Latinoamerička serija

Budem li ja opet prebrojavao koliko sam ih "promašio" (bila je već takva tema, pa su me tamo zezali, Olja i ostale "neverne Tome" :D) zbog negovanja i čuvanja prijateljstva ode mi i ovo malo reputacije među forumašicama. :rumenko: :D Videće žene da stvarno nemam pojma... :D
 
apsolutno razumljivo zashto mu se dopala kad mu je prijatelj
90% ljudi koje sretnemo u zivotu su kreteni
ja nikada nisam mogao da razumem taj rezon da neko s kim si ne moze da ti bude prijatelj lol
ali valjda ima veze s ovom cifrom gore
kako god,odnos nece moci da se vrati na staro
ako nastavish ti cesh to raditi samo jer imash i dalje nadu da ce neshto biti a ona jer zeli da zadrzi druga
muchenje za oboje
mislim da bi trebao nachisto da je batalish
ebiga zivot ide dalje,mlad si,shta da se radi
 
Ma kad si sa nekim, taj neko mora da ti bude prijatelj, ali ako si sa nekim samo prijatelj onda su drugi odnosi...zene kada prihvate mushkarca kao prijatelja, one ga vishe ne gledaju kao mushkarca - odnosu na njih, vishe ne predstavlja "pretnju"
Jer mushkarac je taj koji "ulazi" u zzenu...i to je samo po sebi neki vid agresije...ne bukvalno...i zzena jako pazzljivo bira koga che pustiti tako blizu sebi...a kada nekog smatraju za prijatelja, onda se opuste jer je taj neko dao "garanciju" da nije "agresor" tojest potencijalni penetrator...i onda otkrivaju toj osobi svoje slabe tachke sa puno poverenja...kao prijateljici npr...i kada onda ta osoba kazze da je zaljubljena, tj da bi hteo neshto drugo, onda se poverenje jako narushi...zzena se pita da li ima posla sa prevarantom koji se krio iza maske prijatelja da bi zloupotrebio njeno poverenje i onda se ona osecha ugrozzeno (jer je mislila da je bezbedna sa prijateljem) i to je ozbiljna IZDAJA.
I taj mushkarac onda vishe nije ni prijatelj vech izdajnik i vishe mu se ne veruje..a kada nekome ne verujesh onda nema mesta ni prijateljstvu ni ljubavi...
E sad, ako se i zzeni "prijatelj" pomalo dopadao kao mushkarac a ne samo kao chovek, onda tu mozze da se desi neshto vishe. A shanse su ipak kao da dobijesh 7 na lutriji.
 
Da. Pametan mushkarac je sada mogao neshto nauchiti da ga iole zanima. Ali i pisala sam o sebichnosti...tu uglavnom padate...polazite od toga da su zzene iste kao vi...ali nismo...i to ima razloga..nije tek tako...to shto smo ravnopravni kao ljudi ne znachi da smo isti...zzene nisu mushkarci i bilo bi dobro kada bi chuli zzene i videli svet iz nasheg ugla..to bi vam olakshalo zzivot i upropastilo ljis jer bi bio nepotreban...
Znash, kao kad si npr visok i vidish na svirci binu i bend...a zzena ti je metar60 i vidi samo ledja tipa ispred...znash, vi onda nikako nemate isti dozzivljaj te svirke iako ste bili istovremeno tamo.
 
Ako vas nije mrzelo da čitate sve ovo, kažite šta mislite. Stvarno mi je teško da bilo šta više mislim, nikada ranije nisam bio u ovakvoj situaciji. I ne zaljubljujem se lako, a ona je prva devojka koju sam zavoleo.
mislim da je priznavanje osecanja (:sad2: ) nesto sto nikad vise ne treba da ponovis kada si sa nekim prijatelj.
percepcija druge osobe je u tom slucaju potpuno razlicita od tvoje,osim u redjim slucajevima kada i druga osoba potajno gaji nekkva osecanja i to priznavanje ravno je katastrofi.
ako ne mos da se druzis lepo reci,a ne prvo da se druzis,pa se onda malo lozis,pa onda kad tu ne uspes hteo bi da se vratis na prethodno stanje...ne ide to tako.

sledeci put budi svestan posledica i jasno razgranici koji su rizici (da ne oseca isto prema tebi,da ce te potpuno izbaciti iz zivota i slicno..) proceni sta ti je ciniti a ne da trcis ko tele pred rudu.
 
