Letenje sa zmajem!

toliko ima ljudi koji bi zeleli da se okusaju i u ovome, ali nas sprecavaju kojekakvi
prostaci sa svojim vezama u raznim ministarstvima kao i kojekakvi bivsi piloti koji nisu
umeli da iskoriste svoju karijeru pa sad sa svojim vezama sprecavaju ljude sa nekim dozvolama , sertifikatima, i ko zna kakvim jos s.r.a.nj.i.m.a.
ja cu da letim, na ovaj ili onaj nacin

P.S. i pad je let.
 
Pozdrav svima sto se zanimaju za letenje sa "slobodnoletecim zmajem". Letim vec 20 godina sa tom letjelicom. I ovih dana cu letjeti u Travniku i Sarajevu, zavisno od vremena. Inace najvise sam letio u Sloveniji, Austriji, Hrvatskoj, Bosni ... Jesenas sam sreo neke paraglajdere u Turskoj , u Oludenizu. Mozda ih ovaj zmajar poznaje iz Vrsca. Uopsteno, paraglajding je laksi za nauciti, medjutim to zna nekad biti problem. Brzo se dodje u situaciju kada vas prilike preteknu. Vas i vase iskustvo. A onda dolazi do izraza ta cinjenica da je zmaj tvrda konstrukcija. I kada se nadjete u turbulencijama, stvar se iztumba, ali ostane citava. A to je uslov da dalje letite. Sto puta sam gledao kako se paraglajder muci da dobije kupolu nazad u "prvobitni oblik". Za tih mojih 20 godina letenja, nisam dobio volju niti da to probam. Puno sam se nagledao svakakvih cirkusa sa tim njihovim egzibicijama. Osim toga, zmaj - leti. Postoje zmajevi koji lete i do 140 km/h.Paraglajder sjedi i visi, takav osjecaj imam kad ga vidim u zraku. Kod manjih celnih vjetrova je bespomocan . Sjedi u zraku i ceka da se pomakne bar malo naprijed. Uz pomoc sofisticiranigh softvera koji su nadogradnja na GPS, se otvara mogcnost maksimalnih iskoristavanja termika, pa s tim i puno vecih prakticnih rezultata. Sada su vam najbolji zmajevi njemacko-ukrajinskog proizvodjaca AEROS.


Pozdrav
 
Zar ovo nije divno.
 

Prilozi

  • Luping.jpg
    Luping.jpg
    15,5 KB · Pregleda: 24
konacno! dobro je da su me pustili administratori foruma da "progovorim". jako je lose uredjen forum... ali to je sada nebitno...

moj telefon je 0637782777, moj mail je: abpanov@gmail.com

:) ja sam se trudio da ostavljam tragove na svom profilu. javite mi se ili ostavite svoj kontakt i javice se ja vama. pozdrav! :)
 
Pozdrav!!!

Zainteresovan sam za Zmajarstvo vec duze vreme, nego nigde ne mogu da nadjem da li neko vrsi obuku u Srbiji.
Vidim da u Srbiji preovladava uglavnom Motorno Zmajarstvo, a na netu nigde ne mogu da nadjem da li neko vrsi obuku za
letenje ''slobodnim Zmajem'', a da je u okviru Srbije. Ako ima, molio bih ljude koji znaju da mi daju neku informaciju u vezi toga: ko vrsi obuku i gde, koliko kosta obuka itd...
Unapred zahvalan!!!
 
Poštovanje ekpi i pozdrav svim zmajarima. Dakle, ja sam pilot zmaja i instruktor iz Aero kluba Osijek. Zanima me gospodin koji je kupio zmaja iz našeg kluba. Radi se o Willswing Falcon 195 krilu. Zanima me kao napreduje njegova obuka. Na žalost nisam bio nazočan kada je zmaj kupljen a volio bi znati kako napreduje letačka karijera. LP iz Osijeka.. :)
 

Back
Top