• Forum Krstarice neće biti dostupan u periodu od 10:00 do 11:00 časova zbog planiranog tehničkog održavanja. Hvala na razumevanju.

Ljubavni bol

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
E, ja se retko slazem sa Hellen, ali ovog puta - potpisujem! Covek se zaljubio u drugu zenu i sta sad, treba ga spaliti na lomaci, ne kapiram?! Neko je rekao da se zalaze za postenje i iskrenost,
priznaj zeni, vec je dovoljno lose sto si je varao i lagao, budi covek, pogledaj je u lice i reci joj! Ako je vise ne volis, makar je postuj, valjda je toliko zasluzila.
 
Poslednja izmena:
On nemisli da moze da magarci svoju zenu ON JE VEC MAGARCI.. :) Tu je velika razlika. A ko smo mi da mu ovako sudimo..? Covek je pitao za savet, mozes lepo da mu das savet ili da izadjes odavde i nastavis svoj zivot.. To neznaci da ga opravdavam, daleko od toga i ja sam udata i cekam blizance pa stavarno nebih znala sta bih mu uradila kada bih saznala da mi dragi svrlja okolo.. Ali ovde nas niko nepita sta bi smo mi? Nego nas savet za trenutnu situaciju bez foliranja i lazne skromnosti i velicanja nas kao poijedinca.
Ovako, ja mislim (bez obzira sto sam zensko) da zeni NIKADA, NIKAKO I NI POD KOJIM USLOVIMA nepriznajes to sto si vec uradio, jer ti to AMA BAS NIKADA U ZIVOTU OPROSTITI. Mislim ba manje bole stvari koje se neznaju. Stavis lepo na papir razloge ZA I PROTIV i sam smislis dali ti je vrednije da ostanes otac svom detetu, i ostatak zivota posvetis vaspitanju i usmeravanju deteta zajedno sa zenom koja ti je rodila dete i koja ce uvek biti majka detetu (otac je promenljiva kategorija, kao sto i ti mozes biti, zao mi je surovo je ali je istinito) ili da postanes otac nekom detetu koje vec ima oca, i zeni koja ti sigurno nece biti to sto je sada kada krene zajednicki zivot. Tako ti je to u zivotu. Uvek se vole stvari koje se nesmeju.
 
Jbga, mozda sam ja nepopravljivi romantik ali...postoji francuska izreka koja kaze da "srce ima svoje razloge koje razum ne poznaje". Da on treba da stavi razloge za i protiv, ali mislim da je u datoj situaciji malo toga za - on se zaljubio u drugu zenu. Nema kres varjantu sa strane, zaljubio se, ej. To znaci da je njegovom odnosu sa sopstvenom zenom nesto strasno trulo. Takve stvari se njuse, osecaju, truju... bice otac svom detetu i ako bude bio iskren i rekao svojoj zeni da je vise ne voli. Ne znam, da sam ja ona, vise bih volela da cujem istinu ma kako bolna ona bila, nego da neko sa mnom zivi zbog deteta i obzira a da me ne voli. To mi je zestoko sranje.
 
Ma slazem se u potpunosti.. Ni ja nikada nebih zivela sa covekom za kojeg znam da je bio zaljubljen u drugu (zaljubljen u drugu meni u prevodu znaci mi smo gotovi) ali ako ona to nazna ona nije jos povredjena, ako mu je iole stalo do zene i detreta trebalo bi da pregura to i nastavi zivot tamo gde je stao pre zaljubljivanja. Malo mi je ruzno sto sve ovo pricam, ja stvarno nebih volela da se meni desi nesto slicno, ali valjda sam uvek za to da brak treba spasiti, ne po svaku cenu ali barem probati dok nisu svi povredjeni.
 
Замисли, у у домовима и у породицама се дешава да се неко заљуби у особу са којим није у браку, можеш ли то замислиш???

Волим Форум зато што се само на њему може срести толико савршених, безгрешних и бескомпромисних бића које све своје проблеме у животу решавају преко колена и без икаквих недоумица! :P

:hahaha:

:klap:

Ovo je tezi slucaj od samo sexa van braka.
Tesko je reci sta sada.
O da, samo slaganje nije dovoljno da bi se brak nazvao dobrim, ali nije dobar ni brak u kome od ljubavi i strasti sve puca a slaganja karaktera nema.
Cini mi se da je mislio da su i njoj i njemu bracni partneri ok ljudi i da u braku nemaju nikakve probleme, nista od cega bi bezali u veze sa strane. Nego se prosto desilo.

