Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
@divlja
mnogo mi se raspitujes...Ma zrela si ti za jedno bebce,ajde davaj te ispite pa da nam udjes u klub! :D
@zauzeto
super, ja od sledeceg ponedeljka na ctg.Koliko si ti dobila kg do sada?
@Mili
Super savet! Obavezna masaza da ne dodje do mastitisa.Da, kazu da u kolostrumu koji izgleda vodnjikavo i nikako ima najvise korisnih supstanci vaznih za imunitet bebe.Moram priznati da je meni to sa dojenjem kao neka enigma, ne mogu da se zamislim, tj svoje grudi sa mlekom....nekako mi cudno, a eto bas bih volela da dojim mog malisu i to sto duze...
@rokselana
Potrazicemo je, knjiga nikad dosta! :)
 
@goscica
Do sada, a bas danas sam se merila, dodala sam ukupno 12kg. Nije malo, ali ja nekako ne vidim nekog ekstra viska, osim stomacine!
Mislim da je to sasvim ok, pre svega zato sto se ja dobro osecam, a i s obzirom da sam u trudnocu usla relativno mrsava, sa 54kg na 172cm, sad sam kao kako treba!
Bas me interesuje sa koliko cu izaci iz porodilista - obavesticu te.
Ljub!
 
Ginekolozi kazu da je 12 kg idealno...Bravo!

Izaci ces bez 8-9 kg kao i sve porodilje...A tih 3 ce da odu za mesec dana...Bices opet mrsavica ne brini...Samo ti budi srecna majka, kile se same srede...
 
Ne znam kako je krupnim ženama, ali ja sam imala pozitivno iskustvo sa skidanjem kilograma! A možda su i godine u pitanju, ne znam... Kažu, sve ima veze... Ja sam pre trudnoće imala 55 kg na mojih 1,68 m. Taman... A onda, na kraju trudnoće sam imala 67 kg. Sve je otišlo u stomak! Nedeljno sam gubila kilograme, a čim sam malo živnula i čim sam dete mogla malo da ostavim na čuvanje (sat vremena) krenula sam na rekreaciju. Sada, dve godine posle, imam 50 kg i moram priznati da se odlično osećam! Mišići na mestu, sve zategnuto... Tako će biti i vama vitkim mamicama, u to sam sigurna! Ali, ne zaboravite da je fizička aktivnost nezaobilazna!
Pozdravčić!
 
Мени је мало фалило да дође до маститиса, зато што ми нико ништа није рекао. Нагло ми је дошло млеко, па су се створиле грудвице и болело је, и то све преко ноћи! Зато масажу обавезно.
ЦТГ је уобичајен да се ради често пред порођај, тако да вас то не брине. Он показује и постојање контракција, то сигурно знате. На основу њега ће да процене да ли треба да вас приме у породилиште или не.
Још један савет: немојте бринути о килажи док дојите, јако је важно да се квалитетно храните док дојите бебу и да уносите доста течности. После се све то само реши. Ја сам добила око 13 кг са обе трудноће, висока сам 176 цм и крупних костију и није ми баш лако падала килажа. Али сам зато имала млека и дојила сам годину дана, после је све само кренуло.
Дивља, нема на чему! Само ти питај!
 
Ja nisam nista znala oko dojenja, pogotovu sto su mi bebu odmah po rodjenju transportovali u Institut za neonatologiju, pa niko nije nasao za shodno da dodje i proveri sta je sa mojim grudima. Drugog dana u sok sobi dosla je sestra i tako mi krvnicki stegnula bradavice da sam mislila da cu umreti, da proveri jel krenulo. I bilo je vec krenulo, grudi su mi bile kao baloni pune mleka, onda je krenula temperatura, mastitis... Kad se doktor koji me je porodio pojavio da me obidje i kad je video u kakvom su mi stanju grudi, vikao je kao sumanut na sestre zasto su dozvolile da do toga dodje, jer su odmah trebale da mi daju tablete za prekidanje mleka posto mi beba nije bila tu. Tako da bolje odmah sve pitati dok ste tamo, ponekad se sestre ne sete svega, pitajte sve obavezno, i trazite pomoc ako ne znate kako :)
 
@zauzeto
Super ti je kilaza!Ja sam do sad dobila nekih 13kg.Mozda dobijem jos malo do kraja, ali ne opterecujem se onim posle, jer znam da ce sve doci na svoje jer je moja svest o ishrani potpuno promenjena u zadnjih godinu - dve.Dok covek ne stekne tu vrstu svesti dzaba su mu sve dijete i sl gluposti.Moramo biti svesni sta jedemo, kako koliko i kad....Evo, odmah se primim kad se pocne o zdravoj hrani! :P
Majchice nase slatke, pisite i dalje vasa iskustva, stvarno nam znace! :)
 
Eh, malo pre sam se sita iskuckala i morala sam nesto da ustajem od kompa i kad sam htela da postujem, vise mi prijava nije vazila i sve se izgubilo.
A pisala sam o tome kako me kile ne brinu, jer ce to i ovako doci na svoje kad za to bude vreme i kako samo danas imali generalnu probu!
Ako nekog interesuje, ispricacu sta je bilo.
 
zauzeto:
Eh, malo pre sam se sita iskuckala i morala sam nesto da ustajem od kompa i kad sam htela da postujem, vise mi prijava nije vazila i sve se izgubilo.
A pisala sam o tome kako me kile ne brinu, jer ce to i ovako doci na svoje kad za to bude vreme i kako samo danas imali generalnu probu!
Ako nekog interesuje, ispricacu sta je bilo.

