Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
tamara1:
Rosarium, mogu da ti pošaljem sličice nekih tunika ako hoćeš da šiješ ili onoga što kupim za sebe pošto smo u istoj nedelji. Nije problem ni da ti kupim i pošaljem poštom ako ti se nešto svidi. Koliko imaš kg, i koliko si visoka?

Tamarice, salim se ja :) okle da mi saljes iz BG?

Slobodno posalji slicice, ako se odlucim da sijem nesto. Ja kupila prije neki dan 2 dzempera na snizenje, za gore je uvijek lakse naci, a za dolje nasla snajderku koja sije pantalone za 7 eura. Samo da ne uprska kao i sve dosad sto su uprskavale (strasno lose iskustvo sa snajderkama).

Baki, jos nista novo?! Kako se osjecas, jesi li nervozna?
 
U trznom centru na Banjici ima butik za trudnice na prvom spratu; mada, mozda i nije neophodno bas sve kupovati u tim radnjama- pantalone naravno, ali majicice i dzemperice i jakne, mozete da uzmete veci broj- moja najdrugarica je tako kupovala jer se uzasavala onih klasicnih trudnickih stvari.
 
I ja se svaki dan iznenađujem veličinom svog stomaka. Nekad je veći, nekad manji posebno se vidi razlika ujutru i uveče. Juče mi je dragi rekao kako prošle godine nisam ni sanjala da ću imati toliki stomak. I ja se uplašim kad u čekaonici vidim trudnice sa ogromnim stomacima i pitam se da li će i moj biti toliki i kako će toliko da se raširi a kako tek da se vrati u prvobitno stanje.
 
Dobrodosla, dubanasta tupaja! :)
Tamara, tesko ce da ide to sa slikama stomaka. Ja nisam svoj slikala ni kad je bio ravan :) U stvari, kad bolje razmislim, nikad i nije bio bas ravan...
Nego, koliko ce da bude novih bebica u februaru!!! (moja ce da bude poslednja i rodice se 29. feb, osecam :) )
 
Molly Bloom:
Dobrodosla, dubanasta tupaja! :)
Tamara, tesko ce da ide to sa slikama stomaka. Ja nisam svoj slikala ni kad je bio ravan :) U stvari, kad bolje razmislim, nikad i nije bio bas ravan...
Nego, koliko ce da bude novih bebica u februaru!!! (moja ce da bude poslednja i rodice se 29. feb, osecam :) )

E, kad se budem slikala ja ću staviti sliku svog stomaka pa će vama biti krivo i onda će te želeti da i vi pokažete vaše, utata!
A u februaru za sada i koliko znam biće 4 bebice: prvo moja oko 11. februara, pa Rosarium koji dan posle mene, Dubanasta tupaja i onda tvoja Molly Bloom. Biće to velika žurka, već vidim. Samo još da vidimo koliko dečkića a koliko devojaka.

I da, stvarno, gde nam je Baki?
 
Juuuhuuu...caos svima!!! Bas mi je drago da me je saznanje da sam 'trudnjaca' dovelo na forum...tj. i na ovu temu. Iskreno, posle relativno stisanih strasti...resih da odrastem!!! Bilo je krajnje vreme. Trudnjacica sam vec peta nedelja...i dogodila mi se neke bas i nepozeljna situacija...prokrvarila sam... To i nije bas ona crvena krv...vec nesto rozikasto-braonkasto...PREPALA SAM SE!!! Naravno, otisla sam opet kod ginekologa...i pored utragestana 2x2, primam i progesteron na treci dan... Posto sam ja 'malo' veci panicar posetili smo i privatnog lekara...i on sa nekom pesimistickom pricom...da je jos rano da bilo sta konstatuje...kontrola u sredu. Trudim se da koliko-toliko kuliram do srede...mada, samo ja i bebac znamo kolika mi je frka... Svi me tese da se to desava...da ce biti sve o.k. ... Molim vas...da ako je neko imao slicno iskustvo, to podeli i samnom...znam da je svaka prica za sebe i da priroda sve resava sama...ali mislim da ce mi tako brze doci sreda ?! Zbog cega se to dogadja, i kada prestaje...??! zarbinuta..nova trudnjaca!!!
 
