Ljubavni bol

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na ovom forumu odavno se uvrezilo misljenje da je prisustvo penisa muskarca u vagini zene koja nije njegova greh nad grehovima i prljavstina nad priljavstinama kojoj nema opravdanja ni oprosta ni sada
ni u vjekova vjekov

A niko se ne upita kada je, zasto, sa kojim ciljem to neko nametnuo kao toliki greh

Da je izjavio kako je ubio coveka, odrao ga, ispekao i pojeo, naslo bi se zena koje bi ga opravdale.
Al, za ovo...NE
:lol: :lol: :lol:
Bas si me nasmejao... Iskreno...
Ali opet se ne slazem sa tobom da bi zena pre oprostila da je ubio coveka nego da ju je prevario.A da je greh i prljavstina, jeste. A da li je greh i prljavstina kad zena vara svog muza, a da im brak dobro funkcionise? Mislim da bi ona u tom slucaju bila *****, a muskarac koji vara svoju zenu je faca !!!
To nije moje misljenje, ne znam da li je tvoje, ali je cinjenica da jeste vecine muskaraca na brdovitom Balkanu!
 
Ako neko sara, a brak mu je dobar, dakle ima supruznika koji je dobar prema njemu, po meni je on, sto je etotako rekla, tenkre. Zamisli, super se slazem sa muzem, nista mu ne fali, a on me vara. Pa zar u tom slucaju ne bi bio idiot?
Izgleda da vi ( muskarci ) veci znacaj pridajete licnim, intimnim potrebama...
:think: Razmislicu o tome kad veceras legnem u krevet pored muza!
:P

Potpuno ispravno gledas na stvari.
 
I s kojim pravom se obraćaš drugim učesnicima u diskusiji na ovaj način, prozivaš ih kao apriori preljubnike, i optužuješ ih za obmanu i nečist obraz? Samo zbog toga što imamo različito mišljenje na ovoj temi. :)
Мишљење на теми је свакако важније од тога шта заправо радимо и какве су нам мисли када останемо сами са собом...:lol:

Моје лично мишљење је да, ове жустре осуде управо говоре о томе колико је некоме мирна или немирна савест. :mrgreen:
 
Ja se i dalje slazem sa etotako... trebao je biti iskren, pa i po cenu braka... ako tu nema vise ljubavi i sve je monotonija i nasao je drugu... pa sta ce on jos tu?! A i zena ne mora da bude prevarena... :thumbdown:

:dash:



Која је онда сврха те искрености кад је ''по цену брака''?
Да би ето, тек тако, био искрен, он треба да разјебе цео брак, све добро што имају и што су имали, да пате и деца и жена...за чије бабе здравље?
 
:dash:


Која је онда сврха те искрености кад је ''по цену брака''?
Да би ето, тек тако, био искрен, он треба да разјебе цео брак, све добро што имају и што су имали, да пате и деца и жена...за чије бабе здравље?
:mrgreen:

За здравље овог посрнулог и напаћеног народа који је огрезао у лажи и безумљу. :D
У борби против греха и нечастивога. Амин..:lol:
 
Kao sto je Borac rekla, niko ne planira da se zaljubi, svi mislimo da smo imuni na to, sva razlika je u tome sto ako se to desi, neko pusti da ga to ponese preko svake razumne mere, a neko u odredjenom momentu prikoci jer je svestan da je zaljubljenost prolazna i da moze upropastiti mnogo ljudi koji za nju nisu ni odgovorni ni krivi.
Jeste, to je glavna razlika uvek u životu. To što neko ne prikoči kada mu se dopadne nešto tuđe načini ga lopovom (ovaj koji je poželeo pa prikočio to nije), onaj ko ne prikoči kada ga neko strašno iznervira može da bude čak i ubica (za razliku od onog koji je prikočio), onaj ko je u braku,a poželi nekog drugog takođe ima izbor da li će prikočiti ili ne.

