Labrador retriver

moze ako nije vakcinisan a boravi napolju. pisali smo o tome. stene bez vakcine i revakcine se ne drzi u boksu.
moze da bude i nesto bezopasno ako je pojeo nesto sto mu ne prija. bilo sta da je u pitanju odmah ga povedi kod veterinara.
 
vau,danas smo kupili lopticu,da vidite,trci za njom,uzme je u usta i donese.ona mu je sada glavna zanimacija.Nego primetio sam da mu levo oko curi,i uvek je vise zatvoreno.mazao sam mu kamilicom sada je malo bolje.Pitao sam "dobavljaca" i on je rekao da je to od propuha,kada ga je vozio prozor je bio otvoren,i rekao je da mu kupim neku mast,ali sam zaboravio ime :S . Grr,isprepadao sam se. primetio sam mesto na kojem je inace obavljao nuzdu i tu stavio kutiju sa peskom,i piskio je tu :D napredak!

to za oci idi kod veterinara da ti da neku kremicu,da se ne bi sirilo jos vise i bilo sve gore.
a za nuzdu super samo budi uporan i bice sve ok :super:
 
Za oči uzmi hloramfenikol mast, inače, za neupućene, jedna od retkih zoocenoza (bolesti koje mogu preći sa psa na čoveka) je upravo konjuktivitis, pa se zato i koriste humani lekovi. Par dana mu maži uglove očiju sa hloramfenikolom, a ako te ne mrzi, skuvaj čaj od kamilice, natopi vatu i ispiraj mu oke.
Kada to radiš: potez od unutarnjeg ugla oka u kojem su se skupili krmeljice, pa prema unutra tj. prema njuškici, a ne prema obrazu - da izvučeš krmeljice napolje. Brisanjem ispod oka možeš ga i vratiti u oko. Uff, zvuči nejasno, ali biće ti jasno kada počneš da ih brišeš :)

Neki preporučuju i acidi borici - ne može da smeta, ali ja i dalje preferiram kamilicu.

I, naravno, peri ruke redovno!

E, da: kada povraća, pregledaj sadržaj. Jako je važno da vetu opišeš izgled povraćke: boja, konzistencija, sadržaj (ako vidiš neko strano telo, jasno ti je zašto je bljucnuo, pa nema potrebe cimati veta), učestalost, periodika, uzočno-posledične veze, i sl. U principu, ne brini. Sve je to normalno.
 
Za oči uzmi hloramfenikol mast, inače, za neupućene, jedna od retkih zoocenoza (bolesti koje mogu preći sa psa na čoveka) je upravo konjuktivitis, pa se zato i koriste humani lekovi. Par dana mu maži uglove očiju sa hloramfenikolom, a ako te ne mrzi, skuvaj čaj od kamilice, natopi vatu i ispiraj mu oke.
Kada to radiš: potez od unutarnjeg ugla oka u kojem su se skupili krmeljice, pa prema unutra tj. prema njuškici, a ne prema obrazu - da izvučeš krmeljice napolje. Brisanjem ispod oka možeš ga i vratiti u oko. Uff, zvuči nejasno, ali biće ti jasno kada počneš da ih brišeš :)

Neki preporučuju i acidi borici - ne može da smeta, ali ja i dalje preferiram kamilicu.

I, naravno, peri ruke redovno!

E, da: kada povraća, pregledaj sadržaj. Jako je važno da vetu opišeš izgled povraćke: boja, konzistencija, sadržaj (ako vidiš neko strano telo, jasno ti je zašto je bljucnuo, pa nema potrebe cimati veta), učestalost, periodika, uzočno-posledične veze, i sl. U principu, ne brini. Sve je to normalno.
Juce sam mu mazao kamilicom okice dvaput,i sinoc sam hloramfenikol,svaka cast,tu mast mi je i taj covek preporucio,danas su mu oci dobro,ali malo opet cure,mazao sam opet jutros.sada nam je jedini problem obavljanje nuzde,ali polako.Nego primetio sam da mu malo predje nogice drhte,dajem mu AD kapi.Jutros sam mu dao 1/4 tablete za gliste,i izgleda da ih nema :).jedva cekam da primi revakcinu :)
 
??zasto?svi mi kazu da mu stavljam ovu mast,ne smem ni nju? a zasto ne smem kamilicu?

NEMOJ KAMILICU U OČI, napravićeš više štete od koristi, uzmi običan fiziološki rastvor ili 3% bornu kiselinu u humanoj apoteci i nastavi još 3-4 dana da mu stavljaš mast.

Tu mast možeš da mu stavljaš, tako ti je i Mimis napisala...samo nemoj kamilicu....umesto kamilice je preporučila fiziološki rastvor ili 3% bornu kiselinu....A zašto nije dobra kamilica, negde je već pisano o tome , samo se ja nisam potrudila da zapamtim...
 
Troši velike količine minerala na rast, metabolizam ne može da postigne da se prilagodi. Ako mu ne daješ kafortan ili nešto tog tipa, trebalo bi da počneš.

Kamilica može da bude opasna za oči jer, ma kako pažljivo proceđena, ipak može da se desi da trunčica upadne u oko i zapuši suzni kanal. Iz istog razloga je za čišćenje očiju bezbednija gaza od vate.
 
sta bi valjalo da ja dajem mom stenetu,ima 8 nedelja? Da li moze da mu se u granule stave ad kapi ili nesto sto je zdravo,to sto ste spominjali vec...? Mada mi kaze radnik u pet shopu da je granulirana hrana koju mu dajem ( purina pro plan) kompletna hrana sa vitaminima,jednom recju sve sto psu treba...
 
moj vise voli tvrde,mada sve jede :) kada sam ga tek dobio nije hteo da jede potopljene,bojao sam se za njegove zubice,ali jaki su,ne moze mu nista biti.nego koju hranu im dajete? ja svome Friskies:Life plus nutrion,junior
244301_Junior_3kg_E14.jpg
 

Back
Top