Ne znam, ali svaki put kad sam bio suočen s tim, kad sam odbio žene sa kojima sam bio u prijateljskim odnosima, nije se time završilo prijateljstvo, baš naprotiv postajalo je čvršće. Nisam ih posmatrao kao izdajnike, ali to je obrnuta relacija, pogled iz muškog ugla. Besmisleno mi je bilo odricati se njihovog prijateljstva. I dalje sam ih tretirao kao i pre. Tako sam reagovao i sa 20, i sa 30 godina, i sad, nije to imalo veze sa nekom zrelošću.
 
I da...tako dodjemo do jednog problema koji imaju neki mushkarci - kazzem neki jer ipak vechina nije u takvoj dilemi- a taj problem nastaje zbog toga shto nisu u stanju da svet sagledaju iz nekog drugog ugla...i onda podju od sebe:"Pa meni ne bi smetalo da me drugarica muva. Znachi da ni njoj neche smetati ako je ja muvam. Sad chu da muvam sve drugarice. Koji im je djavo, pa meni ne bi smetalo da me one muvaju. O, vidi, ova zzena mi se prijateljski nasmeshila. O da, to znachi da hoche seks, jer meni ne bi smetalo kada bi me moje prijateljice muvale, znachi da svaka iole prijateljski nastrojena zzzena mene zapravo muva"
I eto ti bar 20 tema na ljisu..i dzaba prichamo kako to kod nas izgleda...vi chete nas ubedjivati da mi greshimo i da se ne osechamo tako jer se vi ne biste tako osechali da ste u istoj situaciji...
Doktore, kako je to biti majka?
 
Baš sam o tome razmišljao. I evo, koliko se sećam, nikad me nije odbila neka prijateljica. U stvari nikad se nisam ni ložio na prijateljice, nisam bio u toj situaciji, ma kako bio benast to sam uvek uspevao da razgraničim. Jedan od mojih osnovnih principa je "ne muvaj prijateljice".
I sad pazi superpatka, odbila me je do sada jedna jedina cura, i to kad sam imao 16 godina, kad smo bili klinci, nismo tada ni znali šta želimo. Zayebanti će pomisliti "ovaj vuče traume iz nesrećnog detinjstva" :D, ali posle toga sam bio mnogo "ozbiljniji" u tim "konkretnim stvarima", ni nalik ovom dečaku sa teme, tako da nisam bio odbijan. Radila je tu i "autocenzura"... :)
 
I da...tako dodjemo do jednog problema koji imaju neki mushkarci - kazzem neki jer ipak vechina nije u takvoj dilemi- a taj problem nastaje zbog toga shto nisu u stanju da svet sagledaju iz nekog drugog ugla...i onda podju od sebe:"Pa meni ne bi smetalo da me drugarica muva. Znachi da ni njoj neche smetati ako je ja muvam. Sad chu da muvam sve drugarice. Koji im je djavo, pa meni ne bi smetalo da me one muvaju. O, vidi, ova zzena mi se prijateljski nasmeshila. O da, to znachi da hoche seks, jer meni ne bi smetalo kada bi me moje prijateljice muvale, znachi da svaka iole prijateljski nastrojena zzzena mene zapravo muva"
I eto ti bar 20 tema na ljisu..i dzaba prichamo kako to kod nas izgleda...vi chete nas ubedjivati da mi greshimo i da se ne osechamo tako jer se vi ne biste tako osechali da ste u istoj situaciji...
Doktore, kako je to biti majka?

Bravo. I ja to cesto pricam.
Jednostavno nismo isti, a to treba najpre razumeti a onda prihvatiti.
Mnogo mi je ruzno kad neko ne razume zene, a onda iz tog razloga od njih napravi neprijatelje i okiti ih brojnim epitetima.
Ne mislim na tebe Dacho, vec na brojne slucajeve koje ovde vidjamo i citamo :lol:
Predlazem takvim muskarcima da urade upravo ono sto im deluje nelogicno.
Da se zaista druze sa zenama, da zaista imaju dobre drugarice i onda ce sve shvatiti.

