Kosovo nije Srbija – kada treba dati penzije

da vrate termocentrale, kopove uglja, telekomunikacije, a ostalo videcemo, penzije i decije dodatke sigurno nece dobiti, zayebi ti to, da se kote na nasim jaslama

Својевремено је цивилна управа на КиМ била донела неки план приватизације предузећа на КиМ.
По том плану, од предузећа која су као што се зна сва била у власништву републике Србије би се формирала нова предузећа, и то по принципу сва имовина у тим предузећима припада тим новим, косовским предузећима, а сви дугови републици Србији. Својевремено се око тога, као и око отимачине имовине Србије на КиМ дигла велика прашина, али се у задњих пар година о томе не прича, не би ме чудило да је наша багра на власти легла на руду и прихватила овај принцип, да би убрала који поен на Западу, и да би нам ММФ одобрио још коју позајмицу.
Углавном, тамо постоји нпр. КЕК (косовска енергетска корпорација), некада део електропривреде Србије, одакле су све српске раднике протерали, и која тбог нестручности албанског и страног кадра годинама ради са 5-10% капацитета иако Косово лежи на лигниту.
Због тога им Србија испоручује струју, без тога не би никако функционисали, и то све по договору са међународним цивилним властима. Они ту струју не плаћају, и дугују огроман износ, али зато је Приштина за прославу "независности" била окићена и блештала као божићна јелка, и све то од неплаћене струје из остатка Србије, који није ни помишљао и и даље не помишља да им ту струју исече, забавно, зар не?

Слично је и са телекомуникацијама. Од опреме Телекома Србија направили су Телеком Косова (окрените 038988, јавиће вам се тељекоми и косовес), преко међународне централе у Београду излазе у свет и обрнуто, али за то не плаћају они, него телеком Србија, коме косовска агенција за телекомуникације сече каблове и искључује базне станице.
Много је таквих примера узурпиране државне и приватне имовине, а држава Србија углавном ћути, а ето, с времена на време изађе понеки лудак који тврди да још и пензије треба да им исплаћујемо. Не знам шта би било следеће, можда исплата јубиларних награда ветеранима ОВК....
 
Својевремено је цивилна управа на КиМ била донела неки план приватизације предузећа на КиМ.
По том плану, од предузећа која су као што се зна сва била у власништву републике Србије би се формирала нова предузећа, и то по принципу сва имовина у тим предузећима припада тим новим, косовским предузећима, а сви дугови републици Србији. Својевремено се око тога, као и око отимачине имовине Србије на КиМ дигла велика прашина, али се у задњих пар година о томе не прича, не би ме чудило да је наша багра на власти легла на руду и прихватила овај принцип, да би убрала који поен на Западу, и да би нам ММФ одобрио још коју позајмицу.
Углавном, тамо постоји нпр. КЕК (косовска енергетска корпорација), некада део електропривреде Србије, одакле су све српске раднике протерали, и која тбог нестручности албанског и страног кадра годинама ради са 5-10% капацитета иако Косово лежи на лигниту.
Због тога им Србија испоручује струју, без тога не би никако функционисали, и то све по договору са међународним цивилним властима. Они ту струју не плаћају, и дугују огроман износ, али зато је Приштина за прославу "независности" била окићена и блештала као божићна јелка, и све то од неплаћене струје из остатка Србије, који није ни помишљао и и даље не помишља да им ту струју исече, забавно, зар не?

Слично је и са телекомуникацијама. Од опреме Телекома Србија направили су Телеком Косова (окрените 038988, јавиће вам се тељекоми и косовес), преко међународне централе у Београду излазе у свет и обрнуто, али за то не плаћају они, него телеком Србија, коме косовска агенција за телекомуникације сече каблове и искључује базне станице.
Много је таквих примера узурпиране државне и приватне имовине, а држава Србија углавном ћути, а ето, с времена на време изађе понеки лудак који тврди да још и пензије треба да им исплаћујемо. Не знам шта би било следеће, можда исплата јубиларних награда ветеранима ОВК....

:ok::ok::ok: Ти кад залепиш шљагу - оно бриде уши и образи 3 дана...:hahaha:
 
Veliki je broj starijih stanovnika Kosova, uglavnom iz redova nesrpske zajednice, koji su nakon 1999. ostali bez penzija zasluženih tokom svog radnog veka, izveštava "Dojče vele". Pre bombardovanja su te penzije dobijali – iz srpskog budžeta.