Hvala vam puno na dobrodoslici,bas se radujem svim februarskim bebicama meni je termin 3. jos uvek ne znam pol,trebala bih da odem na onaj 4d..malopre sam se vratila od ginekologa sva tuzna,u mokraci imam puno bakterija pa mi je prepisao neki caj za trudnice,jel neka od vas pila ili imala slicna iskustva? Ja sam se nesto bas uplasila za bebicu ne znam da li to njoj moze da naskodi :(
 
jjeca81:
Juuuhuuu...caos svima!!! Bas mi je drago da me je saznanje da sam 'trudnjaca' dovelo na forum...tj. i na ovu temu. Iskreno, posle relativno stisanih strasti...resih da odrastem!!! Bilo je krajnje vreme. Trudnjacica sam vec peta nedelja...i dogodila mi se neke bas i nepozeljna situacija...prokrvarila sam... To i nije bas ona crvena krv...vec nesto rozikasto-braonkasto...PREPALA SAM SE!!! Naravno, otisla sam opet kod ginekologa...i pored utragestana 2x2, primam i progesteron na treci dan... Posto sam ja 'malo' veci panicar posetili smo i privatnog lekara...i on sa nekom pesimistickom pricom...da je jos rano da bilo sta konstatuje...kontrola u sredu. Trudim se da koliko-toliko kuliram do srede...mada, samo ja i bebac znamo kolika mi je frka... Svi me tese da se to desava...da ce biti sve o.k. ... Molim vas...da ako je neko imao slicno iskustvo, to podeli i samnom...znam da je svaka prica za sebe i da priroda sve resava sama...ali mislim da ce mi tako brze doci sreda ?! Zbog cega se to dogadja, i kada prestaje...??! zarbinuta..nova trudnjaca!!!
Sasvim je moguce da je to jedna lazna menstruacija. Meni se desilo i trajalo je mozda dva dana mali iscedak. U svkaom slucaju proveri kod lekara. Ne sekiraj se jer time ne cinis dobro i cekaj da ti kaze posle pregleda. U svakom slucaju ginekolog je vec video da li ima neke opasnosti i cim ti nije nista alarmirao cooliraj. Zasot primas utragestan i progesteron?
 
Dobrodosle sve nove trudnice! :)
Jeco, meni to lici na ono kad zene, iako trudne, dobiju kao menstruaciju... U svakom slucaju, probaj da se ne nerviras previse dok ne saznas u cemu je stvar, stres skodi i tebi i bebi.
Jugogirl, kad je tebi termin?
Dubanasta tupaja, ne brini, ne verujem da ce da naskodi bebi, mislim da je samo vazno da se izlecis pre porodjaja, da ne dodje do direktnog kontakta. Koliko znam, mnoge trudnice imaju problem sa tim.
A pol bi sad vec trebalo da se vidi i obicnim ultrazvukom, zavisi od strpljenja doktora, mene moja pregleda po skoro sat vremena, izgleda da je videla nesto i prosli put (16.1 nedelja) ali nije htela da nam kaze jer nije sigurna.
 
dubanasta tupaja:
Hvala ti Molly Bloom,ja se nadam da ce sve biti ok. Jesi li ti isla na 4d? Ja jos uvek nisam sigurna da li sam osetila pokrete bebe iako kazu da je vec trebalo,kako je kod tebe?

Nisam isla na 4d, a verovatno i necu, mrzi me da sad idem u jos jednu ordinaciju :) Moze uglavnom sve da se vidi ovim starinskim, samo nema one vizuelne senzacije.
Ja sam osetila bebu prvi put na pocetku 18. nedelje, tj. pre 4-5 dana, i sad je svaki dan osetim po koji put. Skroz je smesan dozivljaj. Probaj da, kada mirujes, blago pritisnes rukom donji deo stomaka i ostanes tako pola minuta. Ili kad legnes na bok isto tako. Beba je stalno u pokretu, ali mi ne osecamo sta se desava na zidovima materice, a ovo salce sto smo nabacile na stomacice dodatno ublazava osecaj :) Inace, nije nikakva frka ako jos ne osecas, pitala ja dr kad sam bila prosli put (tad jos nisam osecala ni ja)
 
jjeca81:
Juuuhuuu...caos svima!!! Bas mi je drago da me je saznanje da sam 'trudnjaca' dovelo na forum...tj. i na ovu temu. Iskreno, posle relativno stisanih strasti...resih da odrastem!!! Bilo je krajnje vreme. Trudnjacica sam vec peta nedelja...i dogodila mi se neke bas i nepozeljna situacija...prokrvarila sam... To i nije bas ona crvena krv...vec nesto rozikasto-braonkasto...PREPALA SAM SE!!! Naravno, otisla sam opet kod ginekologa...i pored utragestana 2x2, primam i progesteron na treci dan... Posto sam ja 'malo' veci panicar posetili smo i privatnog lekara...i on sa nekom pesimistickom pricom...da je jos rano da bilo sta konstatuje...kontrola u sredu. Trudim se da koliko-toliko kuliram do srede...mada, samo ja i bebac znamo kolika mi je frka... Svi me tese da se to desava...da ce biti sve o.k. ... Molim vas...da ako je neko imao slicno iskustvo, to podeli i samnom...znam da je svaka prica za sebe i da priroda sve resava sama...ali mislim da ce mi tako brze doci sreda ?! Zbog cega se to dogadja, i kada prestaje...??! zarbinuta..nova trudnjaca!!!

