Kukavičluk, savest ili...?

eh zasto..svi srecni brakovi kad tad postaju dosadni i zamorni..jer sami sebi postajemo dosadni i zamorni..i onda u potrazi za adrenalinom, catujemo, i trazimo nesto..
odbijanje da se to nesto sprovede u delo moze biti odraz>
a) svest da jeftina uzbudjenja ne leze u drugima, i da su bezvredna i prolazna. i da resenje svih nasih problema lezi u nama
b) kukavisluk da nece zadovoljiti kriterijume, da ce pored trulog braka u kojem nista ne osecaju imati i promasenu sajber veyu.
ali sve je to nagadjanje.
ko zna sta covek nosi u dusi?
 
Ne, nemoj mi prici,
hocu iz daleka... (ma lupam).

Hrabrost... besvest... to je to.

Postoji jos jedna mogucnost (pored svih gore napisanih, pomalo pribliznih) a to je i da adrenalin cini nesto ljudskom bicu sta ne moze da se poredi ni sa cime. Nesto slicno stanju napaljenosti, ni prejake da bi morala da se zadovolji ni preslabe da bi izdahnula... i to stanje moze da traje mnogo duuuuugo... i nudi skoro pa ekstazu. Nikad prejaku, nikad preslabu... ali dugotrajnu

Kad dvoje naprave skoro pa idealan sendvic (kos to Bogart kaze) i ne probaju ga iako znaju da je savrsenog ukusa i da ga dugo prizeljkuju, verovatno se dive njegovoj lepoti... i uzivaju u tome.

Al stvarno, ZNAM da ima takvih ljudi (probao i ja... ali ne mislim na mene kad kazem da ima takvih ljudi)

A mozda im samo frka da izadju iz braka na ledinu pa sve pukne... i ostanu sami...
 
ja mislim da je to zato sto oni tako 'oce i zato sto im tako odgovara... i da se to samo njih tice... ima nas narod dve dobre izreke... odma' vam kaze rikan... jedna kaze: "Svoj 'lebac jedes, tudju brigu brines" a druga, iz nekih lepsih krajeva, kaze: "Svako po svoje rabote"...

Rile, predlozicu te za narodnog heroja...:worth: , moze i izreka "zayebavaju se, neka, moze im se".
Bar jedno drugom ne prebacuje "ti ovo shvatas previse licno...". :oops:
Mislim da ih taj nivo tog nekakvog "odnosa" sasvim zadovoljava, dovoljno su se upoznali tako da nema misterije i manipulacije medju njima, samo medjusobno razumevanje i bliskost do odredjene "granice", to je dovoljno da se neko voli u virtuelnoj stvarnosti. Razumevanje i kakva-takva iskrenost...sigurno im deo toga fali u stvarnom svetu i zbog toga su se "nasli"...sta ce im vise...
 
On i Ona su u srednjim tridesetim, oboje u braku, žive u istom gradu, dele ista interesovanja.... intenzivno i intimno chatuju već tri meseca, razmenili su fotke, čuju se telefonom, očarani su jedno drugim... ali se još nisu sreli u RL. Na pitanje "zašto?" oboje daju sličan i, po meni, nedorečen odgovor - "bolje da se ne sretnemo".
Šta vi mislite - zašto?

Da realnost ne bi ispala drugačija od mašte. Da se eventualno ne bi dogodilo zaljubljivanje i raspad dve porodice. Da ne bi upoznavanjem pokvarili čar "tajnog" odnosa. Prosto nisu spremni na sledeći korak. Ima sigurno još nekoliko razloda, kojih se nisam setila, ali bolje je da se ne sretnu. Ovako imaju nekog "samo svog" prijatelja, bez opasnosti od neželjenih promena statusa tog prijateljstva i uticaja okoline na njega.
 
On i Ona su u srednjim tridesetim, oboje u braku, žive u istom gradu, dele ista interesovanja.... intenzivno i intimno chatuju već tri meseca, razmenili su fotke, čuju se telefonom, očarani su jedno drugim... ali se još nisu sreli u RL. Na pitanje "zašto?" oboje daju sličan i, po meni, nedorečen odgovor - "bolje da se ne sretnemo".
Šta vi mislite - zašto?

Pa pitaj njih.
 
Da realnost ne bi ispala drugačija od mašte. Da se eventualno ne bi dogodilo zaljubljivanje i raspad dve porodice. Da ne bi upoznavanjem pokvarili čar "tajnog" odnosa. Prosto nisu spremni na sledeći korak. Ima sigurno još nekoliko razloda, kojih se nisam setila, ali bolje je da se ne sretnu. Ovako imaju nekog "samo svog" prijatelja, bez opasnosti od neželjenih promena statusa tog prijateljstva i uticaja okoline na njega.

