Lek za opadanje kose na pecate - alopeciju

Hvala Marina4 i ja se borim vec 6 god sa alopecijom na pecate, krenulo je na bradi ali se brijem redovno pa se ne vidi , u zadnjih par meseci poceli su pecati i na glavi , kod mene je definitivno uzrok stres i svremena na vreme hronicna napetost iznutra . Probacu sa tim samponom trenutno koristim A.... losion . Prenecu iskustva ako bude delovao
 
Pozdrav ,volio bih da mi neko odgovori....

Imam 20 godina , i i prije nekih 3 mjeseca su mi se pojavili zalisci kad sam dosao sa mora (moji kuci kazu da ja te zaliske imam od rodjenja) ali ja ne mislim tako i to me jako poremetilo....Bio sam kod jenog dermatologa ,koji kaze da mi je kosa gusta ,i da imam MALE zaliske urodjene , drugi dermatolog mi kaze (inace jako priznat u ex Jugoslaviji) da ne vidi nikakve promjene na kosi i da imam male zaliske urodjene ,ali ja ih vidim i to onamo sa strane kod slepocnica je kosa drugacija ,pa se pitam da li ludim :) E sad to nisam pitao nikoga , meni je ujak celav ,a strcevi nisu ,ni otac takodje , kolika je vjerovatnoca da ja tako nesto naslijedim od ujaka ? I da li imam vise razloga da panicim ako je dermatolog rekao da je sve ok ?
 
Ovako, NEMA lijeka za opadanje kose, mislim nesto da sprijeci opadanje kose. Pa da ima zar ne bi oni svi poznati i bogati to rijesili. I ja sam na pocetku bio pogodjen time, kupovo sve i svasta (i jeftino i skupo) i odustao (da sam prije odustao imao bih vise novaca u novcaniku). Jedini spas je presadjivanje kose, no ni on nije 100% siguran, ali se pokazao ucinkovit. Zato ljudi, cuvajte osnovno zdravlje dok ga imate, a da cete sptijeciti da ocelavite, to zaboravite.
 
Pozdrav svima,

I ja se slažem da kosa mora opadati, a ako se genetika uključi i nestajati bez ponovnog izrastanja. Isto sam tako sigurna da se njeno opadanje može usporiti. Marko9333 nemoj se toliko brinuti za pojavljivanje zalizaka. Oni se pojavljuju prije ili poslije kod muške populacije. Možeš usporiti opadanje kose tako da ti krvna slika bude uvijek dobra. Osim toga počni piti vitamine B-complex i promjeni šampon. U zadnje vrijeme dosta često čujem da je šampon iz Brazila (već smo ga spominjali u prethodnim komentarima) pomogao u zaustavljanju opadanja kose. Pokušaj i ti ako misliš da si već počeo polako gubiti kosu. Mislim da gubitak kose kod vas muškaraca nije ništa strašno. Moj suprug odavno nema kosu. Sad kad ovo pišem pogledala sam fotografije s vjenčanja i vidim da je imao i tada visoke zaliske. Još smo relativno mladi, ali on nema neki kompleks zbog toga što nema kosu. Nemoj ni ti. Međutim ja sam priča za sebe. Godinama se borim s alopecijom koja je bila pod kontrolom do skora. Toliko sam izgubila kose da sam išla tražiti i periku da je kupim. Trenutno sam uspjela zaustaviti opadanje jer sam popravila krvnu sliku i pored lijeka kojeg sam već spomenula koristim spomenuti šampon, a od nedavno i losion iz iste kolekcije kao šampon. Alopecija traži jedno određeno vrijeme da se učinak nekog lijeka pokaže ili ne, pa se baš često ne može nešto posebno pisati. Uglavnom sam na prirodnim preparatima, ništa liječničko. Išla sam liječniku za alternativnu medicinu koji mi je savjetovao da pored vitamina koje koristim dosta pijem čaja (smjesu čajeva koje mi je propisao pa sam ih kupila) i da na prazan želudac svako jutro popijem prokuhano crno vino ( i tu se napravi smjesa pa se pije). On misli da je moj slab imunitet posljedica kronične malokrvnosti što odlaže na korijen kose. Za sad ide nabolje pa ćemo vidjeti što će biti.
 