Jedino nemoj da slusaju savete drugarica kako da smuvaju neku koja im se svidja, zene tu cesto pricaju sta bi volele ne ono na sta stvarno "padaju" i kako to stvarno funkcionise u zivotu :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
А да ли је неко помислио да и жене треба да разумеју мушкарце?

Naravno da je i to potrebno, ali ako bi se potpuno razumeli u svemu u cemu se inace dobrim delom razlikujemo, bilo bi manje zanimljivo :)

Upravo iz tog razloga ne razumem muskarce i zene koji tvrde da musko zensko prijateljstvo ili druzenje nije moguce. Moje iskustvo kaze da je moguce, ali sa zenom koja mi se prvenstveno dopada kao covek, a ne kao zena. Ako me razumete
 
Vrlo je komplikovano za objasniti. Mislim da ni sam nisam svestan šta mislim trenutno. Ima jedna devojka, koju jako dugo poznajem, dugo mi je bila drugarica, i slušao sam sve njene ljubavne problema, znao maltene sve o svakom njenom dečku itd. U medjuvremenu, počeo sam , ne znam ni sam kad i kako da se zaljubljujem u nju. I onda mi je postala tiha patnja... Tek nedavno, priznao sam joj svoja osećanja, posle otprilike godinu i po dana čekanja, a nije mi bilo nimalo lako ni dok sam ćutao niti kada sam joj u jednoj minuti sve rekao. U medjuvremenu, imao sam neku devojku i neke devojke u pokušaju, ali ništa od toga kod mene nije prošlo onako kako sam želeo. Jednostavno, nijedna mi se nije dovoljno svidjala, a NJU sam, ma koliko to patetično zvučalo pošto imam 18 godina, počeo da volim i da ne prestajem da mislim na nju. Nakon priznanja, evo prošla su oko 2 meseca, odnosi izmedju nas dvoje su zahladneli, iako smo se dogovorili da pokušamo da se ponasamo normalno, jer sam ja njoj rekao da ne očekujem ništa zauzvrat jer sam svestan da ona mene ne posmatra na taj način, iako su neki ljudi iz našeg okruženja meni uvek tvrdili upravo suprotno( da ima tu nešto kad se gledamo, kako se slobodnije ponašamo itd.)
E sad, ona je i dalje u dugoj vezi, a ja sam posle duuuuuuugo vremena video jednu devojku koja me je zainteresovala. Otkako više nismo drugovi kao nekada, ona stalno u mom prisustvu pominje svog dečka, a ja devojku koja je stvarno počela da mi se dopada.. I to je trenutno stanje, otprilike. Nas dvoje vrlo retko razgovaramo sada, a i odnosi su nam ravni nuli.O onome što sam joj rekao, od priznanja, više nismo razgovarali...

Ako vas nije mrzelo da čitate sve ovo, kažite šta mislite. Stvarno mi je teško da bilo šta više mislim, nikada ranije nisam bio u ovakvoj situaciji. I ne zaljubljujem se lako, a ona je prva devojka koju sam zavoleo.

hebi ga prijatelju..bice bolje..zaljubices se jos ko zna koliko puta
 
Naravno da je i to potrebno, ali ako bi se potpuno razumeli u svemu u cemu se inace dobrim delom razlikujemo, bilo bi manje zanimljivo :)

Upravo iz tog razloga ne razumem muskarce i zene koji tvrde da musko zensko prijateljstvo ili druzenje nije moguce. Moje iskustvo kaze da je moguce, ali sa zenom koja mi se prvenstveno dopada kao covek, a ne kao zena. Ako me razumete

Не знам... мени је занимљиво и овако.
Него, чини ми се да на овом ПДФ-у, некако, увек жене испадну жртве.
Право да ти кажем, већ ме то иритира помало.
Ако смо толико дивне, паметне, осећајне, мајке, супруге, пријатељице, како је могуће то? И заиста мислим да је веома важно да жена разуме мушкарца и да га не осуђује по сваку цену. Чак, чини ми се да је то много важније него обрнуто.
Имам много више пријатеља међу мушкарцима него међу женама. И знам да је такво пријатељство могуће. Никад нисам имала оваквих проблема у РЛ. Једноставно, нисам слала никакве сигнале и увек била само ортак. ;)
 
Naravno da je i to potrebno, ali ako bi se potpuno razumeli u svemu u cemu se inace dobrim delom razlikujemo, bilo bi manje zanimljivo :)

Upravo iz tog razloga ne razumem muskarce i zene koji tvrde da musko zensko prijateljstvo ili druzenje nije moguce. Moje iskustvo kaze da je moguce, ali sa zenom koja mi se prvenstveno dopada kao covek, a ne kao zena. Ako me razumete

:)
razumemo te.
 