2crt1lv.jpg


Skoro sve priče, konstatuje nemački radio, liče na priču Ridvana Boze iz Prizrena koji je 2000. u Beogradu poslednji put dobio penziju.

"Otišao sam ponovo da se prijavim, ali oni kažu da ne mogu da dobijem penziju. U međuvremenu sam se prijavio i imam stalni boravak u Batočini kod Kragujevca. Uprkos tome, neki Bošković mi je već dva puta dao negativno rešenje", priča
on.

10z47js.jpg


"Iako sam doneo sva dokumenta koja je tražio, i molio deset puta – odbija me. Imam 75 godina, nemam para lekove da kupim. Tražim samo moj novac koji sam krvavo zaradio, odbijali su mi za penzijski fond, a sada mi ga ne daju", jada se Boze.

Ahmet Dalifi iz Dikanca kod Dragaša, inkasant u nekadašnjoj elektropriverdi Kosova, ne dobija penziju iz Beograda nego samo 40 evra od vlade Kosova.

"Kad treba da isplaćuju penzije, onda Kosovo nije Srbija"
Muratu Skenderiju je otac umro. Iako je 11 godina nakon rata uradio sve da bi nastavio da prima penziju koju je njegov otac stekao u Beogradu, nije uspeo u tome. "Pitam funkcionere u Srbiji, a oni kažu ‘Kosovo je Srbija, ali samo po teritoriji’. Kada treba da isplaćuju penzije, onda Kosovo nije Srbija", kaže Skenderi.
"Pokušao sam. Traže dokumentaciju da odnesem – formular M4, ili kako se već zove: gde da im to nađem. Tamo u beogradskom zavodu navodno ne postoji moj radni staž, ni jedan dan. Nisu mi, dakle, uplaćivali na ime radnog satža",
kaže Dalifi.

U Prištini, s druge strane, ne znaju da li će se i kako će se problem razrešiti, mada je sve ovo poznato Ćemailju Smailjiju, zameniku ministra za rad i socijalna pitanja u vladi Kosova. On podseća da su potraživanja na ime penzija prema Beogradu "veća od dve milijarde dolara, kako se obično spekuliše u javnosti".

„Međutim, način na koji to treba razrešiti je veoma komplikovan, jer mnogi penzioneri nisu danas živi. Ne zna se kakav će biti model, politička situacija, odnos međunarodnih faktora prema ovom problemu…", kaže Smailji.


• Kosovske penzije, koje se kreću od 40 do 80 evra, trenutno dobija oko 140.000 korisnika
• Među njima i oko 5.000 Srba, bilo da oni žive na Kosovu ili su raseljeni u Srbiji

Треба ли Србија и борачке пензије да им исплаћује?! :mrgreen:

2nsccnl.jpg

albanian nazi waffen ss
 
Ако су радили на Косову,јасно је да јасније не може бити-нека им пензије исплаћују Тачи,Чеку и Харадинај.Они су сада власници свега на Косову а ако нису нека лепо замоле своје шефове,лопове и криминалце.
 
oni koji ne priznaju granice srbije po tom ustavu, krše ustav. a taj pio fond nije iznad ustava.

srbija priznaje njega kao gradjanina, njegovo misljenje o tome je irelevantno, a uzgred ne moze se nikako ni dokazati da on "ne priznaje" srbiju..ako je kosovo srbija, onda su i ovi albanci gradjani srbije koji imaju ista prava kao i oni gradjani koji zive u ostatku srbije,, pa tako ako su placali doprinos PIO imaju pravo i na penzije..
 
sreca pa u ovoj zemlji postoji kakav takav ustav, kakvi takvi PIO zakoni..inace koliko je ovde necivilizovanih divljaka ko zna sta bi bilo..
ajd sad da obrnemo pricu, recimo neko od tih albanaca kaze da priznaje srbiju i smatra je svojom domovinom, potpise taj i takav papir.. sta tad?
Нема то никакве везе ако му Србија не да држављанство.Ако је радио у Србији и има 17 година стажа и потребне године живота,има право на пензију а ако не може да се запосли код Адема да саботира српске форуме за 2 семенке и 1 кикирики по сату.
 
