Lepa reč

Razumem taj deo, ali opet idem logikom kako može da te povredi neko ako napiše neku glupost na tvoj lep komentar?

Evo, ja sad napišem lupam "Pinocchio je moj životni partner, divna osoba, neko koga bih oženio u deset života zaredom" (baš banalizovanje) i prvo šta me briga šta će ko da napiše na to, a drugo šta može i da napiše?

I treća stvar, to mi je tek nejasno, lagano će da se otvori tema da se iskritikuje partner ili neki pojedinac, da se napiše neka negativna situacija, tu se niko ne boji da mu se neko dodatno posere u partnera ili da ti ljudi koji ne znaju tu osobu lično dodatno poliju benzinom, ali se ljudi plaše napisati lepo? Ne razumem taj deo.

Kao što se kod nas lepo o čoveku i sve najlepše govori samo kad umre... Taj deo ne razumem uopšte.
Zato što ima ljubavi koje su jake, sigurne i postojane kao bedemi. Ne možeš im ništa. Ali u duši ih čuvaš kao leptira. Kada tog leptira staviš na dlan, pokažeš ga drugima, imaš strah da će neko da ga dotakne i povredi i zato ga samo retkima pokazuješ.
 
Volim da čitam i pišem o ljubavi. Toliko bih tema mogla da otvorim ali svaki put se povučem jer lepe teme često budu ismevane, a ja to ne želim.

Ova tema je lepa i razumem ja šta ti želiš da pročitaš, da shvatiš. Prvo, malo ljudi je iskusilo pravu ljubav, a ona druga većina - pa nadam se da su svi na ovom mestu. Drugo, kritika je u današnje vreme prihvatljivija od pohvale jer kada kritikuješ nekoga veća je šansa da će ti se neko pridružiti, ali kada hvališ nekoga - malo je onih koji će ti se priključiti.
 
Zato što ima ljubavi koje su jake, sigurne i postojane kao bedemi. Ne možeš im ništa. Ali u duši ih čuvaš kao leptira. Kada tog leptira staviš na dlan, pokažeš ga drugima, imaš strah da će neko da ga dotakne i povredi i zato ga samo retkima pokazuješ.

Volim da čitam i pišem o ljubavi. Toliko bih tema mogla da otvorim ali svaki put se povučem jer lepe teme često budu ismevane, a ja to ne želim.

Ova tema je lepa i razumem ja šta ti želiš da pročitaš, da shvatiš. Prvo, malo ljudi je iskusilo pravu ljubav, a ona druga većina - pa nadam se da su svi na ovom mestu. Drugo, kritika je u današnje vreme prihvatljivija od pohvale jer kada kritikuješ nekoga veća je šansa da će ti se neko pridružiti, ali kada hvališ nekoga - malo je onih koji će ti se priključiti.

Ovo sve isto razumem, ali ono što ne razumem je što se normalni ljudi povlače u sebe, pričaju samo o lošem i komentarišu, bukvalno vidiš da ih poremećeni vuku na drugu stranu.

Zato sam i otvorio temu gde će se reći nešto lepo, a ko krene sa povređivanjem i zezanjem članova dobije prijavu i ode, već sam rešavao takve sa teme.
 
Da, ali pročitaj ponovo temu od početka i koliko samo sprdnje ima, od samom starta.Zašto bi neko pisao o nečemu njemu/njoj dragocenom dok se neko podsmeva?

Neka se podsmevaju, zato i nemaju koga da uhvate za ruku.

Baš me briga da li se ko ruga, to je njegov unutrašnji sklop koji iznosi na videlo dana.

Idem kroz život , jer jedan imam , sa uključenim unutarnjim pogonom. Ništa nije na pauzi. Pa nek radi i srce, što da se štedi.

Što se tiče teme, već sam odgovorila : upućujem lepe reči kad god sam u prilici, kome god. I ukućanima, i prijateljima, kolegama, prolaznicima, ako imam razloga za to.
 
Setio sam se danas teksta Duška nam "Ima žena koje vole samo svoje muževe. Nisu ništa posebno ti muževi, već te žene." i počeo da razmišljam o tome kako to da nema mnogo tekstova i priča u kojima će se o muškarcima pisati u pohvalnom obliku?

Čak i za potrebe uzdizanja žena, jer, eto, vole samo tog čoveka kog su izabrale (nije im ga opština dodelila) mora da se pomene da nisu ništa posebno ti muževi, daleko bilo da se kaže da je i on tu nešto dobro, lepo, za poštovanje i posebno.