Не знам... мени је занимљиво и овако.
Него, чини ми се да на овом ПДФ-у, некако, увек жене испадну жртве.
Право да ти кажем, већ ме то иритира помало.
Ако смо толико дивне, паметне, осећајне, мајке, супруге, пријатељице, како је могуће то? И заиста мислим да је веома важно да жена разуме мушкарца и да га не осуђује по сваку цену. Чак, чини ми се да је то много важније него обрнуто.
Имам много више пријатеља међу мушкарцима него међу женама. И знам да је такво пријатељство могуће. Никад нисам имала оваквих проблема у РЛ. Једноставно, нисам слала никакве сигнале и увек била само ортак. ;)

znaci opet je do zena? :)
zena kriva za sve..a sta ako ne salje signale
 
@QueenOfClubs: niko ovde ne optuzzuje mushkarce i ne predstavlja zzene kao zzrtve. Vrlo povrshno tumachenje razgovora, moram rechi. Radi se o objashnjavanju razlike u reakcijama mushkaraca i zzena koje dovode do velikih i sushtinskih nerazumevanja i ponekad i do neprijateljstva. Znachi, pre svega nije bilo generalizacije vech se pricha o pojedinim sluchajevima, koji iako su chesti, nisu pravilo.
A osoba koja je voljna da chuje kako druga strana misli mozze biti i jeste pravi prijatelj. Onaj koji to dozzivljava kao optuzzbu i nabacivanje krivice samo lishava sebe moguchnosti da neke stvari razume i mozze da stvori konflikt koji je zapravo potpuno nepotreban ako imash sve informacije. I ako zzelish da ih chujesh.
Sve to vazzi i za zzene, da trebaju da razumeju mushkarce itd, a u ovom konkretnom sluchaju o kom smo prichali su dileme uglavnom mushke. Zbog razlike opet u funkcionisanju mushkaraca i zzena.
Mnogo manje zzena che u drugu (onom pravom) videti mushkarca. Nije nemoguche, deshava se, ali dovoljno retko da se mozze rechi da su to izuzeci.
Mushkarac ima bioloshku uredbu da oplodi shto vishe zzena.Zzena ima bioloshku uredbu da nadje mushkarca koji che ostati da brine o potomstvu.
To je ono bazno. I to smo prevazishli i sposobni smo da gradimo odnose mnogo finije od ovog primarnog.
Ali, i dalje smo mushkarac ili zzena...sa nagonima i instinktima...tako da je mnogo cheshchi sluchaj da se mushkarac zaljubi u drugaricu, da mu ne smeta seks sa istom a da ne dodje do dubljeg vezivanja nego obrnuti sluchaj. Zato o ovome prichamo kao o mushkom problemu. Ne MANOM, vech problemom, koji ih zbunjuje i frustrira ako ne znaju kako zzena funkcionishe.
 
Poslednja izmena:
znaci opet je do zena? :)
zena kriva za sve..a sta ako ne salje signale

Све је до жена... ;)

Шалим се, наравно.
Али, и жена треба да зна све ово што је пипи написала и онда неће бити проблема...

Пипи, ово су ипак само дечије болести које сви прележасмо бар једном (мислим на тему).
Са зрелошћу, овај проблем нестаје. :)
 
ima tu jedna stvar, koju ne treba prevideti.
lakse i brze prebolis nekog sa kim nisi u kotaktu. dakle , ozbiljan covek ili zena, koji ima sustinsko postovanje prema drugom ljudskom bicu, suocen sa situacijom da ne moze da pruzi ono sto druga strana trazi, odstrani sebe iz zivota doticne osobe. po cenu da ispadne losa osoba. i to je ispravno, i cestito.
surovo je davati nekom mrvice, kad znas da zasluzuje sve. svi mi zasluzujemo sve.
sad govorim naravno o ljubavi, a ne o banalnom usputnom sexu..
 

Back
Top