Kung fu, tai chi, put ratnika i monaha

ali bi trebalo da je nadjes i procitas kako bi video vrlo lepo argumentovanu istorijsku i filozofsku, a bome i naucnu pozadinu zapadnih priostupa borenju, koja je neretko sira i dublja od tih istocnjackih,

Ne secam se da sam igde cuo ili procitao da je zapadna civilizacija postojala pre istocne?


Milosmalic zbunjen si ti izgleda svojim nacinom zivota. Ostali ljudi mora da ne razmisljaju puno kad ne vide kako ti pokusavas da omalovazavas ostatak sveta.Sto se mene tice...nastavi ti da zivis svoj svet.....ali negde tamo gde te necemo videti ili cuti. :twisted:
 
Pozdrav svima....

hm,cudna pomalo diskusija...

O.K. da kazem da verujem da svaka osoba treba da poseduje kod casti,pogotovo ako se bavi borilackom vestinom ili sportom.

Takodje cu reci da je po mom skromnom misljenju bolje da se osoba bavi vestinom(dubljim studiranjem materije) ali da je za vecinu neophodno i da se oproba u primeni...e sad posto bi primena znacajno povredila sparing partnera zato postoji sport,to jeste udaranje protivnika sa otklonjenim potezima poput laktova u glavu,pogotovu zadnji deo glave i slicno...

i to je o.k. to pomaze da se osoba opusti u realnoj situaciji i efikasno izvede tehniku...

e sad,ko ce 90 posto vezbati vestinu a 10 posto sport i obratno,to je individualna stvar...

druga stvar je da je malko zafalilo medjusobnog postovanja,al dobro ajd,svako ceni ono sto radi...

inace ja radim wing chun,iako sam radio i aikido,ninjutsu,kapoeru...

sve najbolje



PANTER
 
Svi vi koji pricate da je Kung fu,Tai Chi,Ninjutsu...sranje mozete samo da prekinete da pisete u ovoj temi.Pod
1.Taj sto trenira kao Ultimate Fight neki on uopste nema postovanja prema svome telu i celici ga udara ga ko da je tudje.
2.Ti "Jaki Momci" nemaju nista vishe od neke glupe snage.Ne znaju ni jednu tehniku.Samo idu i gledaju da ti daju jedan head.
3.Da ne zaboravimo da u ultimate fightu ne sme cupanje za kosi,stipanje,udarci ispod pojasa...I to je ne cini real borbom.Kada bi islo 10 "Jakih Momaka" ispusili bi samo tako protiv jednog Shodana ninjutse.

Zato molim vas prekinite da pisete ovde jer ovo nije tema za ratnike i neke tamo kretene kojima je mozak ispran u vojsci nego je ovo tema o drvenim vestinama.Ako vam se svidja pisite o tome a ako ne gledajte nesto drugo
 
Predator, izgleda da si pomeshao mma (ono sto zoves ultimate fight) sa nekakvim bilderima? Spominjes snazne momke koji ne znaju ni jednu tehniku?
Da ne zaboravimo da u ultimate fightu ne sme cupanje za kosi,stipanje,udarci ispod pojasa...I to je ne cini real borbom.Kada bi islo 10 "Jakih Momaka" ispusili bi samo tako protiv jednog Shodana ninjutse.
:) "Ultimate fight" je u SAD doshao iz Brazila, gde su tokom nekoliko decenija odrzavane takozvane "vale tudo" borbe (vale tudo na portugalskom znaci sve je dozvoljeno). Vec sam pisao o tome, prvi UFC-i su upravo bili u tom duhu, bez ikakvih pravila.
Sto se tiche mma turnira koji su se odrzavali u Brazilu, americki borci koji su ucestvovali na njima kazu da su chak i oni "kulturni" turniri, u ringu i sa sudijama, nekad izgledali kao borbe na zivot i smrt. Evo ti nekoliko isechaka iz dokumentarnog filma "The Smashing Machine" o poznatom americkom rvacu Marku Kerru, koji se dugo borio u mma (
 
prva stvar nemoj da vredjas
druga stvar...treniras tek mesec dana...imas jos mnogo da ucis...i jos mnogo vode mora da prodje ispod mosta da bi ti mogao bilo kome ovde da nesto kazes...za sada si samo obican ucenik tako da mozes samo da cutis i da se nama obracas sa postovanjem

a sada...nemojte mi vise o nekoj surovosti, vristanju itd.
ako je wing chun toliko dobar zasto je onda bruce lee napravio jkd?
ne znam dal bi iko od vas mogao da ostane na nogama protiv jednog rvaca od 70kg
i jos jedna stvar...ninjutsu je bio praktican pre 300-400 godina..danas je praktican obuceni vojnik..koji koristi vatreno oruzije, superiorne taktike, sve mogucnosti osmatranja i snimanja terena, takticku podrsku itd...tako da nemojte mi vise o nekoj ratnickoj filozofiji itd. zivimo u 21 veku gde su se mnoge stvari promenile, a inace se vi sami ne drzite te filozofije posto ovde samo umete da vredjate, pretite i pricate o nekom lomnjenju, cupanju ruku i nogu, vristanju vaseg protivnika

aj dajte nesto od te vase cuvene filozofije da vidim
 
Ljudi, jedino što mogu da kažem, pored svega što sam veće rekao, je da ne bi ove veštine koje radimo opstale preko 500 godina da nisu dobre. Uz to, i mi imamo obuku sa oružjem, tektikama grupnih timskih borbi i sl.

