LCD vs CRT

Ne znam sto se jos uvek prepirete kada ce uvek biti pristalica i CRT-a i LCD-a.Onaj ko voli CRT nek kupi i koristi taj,ko voli LCD nek kupi i koristi taj-po meni kraj diskusije.
 
Nije stvar u tome koji je bolji .naravno LCD,TFT su bolje tehnologije svakako ali ja sam i dalje za odlican CRT profesionalne monitor nego za los TFT vs LCD koji se obicno kupuje ,tj daj sto jeftinije.
Za primjer ja imam 17" ViewSonnic PF775(professional Series)
,vec 7 godinu, koji ima tako dobru sliku da stvarno jos bolju vidio nisam na drugim CRT monitorima a kamoli na TFT,a radim na njemu profesionalno, naravno uz monitor imam i dobru graficku 6600GT i rezolucija na kojoj radim je 1280x960 na 100Hz osvjezenja,tako da me glava a ni oci ne bole...
Naravno planiram preci na neki od TFT monitora ali kada budem spreman da platim 600-800 EURA za modele koji vrijede a ne za ukrasne i zamodele za k....nje koji kostaju 150-300 EURA.
 
Obersturmfuehrer:
katodna cev u najboljem slucaju moze da ti iskopa oko, ako ti pre toga ne polomi glavu....ima ona bar 10 kila...

:D :D hahaha ... ubi me bre, čoveče :D što volim dobro da se nasmejem, svaka ti čast ;)

A što se tiče monitora, kvalitetni TFT monitori su i dalje prilično daleko od prosečnog kupca u Srbiji, tako da je odličan CRT monitor ipak bolja kupovina od nekog "jeftinog" fancy TFT-a...
 
Sto se tice racunara po meni nema "in" i "out",(mozda nekim klincima to nesto znaci).
Ja sam naveo licno iskustvo posto sam do sada promenio 4 monitora od kojih su 3 bila CRT,(belinea,philips i samsung), trenutno imam 1 LCD samsung.

PS.Probajte da snimete CRT i LCD ekran kamerom.
 
-men-:
Sto se tice racunara po meni nema "in" i "out",(mozda nekim klincima to nesto znaci).
Ja sam naveo licno iskustvo posto sam do sada promenio 4 monitora od kojih su 3 bila CRT,(belinea,philips i samsung), trenutno imam 1 LCD samsung.

PS.Probajte da snimete CRT i LCD ekran kamerom.
I? Šta si sada time hteo da kažeš? Ne znaš kako da namestiš kameru da snima CRT monitor ili umesto očiju imaš kamere?

Zaista te ne razumem. Naveo sam neke razloge zbog kojih si možda imao problem s očima kada si koristio CRT monitor(e). To što si naveo samo nazive proizvođača, bez toga koji modeli kako su bili podešeni i ostalo, ništa ne zanči niti može bilo šta da se diskutuje na tu temu.

Ukoliko si ti zadovoljan sa LCD monitorm, samo nastavi da ga koristiš i uživaj. Niko nema nameru da te prisiljava da kupiš CRT. Samo molim te, nemoj pisati tvrđenja koja nisu tačna.
 
Obersturmfuehrer:
a sto onda prodajes onaj Samsung :)



dobro i?
to je korisno koliko i snimanje koliko i IR diode iz daljinca :)

1.Kupio bih isti samo od 19`
2.Probaj pa ces znati o cemu pisem

Mada opet navodim ovo je samo moje LICNO ISKUSTVO a ne takmicenje ili "nadmudrivanje"
Moglo bi se pisati danima u korist jednog ili drugog tipa ekrana,(elektromagnetno polje,gama zracenje,osvezavanje pixela,dali su svi pixeli nezavisni ili se svi podjednako osvezavaju,60 ili 100Hz,degauss,marketinski trikovi,ugao gledanja,dali ste dovoljno odmaknuti od ekrana 50-60cm,dali je oko u gornjoj ivici ekrana monitora,sta je stetnije sedeti ispred monitora ili iza,dali je monitor jedini izvor svetlosti u sobi,potrosnja,katodna cev,neonsko osvetljenje,dali treba neki filter na ekran,boje,cena,izgled...)
Prepustam strucne analize strucnjacima i doktorima.
Pozdrav!
 
bojan p:
I? Šta si sada time hteo da kažeš? Ne znaš kako da namestiš kameru da snima CRT monitor ili umesto očiju imaš kamere?

Zaista te ne razumem. Naveo sam neke razloge zbog kojih si možda imao problem s očima kada si koristio CRT monitor(e). To što si naveo samo nazive proizvođača, bez toga koji modeli kako su bili podešeni i ostalo, ništa ne zanči niti može bilo šta da se diskutuje na tu temu.

Ukoliko si ti zadovoljan sa LCD monitorm, samo nastavi da ga koristiš i uživaj. Niko nema nameru da te prisiljava da kupiš CRT. Samo molim te, nemoj pisati tvrđenja koja nisu tačna.

Ok, hvala na savetima!
 

Back
Top