Labrador retriver

Ovako , SPPAROW cuva Stafa , imao je laba pre godinu dana , ali samo na blic jer ga je prodao zbog nekih stvari .........hteo je stafa , prvo kad ga je prodao ja sam bio razocaran ali smo posle otisli da vidimo laba u novoj kuci i veoma nam se svidelo kako mu izgleda dom , mislim pruzali su mu ljubav , kasnije smo se culi sa tim covekom - posle 3-4 meseca i on mu se zahvali sto mu je prodao psa jer je pre toga imao bolesnu zenu koja je ozdravila jer je lab zasmejavao ......sta reci .....kao bajka !
 
Ovako, labrador ne moze imati 60kg, moze, ako ga samo hranis i ne steas :) tezina im ide do 40-45kg maximum. Labrador i staff ne idu zajedno, uopste ne idu dva muzjaka zajedno, svako se od njih bori za svoju teritoriju. Labradori su zaista pravi psi za decu, oni i goldeni su idealni, a da li ce labrador biti agresivan, to zavisi samo od tebe. Sta ces uzeti, muzjaka ili zenku, odluci sam, samo neka pas bude zdrav i veseo.
Sto se tice provala :) sa mojim labradorima ih imam svakodnevno. Astor se kao mali ,na prvoj izlozbi upiskio u ringu pred sudijom, blam nevidjeni :)
Alfa (ima 5 meseci) je napala staforda koji je 5x veci od nje. Dozivljaja je milion.
 
Astorela:
Ovako, labrador ne moze imati 60kg, moze, ako ga samo hranis i ne steas :) tezina im ide do 40-45kg maximum. Labrador i staff ne idu zajedno, uopste ne idu dva muzjaka zajedno, svako se od njih bori za svoju teritoriju. Labradori su zaista pravi psi za decu, oni i goldeni su idealni, a da li ce labrador biti agresivan, to zavisi samo od tebe. Sta ces uzeti, muzjaka ili zenku, odluci sam, samo neka pas bude zdrav i veseo.
Sto se tice provala :) sa mojim labradorima ih imam svakodnevno. Astor se kao mali ,na prvoj izlozbi upiskio u ringu pred sudijom, blam nevidjeni :)
Alfa (ima 5 meseci) je napala staforda koji je 5x veci od nje. Dozivljaja je milion.


Jeste da oni imaju u proseku 40-45kg, ali vidjala sam primerke (uglavnom muzjake) koji su dostizali tezinu rota, pa i vise. Jedan zuti koji zivi blizu mene je tezak tako oko 50 i kusur kila, ako ne i vise jer je pas zaista ogroman, veceg labradora od njega nisam videla.
Inace i moj pas nesto ne voli staforde (samo muzjake), cak i ako je staff prijateljski raspolozen moj ce ga napasti. I pit bulove isto. Ja sam mislila da je to prvenstveno zbog toga sto su muzjaci, ali nije, sa drugim muzjacima se ok slaze (dobro ne bas svima, ali ne selektuje ih po rasi tako kad staforde i pitove, sa kojima se pobije u roku od pola sekunde).
 
Citala sam nedavno neko istrazivanje po kojem su utvrdili da su psi vrlo svesni svog izgleda, i da znaju da se raduju svojoj rasi zbog toga sto izgledaju isto, tj iste su rase. Da li je to 100% tacno ne znam, ali eto moj pas prilece drugim zlatnim retriverima sav srecan, bilo da su muzjaci ili zenke, dok drugima ne toliko.
E sad ako mogu da prepoznaju sebe, sto ne bi mogli i druge. A kad je bilo mali, jedan staford se stalno "igrao" sa njim, tako sto ga je nepoisivo smarao, tad je bio jedno 5 puta tezi od njega, i maltene se bacao po njemu. Kad je napunio godinu dana, jedno vece ga je moj pas iz cista mira napao, i od tada ga ne podnosi. Jednostavno nema teorije da se njih dvojica vise druze, jer ce moj pas na koji god nacin zapoceti tuchu. Da li to ima veze sa time sto sad napada sve ostale pse te rase, takodje ne znam, ali eto, tako je. Jednog dana smo sreli nekog pit bula, obojica su bili vezani, a taj pas se ubi cvileci i vukuci ka nama, kao da hoce da se igra. I vidim ja da i moj vuce ka njemu i mase repom, i reko ajde da pridjemo da se onjuse, mozda se i poigraju. Kako sam ga dovela ma nisu stigli ni da se onjuse kako valjda, moj zareza na njega i pocne da me vuce tako da se propeo na zadnje noge. Od tada ne prilazimo nijednom stafu, bulu, ili pitu osim ako provereno nije zenka.
 
Мачкић, има тога .... да пас, када доживи нешто јако непријатно од стране једне расе, почне стално да кидише на исту. Мој пас није подносио немачке овчаре. Кад је био штене, стално су га нападали, и од тада .....
Упс, извињавам се због offtopic-а!
 
