tim ljudima... to vazi za oba pola...


Slazem se ..
 
Bila sam sa ozenjenim muskarcem godinu dana. On ima i dvoje dece. Nije imao dobar brak ni pre mene ali se nije razveo jer zivi razdvojeno od njh zbog posla u drugom gradu. Sada zeli da ostanem sa njim a da nju ostavi. Spreman je da plati bilo koju cenu da bi ostao sa mnom, ali ja nisam sigurna da sam spremna na tako nesto. Imam 18 godina i ne bih da se sada vezem za nekog za citav zivot. S druge strane volimo se i ne mozemo jedno bez drugo. Obostrano je jer mi je pokazao na mnogo nacina koliko me voli. Ja sam ga ostavila ali se mesecima mucimo a nismo zajedno. Unistavam jednu iskrenu i veliku ljubav a u ljubavi nema granica zar ne? Vredi li odreci se svega zbog ljubavi???
ne nikako.

18 godina
a njemu koliko je :|
 
Ljudi, ja znam kako stoje stvari, znam da sam mlada, to i on kaze ali nisam pobogu srcu mogla da naredim koga cu da volim. njemu je dovoljno moje da i da bude samnom, ne znam da li sam spremna tolike zrtve. Znam da je i njemu tesko, uradio bi sve da bude samnom ali ja nemam hrabrosti da prelomim to i podjem sa njim. Zar da unisim ljubav koja je toliko iskrena a mozda necog necu voleti vise od njega. Veoma ste se kriticki postavili prema meni.
 
Zeli da otputuje u Irak kako bi pobegao od svega kad vec ne moze sa mnom da bude. Ziveli smo za te dane provedene zajedno, samo bi me grlio i pricao kako ne zeli bez mene. Njegov brak je promasen i sto bi on bio osudjen i bio zrtva zbog nekog kog uopste i ne voli. Ne bi bio ni prvi ni poslednji koji se razveo. Mozda cu celog zivota proklinjati sebe zasto sam ostavila coveka koji me beskrajno voli i koji bi ucinio sve za mene. Mene nije sramota sto nekog volim, iako je to ozenjen covek. Ja znam sta je ispravno, da njega zaboravim i pustim da sam resi sta ce sa sobom ali ljubav ne bira gde udara, ne bira pamet koga cemo voleti vec srce.
 
Iskrena ljubav nema granica. To je to sto ja nisam sigurna i spremna da odem sa njim. Ne moram da se udam ali i to je teska odluka. Kradem necijeg oca, supruga... Grize me savest ali ne mogu da kontrolisem osecanja
 
Iskrena ljubav nema granica. To je to sto ja nisam sigurna i spremna da odem sa njim. Ne moram da se udam ali i to je teska odluka. Kradem necijeg oca, supruga... Grize me savest ali ne mogu da kontrolisem osecanja


Јао, ти га крадеш против његове воље, а? Он мали, наиван па не зна да се одупре? Ма дааај, он је одрастао човек и сам је одговоран за своје поступке!

Каква жртва се то захтева од тебе, ја то још увек не капирам? Тражи да одеш са њим у Ирак, је л' то?

(Пази само, бело робље је тамо на цени....:-()
 
Jeap.
Ili ostani pa sacekaj da napunish 35 i da onda tebe ostavi sa detetom zbog 18-godishnjakinje.


Логично - ко се једном заљуби у осамнаестогодишњакињу - тај ће се сваке мешње опет заљубљивати у нове осамнаестогодишњакиње. :roll:
 
Логично - ко се једном заљуби у осамнаестогодишњакињу - тај ће се сваке мешње опет заљубљивати у нове осамнаестогодишњакиње. :roll:

Mala verovatnoca je da ce to da se desi. Jer on ce verovatno biti star za nove osamnaestogodisnjakinje.
 

Back
Top