Kosovska Mitrovica - slike, aktuelni događaji i sećanja

i samo da napomenem, zadnjih godina se ne moze naci niti jedna kuca-zgrada koja je ofarbana jednom bojom. najmanje sto se moze video, to su nekoliko nijansi, a nije neuobicajeno da bude po nekoliko boja na jednoj zgradi. kada se samosetim kuca od pre 20-tak godina...nije neko davno vreme za jednu kucu, ali jednostavno ih ne mozete uporediti...u stilu, velicini, arhitekturi
sto se boja tice, isto je i na severnom delu mitorvice... sareni se i tamo
 
a ovo je poznati "jadran"



na prrvom spratu je biblioteka, a na dnu, iza crvenog auta, je pekara gde kupujem hleb

Jao, basta JADRANA (Kako se sada zove?) U istoj pekari sam i ja kupovao hleb kada
bih dosao kod rodbine :)) Bila je tu i neka apoteka, odmah do pekare s desne strane.
Jel moguce da se nista nije izmenilo 50 godina?
CAK i LUX natpis na vrhu Jadrana!
 
Poslednja izmena:
Jao, basta JADRANA (Kako se sada zove?) U istoj pekari sam i ja kupovao hleb kada
bih dosao kod rodbine :)) Bila je tu i neka apoteka, odmah do pekare s desne strane.
Jel moguce da se nista nije izmenilo 50 godina?
CAK i LUX natpis na vrhu Jadrana!

Nije se ulagalo na tu stranu, ulagalo se, mahom na severnu stranu. Na juzhnoj strani, ako se seqash, nije bilo puno zgrada tek kasnije su se izgradile one zgrade blizu autobuske stanice.
 
Jao, basta JADRANA (Kako se sada zove?) U istoj pekari sam i ja kupovao hleb kada
bih dosao kod rodbine :)) Bila je tu i neka apoteka, odmah do pekare s desne strane.
Jel moguce da se nista nije izmenilo 50 godina?
CAK i LUX natpis na vrhu Jadrana!

sve je isto, samo njega nema...
znaci "zgrada" jadrana, onda u nastavku pekara sa istim nazivom, sada je promenjen ako se ne varam, onda frizerski salon, pa ulaz u zgradu [oficirska] i apoteka do "kraja". onda "tunel", iliti pasaz kroz koji vodi put do bivseg lovackog drustva. a preko puta sam ja
 
sve je isto, samo njega nema...
znaci "zgrada" jadrana, onda u nastavku pekara sa istim nazivom, sada je promenjen ako se ne varam, onda frizerski salon, pa ulaz u zgradu [oficirska] i apoteka do "kraja". onda "tunel", iliti pasaz kroz koji vodi put do bivseg lovackog drustva. a preko puta sam ja

Prekoputa lovachkog drushtva je stanovao moj prijatelj iz osnovne shkole Sali Bashota,ne znam dali je i dalje tamo na toj dresi
 
Prekoputa lovachkog drushtva je stanovao moj prijatelj iz osnovne shkole Sali Bashota,ne znam dali je i dalje tamo na toj dresi

oni su davno otisli u australiji ili novi zeland. znas li jos koga iz te ulice
ps.i nije preko puta, vec pre lovackog drustva, znaci njegova kuca, pa u nastavku lovacko drustvo. i dalje imaju po dva sarplaninca, iako vise lovacko drustvo nije tu
 
sve je isto, samo njega nema...
znaci "zgrada" jadrana, onda u nastavku pekara sa istim nazivom, sada je promenjen ako se ne varam, onda frizerski salon, pa ulaz u zgradu [oficirska] i apoteka do "kraja". onda "tunel", iliti pasaz kroz koji vodi put do bivseg lovackog drustva. a preko puta sam ja

Bas mi je drago kad vidim da ovoliko spominjete moje ime...a inace nisam znao da si ti tu blizu,mogao sam na pice da svratim ;)
 
Znam ih sve samo sam sa imenima"tanak".
Od Taljatovog servisa pa do "tunela" sve ondashnje stanare sam znao, ako su ostali oni isti.

slabo ih je ostalo, taljatova deca su tu, i dalje se bave servisiranje auto, desno od njih je jedna porodica, koja je davno otkupila kucu tetka besike, mislim par god. nakon njene smrti, ne znam od koga. tu sam i ja. prekoputa mesne zajendice, kuca onih srba [verice, zorice..] je prodata pre par godina, izgadjena je lepa zgrada, koriscena je i zamlja onih grezda [bujara] ako ih se secas. stijevici su takodje prodali, kuca je jos tu, ali je u planu da se taj deo rusi letos. oni kavaje, na dnu ulice, na cosku su jos po mitrovici, kucu izdali UNHCR,
kad budem imao vremena slikat cu ti taj deo. mislim foto-aparat sam dao jednom drugu, i cim ga vrati...
 
sve je isto, samo njega nema...
znaci "zgrada" jadrana, onda u nastavku pekara sa istim nazivom, sada je promenjen ako se ne varam, onda frizerski salon, pa ulaz u zgradu [oficirska] i apoteka do "kraja". onda "tunel", iliti pasaz kroz koji vodi put do bivseg lovackog drustva. a preko puta sam ja

Zaboravio si trafiku kod apoteke tik pred ulazom pasaza :D

Prekoputa Jadrana je bila ribarnica, piljara, ulaz u zgradu komiteta, prodavnice artizanata. el-artikla, sokak prema limaru,cevapdzinica, pa dom zdravlja...
 
Zaboravio si trafiku kod apoteke tik pred ulazom pasaza :D

Prekoputa Jadrana je bila ribarnica, piljara, ulaz u zgradu komiteta, prodavnice artizanata. el-artikla, sokak prema limaru,cevapdzinica, pa dom zdravlja...

ma znam, ali to je vec druga strana ulice. govorim o ovom "bloku" lux, apoteka, taljatova radionica.
inace ribarnica je davno "nestala" valsnik "gazda jupo" je umro odavno, tu je trenutno butik. u zgradu komiteta je regionalna policija, sokak je tu, ali limar je otvorio fast food. onu dzevabdzinicu na cosku, inace mozda najbolju u mitrovici drzi moj drug fiko [fikret]
ramazan proalzi, mozda budem naslikao malo vise slika... ako nekog interesuje neki deo grada, neka kaze.
 
ma znam, ali to je vec druga strana ulice. govorim o ovom "bloku" lux, apoteka, taljatova radionica.
inace ribarnica je davno "nestala" valsnik "gazda jupo" je umro odavno, tu je trenutno butik. u zgradu komiteta je regionalna policija, sokak je tu, ali limar je otvorio fast food. onu dzevabdzinicu na cosku, inace mozda najbolju u mitrovici drzi moj drug fiko [fikret]
ramazan proalzi, mozda budem naslikao malo vise slika... ako nekog interesuje neki deo grada, neka kaze.

Postavi koliko god imas...mogao bi Trepcin stadion da slikas,onaj veliki.
 

Back
Top