Mislim da je najbolje "o'laditi" stvari.
Zaljubljenost bude i prodje i sama po sebi je nedovoljna za nesto vise.
Oboje imate porodice i kad vam brakovi vec nisu ni losi ni puni lomova ni svadja, sacuvajte ih.
Ne povredjujte ljude koji sa vasim potrebama i zanesenoscu nemaju nista, niti su im doprineli svojim ponasanjem
 
Pokušala sam da se stavim u ulogu njegove žene. Mislim da bih strašno patila, ali, na kraju, šta će pored mene u krevetu čovek koji misli na drugu? Da mi glumi? Dokle se to može? Ako je stvarno mogao da se zaljubi u drugu, znači da mene nije prestao juče da voli, već da se ljubav prema meni pretvorila u nešto drugo dosta pre toga.
On samo treba da bude siguran da je ta nova ljubav prava, a ne trenutno oduševljenje novim, i ako je stvar takva, onda je bolje što pre raščistiti odnose, jer kada ipak dođe do kraja, onda, pored srca, boli i sujeta, i jako vređa kad ostavljena strana pomisli npr. : "zar je cele prošle godine glumio? Čak i kada smo... ? I tako već nešto slično. Kada se sve smiri, ostavljena osoba će svakako više ceniti pravovremenu iskrenost, nego saznanje da je "ceo svet" znao za to, osim nje, i da je živela u iluziji i lažima.
 
Замисли, у у домовима и у породицама се дешава да се неко заљуби у особу са којим није у браку, можеш ли то замислиш???

Волим Форум зато што се само на њему може срести толико савршених, безгрешних и бескомпромисних бића које све своје проблеме у животу решавају преко колена и без икаквих недоумица! :P

:hahaha:

:klap:

Ovo je tezi slucaj od samo sexa van braka.
Tesko je reci sta sada.
O da, samo slaganje nije dovoljno da bi se brak nazvao dobrim, ali nije dobar ni brak u kome od ljubavi i strasti sve puca a slaganja karaktera nema.
Cini mi se da je mislio da su i njoj i njemu bracni partneri ok ljudi i da u braku nemaju nikakve probleme, nista od cega bi bezali u veze sa strane. Nego se prosto desilo.

Mislim da je najbolje "o'laditi" stvari.
Zaljubljenost bude i prodje i sama po sebi je nedovoljna za nesto vise.
Oboje imate porodice i kad vam brakovi vec nisu ni losi ni puni lomova ni svadja, sacuvajte ih.
Ne povredjujte ljude koji sa vasim potrebama i zanesenoscu nemaju nista, niti su im doprineli svojim ponasanjem i ne syebavajte tudje zivote bez potrebe.
 
Ja to ne bih mogla, da 'oladim mislim. Zaljubjivanje u drugog/drugu je obicno pokazatelj ozbiljnog raspada sistema u vezi ili braku. A i ne znamo da li "druga strana" nije svojim ponasanjem doprinela takvom razvoju dogadjaja. Odgovornost za takve situacije obicno lezi i na jednoj i na drugoj strani. Svakako nisam za to da se cutke predje preko tako ozbiljne stvari, bez obzira mislim da treba da odluci ili da joj kaze pravu i punu istinu, ili da dobro i duboko razmisli koji su razlozi koji su doveli do toga da se zaljubi u drugu zenu i da ono sto je trulo i ne valja menja u svom braku.
 
Замисли, у у домовима и у породицама се дешава да се неко заљуби у особу са којим није у браку, можеш ли то замислиш???

Волим Форум зато што се само на њему може срести толико савршених, безгрешних и бескомпромисних бића које све своје проблеме у животу решавају преко колена и без икаквих недоумица! :P
Извини ако сам ти досадна.. али ја опет морам да кажем... :klap:
 
Pozdrav,
Imam VELIKI problem. Ozenjen sam i imam jedno dete. U ljubavnoj vezi sam sa osobom koja je udata i takodje ima jedno dete.Znali smo se oko godinu dana, pre nego sto smo se upustili u avanturu. Problem je u tome sto smo ZALJUBLJENI jedno u drugo. Sta da radimo?
Pritom brakovi su nam relativno ok.
Svaki savet je dobro dosao.