Nije uvek lako prikočiti, ali izbor je naš ;)
 
Nisam ja rekla da zaljubljenost traje 20 god, vec koliko sam razumela lyon.
I ne vidim sta ti je tu konfuzno, razlicito gledamo na brak. A ako je on stupio u brak samo radi zaljubljenosti mislim da je to jako nezrelo i neodgovorno. Zaljubljenost prodje, ali kada to iscezne valjda ostaje neko postovanje, poverenje... sto ocigledno nije slucaj sa nasim zaljubljenim. U brak se ne stupa iz cistog hira, vec mora postojati nesto vise od proste zaljubljenosti. Jednostavno moras biti spreman da sa tom osobom provedes citav zivot, a to ti nece uspeti ako si SAMO zaljubljen... Ali eto doslo je vreme kad je normalno imati 2-3 propala braka iza sebe i iz svakog po1-2 dece... Mozda sam i staromodna, ali po meni to nije normalno. Ocigledno se sistem vrednosti poremetio u nasem drustvu...
I kao sto sam rekla ZALJUBLJENOST i LJUBAV nije isto. ZALJUBLJENOST je kad osetis leptirice u stomaku, kad si u oblacima, a LJUBAV je upravo ono o cemu sam pricala, poverenje, postovanje, spremnost da sa nekim podelis i mladost i starost...

Управо то, зашто мислиш да људима који 20 година заиста ВОЛЕ неку особу, не може да се деси да одједном према некој другој особи осете ''лептириће у стомаку'' и да се , и даље волећи супружника, заљубе у неког другог? (Не говорим сада о превари, него о осећају који свакоме може да се деси.)
Лептирићи дођу и прођу, а стабилна љубав у браку може да победи све то...

Лично, немам таквих искустава (преварила сам дугогодишњег дечка, али то је већ био сам крај везе, и одмах смо и раскинули), али питајте мало старије људе, људе који су у складним браковима по 20-30-40 година... Питајте како су остали заједно све те године и да ли би остали заједно да су реаговали тако на прву лопту, тако бескомпромисно и без разумевања као део учесника ове теме....
 
Upravo o tome pricam! :super: Naravno da je moguce osetiti zaljubljenost prema nekoj drugoj osobi, ali onda kao normalan, zreo, ostvaren covek treba dobro razmisliti da li je vredno reagovati na prvu loptu, a ako jos uvek imas poverenje i postovanje druge strane, naravno da nije.
Vec sam rekla da VOLETI i BITI ZALJUBLJEN nije isto. :nono:
Ako VOLIS supruznika, a ZALJUBIS se u drugu osobu, trebalo bi prevagnuti ovo prvo kao vrednije i trajnije...
 
Upravo o tome pricam! :super: Naravno da je moguce osetiti zaljubljenost prema nekoj drugoj osobi, ali onda kao normalan, zreo, ostvaren covek treba dobro razmisliti da li je vredno reagovati na prvu loptu, a ako jos uvek imas poverenje i postovanje druge strane, naravno da nije.
Vec sam rekla da VOLETI i BITI ZALJUBLJEN nije isto. :nono:
Ako VOLIS supruznika, a ZALJUBIS se u drugu osobu, trebalo bi prevagnuti ovo prvo kao vrednije i trajnije...

Слажем се, али чак и ако поклекнеш (живи смо људи, грешни), па се креснеш са тим неким, треба ли због тога растурати брак и све што је грађено годинама???

''Прво сам био непоштен па сам направио срање, а сад ћу да будем поштен па да све то пријавим, да повредим жену и да растурим породицу да бих уживао у својој улози поштенњака''?!

Ја сам за то да свако своја срања решава сам, ако није жену обавестио унапред да ће да кресне неку другу, шта има да је обавештава касније? Тиме само сваљује свој део одговорности на другога. ''Ево ти, па пати мало и ти, што да се мучим само ја?!''
 
Mislim da treba priznati, jer ako postoji to postovanje i poverenje ( vise mi je muka da se ponavljam o tome :dosadno:) onda ce druga strana imati razumevanja i oprostiti. opet je bolje da sazna od nje/njega nego od nekog drugog.
 
Zaljubljenog ni od korova, nestao, mozda nas samo pali... ali nema veze, tema nije losa. Ako nesto ne podnosim to je laz, kao prvo, kao drugo u stvarnom zivotu su veoma retki ljudi koji mogu sasvim normalno da se ponasaju prema supruzniku u predmetnoj situaciji, znaci ono, djedo kuci posle seksa sa ljubavnicom (pogotovo ako je zaljubljen u tu osobu), poljubi zenu, kresne je potpuno identicno kao i pre prevare, normalno razgovara, gleda.... mislim svi znamo sta podrazumeva zivot s nekim, znas ga bre ko zlu paru, osecas njegovo/njeno raspolozenje samo tako, nema sanse da ne provalis da nesto nije kako treba. Ne mora da mi kaze, oseticu. A kad osetim necu se smiriti dok ne saznam. Zato mislim da je bolje reci, ma sve je bolje od :whistling: nije mi nista, sve je normalno, draga sta ti je
9.gif
? Poznajem tu situaciju, i znam da je hiljadu puta bolnija nego istina u lice, aj sto je bolnija nego sto traje bre, lagano unistava... Istinu bih mozda oprostila uz pokajanje, laz nikada.
 