Ne znam čemu ta potreba za unižavanjem i izjavama tog tipa? Kao npr i "otac-kolac", poznata krilatica nam u Srbalja.

To je isto kao kad slušam nekog tipa koji priča za svoju ženu "ova moja"... Šta ova moja, mićo, pa ne govoriš o farmerkama, nego o osobi...

I onda gledam ove ogorčene i nezadovoljne, toliko frkću oko sebe da niko normalan neće ni da im priđe i to ih onda tek vodi u spiralu ludila.

No, pitanje, da li uopšte može da se razvije neki lep i normalan odnos u kom obe osobe ne vole, ne poštuju i zapravo ne cene osobu koju imaju pored sebe i zašto ne?

Takođe, dokle će pojedini muškarci da koriste milovanje ženskog uha kako bi skupljali poene i koliko je to jadno od 1 do 10? I zašto 10?

Studio?
Nastavu držim od 17-20h..20 Eura sat...
😂😂😂😂
Za dame je besplatno..😊
 
Da, ali pročitaj ponovo temu od početka i koliko samo sprdnje ima, od samom starta. Zašto bi neko pisao o nečemu njemu/njoj dragocenom dok se neko podsmeva?

Evo, pišem ja o svemu, pa neka se podsmevaju, meni ni iz džepa, ni u džep.

Kao što mogu lepe stvari da kažem i za žene na ovoj temi, divne osobe, ti, Bambi, ova što je našla muža :D kalis, (ne znam ni kako da tagujem ljude, šta da se radi :D ) pa sad neka se podsmeva ko god hoće i priča kako ja to radim sa nekim ciljem... Kooooga briga.

Nece ljudi da pisu
Eto na nekoj drugoj temi kad sam napisala za onaj stari par koji se drzi za ruke i voli
Odmah krenete svi da pisete ma ko zna sta su sve radili jedno drugom
I zasto bi covek pisao onda ovde o lepim stvarima
Kad svi veruju da lepo ne postoji i da je normalno sve sto nije

Ne krenemo svi ma ko zna, već kažemo da to što se drže za ruke ne znači nužno da nisu... Jer znamo i takve primerke, gde sam ti detaljno obrazlagao šta i kako. Nije baš sve tako crno belo :)
 
Nije problem da li se meni neko ruga nego ne želim da na nešto moje lepo tamo neko baca blato.
Znaš kako je Mel Gibson rekao za Moniku Beluči ? Snimali su film "Stradanje Hristovo" i sad ima scene gde Monika Beluči treba da izgleda izmučeno, izgrebano, blatnjavo, raščupano... A Mel Gibson kaže, parafraziram " što joj više mrsimo kose, i što je više mažemo blatom, ona sve lepša."
Dakle, to njihovo blato što je "poletelo iz ruke"(figurativno rečeno) na tebi, tj dobroj osobi , se ne lepi. Dobra osoba još jače sija, jer odudara od tog blata, ono samo ističe dobrotu, a ruži samo onog ko ga je bacio.
 
Prosto se zapitam koliko žena je reklo ili uradilo nešto lepo za svog muža ili dečka? Došlo i reklo mu da su ponosne na njega, da im znači to sve što radi za sebe, za vas,
Ja to volim da radim. Da kazem, zahvalim se, pohvalim ga. Recima. I gestom. I samo njemu i drugima kada pricam. Da cuje. I da zna koliko meni znaci njegovo ponasanje sa mnom. I isto i ja cinim za njega i cujem od njega.
Smatram da dve odrasle osobe koje se postuju pre svega treba i da odrzavaju taj odnos. Nije tesko. Samo ljudi upadnu u rutinu svakodnevice i pocne da im se podrazumeva nesto sto u stvari partner/ka voli/zeli da cuje.
To nisu velike stvari i bas zato mi se cini da ih ljudi olako smetnu s' uma.
 
Nije prijatno pisati pred nezainteresovanim auditorijumom, narocito ako postoji mogucnost da nekoga nenamerno iziritiras.

Koja je poenta?

Zato lepo stavis masku i gledas da ne strcis previse . . . kao u zatvoru.