Ne znam, ali ja to nisam shvatio kao zaljubljivanje...rekao bih da se radi o obicnoj virtuelnoj simpatiji. :) Da su zaljubljeni poleteli bi da se nadju, da budu zajedno...bez obzira na "prepreke" u RL.
Ako su se tolko zblizili i upoznali se do te mere da bi mogli da postanu prijatelji i u stvarnom svetu, steta bi bilo da se nikada ne upoznaju i da zaista ne postanu pravi prijatelji.
Promena statusa prijateljstva se ne moze dogoditi u toku jednog susreta, "na prvi (stvarni) pogled", pretpostavljam da oboje vec znaju sta mogu da ocekuju jedno od drugog, pa nisu se igrali "virtuelne veze", kaze se da su postali intimni, nisu se krili, bili su iskreni u tom virtuelnom odnosu, samo se jos uvek nisu sreli i ne zele da se sretnu.
A to sto misle da je tako bolje, da je "bolje da se ne sretnu", to je njihova licna procena, licna stvar sto kaze i Rile, svaki mu tiket prolazio...:)
 
On i Ona su u srednjim tridesetim, oboje u braku, žive u istom gradu, dele ista interesovanja.... intenzivno i intimno chatuju već tri meseca, razmenili su fotke, čuju se telefonom, očarani su jedno drugim... ali se još nisu sreli u RL. Na pitanje "zašto?" oboje daju sličan i, po meni, nedorečen odgovor - "bolje da se ne sretnemo".
Šta vi mislite - zašto?

"...ne , nemoj mi prići
hoću iz daleka da volim....
.....................................
jer sreća je lepa samo dok se čeka
i dok od sebe samo nagoveštaj da..."

Ovo svi znamo, je l da??! :)
 
On i Ona su u srednjim tridesetim, oboje u braku, žive u istom gradu, dele ista interesovanja.... intenzivno i intimno chatuju već tri meseca, razmenili su fotke, čuju se telefonom, očarani su jedno drugim... ali se još nisu sreli u RL. Na pitanje "zašto?" oboje daju sličan i, po meni, nedorečen odgovor - "bolje da se ne sretnemo".
Šta vi mislite - zašto?

Po mom mishljenju to je ok. Ono shto ih drzi da se ne sretnu nije kukavichluk vec zdrav razum. Zashto bi sebi pravili pakao od zivota, kad vec verovatno i bez toga imaju dovoljno problema?
Svakom choveku je u dugoj vezi, braku potreban neki "izlet", neka situacija - osoba koja ce mu / joj potvrditi da je i dalje pozeljan...flert...ili neshto slichno. I to je sasvim ok. Prelazenjem te granice, vec se postavlja pitanje shta u braku / vezi u kojoj je osoba ne funkcionishe pa je on / ona posegla za nekim drugim.
Ljudi se izmedju ostalog razlikuju od zivotinja sposobnoshcu da se kontroloshu. Ova situacija je upravo jedan primer toga....
Hedonistichki se postaviti u ovakvoj situaciji, i staviti na kocku sve shto imash i shto si godianama gradio, zbog usplamtele strasti koja i ne mora da se desi, po meni je glup i nepromishljen postupak. Na kraju krajeva ko ne plati na mostu platice na cupriji....
 
cekaj bre...kako je moglo da ti zakuca srce za drugim kad si bila u vezi 5 god.,u kom si ti fazonu..ne razumem,a i to flertovanje...stvarno mi nisi jasna,i na kraju..zasto se nisi udala za tog lika sto si bila sa njim toliko dugo?cemu toliko duga veza,ako nisi bila sigurna da je to taj?
e da...da li si sada u vezi i da li ti srce igra za drugim i da li flertujes?
nevezano za tebe i za ovu prepisku,meni je flertovanje samo eufemizam za kurvinluk...a ali sta ja uopste pa znam :neutral:
 
cekaj bre...kako je moglo da ti zakuca srce za drugim kad si bila u vezi 5 god.,u kom si ti fazonu..ne razumem,a i to flertovanje...stvarno mi nisi jasna,i na kraju..zasto se nisi udala za tog lika sto si bila sa njim toliko dugo?cemu toliko duga veza,ako nisi bila sigurna da je to taj?
e da...da li si sada u vezi i da li ti srce igra za drugim i da li flertujes?
nevezano za tebe i za ovu prepisku,meni je flertovanje samo eufemizam za kurvinluk...a ali sta ja uopste pa znam :neutral:
ajde ajde..sta ti znaci ova recenica na kraju?
raspalim te tri puta po usima, a onda kazem izvini ganjao sam komarce?
ovo ono?
 
cekaj bre...kako je moglo da ti zakuca srce za drugim kad si bila u vezi 5 god.,u kom si ti fazonu..ne razumem,a i to flertovanje...stvarno mi nisi jasna,i na kraju..zasto se nisi udala za tog lika sto si bila sa njim toliko dugo?cemu toliko duga veza,ako nisi bila sigurna da je to taj?
e da...da li si sada u vezi i da li ti srce igra za drugim i da li flertujes?
nevezano za tebe i za ovu prepisku,meni je flertovanje samo eufemizam za kurvinluk...a ali sta ja uopste pa znam :neutral:

Da ne idem u detalje...srce je tu da bi kucalo zar ne?
Mozak je tu da kontrolishe osobu da ne napravi neshto zbog chega bi se sutra kajala...
Zashto ja sad nisam udata i zashto sam bila u dugoj vezi u kojoj vishe nisam je tema o kojoj mi ne pada na pamet da komentarishem ovde. Ovo shto ja ovde pishem je iznad svega iskreno...Ili nisi bio u toliko dugoj vezi (u tom sluchaju mi je potpuno razumljivo zashto razmishljash na ovakav nachin), ili lazesh sebe ili druge...ili i sebe i druge...
 

Back
Top