Cao trudnjaco,mislim da nemas razloga za brigu ja sam imala takav iscedak negde u 6-7.nedelji i tada sam samo slutila da sam trudna.Mozes da odes na
www.roditeljportal.com tamo imas kalendar tudnoce i bas se spominje to.Opusti se uzivaj
 
mogu samo reci da je trudnoca nesto najlepse i da trebate da uzivate u svakom trenutku. Ja sam mucnine imala svih 9 meseci, ali mi je puno pomagao caj ili kisela voda, sto nikada ranije nisam pila. Mene samo zanima o kojoj vrsti porodjaja, i da li uopste, razmisljate i sta mislite o epiduralu???? veliki pozdrav za sve
 
kako je lepo naici na ljude koji su u tvojoj istoj situaciji i imaju ista pitanja. iskreno da vam kazem ja nemam uopste koga da pitam ista o trudnoci! moje drugarice su sve jos u nekom devojackom fazonu, iako 30 god., moja mama je odavno bila trudna, a kad odem kod doktorice uvek negde zuri i ja zaboravim sve ono sto sam imala da je pitam. meni je termin 16.03.08. :)
sto se tice pitanja "kigaku", iskreno da ti kazem ja mislim da je najbolje prirodnim putem. hiljade godina se zene poradjaju prirodnim putem pa zasto ja bas sad da krenem da filozofiram. boli sigurno ali sta da se radi. to je nesto sto nam je sudjeno.
 
Jao, koliko novih trudnica! A poslednjih dva meseca niko da se javi. I to sve neka februarska deca. Ala će biti gužva u porodilištu.
Dubanasta tupaja, nisam te razumela jel ti termin 03. februar? Kako si onda tek u 20. nedelji?

Jeco, kao što su ti već napisali, mislim da ti je to jedna od onih lažnih menstruacija ali proveri sa doktorom. Ja sam ponekad toliko opterećena da sve bude u redu da noću sanjam svakave gluposti. Noćas sam sanjala da sam prokrvarila i baš sam se grozno osećala kad sam ustala.

Ni ja još uvek ne osećam svoju bebu i to me jako brine? Baš sam prava paničarka a nikad nisam bila takva. Da li je to zbog salceta na stomaku koje sam uvek imala iako nisam debela čak neko kaže mršava.

Jugogirl pa ti čekaš "ribicu"? Pitam se kakva će moja vodolija da bude. Znam kako ti je, ni ja nisam imala koga da pitam jer su sve moje drugarice još uvek devojke. Najbolje ti je da zapišeš sve što hoćeš da pitaš ginekologa, tako sam ja radila.
 
Ovo za salce na stomaku je moja teorija, zasnovana na otkricu da u odredjenim polozajima uvek osecam bebu (a nemoguce je da ona ceka bas te trenutke da se pokrene) i to npr. kad legnem na bok, pa se stomacic prepusti gravitaciji, a beba mrda na suprotnoj strani :) U svakom slucaju to, da li osecas ili ne, zavisi od tebe, a ne od bebe, zato samo uzivaj...
Glede horoskopa, je l' neko mozda vodio racuna o tome? Smesno je, ni muz ni ja se ne primamo na te stvari, ali nismo hteli nista da prepustimo slucaju. :) Posto smo oboje ribe, bitno je sta je beba, da kad poraste ne misli da su joj tata i mama budale, pa bi sad bilo idealno da bebuljak ne dodje pre termina :) i mislim da nece, ovo sa terminom je meni malo sumnjivo, ja sam zatrudnela 5. juna! :)
 
pa molly bloom i tebi ce bebica da bude riba...bas lepo..ja sam rodjena 15.03. a meni je termin 16.03.! :) muz mi je vodolija a bebili i ja ribe!
neverovatno...kao da sam planirala!
ja bogami sem salceta imam vec i stomak...i to se bas vidi! nije veliki kao 5-6 mesec ali nije bas i da je mali! do duse nisam mrsava tako da salce sam vec imala ali kod osalih trudnica, punijih, stomacic se jos kasnije primeti nego kod mrsavica.
danas idem kod moje doktorice...juce sam dobila prve analize krvi i ima neceg manje nego sto treba, neceg vise, malo bakterija....iskreno da vam kazem ne mogu da docekam 11.30 da vidim doktoricu. iako na prvi pogled cooliram...oka nisam sklopila. ja uopste nisam tip zene koja tripuje ali izgleda da trudnoca izmeni sve karakteristike na koje smo dosad navikli.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top