Kutak za trudnice

Trudnice moje eto mene ....
Danas sam bila opet na CTG-u ...
Dosla tamo kad ono ona ista sestra koja me je drzala 2 sata prosli put ha ha ha ....
Eeeeee,samo sto sam ovaj put stavila mobilni u dzep hahaha...da mogu da zovem help ako treba...
Stavlja ona mene na CTG i kaze ``Hocete li moci 10-ak minuta da lezite na ledjima``?
Ja joj kazem ``10-ak min hocu ali dva sata kao prosli put necu``....:evil:
Kad zena poce da se izvinjava i objasnjava mi sta se sve izdesavalo taj dan i da ne moze da veruje da su prosle njene koleginice i da me nijedna nije skinula sa ctg-a i taaakooo....
Da je bila u haosu ceo taj dan,kako niko nista ne radi itd....
Bas je bila ubedljiva :) ,verovatno joj je bilo neprijatno...pa mi je cak ona sama otvorila istoriju bolesti da ja ne setam itd :zcepanje:
Uglavnom moja dr mi je pogledala ctg,kaze da joj se svidja i da se vidimo u petak pa ce me tada pregledati i vaginalno ...
I eto taaakoooo....zavrsih danas za pola sata sve sa sve papirologijom :D
Nego ,jel ste znale da pre ctg-a treba da se jede?
Pita mene sestra : ``A jel ste jeli Vi nesto?``
Ja joj kazem ``Pa jesam jednu malu kiflicicu ,a zasto?``
Ona kaze ``Pa znate da morate jesti pre CTG-a`` ,a ja u soku :eek: :dontunderstand:
Ja nisam znala!!!
Sreca pa pojedoh jednu kiflicu pre nego sto sam krenula....
Ali mi i dalje nije jasno zasto treba da se jede pre CTG-a???

Odoh da spavam sada,ljubim vas sve :cmok:
 
Poslednja izmena:
Moras da jedes i to bi valjalo da pojedes nesto slatko

tako su mene vracali sa cgta, 'beba ti spava, idi pojedi nesto slatko, pa dodji za pola sata'
ako si ti gladna i beba se umiri pa ne vide i ne cuju lepo otkucaje
 
Svasta,nisam znala za to....
Ali kod mene je kontra,ako sam gladna beba pravi haos u stomaku.
Sutira me ,luuuuduuje...kao da hoce da mi kaze ``Alo bre kevo znas li koliko je sati,ajde jedi nesto `` :zcepanje:
A kad jedem beba se smiri....osim ako pojedem nesto slatko onda pravi zuuurku :D
Eto ,covek se uci dok je ziv : ))))
A to mi sa Sofijom nikad nisu rekli :)

Hvala Jexy :cmok2:
 
Moras da jedes i to bi valjalo da pojedes nesto slatko

tako su mene vracali sa cgta, 'beba ti spava, idi pojedi nesto slatko, pa dodji za pola sata'
ako si ti gladna i beba se umiri pa ne vide i ne cuju lepo otkucaje

Zato sam ja isla da kupim Nestea izmedju dva CTGa ;) Ne da se razbudio, em hladno, em slatko. Isto moze i sladoled. Nisam ni ja znala za to vec mi drugarica rekla "ako se nekada zabrines sto ne osecas pokrete bebe pojedi sladoled i odmah ce ti se javiti" Samo sto ja nisam smela sladoled iz prodavnice (ne pitajte me tripovala sam se uzasno) vec sam pila 0.5l Nestea ukus brusnice. Kako sam ja to mogla piti, ne znam, ali dok sam bila trudna bas mi je prijala.
 
Ehej stomaci evo mene bila na uzivanju kod mame i tate,ala je bilo super mazili me i pazili,ja samo citala a oni prinosili,obzirom da imaju fenomenalno dvoriste kao park u intervalima kada nije padala kisa lezala sam na ljuljasci i citala ,stvarno mi je trebalo odmora od kuvanja i ciscenja kuce sada sam ko nova ,nego ne znam da li je mesto ali bih priupitala nesto,meni je neki dalji rodjak dr Nebojsa Radunovic pa treba da odem do njega na pregled i odlucila sam ako sve bude kako treba da se porodim u Visegradskoj kod njega,tamo sam se i ja rodila,pa me zanima imate li iskustva?
 