+ Odbrana od vatrenog oružja na distanci od 2 m je duplo lakša od odbrane od sečiva.

Što se tiče korupcije određenih majstora, o tome smo već komentarisali, u svakoj veštini toga ima.

Nije samo MMA evoluirao, ni tradicionalne veštine nisu ostale van vremena i tehnološkog napretka.

Nema poente raspravljati činjenicu o kojoj smo već raspravljali, svako ima svoj pogled na život i svet. Poštujem vaše mišljenje, ali argumentovanje toga prikazivanjem svojih najboljih snimaka, i naših najgorih nije neki primer.

Naše najbolje snimke retko šaljemo na internet, zato što ih čuvamo isključivo za naše učenike. Ne verujemo u prodavanje ulaznica za borbe niti u klađenje na ishod borbe, to nije naš put.

Gledajte svoj trening i mi ćemo gledati svoj.
 
A što svaka tema na Krstarici o borilačkim veštinama mora da se pretvori u ovo? Nije da ne vidim paralelu borilačke veštine-borba mišljenja :D ali stvarno. Mislim, malo mi je zatrašujuće da znam da su ljudi koji imaju toliki fizički potencijal u stanju da tako brzo planu i to ni oko čega. Jbt, moram da pazim da se ne zamerim nekome na ulici.
 
alo stvarno vise prestanite

ti packe nemoj tako da podrivas i da bivas agresivan, preterujes covece...ovo vise nije obicna rasprava

vi ostali misticni ratnici noci ili dana...kako god...preskocite vise sa tim laznim moralisanjem i izigravanjem nekih teskih filozofa kada ste totalno kontradiktorni
 
gnjec:
alo stvarno vise prestanite

ti packe nemoj tako da podrivas i da bivas agresivan, preterujes covece...ovo vise nije obicna rasprava

vi ostali misticni ratnici noci ili dana...kako god...preskocite vise sa tim laznim moralisanjem i izigravanjem nekih teskih filozofa kada ste totalno kontradiktorni

Brate, opusteno. nisam egresivan, to je samo moj smisao za humor. Vidis kako je PREDATOR lepo shvatio. Pa gro martial arts tradicionalista ovde na forumu su maloletni klinci, kako ja sad da ozbiljno shvatim diskusiju s istim kao prosipaju gluposti. Taj avatar Ramon Dekkersa ti ne sluzi na cast, mislim skontao sam bilo kakav post da ostavim, odmah me chekiras nesto stalno.
 
e vidi ti to,al ga nacrta...

sta uradiste od teme deco ;)

sve to pomalo smesno,al da ide tako daleko,e to meni cudno...

samo da kazem razlog zasto je Brus li mesao wing chun sa drugim sistemima.pa jednostavno kad je dosao u Ameriku jos je bio pocetnik u wing chunu a u americi vise nije imao gde da ga uci pa je uradio logicnu stvar,nastavio da uci sta je nasao...

mada normalno je da svako koristi od vestine ono sto najbolje razume i sta mu najvise lezi,...

pozdrav borci,uskoro mozemo da vas ocekujemo u nasem dodjou(samo kada dodjete molim bez psovki ,alkohola i bez cigareta) a sparing mozemo da ugovorimo :) a i ne moramo svejedno :)

ajd uzdravlje
 
Smanji agresiju!

Koliko vidim vi MMA likovi hoćete borbu... Tipično, ko god nema argumente rečima i snagom duha dokazuje se izazivanjem na borbu.

Mogu samo ovo da ti kažem. Neće ti biti lako svratiš li da pokušaš.

Možda i ja dobijem batine, ali to je rizik sa kojim sam spreman da živim.

+ Tvoja agresija je dokaz da nisi u pravu. I očajno crtaš...
 
Stone Dog:
Smanji agresiju!

Koliko vidim vi MMA likovi hoćete borbu... Tipično, ko god nema argumente rečima i snagom duha dokazuje se izazivanjem na borbu.

Mogu samo ovo da ti kažem. Neće ti biti lako svratiš li da pokušaš.

Možda i ja dobijem batine, ali to je rizik sa kojim sam spreman da živim.

+ Tvoja agresija je dokaz da nisi u pravu. I očajno crtaš...

Hahaha, al ste se primili.
Da ja sam crtao, u MS Paintu za 10 min.
 
Packe,moram ti reci da nam je Stone Dog o.k. lik al da je malo napet posto trenutno praktikuje nespavanje u periodima od po par nedelja... sta ces ,fakultet...

Generalno,crtez je dobar a imali smo i akciju da se napravi galerija radova sa temom borilackih vestina...mada,i samo saljenje na racun tudjih skola mozda nije pametno...

vise preporucujem POSTOVANJE,pa sad ko me cuo cuo,al ko preleteo preko teksta o.k. sta ces...
 

Back
Top