Kriza srednjih godina?

Nema potrebe..verujem da je muskarac tvojih godina iskren i objektivan..:razz::lol: ( ovo sam citala svojevremeno u jednoj bajcici )..
ako volis filmove..pogledaj..film Mongol i Kusturicin Zavet..
 
More_bre: Uzmimo da su srednje godine od 40-te (mada, biološki su od 30-te...)
Mladost i lepota su odavno nestali, više ni najveći majstori samozavaravanja
ne mogu da to ne vide.
ovo je stvarno individualno i dosta netacno uopstavanje...


More_bre: Dodajmo na to i da većina ljudi ne ostvari ni deo onoga što bi želela,
i da većini život nije dobar ni kad su mladi,
pa kad dođe to doba smanjenih mogućnosti i sve većeg besmisla,
onda neuspeh počne da izgleda kao definitivno stanje.
sa ovim se vec slazem. ljudski je problem sto im ideje o tome sta bi sa sobom ne sezu dalje od 25. godine, a i do tada su vise posledica hormona nego pameti...

@tema: ko gradi taj ne krizira.
 
to ne postoji;sem u svesti-nametnuto...sva su godista krizna,moze i tako;i to individualno varira od pojedinca do pojedinca.meni su krizne bile dvadesete... kod muskaraca to postoji vise kao fama,kult...sve je stvar svesti i savesti...jaka licnost retko ima krizu i "vice versa".Osecam se divno u 35,a i moj tip u 50. Upoznala sam ga pre 2 god.,brzo smo se skapirali,mladi smo duhom,to je glavno,pa tako i izgledamo...Nase krize su za nama...Mozda zvuci neverovatno,ali nekima zivot pocne tek u cetrdesetim...Pre tridesete nisam znala sta je ljubav,ne...na ovaj nacin...Tako da ako je ovo kriza-neka potraje...Strah od starosti i smrti tj.prolaznosti je vec za neke druge diskusije;ali to je opste mesto,suocavali se mi sa njim svesno ili nesvesno,svejedno...
 
sinoc sam gledala neki blesavi film gde prelpa glumica kojoj naravno ne znam ime gleda svoje grudi..
i komentarise..
ovde su bile sa 22.. a sad su ovdje sa 28..gravitacija ih je dovela ovdje..tuzno..

zakljucak>
nikad nije rano za krizu srednjih godina:)
 
... тужни и јадни као овај Море бре..
Ponosan sam na to da nikada, pa ni ovde na forumu gde sam anoniman, pri vođenju diskusija, ma kako one bile ne/ozbiljne, nisam u momentima frustriranosti što ista ne ide meni niz dlaku(da ne kažem perje) , posegao za uvredljivim ličnim diskvalifikacijama ovakvoga tipa.
Ako i upotrebim "jaču reč" i izrazim prezir prema nečemu ljudskom, to je uvek prema nekom opštem stanju, prema opštem modelu mišljenja i delanja za koje smatram da je pogrešno, štetno i nasledno.
Nikada prema osobi koja zastupa drugačije mišljenje.

I ja bih tebi mogao da "lupim dijagnozu" da se očajnički držiš pozitivističke teorije
jer si previše <ovde ubaci one svoje reči> da bi prihvatila i neke okrutnije viđenje.


Često mi neistomišljenici ovako zavrljače truo paradajz u lice,
nesposobni da drugačije odreaguju na moje tumačenje stvari
...и то нема везе са годинама, него са стањем ума и са прихватањем себе.

e, a shto je ovaj more_bre ovako ubijen u pojam?
A otkud ti to da sam ubijen u pojam ? Otkud znaš da ja nisam baš veseo lik ?! Samo imam viđenje sveta drugačije od tebe.

Još nešto o krizi srednjeg doba:
Ako ste imali prilike da vidite, ta pojava ima više oblika.

kao i u drugim "kriznim" situacijama gde su ljudi prinuđeni na vanrednu reakciju.
Neki ljudi na krizu reaguju "raspadanjem" - plaču, izgube se, blokiraju im se noge...depresija, očaj...
a neki se razgoropade, udari ih adrenalin, postanu više nego normalno poletni i aktivni,
u oba slučaja je u pitanju histerija - stresno ponašanje, odlazak u krajnost.
 
Ponosan sam na to da nikada, pa ni ovde na forumu gde sam anoniman, pri vođenju diskusija, ma kako one bile ne/ozbiljne, nisam u momentima frustriranosti što ista ne ide meni niz dlaku(da ne kažem perje) , posegao za uvredljivim ličnim diskvalifikacijama ovakvoga tipa

Извини, то није речено да би било увреда и дисквалификација, то је једноставно утисак који оставаљаш. Хоћеш рећи да си баш оно: пун живота, оптимизма, весео и полетан (не хистерично, него нормално, умерено као већина других људи) ?

