Labrador retriver

hvala na informacijama :D ne brini, ne brkam šta je povodac, šta ogrlica a šta am ;)
a fleksi povodac mi se nešto ne dopada iako će moja majka da poludi ako ga ne kupi.
za sad pokušavam da je ubedim da je najbolje klasičan povodac fiksne dužine.
mislim, išla sam na to da je baš besna pa dok je mala da uzmem am,
a kad već malo poraste da uzmem klasičan povodac.

ma sa amom ce samo lakse da te vuce. klasicna ogrlica (platnena nemoj metalno pogotovo ako ti je pas zut, dlaka ce da posivi od metalne) je mnogo bolja za ucenje hodanja uz nogu. iz iskustva ti pricam imala sam sve vrste ogrlica i povodaca i one najobicnije su se pokazale kao najbolje.
 
poz.prije sat-2 sam dobio cukuuu :) predivan je,ima 52 dana,rekao mi je covjek da je primio vakcinu,u septembru treba drugu.ujutru ce mu dati neku tabletu(mislim da je protiv glista).sada ne mogu da ga unesem u kucu posto je tek odvojen od majke i smrdi :) igrao sam se sada sa njim,samo me prati.davao sam mu one bobice,prvo sam ih natopio u vodu i nece,medjutim onako same ih jede.ali se bojim zbog njegovih zubica.presladak je ali mi je malo mrsav.stavio sam ga u supicu,i stavio sam kutiju i dekicu,ali izlazi iz kutije.hoce li mu nesto biti ako zaspe na betonu,posto je jako malecki?.kada upalim svjetlo cvili,ali kada ugasim ne :) tako da me ne brine sada.sutra idem u pet shop,pa mi recite sta da kupim.svaki savjet je dobrodosao.Izvinite,sto pisem ovako,uzbudjen sam jako! nisam uspjeo da ga slikam u normalnoj pozi,stavicu posle slike..
 
poz.prije sat-2 sam dobio cukuuu :) predivan je,ima 52 dana,rekao mi je covjek da je primio vakcinu,u septembru treba drugu.ujutru ce mu dati neku tabletu(mislim da je protiv glista).sada ne mogu da ga unesem u kucu posto je tek odvojen od majke i smrdi :) igrao sam se sada sa njim,samo me prati.davao sam mu one bobice,prvo sam ih natopio u vodu i nece,medjutim onako same ih jede.ali se bojim zbog njegovih zubica.presladak je ali mi je malo mrsav.stavio sam ga u supicu,i stavio sam kutiju i dekicu,ali izlazi iz kutije.hoce li mu nesto biti ako zaspe na betonu,posto je jako malecki?.kada upalim svjetlo cvili,ali kada ugasim ne :) tako da me ne brine sada.sutra idem u pet shop,pa mi recite sta da kupim.svaki savjet je dobrodosao.Izvinite,sto pisem ovako,uzbudjen sam jako! nisam uspjeo da ga slikam u normalnoj pozi,stavicu posle slike..

Tabletu protiv glista nastavi da mu daješ na dve nedelje sve dok ne primi revakcinu a možeš i kasnije za svaki slučaj. Što se mirisa tiče, napravi mešavinu od jednog dela sirćeta (najbolje jabukovog) i 7 delova vode i prebriši ga krpicom umočenom u taj rastvor, trebalo bi da pomogne , a to sirće brzo izvetri. I čestitam i želim ti da se što duže i lepše družiš sa svojim novim kucvom. :)

Maragogipre, sve najbolje sa stencima i buducim leglom!
Pozdrav od tate Kana :)

Čestitamo i tati Kanu na prinovama. :)
 
Tabletu protiv glista nastavi da mu daješ na dve nedelje sve dok ne primi revakcinu a možeš i kasnije za svaki slučaj. Što se mirisa tiče, napravi mešavinu od jednog dela sirćeta (najbolje jabukovog) i 7 delova vode i prebriši ga krpicom umočenom u taj rastvor, trebalo bi da pomogne , a to sirće brzo izvetri. I čestitam i želim ti da se što duže i lepše družiš sa svojim novim kucvom. :)



Čestitamo i tati Kanu na prinovama. :)

vidis,ja sam dosta citao,i znam da nebih trebao da ga kupam(pravo) ali taj covek mi kaze da smem :S
 
pridruzujem se cestitkama... Moram da se pohvalim,moj malisan je dobio novu kucicu,tako da sam ga sad skroz zbrinuo,box i kucica. Jako sam srecan zbog toga. E sad,samo jos nekako da ga odviknem od grickanja inace cu morati kod lekara,sve mi je ruke izgrickao i izgrebao. Kupio sam mu kosti one od presovane koze,ali nije bas zainteresovan. I kada ga pustim na dvoriste samo trckara,zavuce se ispod kola i trci,sve cujem kako udari cesto glavu ali ne odustaje. Bas je hiperaktivan,malo me brine to.
 