Kad sam rekla da se dva muzjaka ne slazu, mislim da se dva muzjaka ne slazu na istom prostoru (npr. u stanu), svaki se smatra vlasnikom te teritorije i pokusace da je brani od ovog drugog. Mog Astora je kao malog napao rot na jednoj izlozbi i ujeo ga, sada, kad vidi rota on ne prestaje da laje, ali nece da napadne. Ja njega slobodno pustim da trci u parku koji je prepun pasa, jer imam beskrajno povernje u njega. Nikada, ali bas nikada nece prici nijednom psu, ako ja kazem samo "NE!" Ali smo to vezbali. Zato smo ovog leta uzeli , pored njega, i zenku labradora, a ne muzjaka.
Mili, nisi off topic, sve je ok :)
 
Ajde malo slika labradora
SHCHCambremerTomCobbleyofCharway-1.jpg

King1-1.jpg
 
@Astorela , ne znam od koga cu uzeti psa .......ne poznajem mnogo ljudi koji drze odgajivacnice laba tako da ne znam ........ ne planiram da dam neku ogromnu lovu za njega posto zelim jednostavno standardnog psa a ne nekog bas, bas vrhunskog !
 
meni se vise svidja retriver nego lab ali kod retrivera ima vise posla i meni se cini nekako su malo nezniji !
mozda nisam u pravu !

i da ja i gt 500 smo se raspitivali za odgaivacnice bulteriera i staforda ali ovaj labrador kog on spominje je nova stvar pa i ja vas molim da nam kazete koje su odgaivacnice najbolje u beogradu a koje su najgore i gde moze da se uzme lab za nekih 200 E ali da budi solidan ?
 
Pazi najbitnije je da roditelji stenaca imaju snimljenje kukove i laktove i potvrdu da na istim nemaju displaziju. To je trenutno najrasprostranjenije oboljenje i kod labova i kod retrivera od kad su postali popularni i kod nas i u svetu. Mnogi ljudi (kako odgajivaci tako i drugi) hoce da se obogate na brzinu i nije ih briga da li im je pas zdrav ili ne, pogotovo sto se ta displazija ne primecuje dok pas ne napuni odredjeni broj godina (oko 6-7 godine). Tako da ako se budete odlucili za ove rase to prvo naglasite onome od koga kupujete stene. Rodovnik stavite na drugo mesto, jer ako treba lako cete ga voditi na izlozbe, ali ako ima te displazije to je cisto mucenje za psa. Moj pas ima displaziju kukova, i to mu je otkriveno kad je imao 6 meseci, sto je uzasno rano, i veruj mi uopste nije prijatno, ne smem ni da pomislim sta ce biti kad bude omatorio.
Moj predlog je da prelistate malo forume tipa zivotinjsko carstvo i balkan kinology, ima ljudi koji mogu da vas dobro posavetuju, a neki od njih imaju i svoje male, pa mozete da vidite i istoriju njihovih roditelja jer su ti psi predstavljeni mnogo detaljnije nego kad odete u odgajivacnicu i vidite psa prvi put kojem ne znate osobine i karakter.
Ima jedna devojka koja je na svim forumima, pa i ovde pod nikom Djosa, ona je pre par meseci prodavala stenad retrivera, ima zenku i muzjaka goldene, i njeni psi su 100% provereni da su zdravi, a koliko znam prodavala je stence po ceni od 150-200e. Ti mali su rasprodati odavno, ali mozda ce imati jos koje leglo, ili ako ne moze da te posavetuje gde da kupis zdravo stene (ona se krece po raznim izlozbama i zna dosta odgajivaca, a prilicno je postena, i nju kinologija bas ozbiljno zanima, nije od onih koji bi da nahvataju sto vise para).
 
MACKIC:
Moj pas ima displaziju kukova, i to mu je otkriveno kad je imao 6 meseci, sto je uzasno rano, i veruj mi uopste nije prijatno, ne smem ni da pomislim sta ce biti kad bude omatorio.

Postoje kod svakog veterinara injekcije za ubijanje zivotinja koji imaju problema .... u fazonu ( da se ne muce ).
 
Iskreno , nisam upoznat bas mnogo sa tom bolescu pa pitam Mackic kako pas hoda iliti kako se ponasa , jel cudno hoda ili sta ?
Nitro , stvarno bi mogao da poradis malo na sebi .........pozz
 