Причај, не мора нико да ти каже да га интересује! ;)
 
Ah da! Zaboravih da napišem da, bez obzira koliki vam je stomačić sada, obavezno koristite one pojaseve za stomak posle trudnoće da bi vam se tiba što pre vratila na mesto! Meni je stomak bio veliki i dan danas se stidim svog stomaka iako je ravan, ali mi je pupa nešto čudna... Shvatila sam da će sređivanje tog dela ići malo teže. Pojasevi mogu da se kupe u apotekama, ali ne zaboravite da konsultujete lekara, jer će vam i to reći u apoteci! Samo uz dozvolu čike ili tete doktora!
Pozzzdrrravvvv!
 
Meni je ginekolog rekao nikako pojas za stomak, pustiti da se sam vrati... I vezba...
I sad mi je ravan kao pre..niko ne bi rekao da sam radjala...Cak i trbusnjake imam...
 
Evo, citam vas i kupim fore. Ja sam tek pred kraj treceg, i cak sam skinula jedno kilo, ali, na moje zaprepascenje, sinoc nisam mogla da zakopcam jedne pantalone koje su mi pre bile super taman - znaci, stomak mi je kao da sam upravo pojela vola :)
Pozdrav svima mamama!
 
To sa pantalonama tako ide! Na kraju sam nosila neke jadne koje sam mogla da spustim i zakopčam ispod stomaka. Samo njih i trenerke! Nisam čula da je pojas loš, ali nikad se ne zna. Meni je pomogao. No, najviše su mi pomogle vežbe koje su mi i povratile trbušnjake... Ali, pišem opet, pupak je malo čudan i to samo zato jer mi je stomak bio veeeliiikiiii....
Pozdravčić!
 
ja sam nosila pojas i baš mi je pomogao jer sam imala stomačinuuuu:razz:

Pupak mi se skroz izvrnuo u toku trudnoće, posle se više nije lepo vratio. mislim, uvrnuo se, ali ne isto, ko zna šta hoću da kažem:lol:
 
Ja pitala dr da li bi mi sada trebao pojas jer mi je stomak veliki i pritiska mi besiku, na sta mi on izricito rece NE! Kazu da tako i misici stomaka slabe, a on mi rece da je neprirodno i da se tako beba potiskuje u stomak i vrsi dodatni pritisak na unutrasnje organe.E sad ovo za posle porodjaja stvarno ne znam, mozda je ista fora da se trbusnjaci ne bi opustili...ne znam...
 
ja sam nosila samo posle porođaja, negde nakon desetak dana. Stomak mi je bio velik ko da nosim još jednu bebu, taj višak kože kad se pogledam mi je bio užasan. Stavila sam pojas i za otprilike mesec dana vratio se u normalu.
 
Evo me, tu sam jos uvek, ali mislim da necu jos dugo...
Elem, jutros nesto malo pre 2:30 su krenuli poprilicno jaki bolovi koji su meni bili identicni onim menstrualnim, jak bol u krstima i donjem stomaku, i to je tako trajalo do 6:30 otprilike, pri cemu sam pocela da curkam rozikasto, sto me je jako uplasilo i zato sam se spakovala i otisla u Betaniju. Dok sam se spremila i stigla tamo, bolovi su utihnuli, pregledali su me, uradili CTG, dr je konstatovao da sam otvorena 1 prst i da je bolje da se vratim kuci i da se vratim kada mi se ili pojacaju kontrakcije ili pukne vodenjak ili imam obilnije krvarenje. Kako sam ja bukvalista pitala sam ga sta znaci obilnije krvarenje, rekao je kad vam krv curi niz nogu!
E, od onda mi se povremeno javljau ti bolovi, i bas umeju da budu bolni, i to me i plasi jer kako ce tek da bole prave kontrakcije, one, a i malopre sam pocela nesto obilnije da krvarim, doduse, jos uvek mi ne curi krv niz nogu....
Ovo je bas bilo plasticno!
Trenutno sam mirna, ali me panika uhvati, konacno sam shvatila zasto, zato sto cu sve to morati sama da prodjem.
Moracu da stisnem zube i budem hrabra.
Idem sad da proverim sta se dole desava!
Pozdrav1
 
@zauzeto
Nemam iskustva pa prosto ne znam sta bih ti rekla.Da li je bolje cekati u bolnici ili kod kuce da se sve to odigra, obzirom da si vec usla u termin.:confused:Ne boj se, bice sve dobro, devojcica je resila da izadje iz maminog stomaka! :)Drzimo ti palceve, zelimo iz sveg srca da sve prodje u najboljem redu! Nisi sama - mislimo na tebe i cekamo da nam se javis ovde sa bebicom u narucju! Divnooo!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top