Nažalost, nema saveta za ovo, zaljubljeni.:confused:
To JESTE veliki problem.
Da je bila obična avantura, ne bi bio toliki. Ali, ako ste zaljubljeni jedno u drugo, onda je to agonija.
Nisi rekao koliko ste dugo u toj vezi. Jer, ako je još "taze", može se desiti da je prolazna zanesenost... Ali, ukoliko to traje duže, onda je ozbiljna situacija.
Zaljubljenost se dešava i ljudima koji su u bračnim vodama. Složila bih se sa Gospođicom 14, koja je citirala Paskalovu misao - "Ljubav ima svoje razloge koje razum ne poznaje".
Nisi ni "idiot", ni "egocentrik", ni "magarac" (ovo su vrlo uvredljive i ružne kvalifikacije na račun čoveka koji ima ozbijan problem i smatram ih sramotnim).
Samo si čovek, sa svim svojim slabostima... Niko nema tapiju na "večnu ljubav".

Nije lako nešto preseći, ali moraćeš da se opredeliš. Razmisli dobro.
Srećno.
 
Замисли, у у домовима и у породицама се дешава да се неко заљуби у особу са којим није у браку, можеш ли то замислиш???

Волим Форум зато што се само на њему може срести толико савршених, безгрешних и бескомпромисних бића које све своје проблеме у животу решавају преко колена и без икаквих недоумица! :P

Bravo, Hellen!
 
Pozdrav,
Imam VELIKI problem. Ozenjen sam i imam jedno dete. U ljubavnoj vezi sam sa osobom koja je udata i takodje ima jedno dete.Znali smo se oko godinu dana, pre nego sto smo se upustili u avanturu. Problem je u tome sto smo ZALJUBLJENI jedno u drugo. Sta da radimo?
Pritom brakovi su nam relativno ok.
Svaki savet je dobro dosao.
За почетак - Ништа. :D Само ставите прст на чело.

Јер.. Заљубљеност је самообмана.
Секс ван брака се не дешава случајно :mrgreen:, али заљубљеност долази сасвим случајно..:) и исто тако и пролази..
Одрасли сте људи. Нисте се ваљда први пут заљубили?
Знате и сами да то мора да прође.. Овако или онако..
Остали заједно или се растали - ПРОЋИ ЋЕ.

Дакле.. Шта ће бити када заљубљеност прође?
 
Пропустих да дам своје виђење, а оно се слаже са Борчевим, а оно што би се можда могло саветовати је отприлике ово што каже Лав:
Mislim da je najbolje "o'laditi" stvari.
Zaljubljenost bude i prodje i sama po sebi je nedovoljna za nesto vise.
Oboje imate porodice i kad vam brakovi vec nisu ni losi ni puni lomova ni svadja, sacuvajte ih.
Ne povredjujte ljude koji sa vasim potrebama i zanesenoscu nemaju nista, niti su im doprineli svojim ponasanjem i ne syebavajte tudje zivote bez potrebe.
 
Sta bi ti savetovao svoju zenu da je u tvojoj situaciji?
Gde je nestalo postovanje?
Ima li ovde iko hrabrosti da se suoci sa zivotom i iznese svu tezinu iskrene odluke? Nije lako, boli mnogo, pokida te, ali se lakse gleda u ogledao i u oci.
 
Sta bi ti savetovao svoju zenu da je u tvojoj situaciji?
Gde je nestalo postovanje?
Ima li ovde iko hrabrosti da se suoci sa zivotom i iznese svu tezinu iskrene odluke? Nije lako, boli mnogo, pokida te, ali se lakse gleda u ogledao i u oci.

Колико сам схватила проблем је баш у томе што не може да донесе било какву одлуку, што се налази у конфликту...свестан и предности и мана свега...

