Košarkaška reprezentacija Srbije

Koju medalju očekujete na Olimpijadi?

  • Zlato

    glasova: 0 0,0%
  • Srebro

    glasova: 0 0,0%
  • Nijednu

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    1
Priblizava se sezona nagrada za kosarkasice.

Prosle godine Yvonne je bila u idealnoj petorci euro lige, a Marina najbolji trener.

Ove godine pocelo je glasanje.

Yvonne druga po glasovima u konkurenciji bekova za idealnu petorku i treca kod defanzivaca.

Nikolina Milic cetvrta u konkurenciji visokih igracica.

I imamo jos Draganu Stankovic u defanzovnoj konkurenciji, ali nema mnogo glasova.

Dragana i Masa su takodje uz Nikolinu u konkurenciji visokih igracica. Tako da mozete glasati i za njih.

https://www.fiba.basketball/eurolea...es-unveiled-in-euroleague-women-awards-voting

Prakticno nam je zenska kosarka spala na Yvonne Anderson.
 
Poslednja izmena:
Сада већ бивши српски репрезентатива Немања Недовић у одговору новинаримка (овдје) поручио je
"Završio sam sa reprezentacijom prošlog leta tokom priprema za Svetsko prvenstvo. Moje telo više nije moglo da izdrži dodatni napor, jer mi je potrebno sve više vremena za regeneraciju. Godine se ne smanjuju već samo povećavaju, kao što su klupske sezone sve duže, jedva se čeka odmor. Ako ću deo tog perioda da posvetim nacionalnom timu, dođe trenutak kada više ne možete. A ja sam plus tada dobio ćerkicu Taliju. Postao sam praktično ‘raspolućen’, nisam više mogao. Dolaze mlađi…,“ objasnio je Nemanja Nedović.
да је завршио са репрезетативном каријером. Што је било и очекивати, има 33 године, прешао је зенит и све теже би био конкурентан млађим играчима и онима који су тренутно у предноасти на његовој позицији.

Међутим, довољно је погледати коментаре поводом текста (рецимо на антисрпском смећу Б92 овдје). Толико злобе, пакости, злурадости, постајемо нација пљувача.

И то нема везе са Недовићем, недавно се опростио од играња још један Немања, Бјелица, момак који је 13 година од 2009-21 увијек био на располагању селектору, увијек међу првима на прозивци, један однос према дресу Србије за похвалу, није играо само у случају тешке повреде, м све то вријеме један од најпоузданијих. Па и тада смо имали мноштво пакосних и омаловажавајућих коментара, као и кад су Богдан, Јокић и остали српски репрезентативци у питању.

Немања је играо за националну селекцију када је могао, често су га повреде омеле, што би увијек било пропраћено малициозним објавама типа "куд баш сад да се повреди...": Када је играо, одиграо би у складу са могућностима, није међу онима који су имали најважнију улогу, није никад имао улогу стартера али је као бек-ап опција и замјена Богдану на олимпијади 2016-е коректно одиграо.

Такође, сви ти играчи играју за националну селекцију, не због користи, пара или што ће им то помоћи код ангажмана јер у кошарци је то за разлику од фудбала бесмислено поимање, него искључивво зато што је дрес Србије светиња. На другој страни, ризикују да због повреде много изгубе. Ту су већ многи заборавили Боришу и свјетско првенство, гдје је упитно да ли ће се уопште вратити. Или Стефана Јовића који се на ОКТ 2021-е тешко повредио, пропустио већи део сезоне 2021/22, остао без уговора у Панатинаикосу, 2022/23, остао и без брда пара, али ће и тог Стефана Јовића "дежурни пљувачи" увијек и сваком приликом попљувати.

Неки српски уграчи су оставили већи траг у националној селекцији, неки мањи, неки би одиграли надахнутије, неки би имали блокаду, но сви заслужују поштовање.м Јер како написах, личне користи, непосредне и посредне, никакве нису имали, али имају обавезу према нацији, за све њих је дрес Србије највећа част и привилегија.
А сад што то не разумију "дежурни пљувачи", шта да се ради.
 