Ја лично не бих волела да сазнам ништа, ако је мени добро, ако добро функционишемо и ако је све ок. Лептирићи према другој могу да дођу и прођу, не бих желела да се оптерећујем страховањем због тога.
Е сад, ако НАС ДВОЈЕ не бисмо више добро функционисали, ако бих осетила да нешто ИЗМЕЂУ НАС више није као пре, и ако бих питала - е, онда бих очекивала искреност!!! (Ситуација о којој прича Госпођица.)

А да ми долази са причом:''Драга, морам да олакшам душу, ја сам јуче креснуо другу, а ти опрости ако можеш'', па после њему буде лакше и још ужива у својој племенитости и поштењу, а ја умирем гризући се зашто и због чега, и почнем да живим у страху и сталним сумњама због тога...е, то не бих!

Ако је сам забрљао - нек се сам и вади. Ако је одлучио да буде са њом - нек буде мушко, нек лепо каже па се лепо разилазимо, а ако је забрљао, па схватио да је погрешио и решио да остане са мном - нек ми не пријављује ни за живу главу, сем ако га ја не питам...

Моје виђење.
 
Jeste, to je glavna razlika uvek u životu. To što neko ne prikoči kada mu se dopadne nešto tuđe načini ga lopovom (ovaj koji je poželeo pa prikočio to nije), onaj ko ne prikoči kada ga neko strašno iznervira može da bude čak i ubica (za razliku od onog koji je prikočio), onaj ko je u braku,a poželi nekog drugog takođe ima izbor da li će prikočiti ili ne.

Nije uvek lako prikočiti, ali izbor je naš ;)

Ali zaboga, harmony.
Kradja i ubistvo su krivicna dela.
Preljuba nije krivicno delo.
Zasto je i kako dobila takav "status" zaista mi nije jasno.
To je imalo logike kroz istoriju, ali ne vidim zasto je i sada to tako tezak, neoprostiv i gnusan zlocin.
Pa za najteze zlocince se nadje razumevanje, a za ovo se odmah ospe drvljem i kamenjem bez imalo svesti da moze da snadje i te koji se kamenjem bacaju.
 
Ја лично не бих волела да сазнам ништа, ако је мени добро, ако добро функционишемо и ако је све ок. Лептирићи према другој могу да дођу и прођу, не бих желела да се оптерећујем страховањем због тога.
Е сад, ако НАС ДВОЈЕ не бисмо више добро функционисали, ако бих осетила да нешто ИЗМЕЂУ НАС више није као пре, и ако бих питала - е, онда бих очекивала искреност!!! (Ситуација о којој прича Госпођица.)

А да ми долази са причом:''Драга, морам да олакшам душу, ја сам јуче креснуо другу, а ти опрости ако можеш'', па после њему буде лакше и још ужива у својој племенитости и поштењу, а ја умирем гризући се зашто и због чега, и почнем да живим у страху и сталним сумњама због тога...е, то не бих!

Ако је сам забрљао - нек се сам и вади. Ако је одлучио да буде са њом - нек буде мушко, нек лепо каже па се лепо разилазимо, а ако је забрљао, па схватио да је погрешио и решио да остане са мном - нек ми не пријављује ни за живу главу, сем ако га ја не питам...

Моје виђење.

Slazem se.
Pogresiti se moze, a onda neka budu hrabri i to sami sa sobom rasciste, ne mesajuci u to one koji sa tim nemaju veze, a trpeli bi posledice saznanja.
 
Ali zaboga, harmony.
Kradja i ubistvo su krivicna dela.
Preljuba nije krivicno delo.
Zasto je i kako dobila takav "status" zaista mi nije jasno.
Naravno da nije zločin, ovo su bili samo primeri, a ima ih i u mnogim drugim oblastima, da ne nabrajam.
ne vidim zasto je i sada to tako tezak, neoprostiv i gnusan zlocin.
Nije zločin, da li je oprostivo ili nije zavisi od onoga ko je prevaren, a da li je i koliko je gnusno zavisi od individualnog stava osobe koja procenjuje
Pa za najteze zlocince se nadje razumevanje,
Da, nađu ga oni koji nisu povređeni.
a za ovo se odmah ospe drvljem i kamenjem bez imalo svesti da moze da snadje i te koji se kamenjem bacaju.
To što može i meni da se desi da pogrešim ne znači da je zbog toga prihvatljivije.
 
