Kostunica bogohulitelj-pismo hilandarskih monaha i iskusenika mitropolitu Amfilohiju

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
eremita:
Како, па зар Коштуница није "млохави" - сада још испаде и швалер...ахахаха......
него боље ви гледајте ко вам крка удовицу Ружу - нешто је мЛого "процветала" за једну удовицу...... а биће и то објављено званично УСКОРО....... :lol: :lol: :lol:
чини ми се да је у питању Борис........

Sramota eremita, tako mator covek a laje!

Perverznjaku jedan! :lol:
 
Korner zastavica:
Ne zna Kostinja sa kim se uhvatio. Ja sam cuo da tja Amfilohije valja gudru,oruzje i qrve ..i to sve preko Kosova.
posle se samo prekrsti i teraj dalje.




:D:D:D


МИТРОПОЛИТ АМФИЛОХИЈЕ О ОРДЕНУ СВ.АНДРЕЈА ПРВОЗВАНОГ

ЦЕТИЊЕ, 15. Децембар 2006.г.- Руски државни Фонд Светог Андреја Првозваног и Центар националне славе Русије одликовао је прије два дана Високопреосвећеног Архиепископа Цетињског Митрополита Црногорско-приморског Господина Амфилохија међународном наградом Андреја Првозваног «За вјеру и вјерност».

 
Истог дана Владика је примио орден Ломоносова од Академије за безбједност, одбрану и правни поредак Руске Федерације. Претходно је изабран за професора те Академије и у исто вријеме за њеног академика, одлуком Националног комитета друштвених награда Руске Федерације.


«Ту почаст, коју сам као Митрополит Црногорски примио на највишем нивоу у Руској Федерацији, од тако угледних установа, сматрам, не као почаст мени него као почаст Митрополији Црногорско-приморској и њеном угледу у савременом свијету», каже Владика. «Тај боравак у Кремљу, у чувеном кремаљском дворцу оставља дубоки утисак. То је једна од најљепших, ако не и најљепша сала у савременој Русији, а саграђена је у центру Кремља још у вријеме Хрушчова. Тога дана додијељена је награда прво Митрополиту као представнику Цркве, а онда и још седморици угледних људи, међу којима су били велики научници, рецимо атомски физичар, савремени руски изумитељ најмодернијих пројектила који данас постоје у свијету. Међу њима су и други угледни људи из науке и културе. Присутни су били и високи представници Руске Федерације и Руске Православне Цркве, а сала је била препуна. Било је присутно преко четири хиљаде званица.Заиста, један незабораван доживљај, једно виђење савремене Русије која се враћа својим коријенима, својим вјековним предањима и која се поново обнавља као једна од кључних држава савременог свијета, са изузетном културом и Црквом која све више постаје присутна у свеукупном духовном, моралном и друштвеном животу савремене Русије».

И избор у звање академика и професора Академије за безбједност одбрану и правни поредак Руске Федерације за Владику је било «неочекивано изненађење и такође нешто што не сматрам као почаст мени лично него почаст нашој помјесној Православној Цркви Српској, Митрополији Црногорско-приморској, почаст која показује да је савремена Русија и њене установе знају мјесто Митрополије Црногорско-приморске у животу Православља и да са поштовањем гледају и на Митрополију, њеног Митрополита, а исто тако и на савремену Црну Гору».

У образложењу одлуке Фонда Светог Андреја стоји да се Митрополиту Амфилохију награда додјељује «за подвижнички труд на очувању хришћанских светиња и дјелотворну сарадњу у име мира и општег јединства међу народима».

Док се то дешавало у Москви, у дијелу црногорске јавности Владика је оптуживан за «девастацију» истих тих светиња и за «ратнохушкачку активност». «Па и то спада у рок службе Митрополита Црногорског», каже Владика Амфилохије.

«Тако су Митрополити Црногорски пролазили кроз вјекове, па ето и данашњи Митрополит. Не може ту бити изузатак. Треба прочитати житије, и Владике Данила Петровића, Светог Петра Цетињског, Петра Другог Петровића Његоша, све до Митрофана Бана и Митрополита, потоњег Српског Патријарха Гаврила Дожића, до Митрополита Јоаникија убијеног 1945. године и Митрополита Арсенија затвореног на правди Бога ппедесетих година прошлог вијека у Богдановом крају, па онда видјети да и садашњи Митрополит наставља ту традицију. С једне стране, том традицијом се потврђује углед Митрополије у Православљу и оних времена и ових данашњих и, с друге стране, та искушења која прате овај «олтар прави на камен крвави», како га је назвао Владика Раде. То је, наравно, нешто што растужује, такав однос појединих струја у Црној Гори. Такав однос према митрополији растужује, не толико због Митрополије колико због њих самих и због њихове немоћи да испоштују ту најстарију и кључну установу у животу Црне Горе, на начин који њој припада. И на начин на који је поштују сви у савременом свијету, што потврђује и овај догађај у Кремљу и у Москви».

