Kutak za trudnice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sta su to babinje?Cmok za tebe i Marticu:heart::cmok: sutra ultrazvuk,javljaj nam sta je doca rekao,i slicica obavezno,blago tebi,sutra ces videti bebca,bas ti zavidim,ja tek 21,ima da se nacekam:whistling::whistling:
Jer jedes ti fetu i kajmak?:think: Neznam dali je to dozvoljeno,meni se tako jede :rumenko:

Ja znam šta su babinje ali mi nije jasno što se tako zove?
Ta reč babinje mi je onako nekako hmmm:confused:, podseća me na babe a ne na bebu.
Šta vi mislite?
 
prvo zene hvala na cestitkama:cmok:, bila sam nesto u frci pa nikako da svratim ovde....

Ja znam šta su babinje ali mi nije jasno što se tako zove?
Ta reč babinje mi je onako nekako hmmm:confused:, podseća me na babe a ne na bebu.
Šta vi mislite?

..skroz si u pravu i meni taj izraz bas bezveze :roll:
...sto se tice linee negre ni ja je nemam a crnka sam (mada svetle puti),
ali zato sam odlakavila kao majmunce i to samo po stomaku :dash: ruuuzno
 
http://www.cybermed.hr/index.php/pbl/portal_za_pacijente/centri_za_edukaciju/trudnoca/sto_je_babinje
http://www.yumama.com/aaaOldsite/trudnoca/babinje/strana.php?s=posle_porodjaja

evo par linkova veoma lepih povodom babinja... a inace mi drugarica jedna rece da babinje jeste u stvari bebinje samo po staro srpskom ili tako nesto, pa je ostalo tako :think:

Moja linea negra se pojavila vec pre malo vise od mesec dana :D a i ja sam se izdlakavila po butinama i stomaku :dash: uzas...
CMOK, pisemo vam kad se vratimo od cika doce! :heart:
 
evo i mene,ja sam nova trudnica, pa sam htela sve da vas pozdravim,naravno i vase bebe koje trebaju tek da se rode,a i one rodjene... malo sam citala sta se ovde pise,ima zaista korisnih saveta... ja sam jos uvek uzbudjena i izgubljena... moj bebac stize u maju... nadam se da cemo se lepo druziti na forumu, jos jednom, veliki pozdrav za sve i unapred hvala...:D
 
evo i mene,ja sam nova trudnica, pa sam htela sve da vas pozdravim,naravno i vase bebe koje trebaju tek da se rode,a i one rodjene... malo sam citala sta se ovde pise,ima zaista korisnih saveta... ja sam jos uvek uzbudjena i izgubljena... moj bebac stize u maju... nadam se da cemo se lepo druziti na forumu, jos jednom, veliki pozdrav za sve i unapred hvala...:D

CESTITAMO :vatromet::vatromet::vatromet::orkestar:
DOBRO NAM DOSLA:klap::klap::klap::klap::klap::klap::super::super:
Koja si nedelja sada?I mojoj sestri je termin u maju,a meni u martu:super::super::cmok:
 
Evooo i naaac... :mrgreen: kod cika doce bilo supeeeer... presrecna sam sto sam opet uradila 4D... u sustini sam shvatila da nije bitno koliko dobro se vidi, vec prosto to da me smiri, da se nauzivam gledajuci je... :D
Marta, a sad smo 100% da smo devojcica :heart:, je supeeer... igrala se svo vreme dok smo je gledali! :klap: te je sisala palac, te je otvarala okice, pa su joj njene noge bile zanimljive, pa ih je ispravljala, pa makazice radila njima, ma sama sebi je zanimljiva sad! :mrgreen: Doktor nas je pohvalio da je sve idealno, da lepo raste, ima prcast nosic na mamu :super: i dugacke noge na moju majku tj njenu baku :ok: ma ja sam presrecnaaaaa!!! :heart: :heart: :heart: kaze da mi se zalepila za ledja, tako da cu malooo kasnije da osetim pokrete i da ne brinem, smem da putujem, treba da ostanem aktivna, Marta vec i otvara sake sto on kaze je idealan znak da joj je nervni sistem super razvijen i samo hvale sa sve strane! :mrgreen:



Ajd da vas vidim koliko cete primetiti odmah?! :think: :hahaha: nas tatica je provaljivao 5min! :rotf: CMOK svima!!! :cmok:
 
Poslednja izmena:
Super Kockice da je sve uredu, bas se radujem! Iskrena da budem, ja bas nista ne vidim osim svetlijih i tamnijih delova, al nema veze, neka ste mi vi zive i zdrave...meni su danas gotovi rezultati dabl testa i krvi, al nema ko da ode po njih, Ogi mi je totalno bolestan, kaslje ima temperaturu...al oticicemo u ponedeljak, moj doca i tako ne radi preko vikenda pa bih samo dzabe buljila u papire...tako drzite palceve do ponedeljka, a onda javljam sta je bilo...
 
Super Kockice da je sve uredu, bas se radujem! Iskrena da budem, ja bas nista ne vidim osim svetlijih i tamnijih delova, al nema veze, neka ste mi vi zive i zdrave...meni su danas gotovi rezultati dabl testa i krvi, al nema ko da ode po njih, Ogi mi je totalno bolestan, kaslje ima temperaturu...al oticicemo u ponedeljak, moj doca i tako ne radi preko vikenda pa bih samo dzabe buljila u papire...tako drzite palceve do ponedeljka, a onda javljam sta je bilo...

Hehehehe znaci i ti ne vidis nista! :mrgreen: moj doktor me zeza da sam super trudnica, nista ne mora da mi pokazuje, sve sama vidim! :think: :D :heart:

Drzim fige za rezultate, odmah javljaj sta je bilo! :cmok:
 
Evooo i naaac... :mrgreen: kod cika doce bilo supeeeer... presrecna sam sto sam opet uradila 4D... u sustini sam shvatila da nije bitno koliko dobro se vidi, vec prosto to da me smiri, da se nauzivam gledajuci je... :D
Marta, a sad smo 100% da smo devojcica :heart:, je supeeer... igrala se svo vreme dok smo je gledali! :klap: te je sisala palac, te je otvarala okice, pa su joj njene noge bile zanimljive, pa ih je ispravljala, pa makazice radila njima, ma sama sebi je zanimljiva sad! :mrgreen: Doktor nas je pohvalio da je sve idealno, da lepo raste, ima prcast nosic na mamu :super: i dugacke noge na moju majku tj njenu baku :ok: ma ja sam presrecnaaaaa!!! :heart: :heart: :heart: kaze da mi se zalepila za ledja, tako da cu malooo kasnije da osetim pokrete i da ne brinem, smem da putujem, treba da ostanem aktivna, Marta vec i otvara sake sto on kaze je idealan znak da joj je nervni sistem super razvijen i samo hvale sa sve strane! :mrgreen:



Ajd da vas vidim koliko cete primetiti odmah?! :think: :hahaha: nas tatica je provaljivao 5min! :rotf: CMOK svima!!! :cmok:

CESTITAM:vatromet::vatromet::vatromet::orkestar::pivce: bas mi je drago zbog tebe,znaci ipak je Martica,super samo neka raste koliko je sad dugacka?Bas buljim u slicicu vec pola sata:hahaha: ,mislim da su to nogice,gore podignute,jer sam u pravu?
 
hvala!!! ne znam jos tacno,po mojoj proceni 5-6 nedelja, u sredu idemo kod dr,pa cemo znati:) ma srecna san nenormalno,al se osecam kao da sam pala sa marsa,apsolutno nista ne znam o trudnoci i bebama,malo sam i uplasena... cmooooookkk

I ja nemam pojma,ali naucicemo,ovaj forum je super,i zahvaljujuci svim ovim dragim zenicama,lakse podnosim trudnocu,jedna drugoj pomazemo,dajemo savete,i iz svacijeg licnog iskustva,pronadjes ono sto je dobro za tebe,jer doktori nepricaju puno.Javljaj nam se cesto,i opusti se,uzivaj u trudnoci:cmok::cmok: Koje si godiste?
 
