Kristali, poludrago kamenje, minerali

To nisam cula. Hvala ti na divnim slikama, ja se i dalje mucim oko toga, ali savladacu.Paganko mi poslao instrukcije ali izgleda da bi trebao neko da sedi pored mene i da mi pokazuje. Ako imas mogucnost postavi jos slika dok ja nesavladam materiju. Htela sam postaviti slike ahata, prekrasni su.
 
To nisam cula, ali ima kamenja koje poboljsava krvotok, neznam tacno koje, ali postoji. Hvala ti na lepim slikama, ja cu se truditi da savladam postavljanje slika na forum, sigurno je jednostavno, neku sitnicu neradim kako treba. Savladacu. Polako. Htela sam ubaciti slike ahata, oni su carobni, na slikama su bolji nego u stvarnosti.
 
To nisam cula. Hvala ti na divnim slikama, ja se i dalje mucim oko toga, ali savladacu.Paganko mi poslao instrukcije ali izgleda da bi trebao neko da sedi pored mene i da mi pokazuje. Ako imas mogucnost postavi jos slika dok ja nesavladam materiju. Htela sam postaviti slike ahata, prekrasni su.

nije problem, ako nešto ne kapiraš, možeš dobiti i detaljnija uputstva.
 
Uzeo bih citrin ako neko ima viska :D

citrin.jpg


Citrin je kamen uspeha i izobilja. Parira egu i smanjuje njegov uticaj. Donosi sreću, optimizam. To je simbol nade, mladosti, zdravlja i vernosti.

Citrin je povezan sa samopoštovanjem, pravilnom upotrebom lične moći i obiljem. Samopoštovanje čini osobu sposobnom da izražava ličnu snagu na razuman način. Sa druge strane, sposobnost izražavanja lične snage vodi do obilja, i to ne isključivo materijalnog obilja. Potstiče kreativnost.

Citrin je sjajni žuti providni kristal koji snažno provodi toplu svetlosnu energiju. Nosiocu jača volju, mentalne sposobnosti, podstiče imunitet i metabolizam. Pošto najviše utiče na predeo sunčanog pleksusa i trbušnih organa, koristi za sve bolesti u tom delu organizma. Uz to deluje antidepresivno, podiže raspoloženje i unosi harmoniju u naš život. Čisti ga tekuća voda, a regeneriše se uz ametist i hematit.
 
  • Podržavam
Reactions: Tol
Droid, lepo ti to radiš ;)

Pozdrav svima! Prvo i pre svega nabavite komad(ili u nakiti) Gorkog kristala...
On je univerzalan i zamenjuje sve kristale kada ih polažemo po čakrama.
a i većina kristala i poludragog kamenja se čisti Gorskim kristalom
(poludrago je pre jedno 4 god, dobilo status dragog kamenja,
obzirom na retkost nalazišta) .

Ponudila bih vam jedan kvalitetan i stručan sajt vezano za kristaloterapiju...
a ovde bi bilo interesantno davati svoja iskustva..ili stručne savete
za delovanje pojedinih kristala(dragog kamenja).

http://www.kristaloterapija.info/
 
Za gorski kristal znam da je jedan od kristala s kojim treba poceti nosenje kamenja. Ja ga veoma volim i cenim. Nisam znala da je dobio status dragog kamena. Volim ga i sa raznim primesama, sa turmalinom. rutilom. Opcinjavaju me fantomi gorskog, oni su fenomenalni. U prodavnici u TC Milenijum sam dobila obecanje da ce fantomi stici u prodavnicu za jedno nedelju dana. Nemogu docekati.
 
Ja sam citala da dejstvo pojacava Moldavit. Moldavit je poludragi kamen koji se nalazi samo u Nemackoj, Ceskoj. TO je zapravo meteoritsko staklo (nadam se da sam to dobro nazvala). Nastao je topljenjem zemljista pri padu meteorita na zemlju. Gledala sam slike, ljudi prekopavaju oranicu i vade komadice moldavita. To bi bas volela da radim. Gorski kristal obozavam a on to i zasluzuje.
 

Back
Top