pridruzujem se cestitkama... Moram da se pohvalim,moj malisan je dobio novu kucicu,tako da sam ga sad skroz zbrinuo,box i kucica. Jako sam srecan zbog toga. E sad,samo jos nekako da ga odviknem od grickanja inace cu morati kod lekara,sve mi je ruke izgrickao i izgrebao. Kupio sam mu kosti one od presovane koze,ali nije bas zainteresovan. I kada ga pustim na dvoriste samo trckara,zavuce se ispod kola i trci,sve cujem kako udari cesto glavu ali ne odustaje. Bas je hiperaktivan,malo me brine to.

sve je to normalno sto je tako aktivan.
a ti kad je ujede nemoj odmah da izvuces ruku,tako se ogrebes,bolje mu otvori usta polako i izvuci ruku, manje bolno ;).
moj pas kontrolise ujed,ujede me ali slabo,dam joj ruku ali nije jako.ogrebe me samo u igri kad skace za lopticom ili frizbijem ;)
 
vidis,moj nije takav,trckara ali ne grize,kada sam ga okupao,promjenio se skroz,grize peskir,trckara,puno veseliji je.nego primjetio sam da mu cesto cure suze iz oka,place mali.

samo malo da se oslobodi,videces ti kako je lud :D sad ga je strah na nepoznatom je,sutra ce biti vec drugi pas.
tako sam ja mislila da je moj pas mnogo miran,posle dva dana je bila luda ko struja i sad je :mrgreen:.
koje je boje tvoj pas? kako se zove? moze slika?
 
Hvala svima!!-Ljubitelji Labradora-evo i ovde da Vam postavim NAJAVU LEGLA HOLLY I KAN-to je jedan tekst sa slikama gde su ukratko predstavljeni Kan i Holly sa svojim blizim precima-Pozz svima!!!

Uskoro leglo vrhunskih linija.
. ARAKAN AKOR HERBU ZADORA X HOLLY THE HOUSE OF MASTER RIVER

Otac je uvoz iz Poljske odgaj HERBU ZADORA u ovom trenutku pas sa najboljim genetskim potencijalom na Balkanu i sire,svi poznavaoci labradora to znaju.Inace da kazemo da je Arakan ili kako ga skraceno zovemo KAN u vlasnistvu odgaj.ASTORELA KENNEL-Svilajnac.To je mlada odgaj.po stazu,ali ne mlada i sa iskustvom znanjem i energijom kojom poseduju, jer su u svetu labradora vec skoro deceniju. Kan je pas Skandinavskih linija,sa izvanrednim precima koji su CH,INTCH,MULTICH...kome je otac cokoladni pas Ch Bon-Bon Chokolat Van Budiliumhof jedan od najlepsih cokoladnih labradora i majka Ch Loresho Jill Good Girl iz najpoznatije Finske odgaj. Loresho jos treba reci da je dobijen linijskim parenjem 3 : 2 na svetski poznatog psa u -svetu labradora CH Mallorns Shenandigan-a.
Majka se zove HOLLY i poreklom iz Srbije odgaj, THE HOUSE OF MASTER RIVER- koja je mnogo ucinila da se labradori od pre 10-15 god podignu na visi nivo u nasoj zemlji.Ucinila je to svojim parenjem pod svetski priznatih pasa iz vrhunskih svetskih odgajivacnica i svojim uvozima iz Francuske-Engleske odgaj. TINTAGEL WINDS-odgaj. koja je jedina imala dvostrukog svetskog sampiona MULTI DUAL CH Carromers Charlie Chalk-a.Holly je direktan potomak tog psa jer joj je Charli deda tj.otac njene majke Sitting Pretty koja je uvezena iz odgaj.Tintagel Winds.Otac joj je Carpenny Catch Pole takodje iz odgaj. Tintagel Winds sin svetskog sampiona takodje jednog od najpoznatijih pasa SCH Carpenny Walpola.Vazno je reci i to da i Holly i Kan imaju podosta titula u nasoj zemlji ,kao i ispite i utakmice za retrivere imaju i zajednickog pretka, mozda najboljeg priplodnjaka ikada,koji je najverovatnije dao najvise sampiona .AM KAN CH DICKENDALL ARNOLD.Evo par slika Kana I Holly.......
vrh-1.jpg

Kan1-1-1-1.jpg

jjjj-1.jpg

Jelka1gg-1.jpg

Sve info na tel 063-621-956 Nesa
 
Poslednja izmena:
vau,danas smo kupili lopticu,da vidite,trci za njom,uzme je u usta i donese.ona mu je sada glavna zanimacija.Nego primetio sam da mu levo oko curi,i uvek je vise zatvoreno.mazao sam mu kamilicom sada je malo bolje.Pitao sam "dobavljaca" i on je rekao da je to od propuha,kada ga je vozio prozor je bio otvoren,i rekao je da mu kupim neku mast,ali sam zaboravio ime :S . Grr,isprepadao sam se. primetio sam mesto na kojem je inace obavljao nuzdu i tu stavio kutiju sa peskom,i piskio je tu :D napredak!
 

Back
Top