LIVE EARTH!!!!

Kada svaki prosecan Amer pocne da ide na posao javnim prevozom, i da koristi kola samo kada je to manje-vise neophodno, e onda mozemo da govorimo o nekim stvarima. A sto drknuse jednu zemlju samo zbog nafte to nista? Pa koliko su oni tada zagadili Zemlju? Sto ne potpisu Kjoto sporazum nego kake kako su sada Kinezi najveci zagadjivaci, jer prete da ih prestignu po ekonomskoj moci? Koliko automobila ima po stanovniku u Americi, a koliko u Srbiji? I da ne pominjem da oni vole terence i kola koja trose dva puta vise nego normalna kola.
Osim toga, da potrose 1% budzeta predvidjenog za vojsku na izgradjnu vetroelektrana i solarnih elektrana, za 5 godina bi smanjili zagadjenje za 30% sigurno...
A ovo za ove zvezde sto su pevale na koncertu i njihove kuce, potpuno je tacno. Sto on ne iskljuci grejanje bazena 5h dnevno? Koliko njemu struje treba da rashladi ili zagreje kucu od najmanje 400 kvadrata? Plus sigurno nigde ne ide peske, nego iskljucivo kolima. Nego stoka juri popularnost, hoce da pokazu kako im je "stalo".
 
idol...:
time sto bacamo djubre u kantu ne spasavamo planetu nego odrzavamo grad cistim... dubre je djubre bilo u kanti il na putu.. nama treba recikazha... cega nema
Majke mi,ovde kod mene su nekad,pre sigurno 10ak godina postojali razni kontejneri,neki za plastiku,neki za novine,neki za staklo,i sve kao da se reciklira,ali ideja propala.
Ja u nekom ekoloshkom kampu nauchila da recikliram papir :P pa sad to nekad pravim kad mi je dosadno xD
 
Alex 777:
Najveci? Po cemu? Ja ne delim ljude na "velike" i "male" vec na dobre i lose, a tvoj doprinos, makar i najmanji, da promenis samo jednu obicnu sijalicu i zamenis je stedljivom moze da pomogne zastiti okoline, ali najvaznije je da se posle toga dobro osecas, pomogao si da se ocuva nesto vazno, ako se vi tako ne osecate i ne mislite da je planeta vazna onda ja dzabe mlatim ovde... a najgore je sto ce sve drzave sveta posle ovog bar malo da se osveste a Srbija nista kao i uvek... :-|

Мали неспоразум. Ја сам мислио на државе, пре свих на САД и НР Кину који су најваћи загађивачи планете, а њих нико не може да натера да смање емисију.
Приче о освешћивању су приче за малу децу. Ајд' још ЕУ некако :roll:
 
Revolveras:
Kada svaki prosecan Amer pocne da ide na posao javnim prevozom, i da koristi kola samo kada je to manje-vise neophodno, e onda mozemo da govorimo o nekim stvarima. A sto drknuse jednu zemlju samo zbog nafte to nista? Pa koliko su oni tada zagadili Zemlju? Sto ne potpisu Kjoto sporazum nego kake kako su sada Kinezi najveci zagadjivaci, jer prete da ih prestignu po ekonomskoj moci? Koliko automobila ima po stanovniku u Americi, a koliko u Srbiji? I da ne pominjem da oni vole terence i kola koja trose dva puta vise nego normalna kola.
Osim toga, da potrose 1% budzeta predvidjenog za vojsku na izgradjnu vetroelektrana i solarnih elektrana, za 5 godina bi smanjili zagadjenje za 30% sigurno...
A ovo za ove zvezde sto su pevale na koncertu i njihove kuce, potpuno je tacno. Sto on ne iskljuci grejanje bazena 5h dnevno? Koliko njemu struje treba da rashladi ili zagreje kucu od najmanje 400 kvadrata? Plus sigurno nigde ne ide peske, nego iskljucivo kolima. Nego stoka juri popularnost, hoce da pokazu kako im je "stalo".

Баш тако!

То се ради да би се саботирале земље у развоју. Лако је богатима да пређу на еколошку енергију нпр. али она је ЈАКО скупа. Зато, живела нуклеарна енергија. ;) Шта земље у развоју могу по том питању? Ништа до јако мало.
 