KOCKICE -napravila sam gresku:dash: ,na slicici marti se vidi pola lica tj nosic i bradica,i okice,i sleva je slikana,vidi joj se leva rukica i nogica:klap: ,jer sam pogodila?:mrgreen:

Mislis desna rukica i nogica! :mrgreen: hehehehe
Elem na levoj strani je glavica i da vidi se profil, sa malim prcastim nosicem i oko i usne se lepo vide! :D a inace je na slici totalno ispravila nogice u vis i gleda u njih, a desnom rukicom se drzi za butine! :heart: kad vec mama ne radi fiskulturu eto ona ce! :super: a ima baaas dugacke noge! :eek: :mrgreen:
 
Mislis desna rukica i nogica! :mrgreen: hehehehe
Elem na levoj strani je glavica i da vidi se profil, sa malim prcastim nosicem i oko i usne se lepo vide! :D a inace je na slici totalno ispravila nogice u vis i gleda u njih, a desnom rukicom se drzi za butine! :heart: kad vec mama ne radi fiskulturu eto ona ce! :super: a ima baaas dugacke noge! :eek: :mrgreen:

Bravo meni,pogodila sam:P da,da,primetila sam da ima duge nogice,super,:think: kako desna rukica i nogica?! Koliko je dugacka?i koliko grama ima?Bas se radujem:klap::klap: kad ti je opet zakazana kontrola?
 
I ne znam koliko je dugacka dal mi verujes?! :eek: od silnog uzbudjenja sam zaboravila da pitam! :rumenko: ali evo bas sad gledam neki papir i pise 14,83telo + 4,97nogice znaci vejiki cmo 19,80cm :mrgreen: a tezina koliko se secam da sam nacula 300g ili tako nesto :roll: eh sve sam pozaboravljala! :sad2:
Opet mi je zakazano za mesec dana, a pre toga idem do Bga na 5 dana i do Beca na 5 dana :D tako da ce mi hvala Bogu ovaj put brze proci! :heart:
 
Poslednja izmena:
evo i mene,ja sam nova trudnica, pa sam htela sve da vas pozdravim,naravno i vase bebe koje trebaju tek da se rode,a i one rodjene... malo sam citala sta se ovde pise,ima zaista korisnih saveta... ja sam jos uvek uzbudjena i izgubljena... moj bebac stize u maju... nadam se da cemo se lepo druziti na forumu, jos jednom, veliki pozdrav za sve i unapred hvala...:D

Dobrodosla :super::super:

Kockice ti imas jednu gimnasticarku u stomaku :lol:
probala sam da skontam tvoj snimak i nema sanse, mislila sam da je glavica sa desne strane:whistling:
ali zato svoj uz snimak tumacim kao pravi dr, tu sve lepo vidim...
valjda svaka majka pa i buduca prepoznaje svoje dete :lol:
 
Dobrodosla :super::super:

Kockice ti imas jednu gimnasticarku u stomaku :lol:
probala sam da skontam tvoj snimak i nema sanse, mislila sam da je glavica sa desne strane:whistling:
ali zato svoj uz snimak tumacim kao pravi dr, tu sve lepo vidim...
valjda svaka majka pa i buduca prepoznaje svoje dete :lol:

Hahahah moze biti! :lol:
Ali bre ljudi kako sa desne strane?! :eek: hehehe sa leve je i bas nam se onako jepo vidi plofil :klap:
 
aaaaaaa sad kontam......jao sto me sramota :dash: slika je bas-bas jasna!
drzi se desnom rukicom za nogu, jao slatkis :cmok:
a i bas izgleda kao da ima prcast nosic :heart:

Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej!!!! :klap: :super: zasluzila si sladoled ili neki slatkis od nas jer si medju prvima koja zna da objasni sliku! :D :heart: :worth: drzala se za nogicu, pa kao da je ceska ili mazi, a nosic mi je bas sladak! :mrgreen: sad sam jos vise happy! :heart: :hahaha:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top