Нема то никакве везе ако му Србија не да држављанство.Ако је радио у Србији и има 17 година стажа и потребне године живота,има право на пензију а ако не може да се запосли код Адема да саботира српске форуме за 2 семенке и 1 кикирики по сату.

budalastine, ne mora imati drzavljanstvo da bi ostvarivao pravo na penziju..bitno je da je uplacivao novac u srpski PIO fond, da ima staz osiguranja i godine zivota za penziju..
 
budalastine, ne mora imati drzavljanstvo da bi ostvarivao pravo na penziju..
Мора да је остварио потребан радни стаж на територији Србије а пошто су се шиптари одвојили и спалили документа,то ће доказати 1 од 1000.:hahaha:Значи,ни ти нећеш добити пензију,мораћеш да се обратиш код Адена у предсобље.
 
srbija priznaje njega kao gradjanina, njegovo misljenje o tome je irelevantno, a uzgred ne moze se nikako ni dokazati da on "ne priznaje" srbiju..ako je kosovo srbija, onda su i ovi albanci gradjani srbije koji imaju ista prava kao i oni gradjani koji zive u ostatku srbije,, pa tako ako su placali doprinos PIO imaju pravo i na penzije..

neka srbija koja priznaje njega kao građanina pogleda njegovu ličnu kartu, pa i pasoš. kršenje ustava je ozbiljan prekršaj, možda i krivično delo, nisam siguran...tako da bi pre dobijanja penzije moralo prvo da mu se sudi i odredi odgovarajuća kazna. sa druge strane i mi smo uplaćivali u republički budžet koji je izdvajao za državnu imovinu na kosovu, od čega sada nemamo ništa. tako da, mogu da dobiju samo q da izbiju oči, a ne penzije.
 
Мора да је остварио потребан радни стаж на територији Србије а пошто су се шиптари одвојили и спалили документа,то ће доказати 1 од 1000.:hahaha:Значи,ни ти нећеш добити пензију,мораћеш да се обратиш код Адена у предсобље.
hajde sad ne okreci pricu, ispao si glup kad si vezivao drzavljanstvo stranke sa ostvarenjem prava na penzijsko osiguranje..u cosak

neka srbija koja priznaje njega kao građanina pogleda njegovu ličnu kartu, pa i pasoš. kršenje ustava je ozbiljan prekršaj, možda i krivično delo, nisam siguran...tako da bi pre dobijanja penzije moralo prvo da mu se sudi i odredi odgovarajuća kazna. sa druge strane i mi smo uplaćivali u republički budžet koji je izdvajao za državnu imovinu na kosovu, od čega sada nemamo ništa. tako da, mogu da dobiju samo q da izbiju oči, a ne penzije.
krsenje ustava je kad nemas licnu kartu??? o cemu ti pricas?? kakva bre kazna za neposedovanje licne karte, max je mesec dana zatvora, nema to nikakve veze sa ostvarivanjem prava na penziju.

ako je kosovo srbija, onda albanac sa kosova mora imati prava kao i ostali gradjani srbije, inace vi "kosovo je srbija" sami krsite svoj ustav i uskacete sebi u usta..
 
Шта си то рекао кад не умеш ни да говориш?Онај ко нема српско држављанство је радио на црно а пензија па-па.

opet glumis pravnika i sve dublje se zaglibljujes u bljuvotinu svojih gluposti..nidje veze, sto kazu braca crnogorci..

drzavljanstvo NEMA NIKAKVE VEZE sa ostvarivanjem prava na penziju.aj sad u cosak
 
Отвори шалтер на доњу пипу и позови твоје другаре да се јаве за пензије.:lol:

onda prekinite vise sa pricom da je "kosovo srbija" kad sami krsite svoj ustav i svoje zakone, uskacete sebi u usta i odbijate ostvarivanje prava na penziju gradjanima srbije koji su to svoje pravo posteno ostvarili visegodisnjom uplatom sredstava u fond PIO..

Бамбусе,Србија није никад примала стране раднике,нити постоје међудржавни уговори по којима су радили у Србији.:super:
ti znas sta je srbija primala...kuco, uslov za ostvarivanje penzije u srbiji su godine staza i godine zivota, nema to veze sa drzavljanstvom..u cosak, rekoh li ja!!
 
onda prekinite vise sa pricom da je "kosovo srbija" kad sami krsite svoj ustav i svoje zakone, uskacete sebi u usta i odbijate ostvarivanje prava na penziju gradjanima srbije koji su to svoje pravo posteno ostvarili visegodisnjom uplatom sredstava u fond PIO..
Не признају државу Србију а 'оће пензију?То може код тебе...а знајући да су исти као ти онда немају ни дана радног стажа у Србији.:mrgreen:
 

Back
Top