Ako nekoga nenamerno iziritiram, to nije moj problem. :)

Ja to volim da radim. Da kazem, zahvalim se, pohvalim ga. Recima. I gestom. I samo njemu i drugima kada pricam. Da cuje. I da zna koliko meni znaci njegovo ponasanje sa mnom. I isto i ja cinim za njega i cujem od njega.
Smatram da dve odrasle osobe koje se postuju pre svega treba i da odrzavaju taj odnos. Nije tesko. Samo ljudi upadnu u rutinu svakodnevice i pocne da im se podrazumeva nesto sto u stvari partner/ka voli/zeli da cuje.
To nisu velike stvari i bas zato mi se cini da ih ljudi olako smetnu s' uma.

:ok::ok::ok:
 
Nije problem kada pišeš o plivajućem zamajcu ili ceni nekretnina već kada pišeš o nečemu tvojoj duši bliskom.

Opet kažem, ljudi su različiti, nekoga to pogodi, nekoga ne.

Lično ne prihvatam na sebe blatište koje bacaju na mene. Loš komentar ili smeće koje ti neko nameni kao poklon je problem samo ako ga uzmeš, ako se uredno zahvališ i ne prihvatiš, to smeće ostaje njima.
 
И тако нешто напишеш на теми Лепа реч. 🙂😉

Pisanje Svetozara sam shvatio kao da on neće reći nešto lepo, jer će svojim pisanjem možda nenamerno iziritirati nekoga. Možda nisam dobro shvatio poentu, ali sam na tako nešto napisao da to što ću mojim pisanjem gde nisam mislio ništa loše, već rekao nešto lepo iziritirati nekoga, to nije moj problem, već njihov.
 
Ne razumeš šta želim da ti kažem. Nije meni problem šta ko o meni misli, posebno ljudi koji me ne poznaju ili ne poznaju dovoljno, ljudi sa kojima radim, ljudi u prolazu... To mi nije važno. Nije mi važno da li će mi ovde neko nešto napisati ili prokomentarisati, pokušati da se podsmeva na nekim temama koje su, onako... hajde banalizovaću, prolazne.
Ono što je meni važno, što je deo mene, je moje i delim ga samo sa onima koji će to razumeti, potruditi se da razumeju i koji će to prihvatiti bez pretpostavki. Leptira čuvam i dlan otvaram samo onima koji ga neće povrediti.
 
Znaš kako je Mel Gibson rekao za Moniku Beluči ? Snimali su film "Stradanje Hristovo" i sad ima scene gde Monika Beluči treba da izgleda izmučeno, izgrebano, blatnjavo, raščupano... A Mel Gibson kaže, parafraziram " što joj više mrsimo kose, i što je više mažemo blatom, ona sve lepša."
Dakle, to njihovo blato što je "poletelo iz ruke"(figurativno rečeno) na tebi, tj dobroj osobi , se ne lepi. Dobra osoba još jače sija, jer odudara od tog blata, ono samo ističe dobrotu, a ruži samo onog ko ga je bacio.
skoro nesto lepse nisam cula, to je jer je Mel Gibson takav car..
 
Ne razumeš šta želim da ti kažem. Nije meni problem šta ko o meni misli, posebno ljudi koji me ne poznaju ili ne poznaju dovoljno, ljudi sa kojima radim, ljudi u prolazu... To mi nije važno. Nije mi važno da li će mi ovde neko nešto napisati ili prokomentarisati, pokušati da se podsmeva na nekim temama koje su, onako... hajde banalizovaću, prolazne.
Ono što je meni važno, što je deo mene, je moje i delim ga samo sa onima koji će to razumeti, potruditi se da razumeju i koji će to prihvatiti bez pretpostavki. Leptira čuvam i dlan otvaram samo onima koji ga neće povrediti.

To je u redu, ali ovde pričamo o temama i govoru svakodnevnom.

Naravno da niko ne očekuje da dubine svoje duše prosipaš poznanicima, ali u svakodnevnom ja bih sutra voleo da imam tu osobu pored sebe o kojoj ću sve najlepše reći svakome i gde će svako oko mene znati koliko se ponosim mojim životnim izborom.

Jeste moj jer uglavnom nemam zelju da iritiram ljude. Generalno gledano, na forumima idem zbog interakcije a ne da izjavim sta imam za dnevnik. Kad vidim da ljudi lose reaguju, onda se poenta gubi.

Nemam ni ja želju, ali ako se desi da nekoga iziritiram time što sam rekao da živim lepo, da mi je lepo, da imam sutra predivnu ženu sa kojom uživam svaki dan, da putujem, da uživam u životu, onda to zaista nije moj problem, šta da radim.

Ovde sam da podelim moje mišljenje, ne da poberem simpatije.
 

Back
Top