Ja sam se porodila u Visegradskoj CR, i meni je bilo sve ok
e sad, zavisi i sta ti ocekujes...

Ma nemam neka posebna ocekivanja samo da sve bude kako treba i da sestre ne budu previse neljubazne i nadrkane,najbitnije mi je da se ne vratim sa nekom infekcijom

- - - - - - - - - -

pa sta palamude onda ovi?
idem onda kod te slavice
sad cu da prekopam telefon i da zakazem...i cao

nego gde idem posle sa rezultatom?
kakvo je to genetsko savetovaliste?
Misu nisam imala pojma da je u BG toliko komlikovano da se uradi dable?Kod nas to rade u svakoj privatnoj lab,samo ti dan pre toga tvoj ginekolog odradi obican uz da izmeri nuhalni nabor,gleda i ostale stvari koje su se razvile kod ploda i to ti je to
 
Tsuy kao sto kaze dr
urade ti uz, izmere nuhalni nabor i jos nesto, da ti taj izvestaj
i ti sa tim izvestajem odes u laboratoriju, prvu na koju naletis da ti izvade krv i to je to
i posle ti lab.da izvestaj sa kojim ides kod svog lekara
tako je bar bilo prosli put kad sam bila trudna, ne secam se nekog genetskog savetovalista
 
Zene, vec sam jednom pisala, ali niko nije reagovao. Jeste li cule za taj novi test iz krvi koji otkriva anomalije na 21, 18 i 13 hromozomu? Ima li nade da ce uskoro doci u Srbiju? Kakvo je to otkrice...za zene koje ne zele da rade invazivne metode a zele da budu sigurne da dete nema Daunov sindrom... Srecna sam sto moje cerke u buducnosti nece morati da rade nista od ovih danasnjih metoda.
 
Mishu i Jexy, stalno vam zaboravljam napisati ovo. Ajd se raspitajte kod svog endokrinologa ili ginekologa da li pre dabl testa treba par dana da prekinete sa hormonskom terapijom. Koliko znam, lekovi za stitnu, ili progesteron, zapravo svi tzv. hormonski lekovi mogu da uticu na rezultate testa do 10%
 
ne smemo da prekidamo
:)
nema veze stitna zlezda sa tim
mozemo samo da zeznemo nesto ako prestanemo
ja pogotovo...meni bas dosta fali...kapiram da bi haos nastao kad bih prestala

- - - - - - - - - -

i posle ti lab.da izvestaj sa kojim ides kod svog lekara
tako je bar bilo prosli put kad sam bila trudna, ne secam se nekog genetskog savetovalista

pa da, tako je bilo, nego na nalazu je dr napisao kontrola sa rezultatom u genetskom savetovalistu :think:
 
Mishu i Jexy, stalno vam zaboravljam napisati ovo. Ajd se raspitajte kod svog endokrinologa ili ginekologa da li pre dabl testa treba par dana da prekinete sa hormonskom terapijom. Koliko znam, lekovi za stitnu, ili progesteron, zapravo svi tzv. hormonski lekovi mogu da uticu na rezultate testa do 10%

Cula sam za to ali nemam pojma da li se radi kod nas,jedino da vidis po privatnim klinikama,sto se terapije tice ja nisam prekidala a pijem utrogestan.
 
uzmi onaj jastuk beluga ili kako se vec zove...ili ako imas jastucice neke pa stavi izmedju kolena jedan, drugi zagrli...pa tako nafiluj gde treba :lol: tako sam ja radila sa Irinom
ja bih kupila taj beluga da imam posle i dok dojim,lakse je...sa Irinom sam imala neki jastuk za dojenje, al smo ga vratili ljudima, a i nije nesto praktican, beluga je bolji
 
Ja imam onaj dormeo ok je za vrat ali lumbalni deo kicme ubi,mada ja imam sa tim problema par godina ,dizala nesto tesko i povredila taj deo,ali navikla sam da se kocim povremeno,sada je to neki drugaciji bol i zraci ka stomaku,zadnji put kada sam bila na kontroli dr mi rece da su to kontrakcije ja zato i pijem utrogestan,ali sada ne razlikujem vise kada je kicma a kada kontrakcije,probacu sa jastukom kao sto si mi rekla.Sve nesto spavam na pola probudim se i onda se prevrcem pa opet zaspim i budim se oko pola osam ,neverovatno kako se sve menja
 

Back
Top