Poslednja izmena:
Ja znam slican primer! Ona je udata, ima jedno dete. Konobarica je u lokalu u koji ja izlazim. On je ozenjen mojom skolskom drugaricom koja se, kao curka, udala za njega kada je zavrsila srednju skolu. Njih dvoje su u semi, neki kraci period. Tvrde da su zaljubljeni, ne cimaju se od nikoga i nicega. Ona je u fazonu:"Bas me briga, ja sam se zaljubila!" A njega ne cu da komentarisem, uvek je bio smradina. E sada... Desi se da se doticna konobarica (koju nije j.ebo samo onaj koji je jurio na bus) napije i posle radnog vremena, popodne, ode do njega kuci na kres. Do sada je imala srece jer mu zena nije bila tu. Sto se njegove zene tice, ona je fantasticno stvorenje (lepa, dobra, pametna i bogata)... Pitanje je kada ce se to sve saznati i kada ce puci bruka....
E sada.... Najlakse je reci: "Ja sam zaljubljen-na" a pri tom imati dom i porodicu! Zasto ste se uopste vencavali ako niste bili spremni da se toj osobi posvetite totalno!? ZASTO?
Brak mojih roditelja je pukao jer se moj tata "zaljubio", nimalo mi nije prijatno zbog toga! Cak sam ceo zivot ispastala zbog toga....
Deca tu najgore prodju jer su mama i tata na nivou petnaestogodisnjaka koji se zaljubljuju! Zaboga....
 
Ali zaboga, harmony.
Kradja i ubistvo su krivicna dela.
Preljuba nije krivicno delo.
Zasto je i kako dobila takav "status" zaista mi nije jasno.
To je imalo logike kroz istoriju, ali ne vidim zasto je i sada to tako tezak, neoprostiv i gnusan zlocin.
Pa za najteze zlocince se nadje razumevanje, a za ovo se odmah ospe drvljem i kamenjem bez imalo svesti da moze da snadje i te koji se kamenjem bacaju.

Pa nije krivicno delo .. ali "ne pozeli nikad nista tudje, svi smrti gresi u tom su grehu.. "
 
Brak mojih roditelja je pukao jer se moj tata "zaljubio", nimalo mi nije prijatno zbog toga! Cak sam ceo zivot ispastala zbog toga....
Deca tu najgore prodju jer su mama i tata na nivou petnaestogodisnjaka koji se zaljubljuju! Zaboga

Извини, али ово је себично гледиште. Зашто би заљубљивање било привилегија само младих? Разумем да ти посматраш из угла детета бесног и повређеног због развода родитеља, али ако имаш више од 20 година требало је већ да разумеш неке ствари...

И родитељи су и сексуална и емотивна бића, време је да то прихватиш.
 
Slazem se.... U potpunosti.....
Са чиме се слажете. Да је грех пожелети туђе?
Једнако смртан као и прељуба.

И усуђујете се да оспете дрвље и камење на човека о коме не знате ништа, сем ове три реченице које је на форуму написао?

Хајмо онда да наставимо тему овако...

Ко је од вас без греха, нека први баци камен. :D
 
Са чиме се слажете. Да је грех пожелети туђе?
Једнако смртан као и прељуба.

И усуђујете се да оспете дрвље и камење на човека о коме не знате ништа, сем ове три реченице које је на форуму написао?

Хајмо онда да наставимо тему овако...

Ко је од вас без греха, нека први баци камен. :D

Niko ... verovatno ..
i ne osudjujem coveka .. svi su bili u vec nekoj slicnoj situaciji barem jednom ...
ali po vravilu uvek ti se vrati ... i takodje na koji nacin je doslo ... po pravilu na isti i ode ..
 
Niko ... verovatno ..
i ne osudjujem coveka .. svi su bili u vec nekoj slicnoj situaciji barem jednom ...
ali po vravilu uvek ti se vrati ... i takodje na koji nacin je doslo ... po pravilu na isti i ode ..
Аха.. дакле ти само изражаваш своју забринутост за ''заљубљеног''..:D
Али он је тражио савет. ;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top