Р.В
 
ИТРОПОЛИТУ АМФИЛОХИЈУ УРУЧЕНА НАГРАДА РУСКОГ ДРЖАВНОГ ФОНДА СВЕТОГ АНДРЕЈА ПРВОЗВАНОГ

ЦЕТИЊЕ, 13. Децембар 2006.г.- Његовом Високопреосвештенству Архиепископу Цетињском Митрополиту Црногорско-приморском Господину Амфилохију вечерас је у Москви уручена престижна међународна награда и орден руског државног Фонда Светог Андреја Првозваног «За вјеру и вјерност» за његов подвижнички труд на очувању хришћанских светиња и дјелотворну сарадњу у име мира и општег јединства међу народима.

Владици је награда уручена на торжественој церемонији у Кремаљском државном дворцу. Награда је четрнаести пут додијељена заслужним дјелатницима на њиви Господњој, као посебан знак благодарности руске државе оним појединцима у Русији и свијету који су својим радом допринијели учвршћивању православне вјере и вјерности Цркви Христовој, као и за научна достигнућа на разним пољима друштвеног живота.

У пригодном слову по примању награде Владика Амфилохије је, захваљујући на високом признању, истакао да то није орден само њему, него и свим нашим прецима који су били вјерни Христу Богу и Православној Русији. Он је посебно подвукао ријечи Светог Петра Цетињског које је овај велики Светитељ изрекао на концу свог земаљског живота и као аманет оставио Црној Гори и Црногорцима: будите вјерни једнокрвној и једновјерној Русији.

Десеторица овогодишњих лауреата овог високог признања су Руси, а Митрополит Амфилохије је једини лауреат из иностранства.

П.Д./Р.В.

АРХИЕПИСКОП АМФИЛОХИЈЕ ДАНАС У МОСКВИ ПРИМА НАГРАДУ ФОНДА СВЕТОГ АНДРЕЈА ПРВОЗВАНОГ

ЦЕТИЊЕ, 13. Децембар 2006.г.- Његовом Високопреосвештенству Архиепископу Цетињском Митрополиту Црногорско-приморском Г. Амфилохију данас ће бити уручена међународна награда Фонда Светог Андреја Првозваног за подвижнички труд на очувању хришћанских Светиња и дјелотворну сарадњу у име мира и општег јединства међу народима.

Церемонија уручења награде Високопреосвећеном Архиепископу Г. Амфилохију биће одржана у државном Кремљевском дворцу у Москви, са почетком у 19 часова по локалном времену.


 
filatelista:
Koja je poenta postavljanja ovih diploma i priznanja, jesu li to od Amfilohija ili eremite?
Mislim, ako se postavljaju nečije tuđe, da se uključimo svi, siguran sam da svako ima nekog svog favorita

Сврха је ДА СЕ ДОЗОВУ АДМИНИИИИИИ И МОДЕРАТОРИИИИИИ... јер ова измшљотина и лаж од теме вређа

1. СПЦ
2. СВЕ ВЕРНИКЕ СПЦ
3. МОНАХЕ СВЕТЕ ГОРЕ
4. ПРЕМИЈЕРА КОШТУНИЦУ
5. ЗДРАВ РАЗУМ
 
pumps:
Boraveci u Sjedinjenim Americhkim Drzavama, negdje 90-ih Amfi "BB" Radovic izjavi:

"Ovdje niko nece postati Svetac. Vidite, oni imaju novca, uzivaju u bludu, automobilima, kocki... Ovdje niko nece postati Svetac. Idem ja nazad u moju Crnu Goru. "


Sto ovo znachi?

Molim odgovor.


Ne znam sta znaci,ali cinjenica je da se posle pokajao,jer su mu se mnogo svideli dzipovi 4x4.A i ne krivim ga...ko me se ne bi svideli. Ljudski je biti bludan i razvratan. :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top