Dok ja skontam gde da klikam opašće mi kosa . Imao sam problem sa bradom koji se dobrim delom sanirao - Pilfud i Bituvat krema , ali sada imam pečat na temenu . Nešto su mi povišeni enzimi jetre pa sam koliko sam mogao izbacio štetne stvari . Pod konstatnim sam blagim psihičkim i velikim fizičkim stresom . Mislim da se organizam samo branio i da mi je poslao upozorenje .
Inače pijem SURUTKU koja je neverovatno zdrava i koristi i u ovom slučaju jer sadrži dosta vit B kompleksa ali i Zn .
Bio sam kod dermatologa i on kaže da postoje folikuli na obolelom mestu pa se nadam naj boljem . Kakvih sve ljudi imaju problema mi smo još " dobri " !
 
Dobro vece..Komsinice.
Posto sam na ovoj stranici, pretpostavljate da delim problem sa svima vama. Sinu od moje sestre, pocela je da opada kosa na pecate, prvo jedan, sad se vec pojavio peti. Svi smo u soku, i veoma uznemireni, u strahu da se ne prosiri vise. Ja vas molim, da mi posaljete na moju mejl adresu Vrnjika@gmail.com adresu ime, adresu heoemopata, strucnjaka koji su pomogli vasem sinu, pogotovo jer sam vise pristalica te vrste lecenja. Hvala vam unapred, u nadi da ce i nama pomoci. Zabrinuta tetka..
 
Oprezno sa hemijom!
Glavni krivac prevremenog opadanja kose je u stvari redukovani oblik testosterona hormon dihidrotestosteron (DHT). On nastaje iz testosterona pod uticajem enzima 5-alfa reduktaze. Ovaj enzim se nalazi u lojnim žlezdama korena dlake. Iz za sada, nauci nepoznatog razloga dolazi do privremene ili trajne disfunkcije prirodnih inhibitora ovog enzima. Kao posledica toga nastaje transformacija Testosterona u DHT, koji se potom vezuje za testosteronske receptore korena dlake. Kako je nekoliko puta reaktivniji androgen od Testosterona, vrlo brzo izaziva upalni proces samog korena dlake koji atrofira i dlaka ispada. Organizam poseduje sopstvene inhibitore ovog enzima koji sprečavaju ovu hormonsku transformaciju, ali njihova aktivnost varira od slučaja do slučaja. Tako imamo ljude koji ostaju kosmati do smrti, ali imamo i one koji počnu ćelaviti odmah nakon puberteta.
Upotreba bilo kakve hemije za otklanjanje spolja ovog problema je ne samo neefikasna, već može dovesti do mnogo težih posledica po zdravlje naročito mladih ljudi. Ne zaboravite da sve što se na kožu nanese vrlo brzo dospeva do jetre, mozga, srca i drugih vitalnih organa. Pitamo se posle otkud toliko sterilnih parova u Srbiji?
Korišćenje 5-alfa inhibitora - lekova koji sprečavaju gore navedenu hormonsku transformaciju, takođe se ne preporučuje zbog hemijskih supstanci koje sadrže, a koje mogu biti jako opasne po zdravlje.
Pre desetak godina je otkriveno da jedan bioflavonoid - elegitanin, OENOTEIN B iz Ruskog čaja (Epilobium angustifolium) efikasno zaustavlja enzim 5-alfa reduktazu, i sprečava nastanak DHT-a.
U Americi i Evropi se već uveliko koristi ova biljka u suzbijanju Benigne Hiperplazije Prostate, prevremene ćelavosti, akni, mitisera, i svih drugih kožnih promena.
U razvijenom svetu da, ali na Balkanu još niko nije ni čuo za originalni Ruski čaj ili Epilobium angustifolium. Ruski čaj možete koliko je meni poznato, pronaći i kod nas preko interneta, samo potražite originalni ruski čaj. Nedajte da vam uvale crni ili zeleni Indijski čaj od Cameljie, jer to nije ista biljka. Moja iskustva sa ovom biljkom su jako pozitivna (prostata), i siguran sam da će i vama pomoći. Bitno je da nema nikakvih neželjenih dejstava.
 
Ne treba icu u tu krajnost,osobe koje sam vidjala da imaju alopeciju nisu imale ni jednu ozbiljnu bolest.Bar u ovih 14 godina koliko radim...:)

Postovana, vec danima tragam za nekom opipljivom pozitivnom informacijom vezanom za opadanje kose u pecatima... Mojoj devojcici od 5.5god je opala kosica u 4 pecata (a taman smo je lepo pustili da poraste)... Sve laboratorijske analize su uredne... jos jedino treba da posetimo koznog, ali koza joj je trenutno na tom mestu potpuno zdrava... bar tako izgleda... Njen doktor, kojem neizmerno verujem je rekao da se opustim i zaboravim na to jer ce kosa ponovo porasti, ali srce me zaboli kada god je cesljam ili joj perem kosu... Strasno sam se bojala, ne znam ni ja cega... ali vi ste me ovom recenicom utesili... Hvala Vam na tome...
 
