Lepa Brena je prodala 25 miliona ploča?

Kojom logikom
Shvataš da za realne brojke nikoga nije briga na šta ćeš ti da se fokusiraš?
znači ovo?
Значи слажеш се да је бројка преувеличана.
Ti kažeš "da se fokusiramo na kasete i ploče, ne na CD", ja ti kažem da je svaki nosač zvuka koji je prodat uračunat u tu cifru, bez obzira na šta ćeš TI da se fokusiraš.
Ako kafana proda 10 gajbi piva, ne možeš TI da odlučiš "računa se samo JELEN ili LAV, a ne Hajneken i ostali", znači 5 gajbi.
 
Kojom logikom

znači ovo?

Ti kažeš "da se fokusiramo na kasete i ploče, ne na CD", ja ti kažem da je svaki nosač zvuka koji je prodat uračunat u tu cifru, bez obzira na šta ćeš TI da se fokusiraš.
Ako kafana proda 10 gajbi piva, ne možeš TI da odlučiš "računa se samo JELEN ili LAV, a ne Hajneken i ostali", znači 5 gajbi.
Да се вратимо на почетак. Ти тврдиш да је тираж Брениних албума три милиона по сваком издању ? Једино тако се уклапа у математику од око 20 милиона. Извор за 25 милиона је шта, порта ? То би било као да ја наведем Курир као извор о нечему, па ко поверује поверује.
Ја те питам јасно и конкретно, одговори и тако како те питам, ако не, онда је очигледно да немаш одговор.
Опет ти кажем, зашто се не фокусирамо на CD-oве питај неке које су живели 90 као тинејџери, не би ми веровао да ти ја објашњавам.
Али ако ти је лакше укључи све што можеш, CD, касете, плоче, видео касете. Не може бити ни 5 милиона кад све сабереш а не 25.
Математика је проста.
 
Za tvoju informaciju, ja sam do 1991. bio tinejdžer...
Mene ne zanima koliko je Brena prodala albuma, ali podatak nije tako neverovatan. U Jugoslaviji su je slušali ono kako se kaže, od 7 do 77. Drugo, bila je popularna i preko granice, a i naši gastarbajteri na raznim stranama sveta su je slušali i opšte je poznato da je išla i održavala koncerte i čak u Australiji. Tamo su uspeli i da je pokradu za neke velike pare (oko 100k dolara, ako ne i više).
Takođe ne mora da znači da je svaki album podjednako prodat. Neki može biti duplo uspešniji od prethodnog ili sledećeg, Neki su imali jake reklame, neki su reklamirani kroz već pomenute filmove, neki su imali dve hit pesme, neki 5, 6 ili gotovo sve. Tu ništa nije zacementirano kako bi ti voleo da bude.
 
Queen ima oko 300+ miliona prodatih albuma.
a ovo su bendovi i njihovi najveći tiraži za albume

Top 100 biggest selling albums by total units:
  • Michael Jackson – Thriller = 121.6m.
  • Eagles – Hotel California = 72.8m.
  • Bee Gees – Saturday Night Fever = 70.5m.
  • Fleetwood Mac – Rumors = 65.8m.
  • Michael Jackson – Bad = 65.8m.
  • AC/DC – Back In Black = 62.1m.
  • Nirvana – Nevermind = 59.2m.
  • Led Zeppelin – Led Zeppelin IV = 59.0m.
 
Poslednja izmena:

The 10 Bestselling Artists of All Time (2023 Update)​

This is the table for the 10 bestselling artists in the world, containing the names, net worth, and nationality.

PositionArtistSalesNationality
1The Beatles600 MillionUK
2Drake523 MillionCanada
3Elvis Presley500 MillionUSA
4Michael Jackson400 MillionUSA
5Rihanna363 MillionBarbados, USA
6Eminem331 MillionUSA
7Elton John300 MillionUK
8Madonna300 MillionUSA
9Led Zeppelin300 MillionUK
10Justin Bieber293 MillionCanada
 

The 10 Bestselling Artists of All Time (2023 Update)​

This is the table for the 10 bestselling artists in the world, containing the names, net worth, and nationality.

