Ljubav

Imam pitanje:
Gde je taj kraj?

Kada neko bude u tebi tako jako
i mnogo ma sta da se desi ma gde
ta osoba bila ili ti bio..ma ne bili zajedno
kraja nema..ljubav moze da se modifikuje,
promeni stanje ali ostaje u nama zauvek
i ne retko ..mnogo toga kasnije bude skrojeno prema
toj ljubavi sto je u nama..to je lepa .velika tiha ljubav
 
Ja verujem u to, da prava, pravcata ljubav pobedjuje sve razlike.Duboko verujem to.Kada nekoga istinski volis, krajnje iskreno, kada je prisutna želja, energija, posvećenost i razumevanje, prepreke i razlike se sa lakoćom prevazilaze.Čitav život je borba, i razlike nas umnogome uče različitosti,što može biti samo podsticajno ako postoji enormno velika ljubav.Nema tu razlike onda koja razdvaja..nebitna je tada razlika u rasi,godinama,obrazovanju,mat.statusu..jer :heart: je kao dete, raduje se da voli.Treba imati dozu sreću, i naleteti na iste takve.Ako su oboje takvi, kao osobe..tada je nebo granica za takvu ljubav a razlike su samo ono što ih još više spaja.Ja duboko verujem u to. :heart:
 
Učinit ću sve da budeš sretan...
vodit ću te na kraj svijeta..
pa ako je potrebno..
prihvatit ću tugu .. kao stara poznanica
ako mi kažu da živiš ljubav.

Pristat ću na svaki poraz
jer želim da tvoje srce bude sretno..
Sve što trebaš je..
podari mi jedan svoj osmijeh
da lakše kročim kroz život
jer uz njega ću lakše podnijeti samoću.

Nosit ću te u svom srcu
kao najveće blago ovog svijeta
i bit ću ponosna
jer si meni poklonio svoj osmijeh.

Kad me pitaju za tebe..
pogledat ću u nebo
pokušavajući se praviti ravnodušnom
da nebih pokazala
koliko te volim....
 
Nemojte očekivati da će vas neko voljeti zauzvrat; čekajte da vidite da li će se ljubav pojaviti u srcu te osobe, a ako se to ne desi - budite zadovoljni što se ona pojavila u vašem srcu. Koliko nas to može? Koliko ljudi je danas sretno samo zato što je osjetilo pravu ljubav bez obzira da li ju je osjetila i suprotna strana? Malo mislim... pitam se da li je to naša sebičnost ili...tko zna što.
 
Ponajčešće ljubav znači rat. Borba u kojoj svako nastoji da ščepa za vrat onog drugog. Sastoji se od ljubomore, posedovanja, pripadanja, čak u odnosima koji izgledaju najširokogrudiji. Kao u svim drugim bitkama i u ovoj padaju žrtve. Uvek postoji jedan koji voli više nego drugi, jedan koji pati, drugi - koji pati zato što nanosi patnju. Na sreću, ne pate uvek jedni te isti, pa odnos može da se preokrene. Ali, postoji i izvesna nežnost koja nam pomaže da prihvatimo onog drugog, a koja se sastoji od poverenja i dostojanstva. No, žalosno je što ljudi uvek nastoje da dobiju na jednoj strani ono što su izgubili na drugoj. Malo ih je koji su zadovoljni položajem i svojim materijalnim stanjem. Oni pokušavaju da to nadoknade na račun drugih u svojim ljubavnim odnosima, jer žele nešto da se ušićari. Dobija se, dok sve ide svojim tokom. Osim toga, u ljubavnim odnosima postoje "smicalice" kojima se možemo poslužiti, te ostaviti partneru da posumnja da li ga uopšte volimo. Meni je to odvratno. Postoji, takodje, jedan prirodan, razuman odnos koji potvrdjuje činjenica da ako neko s vama živi, s vama spava i smeje se - s vama, onda vas zacelo i voli, pa onda čemu sumnjati da će prvom prilikom da otprhne."
 
"Zadovoljenje osjetila uskoro postaje vrlo malen dio onog dubokog i zamršenog osjećaja koji nazivamo ljubavlju. Ljubav je, pak, sveopća žudnja za zajedništvom, ne samo osjetila, nego i sveukupne naše prirode – intelektualne, razumske i sjećajne. Onaj ko pronađe svoj protutip uživa u savršenoj i trajnoj ljubavi; vrijeme je ne može promijeniti, udaljenost je ne može ukoloniti, razumijevanje je potpuno."
 
Istinska ljubav


Tu, gdje si iznenada došao onog divnog dana,
Zagospodario si svim budućim danima mojim.
Ovladao si mojim osjećajima, raspoloženjima,
I otvorio mi vrata u novi svijet, osmijehom svojim.

Pa i kad nisi tu,tako te živo osjećam kraj sebe,
Tvoje prisustvo je intenzivno, opipljivo i slatko.
To što u meni probudiš samom pomišlju na tebe,
To ne može ni uraditi, ni doživjeti, ni razumjeti svatko.

Naša si dva svijeta povezao i stopio u jedan,
Pa sad oboje uživamo u našim trenicima sreće.
Kako je lijepo osjetiti se voljenom i poželjnom ženom,
I ne razmišljati da li je ovo ljubav, strast ili nešto treće.