Postovana, vec danima tragam za nekom opipljivom pozitivnom informacijom vezanom za opadanje kose u pecatima... Mojoj devojcici od 5.5god je opala kosica u 4 pecata (a taman smo je lepo pustili da poraste)... Sve laboratorijske analize su uredne... jos jedino treba da posetimo koznog, ali koza joj je trenutno na tom mestu potpuno zdrava... bar tako izgleda... Njen doktor, kojem neizmerno verujem je rekao da se opustim i zaboravim na to jer ce kosa ponovo porasti, ali srce me zaboli kada god je cesljam ili joj perem kosu... Strasno sam se bojala, ne znam ni ja cega... ali vi ste me ovom recenicom utesili... Hvala Vam na tome...

Trebalo bi da posetite dermatologa,to sto je koza glave na mestima gde je opala kosa zdrava ne treba da vas buni,uvek je zdrava. Vodite dete lekaru ne dozvolite da se pecati prosire.
 
Trebalo bi da posetite dermatologa,to sto je koza glave na mestima gde je opala kosa zdrava ne treba da vas buni,uvek je zdrava. Vodite dete lekaru ne dozvolite da se pecati prosire.

Ali jesam, posetila sam i posecujem sve lekare koji postoje :) Krvna slike uredna osim gvozdja koje je malo nize, brisevi uredni, zubar - sve ok, orl-odlicno.... Cekamo laboratoruju za parazite i kandidu... Dobili smo Sinoderm gel za mazanje i Ferum Sandoz da pijemo... Ja ukljucila kapi koprive... Ali bila sam ocajna... Valjda niko to nije video po meni jer sam se pretvarala pred detetom pa mi nije niko od lekara rekao da ne moram bas da premrem od brige... Vi ste me utesili, samo to, sada idemo dalje :)
 
To opadanje kose u pecatima je neki uredjeni autoimun poremecaj. Leka za to nazalost nema.
U studijama stoji da sto ranije pocne ( a kod tvog deteta to jeste slucaj) sanse su velike da organizam
to sam regulise i da kosa pocne da arste i na tim mestima i da se vise nikada ne pojavljuju ti pecati.
Uspeh je zabelezen ( naravno ne kod svih) terapijom cinka ( cink u tabletama), a moze da se primenjuje
i kod dece jer nema nikakvih nezeljenih posledica. Trebalo bi koristiti i sampon Thymuskin jer se i on
pokazao relativno uspesan.
 
Hvala, dosta sam i ja procitala o tome... Idemo redom da iskljucimo sve moguce poznate uzroke pa se nadamo da ce kosica vec i sama odluciti da izraste... :) Ne zman cemu sluzi taj Sinoderm... Sta on treba da uradi... Zaboravih da pitam dr... Hvala na svakoj informaciji... Pokusacu i sa onim sokom od luka ali kada zavrsimo sa Sinodermom...
 
ono sto je jos "zanimljivo", i mom suprugu je otpala kosa u pecatu skoro u i sto vreme kada i maloj.... Ne znam zasto doktori ne uzimaju u obzir tu koincidenciju... Kao da to nema nikakve veze jedno sa drugim...
Ja sam namerno " previdela" taj detalj jer u ovim studijama koje sam citala ( ne zbog tebe nego je neko u mojoj blizoj okolini imao i ima taj problem)
bas i stoji da se u vecini slucajeva to nasledjuje.
Nego je zaista velika uteha da ce to proci jer je ona jos malo dete i statistike kazu da se relativno brzo ( nekoliko godina sve vraca na svoje mesto.l

- - - - - - - - - -

Hvala, dosta sam i ja procitala o tome... Idemo redom da iskljucimo sve moguce poznate uzroke pa se nadamo da ce kosica vec i sama odluciti da izraste... :) Ne zman cemu sluzi taj Sinoderm... Sta on treba da uradi... Zaboravih da pitam dr... Hvala na svakoj informaciji... Pokusacu i sa onim sokom od luka ali kada zavrsimo sa Sinodermom...

Sinoderm sluzi protiv svraba, alergije, to je kortizonski preparat, ja da sam na tvom mestu posle te terapije ( ne znam koliko dugo traje) ne bih vise
dete maltretirala tim kortizonskim mastima.
 