Poslednja izmena:
Сада већ бивши српски репрезентатива Немања Недовић у одговору новинаримка (овдје) поручио je

да је завршио са репрезетативном каријером. Што је било и очекивати, има 33 године, прешао је зенит и све теже би био конкурентан млађим играчима и онима који су тренутно у предноасти на његовој позицији.

Међутим, довољно је погледати коментаре поводом текста (рецимо на антисрпском смећу Б92 овдје). Толико злобе, пакости, злурадости, постајемо нација пљувача.

И то нема везе са Недовићем, недавно се опростио од играња још један Немања, Бјелица, момак који је 13 година од 2009-21 увијек био на располагању селектору, увијек међу првима на прозивци, један однос према дресу Србије за похвалу, није играо само у случају тешке повреде, м све то вријеме један од најпоузданијих. Па и тада смо имали мноштво пакосних и омаловажавајућих коментара, као и кад су Богдан, Јокић и остали српски репрезентативци у питању.

Немања је играо за националну селекцију када је могао, често су га повреде омеле, што би увијек било пропраћено малициозним објавама типа "куд баш сад да се повреди...": Када је играо, одиграо би у складу са могућностима, није међу онима који су имали најважнију улогу, није никад имао улогу стартера али је као бек-ап опција и замјена Богдану на олимпијади 2016-е коректно одиграо.

Такође, сви ти играчи играју за националну селекцију, не због користи, пара или што ће им то помоћи код ангажмана јер у кошарци је то за разлику од фудбала бесмислено поимање, него искључивво зато што је дрес Србије светиња. На другој страни, ризикују да због повреде много изгубе. Ту су већ многи заборавили Боришу и свјетско првенство, гдје је упитно да ли ће се уопште вратити. Или Стефана Јовића који се на ОКТ 2021-е тешко повредио, пропустио већо део сезоне 2021/22, остао без уговора у Панатинаикосу, 2022/23, остао и без брда пара, али ће и тог Стефана Јовића "дежурни пљувачи" увијек и сваком приликом попљувати.

Неки српски уграчи су оставили већи траг у националној селекцији, неки мањи, неки би одиграли надахнутије, неки би имали блокаду, но сви заслужују поштовање.м Јер како написах, личне користи, непосредне и посредне, никакве нису имали, али имају обавезу према нацији, за све њих је дрес Србије највећа част и привилегија.
А сад што то не разумију "дежурни пљувачи", шта да се ради.
Дивац ми никад није био омиљен, ни као играч, а ни иначе, али не могу а да не памтим онолики његов ризик кад је дошао да одигра пар важних утакмица и то не за „свој” Партизан, него за Звезду, показавши тако да му је и највећи клупски ривал такође „његов” јер је из његове земље. То не оправдава многе његове брљотине, неке су заиста срамне, али и ово стоји као једна свијетла тачка. Ништа није црно-бијело. (Није чак ни Партизан, и он у сред свог црно-бијелог грба има – црвену звезду.) :lol:
 
Nisam citao komentare, ali kako je Neda sinoc igrao ono je bruka i sramota.

Teo hteo da ga bije.

Kontra Zvezde Teo vodi loptu i baci magiju, carobnu asistenciju bez gledanja, nadje Nedovica u reketu. I Nedovic promasi polaganje o tablu. O tablu.

Igra covek za milion dolara i ne moze da polozi loptu o tablu.

A imao je sut 4 od 20 ili jos gore. Sut kvaliteta YoYo Nogic kad ne igra kosarku godinu dana.

Ladno Teo nema sa kim da igra u Zvezdi.

I vrhunac svega svi su u reprezentaciji samo njega ne zovu. A zovu sve ove indijance okolo. Cirkus.
 
