Kristali, poludrago kamenje, minerali

O kristaloterapiji već postoji tema http://forum.krstarica.com/showthread.php/73505-Kristal-za-znake.

Šefice, kako ti se zamutio? Moguće je da ima unutrašnja naprsnuća i da zbog toga nije više bistar, a možda mu samo treba temeljno čišćenje. Blag sapun i meka četkica bi trebalo da obave posao kako valja, a ako je fasung otvoren, onda i čačkalica treba da uleti u priču.

Što se kupovine minerala tiče, sve zavisi od toga šta ko želi. Nakita sa plemenitim mineralima ima dosta, ali ima dosta i podvala. Meni u poslednje vreme najviše odgovara da izaberem kamen, a onda da ga odnesem divnom gospodinu Miladinoviću da mi taj kamen i ugradi. On i sam iskopava i obrađuje kamen, a zatim ga ugrađuje u nakit.

A kada želim da kupim kamen za kolekciju odem u Sofi-art (podzemni prolaz kod Doma omladine), Kristal grad (podzemni prolaz kod Bezistana) ili kod Zlatka (Dom sindikata) jer me tamo neće prevariti. Nikola na Kalemegdanu ponekada ima lepe komade, ali se ne libi da podvali lažnjak ni da odrapi cenu. Nemam iskustvo sa Dekameronom.
 
Poslednja izmena:
Šefice, kako ti se zamutio? Moguće je da ima unutrašnja naprsnuća i da zbog toga nije više bistar, a možda mu samo treba temeljno čišćenje. Blag sapun i meka četkica bi trebalo da obave posao kako valja, a ako je fasung otvoren, onda i čačkalica treba da uleti u priču.
.

ne znam, bio je bistar kad sam ga dobila, sada je više kao kada se staklo izbrusi na plaži (o kamenje)
 
već godinama nosim ametist na lančiću, ali vidim u poslednje vreme kad da je zamućen
nije mi jasno od čega, koliko se sećam nije bio takav

Mozda mu neprijaju ove velike vrucine, koje su bile pre par dana. Ali poslusaj savet nase drugarice, pa ces videti da li ce se povratiti. Po tvom opisu mi se cini kao da je mehanicki ostecen. :bye: Sad sam citala na netu, dekameronci savetuju cistiti u slanoj vodi, nepuniti na suncu, nevoli sunce, pa kako cemo ga nositi na sebi, jedino ispod majice da ga sunce nevidi a ni niko drugi. Bezveze, pa ja naprimer volim da moje kamenje vide i dugi.
 
Poslednja izmena:
search
 
Znoj, parfem i druge hemikalije mogu da oštete kamen, ali za ametist bi bilo potrebno baš, baš mnogo toga. Probaj da ga opereš, a ako i dalje ostane takav moraćeš da ga odneseš na poliranje. Nisi rekla da li je u pitanju kotrljan ili sečen kamen.

ovakav je oblik, samo je kamen par nijansi svetliji
ametist1.jpg


Mozda mu neprijaju ove velike vrucine, koje su bile pre par dana. Ali poslusaj savet nase drugarice, pa ces videti da li ce se povratiti. Po tvom opisu mi se cini kao da je mehanicki ostecen. :bye: Sad sam citala na netu, dekameronci savetuju cistiti u slanoj vodi, nepuniti na suncu, nevoli sunce, pa kako cemo ga nositi na sebi, jedino ispod majice da ga sunce nevidi a ni niko drugi. Bezveze, pa ja naprimer volim da moje kamenje vide i dugi.

pa, moj je privezak na lančiću, tako da je stalno izložen suncu :neutral:
 
To je i za mene enigma. Dosta poludragog kamenja ne voli sunce, pa to bi zapravo znacilo da ga netreba nositi na sebi da mu sunce nesmeta. A mi zene volimo da se vidi nas nakit. Znaci trebalo bi ga nositi ispod bluze ili majice, ili u nekoj vrecici na lancicu oko vrata. To mi nije dokraja jasno. Volela bih da mi to neko pojasni. :)
 
To je i za mene enigma. Dosta poludragog kamenja ne voli sunce, pa to bi zapravo znacilo da ga netreba nositi na sebi da mu sunce nesmeta. A mi zene volimo da se vidi nas nakit. Znaci trebalo bi ga nositi ispod bluze ili majice, ili u nekoj vrecici na lancicu oko vrata. To mi nije dokraja jasno. Volela bih da mi to neko pojasni. :)

minerali su živa bića, nisu tu isključivo kao ukras. To im čak nije ni svrha. Tu su da bi svojom frekvencijom (djelovanjem preko nje) pomogli našoj frekvenciji. Ako nekom mineeralu smeta sunce može se držati u džepu ili nositi navečer. Problem je što oni koji rade nakit ne gledaju na svojstva nakita nego na boju ili neki vlastiti ukus a zanemaruju dublje značenje.
 
Nisam snob, ne impresioniraju me skupe stvari samo zbog svoje vrednosti. Volim da osetim lepotu u nečemu , u nakitu, kreaciji, u dizajnu, na nekoj izložbi...To može da me drži danima svojom lepotom :)

Ipak, akoya biseri su ono što bismo nazvali generičko ime-kad kažete akoya, to je biser :) pa nosila ga britanska kraljica ili prva dama Amerike..nebitno

WEB9.jpg
 
Poslednja izmena:
Ако не наручујеш да ти израде, тражи по комерцијалним златарама. Једино што ти је боље да понесеш слику, јер многи исти симбол називају различитим именима (Фатимина рука, египатска рука, Миријамина рука, Маријина рука, ...) али је исто. Имам израђену од црвеног корала и сребра, али сам дала слику по којој је рађен талисман. С обзиром да је материјал (сребро и корали) мој, изашло ме је свега 2000 динара израда.
 

Back
Top