Vjerujem ti, dokazao si toliko puta na pravi način,
Osjećaji su tvoji iskreni i upućeni samo meni.
Hvala ti za svaki trenutak sreće koju mi daješ,
I za svaki tvoj pogled, divan, zaljubljen i sneni.

Hvala ti što si ušao u moj život i gospodariš njime,
Što mi te nebo poklonilo kad mi je najteže bilo.
Uzvraćam ti ljubav toplinom i strašću svoga bića,
Samo me zagrli i privij jako, a nježno, u svoje
 
4543ffec5a.jpg
 
Do neba te volim
kao prosjak ljubav tvoju čekam i molim
iako kažu da to ne valja
činim to bez srama
jer, u protivnom
moja buđenja bi bila tamna
i ova riječ prazna...
Ti si moja potreba
Ti si moj ukras
Ti si moj krijes
radost, bol i patnja
i sve ono što kod tebe volim
jer zbog ljubavi to činim
volim te bez dna
volim te do neba...


url
 
Naš hladni svijet treba topline. Ljudi čeznu za riječju punom razumijevanja, za dragom gestom. Čekaju na radosno lice, gladni su nježnosti. Obuci dobrotu, ne daj nikomu stajati u hladnoći. Budi blagoslov za one koji trpe, koji u svojoj ostavljenosti traže bližnjega, pažljivu ruku, suosjećajno srce. Volite se i poštujte ljudi, bez obzira kojoj vjeri ili naciji pripadate. Sa svakim dobrim čovjekom koji prolazi svijetom izlazi sunce. Jednostavno živjeti, ne htjeti sve imati, ne biti zavidan, ne kukati i jadikovati, zajedno se smijati, prijateljski se drugome obraćati, biti tu kad netko zatreba. I ne zato jer moraš, nego zato jer imaš volje i ljubavi za to, jer si čovjek. Ljubav, ljubav, ljubav i samo ljubav....:D:heart::heart::heart:
 
"*PRAVA LJUBAV*
Prava ljubav se dogodi samo jednom u životu, i donosi lipotu ili bol u svoju dotu. I nije kriv baš nitko što se dogodi baš tako, što te udari posrid glave preteškim batom. I što ti Amorova strijela raskoli srce u 100 dijela, i ljubav ude i u najmanji dio tvoga tijela. I zagospodari tkivom da zaboraviš sve živo i sve crno bude bijelo a sve pravo postane krivo. Više nisi onaj stari, umišljaš svakakve stvari, neka tekucina u glavi stvarnost kvari. Pa cesto kad misliš da ciniš tvar pravu, kad ohladiš glavu shvatiš da izigrava si budalu. Kad zakoraciš stazom ljubavi nemaš kud, odbaci sav teret uz put i zaboravi trud. I sve šta radiš, radiš za pravu ljubav svog života a ona te smota i plesne ka ono šta se mota.Vrime ne lijeci pravu ljubav, ne donosi zaborav, ona ima samo jedan kraj: pakao ili raj. REFREN/ovo je pjesma sa glupim refrenom, a mi smo postali šonje/ Pravu ljubav ne daj nikom jer ona je samo tvoja, tracak svijetla od svih zemaljskih boja. Život je pakao, ništa drugo do razvuceni kraj, a ljubav je jedina i prava karta za raj. Ona je dar, nju ne biraš, ona dolazi sama, ona je jedino svijetlo kad svud okolo je tama. Cak i onda kad je ljubav samo neizmjerna bol i kad te razdire ka na rani sol. Budi sretan što si taj, odabran i znaj, vrijedi živjeti za takvo nešto doživjeti. I prepusti svoj život struji prave ljubavi, budi hrabar jer na kraju samo hrabar slavi. Ljubav je jedina istina, motiv i smisao života, i jedino ispravno oružje u borbi protiv strahota. I u ovom zemaljskom kaosu, paklu i stravi budi sretan jer si od onih koji žive zbog ljubavi. Kao nevidljiva bomba od bilion megatona snaga ljubavi razara sve do najmanjeg atoma, razdire tiho dok samo jednom buce zvona, upregne misli i u njima samo on ili ona. REFREN /Previše ..... na stazi svog životnog ....... lažni putokazi prevare naš razum i on luta. Zaboravi ljubav i krene pogrešnom stazom jer najlakše je preleziti prepreke plitkim gazom. Al' kad te pogodi prava ljubav znat ceš istog trena, jer ona je jaca od betmena, supermena i hi-mena. Elementarna nepogoda s nebeskog svoda, nekad je crvena, nekad plava al' uvik vrela ka lava. Ona nas mijenja i zakaci se za nas ka sjena, cvrsta ka stijena neovisna od naših htijenja. Postane dio nas, ne obazire se na hocu-necu donosi patnju il' svemirsku srecu. Cak i onda kad gubiš, dobivaš ljubav u sebi, u svojoj nesreci ceš znat koliko ljubav vrijedi, znat ceš dobro kako je kad ljubavi fali zato ne gasi vatru nego je ponovo raspali. I ne vrijedaj ljubav drugujuci s tugom jer dok si živ ljubav možeš darivati nekom drugom."
 

Back
Top