Oni nek pevaju, a mi ćemo i dalje da vozimo produvale Lade i Jugiće. I da bacamo nerazgradive otpatke kroz prozor.

Ipak apel: ako već morate da bacate đubre kroz prozor (moć navike), ne bacajte barem teške predmete - da ne slomite vrat komšiji koji se slučajno zadesio u "dvorištu" (smetlištu) zgrade.

U potisu: zahvalni komšija.
 
@alex777 pa i da se ne energija ne uvozi mislis da ce velja da ulozi u reciklazhu. On oce da podigne spomenik samanti fox u cacku..bilokakobilo meni treba boyler, treba mi frizhider, treba mi tv, treba mi auto, treba mi punjac za telefon, a prekidaci sa senzorima su mi neprakticni i sqpi.
Ti apeli ko sto sam negde reko trebaju se slati ultra mega giga auto kompanijama da rade na automobilima na vodonik il stavec (crko sam kad sam video onaj spot za solarni punjac za ajpod. Oklen meni pare za ajpod a kamoli iza taj punjach! I za tu reklamu ko zna kolko su dobili).
A bednost kulminira sa onim spotom kada se kazhe da postanemo vegeterjanci da bi afrikanci imali vise zita za yelo. U pichku materinu sa gey hipi live earthom

@ mitza... kako se to radi.... mislim recik;lira papir..
 
Jao kako se.rete...sad ste vi neke face pa dok drugi ne prestanu , vi necete ni da pokusate ... mnogo ljudi zivi bez bojilera i ostalih napomenutih stvari ... od tebe se ni ne trazi da zivis bez njih samo da malo stedis ... ali ne , vi i na nesto malo sto mozete da uradite morate da kazete veliko NE ... A i mozda kada bi mi svi manje trosili , te fabrike koje su glavni zagadzivachi bi mozda manje i radile , koliko sam shvatio to je i cilj ... ali jbg mi smo takvi da cemo da budemo protiv necega dok to ne bude ovako ili onako iako sebi mozemo da spasimo zivot ... ma trebalo bi zakonom zabraniti i gotovo ... zivot je u pitanju , jbt ...cinjenica je da mozemo da se spasimo i da znamo kako , ali ste vi lenji i sebicni ... za to nema izgovora , nista sto ste rekli nije izgovor , nista ... 8) :-o :o
 
immph:
Jao kako se.rete...sad ste vi neke face pa dok drugi ne prestanu , vi necete ni da pokusate ... mnogo ljudi zivi bez bojilera i ostalih napomenutih stvari ... od tebe se ni ne trazi da zivis bez njih samo da malo stedis ... ali ne , vi i na nesto malo sto mozete da uradite morate da kazete veliko NE ... A i mozda kada bi mi svi manje trosili , te fabrike koje su glavni zagadzivachi bi mozda manje i radile , koliko sam shvatio to je i cilj ... ali jbg mi smo takvi da cemo da budemo protiv necega dok to ne bude ovako ili onako iako sebi mozemo da spasimo zivot ... ma trebalo bi zakonom zabraniti i gotovo ... zivot je u pitanju , jbt ...cinjenica je da mozemo da se spasimo i da znamo kako , ali ste vi lenji i sebicni ... za to nema izgovora , nista sto ste rekli nije izgovor , nista ... 8) :-o :o
Slazem se! 8-):grin::grin:
 
@immph
zanimljivo je da pre ove parade nije bilo ovoliko greenpeaceovaca.
u kolkoj meri vi ljudi dozvoljavate da mediji upravljaju vama..

onda ti i alex idite i kupite ajpod od 30000 din i kupite one solarne punjace od 10000 din... i narucujte muziku online (jos jedan biser sa live eartha).
 
idol...:
... i narucujte muziku online (jos jedan biser sa live eartha)...

Da, to je stvarno biser. Koji idiotizam.
@immph Znas koliko trosi americki tenk Abrams na 100 km predjenih? Oko 350 litara goriva.
Zasto oni ne naprave tenk na vodonik? Pa ne naprave ustede?
Zasto americka automobilska i naftna industrija vec 20 godina koce projekat automobila na vodu? Zbog love. Sve je zbog love. A onda namecu siromasnim zemljama da treba da uvedu tehnologiju koja je i njima skupa.

