Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pitanje za Goscicu: Na početku ovog sajta sam videla da si koristila neku kremu protiv strija, ali slika mi se ne otvara, pa bih te zamolila da mi napišeš koja je krema u pitanju.Ja sam tek saznala da sam trudna, doktorka kaže 5.nedelja, jako sam podložna strijama pa moram nešto da mažem.Od kad si ti počela da koristiš tu kremu?
 
@tiboj
Pocela sam jako rano da je mazem, ne secam se vise tacno kada, mozda 2-3 mesec.To je Nivein Cremelotion, sa ginkom,shea butterom&vitaminom E.Odlicna je! Koristicu je cini mi se dok sam ziva, bas je dobra.
 
Заузето, желим ти све најбоље (ако већ ниси отишла у породилиште)! Јавни нам се чим будеш могла.
Што се тиче креме за стрије, само да кажем да сам ја оба пута користила Афродитину крему СТРИЕТ, и немам апсолутно ниједну стрију!
За стомак после порођаја не брините, све ће да се врати. Додуше, некоме ће требати мало више времена, али не брините, сигурно се враћа. Још нешто да кажем: после порођаја ће те поново осећати контракције и уопште немојте БРИНУТИ због тога, јер је то нормално и то је знак да материца покушава да се врати у нормалан облик. Мени се то десило, па сам се уплашила да ће нешто да крене наопако, да ми није чиста материца, итд, итд.
Навијам за све вас и држим вам палчеве!
 
Hvala Mili! Nema nam zauzeto, da li je otisla, da li se porodila???
Inace sto se ovog Niveinog losiona tice on nije namenjen za strije, ali ga ja po preporuci koristim u te svrhe, mada mazem njime celo telo i mazacu ga i kasnije, posle porodjaja i u svakodnevnoj nezi.Za sada - ni jedne strije! Ne znam da li je genetika ili krema, da li ce se jos pojaviti (cesto se jave zenama i u poslednjim danima trudnoce), videcemo.Ono sto je bitno je da stvarno hidrira, ne masti puno (licno ne volim kad mi je koza zasicena masnocama), tako da je meni licno savrsena.
 
Mame, jel su vam se bebe jako ritale u stomaku? Ovaj moj deckic ima svojih trenutaka, ali od sinoc do evo sad je nesto posebno.Umesto da se pokreti smanjuju jer ima manje mesta sto je beba veca, moj malisa je hiper aktivan kao nikad do sad.Znaci - celu noc je bilo talasanje stomaka sa izbacivanjem nogica, guze, ma svega zivog.Da li je pravio salto ili zgibove - ne znam, ali samo znam da do sad nismo imali tako duge akcije.:? Bila sam se malo i uplasila, ali valjda je sve ok, u ponedeljak idem na prvi ctg, ulazim u 37 nedelju.
 
Goscica:
Mame, jel su vam se bebe jako ritale u stomaku? Ovaj moj deckic ima svojih trenutaka, ali od sinoc do evo sad je nesto posebno.Umesto da se pokreti smanjuju jer ima manje mesta sto je beba veca, moj malisa je hiper aktivan kao nikad do sad.Znaci - celu noc je bilo talasanje stomaka sa izbacivanjem nogica, guze, ma svega zivog.Da li je pravio salto ili zgibove - ne znam, ali samo znam da do sad nismo imali tako duge akcije.:? Bila sam se malo i uplasila, ali valjda je sve ok, u ponedeljak idem na prvi ctg, ulazim u 37 nedelju.

Не брини, није ништа страшно! Добро је кад је беба активна, да тако кажемо, не ваља кад је превише мирна. Моји момци су баш волели да се гурају и тегле, посебно и гузу да истурају, тако да .... а други, тј. млађи, се умирио пар недеља пред порођај па је то забрињавало докторку.
Немој да се плашиш, биће све у реду.
И да, рекли су ми ономад да, када се труднице "гладе" по стомаку, то може да изазове порођај, тј. тим начином се подстиче порођај. У ствари, бабице ми рекле. Ја се изненадила.
 
Drage moje, imam cast da vas obavestim da se u petak 24.11.2006. u 8:52h rodila moja Dina 2860gr, 50cm, ocena 9-10!
Danas smo dosle kuci.
Osecanje je neopisivo.
Javicu se za koji dan opsirnije.
Veliki poljubac od nas!
 
Aaaaaaaaaa, C E S T I T A M ! ! ! Pa kad pre? Juuuupi, bravo, bravo, ljubimo zvezdicu i mamu! Kako lepo ime Dina!!! :D:D:D Pisi nam cim stignes!
A na mene cete jos da pricekate jedno 20-ak dana ako bude po terminu! Divljakuska ce vas obavesti sve! :D Jojjj, pocinjem polako da se plasuckam...
 
Cestitam zauzeta :D
sada ces stvarno biti zauzeta :lol:

Stvarno je ohrabrujuce ovako citati o normalnim poradjajima :) na internetu... za promenu!

A ja sam za vikend prvi put isla u skolu za trudnice :) bilo je bas lepo. Zena (prelepa zena od oko 50 godina) koja je izgleda i glavna babica mi je rekla na pauzi da ce me obici kada se porodim, da nista ne brinem i da ce mi pomoci oko svega... to nakon sto smo je sarmirali moj muz i ja :D
Rekla mi je da su posete dozvoljene od 10h do 19h, a da onda tate moraju da idu kuci da spavaju :lol: ali da nista ne brinem jer ce tamo biti babice da mi pomognu oko svih mojih potreba. Mene je odusevilo kako su oni svi fini i dobri ljudi i najnormalnije obavljaju svoj posao bez trazenja mita i slicno. Na povratku kuci sam bila tuzna sto tako nije i u Srbiji i pitala se gde su duse onim ljudima. Danas idem u Srbiju i mogu vam reci da me uopste ne raduje taj put... plasim se negativne energije koje ljudi tamo vise nisu ni svesni da seju na svoje bliznje. Plasim se da cu se mnogo razocarati ... najradije ne bih nigde mrdala iz ovog mog mirnog kutka u sred Mediterana.

Inace, u toku predavanja za trudnice moj beba je sve vreme djuskao :lol: nije stao! Primetila sam da su se i druge trudnice drzale za stomake i zakljucila da te bebe garant sada imaju zurku i da svaka za sebe slavi u svojoj placenti :lol:
Sigurno su na neki nacin komunicirale... nemam pojma kako, ali znam da jesu. Moj beba nikad nije bio tako dugo i tako jako aktivan.
 
Giovanna:
Cestitke Zauzetoj i maloj Dini koja je Strelac - Strelac :)

The report was generated with the following birth data: female, born on 24 November 2006 at 8:52 am in Beograd, Yugoslavia (Serbia+Montenegro)..
Koliko se secam zauzeta je spominjala Betaniju... to znaci da se beba rodila u Novom Sadu :)
Ne poznajem zauzetu, a pretpostavljam da ni ti (posto eto nisi znala cak ni za Novi Sad) i nemam pojma kakva su joj verovanja i uverenja i savetujem ti da budes obazriva sa tim horoskopom jer nece naci na odobravanje svakog roditelja. Na primer ja bih te pitala sto mi bajas detetu :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top