Da i ja ne volim te masti, ali je njoj opadala i dalje kosa.. sirio se pecat pa sam mislila da ta mast sluzi da to zaustavi... Ona nije ni imala svrab... Ni ja ne planiram posle te terapije da nastavljam sa kortikosteroidima i kojekakvim lekovima, nego sam cula da ljudi naprave sok od crnog luka pa je on delotvoran za ponovni rast kose... Nanosi se na opalo mesto... A sto se supruga tice, ni njemu do sada nije opadala kosa...
 
Da i ja ne volim te masti, ali je njoj opadala i dalje kosa.. sirio se pecat pa sam mislila da ta mast sluzi da to zaustavi... Ona nije ni imala svrab... Ni ja ne planiram posle te terapije da nastavljam sa kortikosteroidima i kojekakvim lekovima, nego sam cula da ljudi naprave sok od crnog luka pa je on delotvoran za ponovni rast kose... Nanosi se na opalo mesto... A sto se supruga tice, ni njemu do sada nije opadala kosa...


Pa zavrsi terapiju kako su ti rekli, a lekari kad ne znaju sta ce obavezno prepisuju taj sinoderm To sa crnim lukom probajte, nista to ne moze da steti.
Veruj mi da jako dobro razumem tvoje brige, a nadajmo se da ce kosica porasti pa da ona nece imati nikakvih problema sa svojom okolinom.
 
Pozdrav svima,

Ako mogu pomoći Mami Tamari savjetom onda je to izbaciti sinoderm i sve na bazi kortikosteroida. Da se ne ponavljam, samo ću navesti, i ja sam tih godina kao i vaša kćer dobila alopeciju koju na žalost imam i sad. Sad sam žena srednjih godina i majka odrasle djece. Sve i svo sam koristila. Kad sam rodila prvo dijete, alopecija je nestala. Sva je kosa narasla i tada sam se ošišala na mušku frizuru. Dugo godina sam bila bez problema. Međutim, mi koji imamo alopeciju, nikada ne znamo kako će organizam reagirati na neke prehlade ili već što. tako se i meni ponovo aktivirala alopecija prije četiri godine zbog bakterije koja je pronađena u brisu nosa. bakteriju sam sanirala, a svi nalazi kao uvijek su ok. U te četiri godine opet sam lutala i ispitivala na svojoj glavi svašta, čitala vaše savjete, pitala za savjete, kupovala, naručivala ... Onda sam otišla jednom privatnom liječniku u BiH koji se bavi i liječenjem prema nalazima vaše krvi. Puno toga mi je izbacio iz prehrane. Recimo što sam koristila u većoj količini bilo je mlijeko i mliječne prerađevine, koje mi je izbacio. ostavio mi je jogurt i kefir i rekao sojino mlijeko ako ga želim piti. Moji nalazi krvi su pokazivali normalnu kiselost, ali masnoća mi je bila povećana. Izbacio mi je paradajz, naranče, razne vrste kvasine (ocat), slatkiše ili kolače koji imaju zalijev . Sve ono što kad unesem u organizam izaziva povećanje kiselosti organizma a moji bubrezi, jetra i crijeva nisu brzi da prerade i dovedu organizam u balans. Ovo sam kao laik ispričala, ali mislim da ste me razumjeli. Ima toga još ali hoću da kažem morate poraditi na prehrani djeteta. Možda mliječni proizvodi, možda slatkiši ili već nešto što više unosi u organizam pravi poremećaj imunološkog sustava. Kažete i suprugu se istovremeno to desilo. Ono što sam čitala o alopeciji, malo , gotovo nitko ne kaže da je ona nasljena. Neke vrste alergija da, ali alopecija je pod velikim upitnikom. Trenutno stanje moga vlasišta se puno, puno popravilo. Stanje prije praćenja što jedem je bilo pola kose na glavi, a pola je nema u kolutovima po cijeloj glavi. Sada kosa raste i poprima moju prirodnu boju. Moram zahvaliti jednoj gospođi s ovog foruma koja je spomenula šampon ervamatin koji je pomogao njenom suprugu. Ja ga naručim iz Srbije jer ga ovdje u Hrvatskoj nema. Blag je i čisti tjeme. Isto tako koristim i njihov losion jer je na prirodnoj bazi. Pokušajte s prehranom, B-komplex vitaminima kao i cinkom. Jesti što više sezonskog voća, manje tjestenine. Lijepi pozdrav.:bye:
 
li:
molim vas recite mi ako znate naziv leka za lečenje alopecije odnosno opadanje kose na pečate i da li se to može uopšte izlečiti

To ti je od stresa
Ne može tablete da zamene tvoj nenormalan život
Sam si kriv što ne činiš ništa

