Kutak za trudnice

Lunasa, kako si?
Ima li kakvih novosti kod vas?

Mi smo 25+1 danas.
Sled sed imamo kontrolu i uz

Hej, dobro sam.
Prošla nam je AC 08.08., sve je bilo ok, mirovala sam, sad sam se vratila na posao pa dokle izdržim.
Ja sam po jednom dr 20+5 a po drugom 21+5 tako da za dve-tri nedelje i mi imamo kontrolu i UZ u DZ, a do tada sam mislila da odradim ekspertski i privatno, 4d.
Rezultate AC čekamo 8 nedelja, nisam uspela nikakvu vezu da nađem, ovo je da svisne čovek od grozote i iščekivanja, a strpljenje nikad nije bila neka karakteristika koja me krasi :)))))
 
Vjerujem da si nervozna, i ja dramim u trudnocama najstrasnije :D

Meni je sa Sofi uz pokazivao citavo vrijeme +- 2 nedelje.. Cas krupna cas sitna...

Koliko vidim svi nalazi uz su ti dobri, takav ce biti i nalaz ac

Pokusaj skulirati tog crva u glavi :)))
 
Dobila sam najzad rezultate AC, posle okruglo šest nedelja, dečak je definitivno, uredan kariotip.
Takođe, genetičarka mi je dala preporuku da radim hormone štitaste žlezde, ne znam zašto, a nije ni bitno, odradiću, samo da sam ovo skinula s vrata!
 
O hvala Bogu :)

Bas mi je drago da je sve uredno i da vam je jedini problem biranje imena.

I mi se lomimo oko iste stvari..

Ja sam za Marka ili Strahinju

Mm opet za Sergeja ili Stefana..

Na kraju ce biti sta prelomim u radjaoni tik nakon poroda :))))


Nego, rezultati su stigli nesto ranije ili sam ja nesto pobrkala? Kao da mi je ostao pocetak oktobra negdje
 
Poslednja izmena:
O hvala Bogu :)

Bas mi je drago da je sve uredno i da vam je jedini problem biranje imena.

I mi se lomimo oko iste stvari..

Ja sam za Marka ili Strahinju

Mm opet za Sergeja ili Stefana..

Na kraju ce biti sta prelomim u radjaoni tik nakon poroda :))))


Nego, rezultati su stigli nesto ranije ili sam ja nesto pobrkala? Kao da mi je ostao pocetak oktobra negdje

...ja glasam za Strahinju lepo ide uz Sofiju :D
 
O hvala Bogu :)

Bas mi je drago da je sve uredno i da vam je jedini problem biranje imena.

I mi se lomimo oko iste stvari..

Ja sam za Marka ili Strahinju

Mm opet za Sergeja ili Stefana..

Na kraju ce biti sta prelomim u radjaoni tik nakon poroda :))))


Nego, rezultati su stigli nesto ranije ili sam ja nesto pobrkala? Kao da mi je ostao pocetak oktobra negdje

Stigli su ranije, srećom, posle 6 nedelja, a ne 8.
Mi imamo šurnaest nekih opcija, sve su to lepa i ok imena, ali meni nijedno nije - to je to. Što ti kažeš, valjda ću ga prepoznati posle porođaja kad ga vidim :)))
Žmuovo prezime je inače nemačko i onda ne može ni svako ime, treba uskladiti i zvučnost i sve.
Za sada nam nekako stoje Marko i Ivan ali daleko je januar još :)
 
Joj sto nema guzve na temi da se malo iskukam...

32+3 sam, i vec me hvata panika..sto zbog poroda, sto zbog cinjenice da cu imati skoro pa 2 bebe :D



Latisa, kako si mi ti?
Ne pitah te, imas li kakav plan u vezi poroda? Carski, epidural?
 
Hm, dobro sam, ako si na mene mislila [emoji38]
Noćas me je nešto boleo stomak i leđa, kao kad treba da dobijem, nisam mogla da spavam, ali se smirilo oko 3-4, inače aam htela već da idem u betaniju.
Nemam nikakav plan za porođaj, cr bih izbegla ako mogu, al epidural mi zvuči ok, moram samo otići na konsultaciju sa anesteziologom.

°
 
Hm, dobro sam, ako si na mene mislila [emoji38]
Noćas me je nešto boleo stomak i leđa, kao kad treba da dobijem, nisam mogla da spavam, ali se smirilo oko 3-4, inače aam htela već da idem u betaniju.
Nemam nikakav plan za porođaj, cr bih izbegla ako mogu, al epidural mi zvuči ok, moram samo otići na konsultaciju sa anesteziologom.

