Kreativa radionica

salje vam unbeso :)

13774w_bridemisshaversham20cm300dpi.jpg
 
Prva je divna ne znam zašto, nekako je sva jadna i ranjiva i nestaje samim tim (mala joj glava :eek: )

A druga je odvratna al' kontam da to vidite i vi :lol:

Aj svo meso, krv, paukovi i životinjsko carstvo, ali ova beba što joj viri iz jazbine..... :( nekako je suviše sirovo.
 
:)
gundjaro jedna :)
ne spamuj temu njanja
dobro te (jos) nisi mod :lol:

prva:
majka drzi dete ususkano (sto nam govore te neke grancice, ako je to uopste dete :))
polozaj ruke odaje briznost :???: :D
mala glava neznost
nasuprot velikom telu koje simbolizuje zastitnicki fazon, okrilje

a sad cek da vidim onu drugu satanisticku pa se javljam
 
druga mi je u fazonu prolaznosti zivota i svega sto je materijalno
pa je onda kao malo utesna jer iz te prolaznosti ipak nastaje nesto novo (novi zivot ili nesto sto neko ostavlja za sobom)
a onda opet misao: pa i to nesto ce zavrsiti kao i ono koje/sto ga je stvorilo
i sve u krug, a
krug se moze zatvoriti u skladu sa optimizmom/pesimizmom
ja ga u ovom slucaju zatvaram sa pesimizmom
 
meni druga nije prolaznost nego unutrasnjost, i to ne bukvalna nego to je realnost, od toga smo sacinjeni, igracke, detinjstvo, materinstvo, relativnost lepog... nekom je mozda sirovo, meni je magnetsi privlacno...
 
1.Prva forma me dovodi u nedoumicu...dali je ono zena u (ob)liku mushkarca ili obratno mushkarac u formi zene...Belo u vencanom cinu predstavlja cednost nevinost...ovde bi to mogla da nogovesti i nezgrapnost ove licnosti za koju nisam siguran da je potpuno odredjena...Mala glava u odnosu na telo
....naglashava nedostatk racia...impulsivnost i emocije su karakteristike..sadrzaja...
2.Morbidan izgled na prvi pogled oravdava..svrhu konstelacije....Komlpetna struktura treba da lici na lutku...forma je u potpunosti sastavljena od predmeta nalik ili bash od decijih igracaka...Ovo je pogled nevinih i neformiranih ljudskoh dusha na kompleksne i nerazumljive procese evolicije u antropoloshkom i sveopshtem smislu...

Mram da priznam da prvobitan cilj umetnosti da bude lepa tj. da izazove osecaj lepog ..je i meni licno znacajan...ali izazivanje bilo kog osecaja ...pokretanje ma kojih emocija je takodje znacajan cilj....
to je i razlog mog komentara ...
inace..su me dela na prvi pogled ostavila potpuno ravnodushnog...
 
meni druga nije prolaznost nego unutrasnjost, i to ne bukvalna nego to je realnost, od toga smo sacinjeni, igracke, detinjstvo, materinstvo, relativnost lepog... nekom je mozda sirovo, meni je magnetsi privlacno...

ebote isto =)
mada ne baš isto, više slično
unutrašnjost - kao skup iskustava, ne toliko ni onih najličnijh (materinstvo, igračke), koliko svih koja su ostavila pa i najmanji trag i oblikovala tu (svaku?) ženu.
gadno? možda, al tako je.
 
1)vencanje, sve navedeno, majka stiti dete, neznost...itd..
ali meni je nekako hladna...kao snezna kraljica...nije mi ziva...mozda tako izgleda na fotografiji (tek kad sam videla umetnicka dela u muzeju, shvatila sam njihov znacaj, u enciklopediji su mi bila ista kao i na kalemegdanu :P)

2)igracke, zivotni utisci, na prvi, 2gi, 3ci pogled morbidna, krvava, grozna...ali ja se uzasavam operacija, krvi, organa...pa moj licni dozivljaj.. ;)
 
1 pretekla me poverljiva , takodje mislim da je namerna ta nesrazmernost glave i tela, zastitnicki duh zene- majke je u prednjem planu pa je zbog toga i to snazno telo .........
2 dobro je gazda rekla i mene ovo podseca na gorgonu meduzu ali me samo podseca, fale zmije umesto kose, ja tu vidim vodoravni presek tela jedne zene sa svom kompleksnom unutrasnjoscu ( slazem se s parkom i alal) ..........


ubi me ovaj srpski ....... ali ozbiljno :)
 

Back
Top