Dalje, kada smo kod genetske ćelavosti potrebno je da potrošiš litre i litre nemačkih, američkih, švedskih i ostalih hemikalija na njihovu radost što si im ispraznio proizvodnu traku da shvatiš da ni svojim ćelavima po svojim zemljama nisu pomogli

a još važnije - da to ne smeta ženama
ženama smeta ako donja ćelava glava ne radi kako treba

- - - - - - - - - -

mislim za koji krasni sirota kuva, pere i čisti za tobom ako nema fajde?
umesto o linjanju razmišljaj o njenim potrebama

Sa druge strane, mislim na nešto gore od ovoga, one kad odrtave ne pomaže ni da imaš kosu ko Samson
a tu već nema leka apoteka
 
Pozdrav svima,

Ako mogu pomoći Mami Tamari savjetom onda je to izbaciti sinoderm i sve na bazi kortikosteroida. Da se ne ponavljam, samo ću navesti, i ja sam tih godina kao i vaša kćer dobila alopeciju koju na žalost imam i sad. Sad sam žena srednjih godina i majka odrasle djece. Sve i svo sam koristila. Kad sam rodila prvo dijete, alopecija je nestala. Sva je kosa narasla i tada sam se ošišala na mušku frizuru. Dugo godina sam bila bez problema. Međutim, mi koji imamo alopeciju, nikada ne znamo kako će organizam reagirati na neke prehlade ili već što. tako se i meni ponovo aktivirala alopecija prije četiri godine zbog bakterije koja je pronađena u brisu nosa. bakteriju sam sanirala, a svi nalazi kao uvijek su ok. U te četiri godine opet sam lutala i ispitivala na svojoj glavi svašta, čitala vaše savjete, pitala za savjete, kupovala, naručivala ... Onda sam otišla jednom privatnom liječniku u BiH koji se bavi i liječenjem prema nalazima vaše krvi. Puno toga mi je izbacio iz prehrane. Recimo što sam koristila u većoj količini bilo je mlijeko i mliječne prerađevine, koje mi je izbacio. ostavio mi je jogurt i kefir i rekao sojino mlijeko ako ga želim piti. Moji nalazi krvi su pokazivali normalnu kiselost, ali masnoća mi je bila povećana. Izbacio mi je paradajz, naranče, razne vrste kvasine (ocat), slatkiše ili kolače koji imaju zalijev . Sve ono što kad unesem u organizam izaziva povećanje kiselosti organizma a moji bubrezi, jetra i crijeva nisu brzi da prerade i dovedu organizam u balans. Ovo sam kao laik ispričala, ali mislim da ste me razumjeli. Ima toga još ali hoću da kažem morate poraditi na prehrani djeteta. Možda mliječni proizvodi, možda slatkiši ili već nešto što više unosi u organizam pravi poremećaj imunološkog sustava. Kažete i suprugu se istovremeno to desilo. Ono što sam čitala o alopeciji, malo , gotovo nitko ne kaže da je ona nasljena. Neke vrste alergija da, ali alopecija je pod velikim upitnikom. Trenutno stanje moga vlasišta se puno, puno popravilo. Stanje prije praćenja što jedem je bilo pola kose na glavi, a pola je nema u kolutovima po cijeloj glavi. Sada kosa raste i poprima moju prirodnu boju. Moram zahvaliti jednoj gospođi s ovog foruma koja je spomenula šampon ervamatin koji je pomogao njenom suprugu. Ja ga naručim iz Srbije jer ga ovdje u Hrvatskoj nema. Blag je i čisti tjeme. Isto tako koristim i njihov losion jer je na prirodnoj bazi. Pokušajte s prehranom, B-komplex vitaminima kao i cinkom. Jesti što više sezonskog voća, manje tjestenine. Lijepi pozdrav.:bye:
Vidi, ja sam nedavno ( znaci pre nekoliko meseci) citala najnovije studije u vezi alopecije ( izvori su iskljucivo nemacki i engleski)
i zaista je tako da je u vecini slucajeva u pitanju nasledno oboljenje ( ako s eto uopste i nazvati oboljenjem, pre je poremecaj autoimun sistema)
jer su pacijenti u vise od 50% slucajeva imali ili jednog roditelja, ili babu, dedu sa istim poremecejam. I jeste vrsta alergije jer je samo telo,
organizam alergican na svoj sopstveni deo tela, a to je u vom slucaju kosa.

Cink terapija se pokazala kod velikog broja obolelih kao veoma uspesna, a i shampon koji sam navela.
Za Mamu Tamaru bi bilo veoma vazno da nam kazes u kojoj si ti dobi prvi put dobila " pecate".
 

Back
Top