A kao kupi Ipod da spases Zemlju? Pa jel' oni misle da su svi sisali vesla?
 
idol...:
@immph
zanimljivo je da pre ove parade nije bilo ovoliko greenpeaceovaca.
u kolkoj meri vi ljudi dozvoljavate da mediji upravljaju vama..

onda ti i alex idite i kupite ajpod od 30000 din i kupite one solarne punjace od 10000 din... i narucujte muziku online (jos jedan biser sa live eartha).



Da mediji upravljaju samnom... :roll: ovakvo misljenje sam ja imao odavno pre ovog koncerta , jer je naucno dokazano globalno zagrevanje i jer se njegove posledice osecaju vec sada...i ne znam kako mozete tako mirno kenj.ate kad ako se nesto ne preduzme za nekoliko decenija mogu da nestanu gradovi ... :roll:

Ja ipod nemam ni ovakav...a to za muziku s'interneta...strasno nemam reci , mislim da ce moj zivot toliko da se promeni zbog toga...pa kako cu ja ziveti onda... :roll:
8) :-o :o
 
@ Alex 777

Nije chak ni ceo Beograd snabdeven 24h 365 dana u godini vodom, a kamoli ostatak Srbije. U nekim selima josh uvek postoji poljski wc. Nije ni dinar ulozhen u Makish i ostale centre za prechishtjavanje vode, a ostatak sveta je u tom pogledu daleko otishao.
Shto se struje tiche, umesto da samo dizhu cene, mogli bi politichari i da naprave nekakav drugi korak u prosvetjivanju naroda, ako smo uopshte, po statistikama, zaista veliki potroshachi el. energije.
 
Inache, svidja mi se posledica ovog koncerta.. Jedna grupa dece iz susednog ulaza su uzeli metle i grabuljice u ruke i pochistili smetje sa zelenila ispred svoje zgrade. Ee, kad bi svi tako radili, bar jednom mesechno..
Kada bismo dobili kontejnere za reciklazhu..
 
idol:
A bednost kulminira sa onim spotom kada se kazhe da postanemo vegeterjanci da bi afrikanci imali vise zita za yelo. U pichku materinu sa gey hipi live earthom

Ma bitno je da mi sve stavimo u nase debele goozice...
A Starvin Marvin iz South Park-a nek crkne , ko ga ... 8) :-o :o
 
immph:
Jao kako se.rete...sad ste vi neke face pa dok drugi ne prestanu , vi necete ni da pokusate ... mnogo ljudi zivi bez bojilera i ostalih napomenutih stvari ... od tebe se ni ne trazi da zivis bez njih samo da malo stedis ... ali ne , vi i na nesto malo sto mozete da uradite morate da kazete veliko NE ... A i mozda kada bi mi svi manje trosili , te fabrike koje su glavni zagadzivachi bi mozda manje i radile , koliko sam shvatio to je i cilj ... ali jbg mi smo takvi da cemo da budemo protiv necega dok to ne bude ovako ili onako iako sebi mozemo da spasimo zivot ... ma trebalo bi zakonom zabraniti i gotovo ... zivot je u pitanju , jbt ...cinjenica je da mozemo da se spasimo i da znamo kako , ali ste vi lenji i sebicni ... za to nema izgovora , nista sto ste rekli nije izgovor , nista ... 8) :-o :o

Ti mene nisi citao....nisi nisi....
Ja idem za svojim muskima i gasim im vodu dok perru zube...ne dam da se tusiraju duze od 5-6 minuta...stalno vristim da gase svjetlo iza sebe i vade punjace iz uticnica...i oblacim extra dzemper i debele carape da ne ukljucujem grijanje...i kupujem velika pakovanja da ne bacam milion kesica i sl. I kad idem u prodavnicu nosim svoju kesu da ne dobijam (jos) jednu koju na kraju moram baciti. I zamrzivac i frizider iskljucujemo kad smo vise od par dana van kuce....i kakvi mediji....mediji treba na vama trvdoglavcima da rade...meni je drago da se neko toga sjetio...ja ne mjenjam nista nakon koncerta...sve sam i do sada radila.
 

Back
Top