Letenje sa zmajem!

Juhuhu :)
VIdim da je tema aktuelna, pa resih i ja da se javim i pozdravim sve zaljubljenike u letenje, a posebno u zmajeve, jer sam i ja jedan od tih ludaka :)
Morao bih da pohvalim kolegu zmajara iz Vrsca za odlicno napisan tekst o zmajevima, svaka cast na strpljivosti, nije lako iskucati sve ono ;)
Inace, imam 26 godina, i od 14te godine sam u svetu zmajarstva (doduse motornog) ali to mu dodje slicno. Nastavnik sam letenja u skoli Airban koju je neko vec pominjao, tako da ako nekom treba neko pitanje o motornim zmajevima, slobodno nek pita, uvek sam spreman beskonacno da pricam na tu temu ;)
Evo, lepi dani su krenuli, tako da se mozda i vidimo na nekom od sportskih aerodroma...
Pozdrav drugari...
 
Može to i ovako:
 

Prilozi

  • slepanje-2.jpg
    slepanje-2.jpg
    34,2 KB · Pregleda: 37
  • Start - Kanjiža.jpg
    Start - Kanjiža.jpg
    42 KB · Pregleda: 39
Obuka: Subotica-Bikovo, Bg. ( Lisičiji jarak, Zemun polje - 13. maj ), Sremska Mitrovica-Veliki Radinci......
Polaganje: u nekom od centara za obuku, zavisi od toga koliko ima kandidata ( gde ima najviše, obično se tamo polaže );
Cena: Obuka 750-1500 E
Polaganje 50-100 E
Registracija: bila je oko 300-400 E, Mislim da je sada još veća. Registruje se na dve ili tri godine, zavisno od namene.

Uglavnom, trude se svim snagama da uguše ovaj sport.
 
Pozz. Ova tema je skoro bila mrtva pa retko posecujem forum.
Sto se slobodnog zmaja tice, nije potrebna (zasad) nikakva dozvola
ni registracija. Naravno, letovi se ne smeju izvoditi u kontrolisanom
vazdusnom prostoru.
Svejedno, ja sam polozio za medjunarodnu dozvolu pilota zmaja ( bezmotornog )
u Madjarskoj, tako da sam sa te strane pokriven za svaku eventualiju.
Inace, ne mislim da neko zeli da ugusi letenje motornim zmajem kao sport,
ali da je ova zemlja puna lesinara koji bi da nam otmu novac na svaki nacin
svi znamo. Takvih ima i u zmajarstvu ( motornom ). I naravno, ti su se pobrinuli
da stignu na mesta sa kojih mogu da naplacuju registracije, takse, servise,
sertifikate, "dobru" volju da zanemare neki "veoma vazan" propis...
A registraciju ( i porez! ) je uvela ova alava drzava.

A moze se i ovako :
To mu dodje kao "bicikl sa pomocnim motorom" :)
 
Pozdrav svima, zanima me da li postoji neki klub u okolini Beograda? Ne mislim posebno za bezmotorne zmajeve, vidim u postovima da je u pitanju jako mali broj ljudi koji se time bavi, nego generalno neki aero klub u kome su zastupljeni i motorni i bezmotorni zmajevi i paraglajding, i svi srodni sportovi (jedrilice, baloni?) gde bi moglo da se "provoza" odnosno leti malo, naravno sa instruktorom, i eventualno neki kurs?
 
ovo je ipak srbija sto se svega toga tice stojimo jako bedno, letos sam isao na poljoprivredni aerodrom Lisici Jarak da vidim kakva je situacija i razocarao sam se,u hangaru par motornih zmajeva i to u glavnom samo stoje tamo jer je procedura za letenje postala mnogo komplikovana i skupa tako da u startu sve pada u vodu, tandem skok sa instruktorom je bio 180eura sto u opste nije jeftino ako uzmemo u obzir da je prosecna plata u srbiji oko 250e, a secam se kada su moji drugari nekada sa vojskom tamo skakali besplatno :thumbdown: upropasti nas ova demokratija heheheheheh
 
ja sam isto zaljubljenik u zmajeve , jos kao klinac sam krenuo, doduse samo sa citanjem knjiga, imao sam jednu savrsenu "leteti zmaje" , sve sto jedan zmajar moze pozeleti, ali je izgubim, ebi ga...
sada sam u frci sa vremenom, tako da :(
 

Back
Top