Кад се формира одлука, после је лако - стиснеш зубе и напред, али је тешко стићи до одлуке. Чула си за Буриданово магаре?
 
true...a sta nam garantuje da to nije gluma i obicno opravdanje za ne-stupanje u akciju
kava.gif
 
Ja ne znam... O.K. covek se zaljubio, ali po meni ako se ZALJUBIO, a ozenjen je i ima dete, znaci da je nezreo i da nije ni bio spreman na brak, a jos manje za to dete. Misljenja su razlicita, moje licno misljenje je da nikad ne bih mogla da budem sa drugim muskarcem ako mi je u braku o.k. Ako se on zaljubio u drugu osobu a da mu u braku sve stima onda je problem u njemu, a ja sam vec dala svoje misljenje o njemu kao osobi. I pre braka, dok sam imala momke nijednog nisam prevarila. Dvojicu sam varala, ali tek pred kraj kad se nasa veza vec raspala...
Ako mu je brak dobar, onda stvarno zalim tu zenu i to dete. Jer da on bar malo razmislja kao odrastao covek verovatno ne bi odlucio da povredi zenu sa kojom ima skladnu vezu i svoje dete, zarad zaljubljenosti (boze kako detinjasto :roll: ) i veze sa zenom u kojoj bi morao da bude otac drugom detetu...Ocigledno je da je on nezrela osoba. Jedno je sigurno, ovoj temi nije mesto u Domu i porodici, vec je pre za nesto kao Ljubav, Veze i sl.
 
On nemisli da moze da magarci svoju zenu ON JE VEC MAGARCI.. :) Tu je velika razlika. A ko smo mi da mu ovako sudimo..? Covek je pitao za savet, mozes lepo da mu das savet ili da izadjes odavde i nastavis svoj zivot.. To neznaci da ga opravdavam, daleko od toga i ja sam udata i cekam blizance pa stavarno nebih znala sta bih mu uradila kada bih saznala da mi dragi svrlja okolo.. Ali ovde nas niko nepita sta bi smo mi? Nego nas savet za trenutnu situaciju bez foliranja i lazne skromnosti i velicanja nas kao poijedinca.
Ovako, ja mislim (bez obzira sto sam zensko) da zeni NIKADA, NIKAKO I NI POD KOJIM USLOVIMA nepriznajes to sto si vec uradio, jer ti to AMA BAS NIKADA U ZIVOTU OPROSTITI. Mislim ba manje bole stvari koje se neznaju. Stavis lepo na papir razloge ZA I PROTIV i sam smislis dali ti je vrednije da ostanes otac svom detetu, i ostatak zivota posvetis vaspitanju i usmeravanju deteta zajedno sa zenom koja ti je rodila dete i koja ce uvek biti majka detetu (otac je promenljiva kategorija, kao sto i ti mozes biti, zao mi je surovo je ali je istinito) ili da postanes otac nekom detetu koje vec ima oca, i zeni koja ti sigurno nece biti to sto je sada kada krene zajednicki zivot. Tako ti je to u zivotu. Uvek se vole stvari koje se nesmeju.
:dontunderstand: Znaci tebi bi bolja varijanta bilo da te muz vara i pri tom jos pravi budalom, nego da saznas za to. Zamisli situaciju da svi znaju za njegove aferice ( verovatno bi ih bilo vise kad bi video da moze da te obmanjuje i da ti nemas pojma sta on radi) a ti se smeskas kao zadovoljna zenica. Ne znam ko bi tu ispao budala, jos kad uzmemo u obzir da bi on u ocima svojih prijatelja bio kralj. :cry:
 
Jedno je sigurno, ovoj temi nije mesto u Domu i porodici, vec je pre za nesto kao Ljubav, Veze i sl.
:klap:

Дом и породица свакако немају везе са љубављу и везама.
Ово је место за пелене, флашице, веш машине и аспираторе. :hahaha:
 
Ja ne znam... O.K. covek se zaljubio, ali po meni ako se ZALJUBIO, a ozenjen je i ima dete, znaci da je nezreo i da nije ni bio spreman na brak, a jos manje za to dete. Misljenja su razlicita, moje licno misljenje je da nikad ne bih mogla da budem sa drugim muskarcem ako mi je u braku o.k. Ako se on zaljubio u drugu osobu a da mu u braku sve stima onda je problem u njemu, a ja sam vec dala svoje misljenje o njemu kao osobi. I pre braka, dok sam imala momke nijednog nisam prevarila. Dvojicu sam varala, ali tek pred kraj kad se nasa veza vec raspala...
Ako mu je brak dobar, onda stvarno zalim tu zenu i to dete. Jer da on bar malo razmislja kao odrastao covek verovatno ne bi odlucio da povredi zenu sa kojom ima skladnu vezu i svoje dete, zarad zaljubljenosti (boze kako detinjasto :roll: ) i veze sa zenom u kojoj bi morao da bude otac drugom detetu...Ocigledno je da je on nezrela osoba. Jedno je sigurno, ovoj temi nije mesto u Domu i porodici, vec je pre za nesto kao Ljubav, Veze i sl.