PositionArtistSalesNationality
1The Beatles600 MillionUK
2Drake523 MillionCanada
3Elvis Presley500 MillionUSA
4Michael Jackson400 MillionUSA
5Rihanna363 MillionBarbados, USA
6Eminem331 MillionUSA
7Elton John300 MillionUK
8Madonna300 MillionUSA
9Led Zeppelin300 MillionUK
10Justin Bieber293 MillionCanada
Da li je ovo stvarnost! Drake, rihhana, eminem , bieber
 
Mene ne zanima koliko je Brena prodala albuma, ali podatak nije tako neverovatan.
Сабери колике су тираже имали појединачни албуми. Математика ти се не слаже. Пишеш уопштено јер нема могућности да је тачно то што се тврди у тексту.
Ти пишеш уопштено да јесте, а Брена није продавала три милиона по албуму. Не иде, једноставно. Википедија је цитирала чланак са интернет портала, конфузан и нејасан текст.
https://mondo.me/Magazin/Zvijezde-i...a-Miroslav-i-Halid-prodali-najvise-ploca.html
Ubedljivo na prvom mjestu je Brena. Ona je prodala oko 25 miliona ploča, a najveće tiraže imali su njeni albumi "Bato, bato" (1984) 1.300.000, "Mile voli disko" (1982) 780.000 i "Hajde da se volimo" (1987) 700.000
Нигде извор, нигде објашњење, да неком верујемо на реч ? Очигледно да то не иде тако.
Ukupno: 6,7 miliona primjeraka Najveći tiraži - "Dođi što pre" (1986) 600.000 - "Jedan si ti" (1987) 650.000 - "Istina" (1988) 950.000
Остали албуми су достигли скоро седам милиона ?
Што неко рече, зашто нису поменули Бајагу нити Дивље Јагоде, нема ни Азре, нити један албум. Чудан неки текст.
Драгана Мирковић није продала већи тираж ? Хм, где баш њу да прескоче.
Сећаш се да је половином деведесетих била и већа звезда од Цеце.
 
Poslednja izmena:
Пишеш уопштено јер нема могућности да је тачно то што се тврди у тексту.
I u tome se ne razlikujemo ti i ja, osim što ja kažem "nije nemoguće", ne tvrdim ništa, a ti tvrdiš da nije tačno.
Што неко рече, зашто нису поменули Бајагу нити Дивље Јагоде, нема ни Азре, нити један албум. Чудан неки текст.
Драгана Мирковић није продала већи тираж ? Хм, где баш њу да прескоче.
Сећаш се да је половином деведесетих била и већа звезда од Цеце
Rokeri nikad nisu slušani kroz sve generacije kao Brena. U tome je razlika. Čak ni sve rok grupe nisu podjednako slušane.
Što se Dragane Mirković tiče, početkom devedesetih kada je njena popularnost narasla, porasla je i mogućnost kopiranja muzike, pa se to moglo odraziti i na prodaju (ovde se govori o prodatim albumima). Da ne objašnjavam mnogo, tada sam mogao duplim činč kablom da povežem svoj CD plejer i dek i da snimim muziku sa CD na kasetu. Ako ja kupim neki novi CD, snimam kasetu nekome od svojih drugara, ako neko od njih kupi, donese kod mene da snimim kasetu za sebe i ko je još zainteresovan. Uz to pojavili su se i oni Bugari koji su nelegalno proizvodili CD-ove svega i svačega (ako se dobro sećam, zvali su se UNISON, i tada su mnogi skupili jako velike kolekcije raznih albuma), i to se sve odrazilo na zvanične brojke prodaje muzičkih albuma.
 
Poslednja izmena:
I u tome se ne razlikujemo ti i ja, osim što ja kažem "nije nemoguće", ne tvrdim ništa, a ti tvrdiš da nije tačno.

Rokeri nikad nisu slušani kroz sve generacije kao Brena. U tome je razlika. Čak ni sve rok grupe nisu podjednako slušane.
Što se Dragane Mirković tiče, početkom devedesetih kada je njena popularnost narasla, porasla je i mogućnost kopiranja muzike, pa se to moglo odraziti i na prodaju (ovde se govori o prodatim albumima). Da ne objašnjavam mnogo, tada sam mogao duplim činč kablom da povežem svoj CD plejer i dek i da snimim muziku sa CD na kasetu. Ako ja kupim neki novi CD, snimam kasetu nekome od svojih drugara, ako neko od njih kupi, donese kod mene da snimim kasetu za sebe i ko je još zainteresovan. Uz to pojavili su se i oni Bugari koji su nelegalno proizvodili CD-ove svega i svačega (ako se dobro sećam, zvali su se UNISON, i tada su mnogi skupili jako velike kolekcije raznih albuma), i to se sve odrazilo na zvanične brojke prodaje muzičkih albuma.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Prodavnica_tajni
700.000 примерака, сад није јасно да ли је у питању тираж или продати примерци. Већи број у сваком случају.
 

Back
Top