Mislim da sam o tome vec negde pisala, ali nema veze ne mogu sad da trazim.
Njemu se desilo dok se igrao sa drugim psom, da je pao nezgodno i malo zacvileo. Posle toga je poceo da copa, i ja sam ga odvela kod veta koji mi je rekao da i bez snimka moze da mi kaze da mi pas ima displaziju, jer mu se ta noga "otkacila" da se tako izrazim. Zvuci malo smesno ali nije ni najmanje, jer kod displazije cashice kukova su previse plitke (ne znam da li si imao prilike da vidis kako sve to izgleda i kod ljudi i kod pasa) i butna kost koja se tu zavrsava umesto da stoji cvrsto u casici ona izlece. E sad posto mi je pas mlad ja sam redovnom i dugackom setnjom uspela da mu ojacam te misice na nogama, tako da je on posle dva meseca prestao kompletno da copa, a vremenom je dosao do toga da moze da skace i da dosta brzo trci. Njega kad bi video sad ne bi uopste pretpostavio da ima problema sa time, jer se ponasa i izgleda ok. Medjutim kad bude malo omatorio (kod njega ce to verovatno vec biti u 5-6 godini) krenuce problemi kako ti misici, koji su do tada drzali kukove i noge, budu popustali. Onda ce se pas teze oslanjati na njih, postajace mu tesko da ustane a kamoli da hoda. Sad skoro sam saznala (10x to Mili) da postoje vise stepena displazije (to se vidi na snimku) - ako pas ima displaziju od 0 do 1 to je zanemarljivo, dok je 5 i 6 najgore. Ne znam koliki je stepen kod mog psa jer ga nisam vodila na snimanje, ostavila sam to za vreme kad bude bio mator. Postoji resenje u vidu operacije, e sad neki kazu da ona treba da se obavi dok je pas mlad drugi kad ostari, ali sam cula da se takva vrsta operacije ne obavlja u nasoj zemlji, i da je najblizi grad gde moze u Bolonji u Italiji, i da kosta oko 2000e.
U svakom slucaju mislim da ti je jasno zasto je to jedna ziva muka, i da to treba da ti bude primarno ako budes uzimao stene.
Inace displazije kukova i laktova se ne javljaju samo kod labradora i retrivera, vec kod gomile drugih pasa (pa cak i kod staforda).
 
И ја већ одавно знам да су лабови склони дисплазији кукова. Добро ти каже Мачкић - то нек ти буде примарно, као и то да је штене здраво, весело и да има сјајну длаку, да није плашљиво, повучено и куњаво. Води рачуна да је примило ревакцину и против паразита, а што се тиче родовника, није то толико битно, једино да погледаш да ли има на неком месту где се понавља исти пас (парење у сродству). Иначе, и ротови и немци су склони дисплазији кукова, с тим што су ротови много више проблематични што се тиче увртања желуца. Али, да се не удаљавамо сад од теме.
Нитро, олабави мало, заиста умеш да будеш непријатан.
 
Najbolja nasa odgajivacnica labradora i zlatnih retrivera je po meni Simonis, imas njihov sajt www.simonis.co.yu ali imaj na umu jedno,a to je da ni svi nasi vrhunski labradori nemaju snimak kukova (tj dokaz da nemaju displaziju). Moja zenka Alfa, je stene Engleskog priplodnjaka Cornlands Dove-a, a on, koliko ja znam nema snimak kukova, ali je nas najbolji priplodnjak trenutno i nalazi se u odgajivacnici Simonis. Do 200eura ces naci odlicno stene, ja cu imati stenad u prolece, ali to ti je mozda kasno? Imas puno odgajivacnica, ali trenutno ne znam ko ima legla, mada mogu da se raspitam.
Ti kazes da zelis stene u standardu, a da ne bude skupo. Hmm...Stenad dok su mala ne mozes videti (ako ne poznajes dobro standard labradora) da li je ce biti dobro ili ne. Ako je kvalitetno stene i ispunjava standard, onda je najskuplje, znaci najbolje u leglu. Ako ti treba pas kao kucni ljubimac, onda nije bitno da li ima dobru pigmentaciju, da li mu je rep dobro usadjen ili ima dobrad stop. To nisu zdravstveni nedostaci psa, nego jednostavno takav pas samo nije za izlozbu, ali je zdrav.
Kad resis da nabavis labradora, raspitaj se o roditeljima i napisi mi ko su, tu ti mogu pomoci. Trazi da vidis majku stenaca, ako mozes, pogledaj i oca, jer ce stenad liciti na njih. Vidi kakvi su uslovi u toj odgajivacnici, sve to utice na zdravlje stenaca.
 
Imas i odgajivacnicu Bojane iz Nisa (zaboravila sam kako se zove), ali ona nema trenutno stenad.Ne moras da trazis registrovanu odgajivacnicu, ali gledaj da su otac i majka dobri psi i da stenad imaju papire, to je dokaz (relativni) da ce biti zdravi. Ja jos nisam uradila snimak kukova svom psu, ali planiram na prolece, mada on nije imao displaziju u celoj liniji, jer displazija je nasledna, znaci, ako je neki predak imao, nasledice je i stenci. Moja oba psa imaju dobro poreklo, Mala vodi poreklo iz Engleskih odgajivacnica i jedne nase, a muzjak ima kombinaciju Simonisa, Tingatel Winds-a i Midnight Sun-a, sto se meni jako dopada. Znaci, ako se odlucis zxa laba, idi, pogledaj leglo, majku, ako mozes pogledaj i oca, mada otac obicno nije iz iste odgajivacnice, potrazi rodovnik majke i oca i reci mi njihove pretke, pa cu ti pomoci koliko mogu.
 

Back
Top