Zašto misliš da je bio nezreo za i nespreman za brak? Da li je dokaz njegove nezrelosti to što se zaljubio u drugu ženu? A šta ćemo onda sa ljudima koji su u braku mnogo duže (15, 20 godina), pokazali su se i dokazali kao supružnici i roditelji, pa se jednog dana zaljubili u nekog, ko nije njegov/njen bračni partner? Oni svakako nisu bili nezreli i nespremni za odgovornost koju brak i porodica nose sa sobom, pa im se ipak desilo.
Zaljubljivanje nije znak nezrelosti. Znak nezrelosti je kad čovek pokušava da preskoči problem, pretvarajući se da ga ne vidi.
Čovek koji je postavio ovu temu sigurno nije planirao da povredi svoju ženu, niti je planirao da se zaljubi u neku drugu. Nije uopšte PLANIRAO, jer se takve stvari ne PLANIRAJU. Ima ljudi koji planiraju da se ožene (udaju), ali da im brak bude onako, usput, zarad potomstva, neke vrste lažne sigurnosti, i da se istovremeno ne lišavaju samo svojih, vrlo ličnih poriva... ali oni su druga priča.
Uostalom, sama kažeš da si prevarila svoje momke "pred kraj", kad se vaša veza raspala. Ko ti garantuje da brak Zaljubljenog već neko vreme nije bio pred krajem kad mu se desilo da se zaljubi u drugu? Možda je ovo samo bolno razvlačenje tog kraja... Kada se kaže da je brak "ok", to ne mora da znači da nekog kompletno ispunjava. Možda je bio greška od samog početka, možda se ljubav ugasila (jer se i to dešava, i nije smak sveta), možda je stvar upravo u sazrevanju i sagledavanju da bračni partner nije onakav, kakav se nekad činio... Ko zna?
Zaljubljivanje nije detinjarija.
 
Zašto misliš da je bio nezreo za i nespreman za brak? Da li je dokaz njegove nezrelosti to što se zaljubio u drugu ženu? A šta ćemo onda sa ljudima koji su u braku mnogo duže (15, 20 godina), pokazali su se i dokazali kao supružnici i roditelji, pa se jednog dana zaljubili u nekog, ko nije njegov/njen bračni partner? Oni svakako nisu bili nezreli i nespremni za odgovornost koju brak i porodica nose sa sobom, pa im se ipak desilo.
Zaljubljivanje nije znak nezrelosti. Znak nezrelosti je kad čovek pokušava da preskoči problem, pretvarajući se da ga ne vidi.
Čovek koji je postavio ovu temu sigurno nije planirao da povredi svoju ženu, niti je planirao da se zaljubi u neku drugu. Nije uopšte PLANIRAO, jer se takve stvari ne PLANIRAJU. Ima ljudi koji planiraju da se ožene (udaju), ali da im brak bude onako, usput, zarad potomstva, neke vrste lažne sigurnosti, i da se istovremeno ne lišavaju samo svojih, vrlo ličnih poriva... ali oni su druga priča.
Uostalom, sama kažeš da si prevarila svoje momke "pred kraj", kad se vaša veza raspala. Ko ti garantuje da brak Zaljubljenog već neko vreme nije bio pred krajem kad mu se desilo da se zaljubi u drugu? Možda je ovo samo bolno razvlačenje tog kraja... Kada se kaže da je brak "ok", to ne mora da znači da nekog kompletno ispunjava. Možda je bio greška od samog početka, možda se ljubav ugasila (jer se i to dešava, i nije smak sveta), možda je stvar upravo u sazrevanju i sagledavanju da bračni partner nije onakav, kakav se nekad činio... Ko zna?
Zaljubljivanje nije detinjarija.

Potpuno se slazem s tobom....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top