°
E ta si :))))

Ja imam te lazne kontrakcije od 5 mj.sad u 34oj sedmici su svakodnevne.samo se kod mene manifestuju kao grcenje stomaka.stvrdne se ko kamen pa opusti..

Kod nas je epiduralna malo komplikovanija..nemam od 0-24 anesteziologa nego bih trebala ukombinovati oko 39te da me zakaze za indukciju.. Da ne pricam ako bi porid krenuo ranije. Sled ned cu pokusati saznati moze li kako drugacije tj da cekam da krebe "samo od sebe"

Kakvo je tu stanje po pitanju epidurala, znas li ista?
 
E ta si :))))

Ja imam te lazne kontrakcije od 5 mj.sad u 34oj sedmici su svakodnevne.samo se kod mene manifestuju kao grcenje stomaka.stvrdne se ko kamen pa opusti..

Kod nas je epiduralna malo komplikovanija..nemam od 0-24 anesteziologa nego bih trebala ukombinovati oko 39te da me zakaze za indukciju.. Da ne pricam ako bi porid krenuo ranije. Sled ned cu pokusati saznati moze li kako drugacije tj da cekam da krebe "samo od sebe"

Kakvo je tu stanje po pitanju epidurala, znas li ista?
Ovde takođe nisu dostupni ceo dan, nema ih u noćnim smenama, pa zato još uvek ni nisam pametna šta da radim.
Inače sam sinoć posle raspremanja stola prljave sudove stavila u frižider, žmu išao posle po jabuku, umro od smeha, mozgić mi baš i ne radi ponajbolje :)))))
Reci mi je l radiš ili si na trudničkom i kako si u prošloj trudnoći to regulisala?
Meni je sad već malo dosta svega i razmišljam da otvorim trudničko pa nek ide život.

°
 
Kiso, djecak je ovaj put :)

Lunasa, gin ti sarne mirovanje i porodicni otvara klasicno bolovanje od tog dana. 28dana pred porod tj od 36 nedelje zatvaras to bolovanje, otvaras trudnicko.
Od 33ned sam otvorila bolovanje. Kancelarijski posao od 7do 15h, ubi me sjedenje. I te kontrakcije usled tolikog sjedenja
Veceras cujem ovim nasim umrla zena na porodu popodne.. Beba prebacena dalje, u losem stanju.
Prekrupna beba, konji forsirali prirodno...zeni 5ti porod, 32 god.
Em sam se sjebala em sam ko rris.mamu im *****..
Cekam da cujem da nije ovaj moj gin
 
Poslednja izmena:
Imala sam ih ja do skoro u listovima.
Nikakvu terapiju nisam dobila.

Danas sa 36+4 pijem mg samo ( unazad desetak dana), zbog prekomjernih tzv. laznih kontrakcija

Dosta trudnica snjim pocinje dosta ranije bas zbog grceva
 
....ona je do sad pila samo folnu i taj progesteron...3x 100mg posle obroka...uspavljuje je grozno ne moze da se sastavi, samo bi spavala...
....sad joj rekla da pije kalcijum pa ajde neko vreme, radice krvnu sliku i urin pa kad bude imala rezultate valjda bude vise znala...
 
Afro, ja pijem Mg sigurno već dva-tri meseca i stvarno nemam grčeve.
Najbolje je da pije onaj direkt sa B6 u kesici, ja ga popijem pre spavanja i milina.
I glavobolje su mi se značajno proredile od tada.

°
 
Afro, ja pijem Mg sigurno već dva-tri meseca i stvarno nemam grčeve.
Najbolje je da pije onaj direkt sa B6 u kesici, ja ga popijem pre spavanja i milina.
I glavobolje su mi se značajno proredile od tada.

°

..pa da magnezijum je majka za, ili bolje receno protiv jakih glavobolja, samo kad se pije u nekom duzem periodu da se akumulira u organizmu...

...danas kaze pije 2 solje mleka dnevno i jesce kozji sir tvrdi domaci....pa da vidi kako ce biti...inace danas nije pospana kako je bila ovih dana
dok je pila taj progesteron....kaze "vracam se stara ja" :lol:
...eno je kuva rucak...sto je super, voli da se maje po kuhinji (kao da je nisam ja rodila), sve je bolje nego da prespava dan....

...poslala mi snimak UZ-a beka je 5,55mm....6+4...:heart:

...imaju i imena vec :)
 

Back
Top