Ја у твојим речима видим бескрају тугу и јад и страх од живота. Ништа друго. Можда имаш и другу страну али је на форуму не приказујеш, тако да ја не могу да је знам.
 
Ponosan sam na to da nikada, pa ni ovde na forumu gde sam anoniman, pri vođenju diskusija, ma kako one bile ne/ozbiljne, nisam u momentima frustriranosti što ista ne ide meni niz dlaku(da ne kažem perje) , posegao za uvredljivim ličnim diskvalifikacijama ovakvoga tipa.
Ako i upotrebim "jaču reč" i izrazim prezir prema nečemu ljudskom, to je uvek prema nekom opštem stanju, prema opštem modelu mišljenja i delanja za koje smatram da je pogrešno, štetno i nasledno.
Nikada prema osobi koja zastupa drugačije mišljenje.

I ja bih tebi mogao da "lupim dijagnozu" da se očajnički držiš pozitivističke teorije
jer si previše <ovde ubaci one svoje reči> da bi prihvatila i neke okrutnije viđenje.


Često mi neistomišljenici ovako zavrljače truo paradajz u lice,
nesposobni da drugačije odreaguju na moje tumačenje stvari



A otkud ti to da sam ubijen u pojam ? Otkud znaš da ja nisam baš veseo lik ?! Samo imam viđenje sveta drugačije od tebe.

Još nešto o krizi srednjeg doba:
Ako ste imali prilike da vidite, ta pojava ima više oblika.

kao i u drugim "kriznim" situacijama gde su ljudi prinuđeni na vanrednu reakciju.
Neki ljudi na krizu reaguju "raspadanjem" - plaču, izgube se, blokiraju im se noge...depresija, očaj...
a neki se razgoropade, udari ih adrenalin, postanu više nego normalno poletni i aktivni,
u oba slučaja je u pitanju histerija - stresno ponašanje, odlazak u krajnost.
Podseticu te na situaciju u kojoj sam ti ostro rekao da se u svojim morbidarijama manes dece (ako se ne secas, odusevljavao si se nekakvim Jaganjcem). Tada si mi se obratio sa ''zalosna spodobo'', a zatim nastavio sa nebulozama o tome kako obozavas ''ispravno-poslusne'' poput mene, skrenuvsi mi paznju da sam verovatno upoznat sa time da nas zoves ''Cuvari'' (ma sta to znacilo), potom si pominjao i Bibliju u rukama, valjda zakljucivsi da sam verski fanatik jer ne podnosim to sto si ti smatrao salom i umetnoscu, da bi sve zavrsio psovkama.

Sa ovakvim pamcenjem i kriticnoscu nije ni cudo da imas iznesene stavove o sebi i svetu oko sebe.

Naravno, ja sve ovo pisem jer sam potajno opterecen tvojim likom i delom, a ne zbog toga sto si frikcina koja prosto bode oci.
 
c040.gif
d045.gif
e016.gif
g035.gif
a049.gif


Gde me podseti, baš sam se razonodio !

A sada objašnjenje: Evo
<=(isto, klikni ovde)
 
Šta je to?...Molim vas stručne i manje stručne definicije,vaša mišljenja,opažanja i sl...:D
Pošto sam primetio da ovde postoji gomila raznih ''stručnjaka'','ajde da vidimo šta kažu,može i Žika Obretković da se uključi...:mrgreen:...Pogotovo me zanimaju mišljenja cenjenih forumašica.Pitanje se odnosi na krizu kod muškaraca,naravno.:)

E, a sad malo ja
sela sam za klavir
kao Kristina, ybt :)

Ja mislim da kriza ne postoji, mislim na krizu srednjih godina
može da bude finansijska, afirmativna, emotivna, nervna, moždana...
a najzahebanija je ova moždana osobeno udružena sa finansijskom
i tad povuče i sve ostale krize
i tad si u kanalu :shock:
 
Ja mislim da kriza ne postoji, mislim na krizu srednjih godina
može da bude finansijska, afirmativna, emotivna, nervna, moždana...

ma postoji, bre :) bas ce neko mlad - ovde izuzimam MoreBrea - da se sekira, onako sustinski, oko svih tih stvari... Moze da te uhvati ili ne, al' samo zato sto nije tebe licno zakachilo ne znaci da ne postoji... imam ja ljude oko sebe koji su upali u to... naravno da je svaki slucaj individualan, ali mi je ok sto postoji zajednicki termin za to stanje...
 

Back
Top