Nisam citao komentare, ali kako je Neda sinoc igrao ono je bruka i sramota.
Teo hteo da ga bije.
Kontra Zvezde Teo vodi loptu i baci magiju, carobnu asistenciju bez gledanja, nadje Nedovica u reketu. I Nedovic promasi polaganje o tablu. O tablu.
Igra covek za milion dolara i ne moze da polozi loptu o tablu.
A imao je sut 4 od 20 ili jos gore. Sut kvaliteta YoYo Nogic kad ne igra kosarku godinu dana.
Ladno Teo nema sa kim da igra u Zvezdi.
I vrhunac svega svi su u reprezentaciji samo njega ne zovu. A zovu sve ove indijance okolo. Cirkus.
Сад ми паде на памет нешто друго... Невјероватно ми је како се Кари тако елегантно извукао... буквално кроз иглене уши. Онако срамно одстрањивање дугогодишњег капитена је нешто што се просто не ради (мислим на начин, његово је да бира ко ће му играти, то му не спорим), па онда она туга с Италијом кад је заспао на клупи кад би се тргнуо чак и Мута и то пијан... и онда ипак узме сребро на СП и тако „извуче живу главу”. Но, једна ствар је и ту значајна, он је и у Индијанополису правио драстичне резове, за разлику нпр. од Жаца који је након новосадске срамоте „преузео на себе одговорност”, а онда јавно испљувао играче које је сам одабрао али их није успио држати под контролом.
 
To je tek bruka sta je Kari radio.

Dosta ljudi je pljuvalo Tea, jer su klasicni pljuvaci, a i igrao je u Italiji. Sto se kaze, daleko od ociju daleko od srca.
Ali ove sezone kad se vratio u Srbiju mislim da svi vide kakav je Teo magija.
Stvarno je uzivanje gledati ga.

Nestvarno je da zovu nekog iz Zvezde, a ne zovu Tea. Ili tek iz Partizana da zovu nekog, gde su svi domaci igraci teski sporednjaci.
 
To je tek bruka sta je Kari radio.

Dosta ljudi je pljuvalo Tea, jer su klasicni pljuvaci, a i igrao je u Italiji. Sto se kaze, daleko od ociju daleko od srca.
Ali ove sezone kad se vratio u Srbiju mislim da svi vide kakav je Teo magija.
Stvarno je uzivanje gledati ga.

Nestvarno je da zovu nekog iz Zvezde, a ne zovu Tea. Ili tek iz Partizana da zovu nekog, gde su svi domaci igraci teski sporednjaci.
Kari i Teo prosto ne mogu zajedno i to je to
 
To je tek bruka sta je Kari radio.
Слажем се, али извуче се Пиротјанац сас колајна од сребро. Тео ми је (уз Кукоча) вјероватно најомиљенији кошаркаш, али не замјерам толико Карију што га је избацио колико му неопростиво замјерам на НАЧИНУ на који је избачен. Селектор бира играче (и одговара за свој избор), али ако нећеш Теа онда га и не зови на припреме. Неће се током тих неколико дана припрема десити никакво чудо, нити је Тео клинац за преодгајање, нити је Кари чудотворни педагог.

Dosta ljudi je pljuvalo Tea, jer su klasicni pljuvaci, a i igrao je u Italiji. Sto se kaze, daleko od ociju daleko od srca.
Ali ove sezone kad se vratio u Srbiju mislim da svi vide kakav je Teo magija.
Stvarno je uzivanje gledati ga.

Nestvarno je da zovu nekog iz Zvezde, a ne zovu Tea. Ili tek iz Partizana da zovu nekog, gde su svi domaci igraci teski sporednjaci.
Ја бих звао по 2-3 даровита клинца у репрезентацију (ионако више немамо 12 величанствених као некад), нек пробају да се с клупе изборе, нек покажу муда кад треба па зграбе прилику...
 
Слажем се, али извуче се Пиротјанац сас колајна од сребро. Тео ми је (уз Кукоча) вјероватно најомиљенији кошаркаш, али не замјерам толико Карију што га је избацио колико му неопростиво замјерам на НАЧИНУ на који је избачен. Селектор бира играче (и одговара за свој избор), али ако нећеш Теа онда га и не зови на припреме. Неће се током тих неколико дана припрема десити никакво чудо, нити је Тео клинац за преодгајање, нити је Кари чудотворни педагог.


Ја бих звао по 2-3 даровита клинца у репрезентацију (ионако више немамо 12 величанствених као некад), нек пробају да се с клупе изборе, нек покажу муда кад треба па зграбе прилику...
Moj utisak je i dalje da je SP bilo najslabije ikada. Zato se izvukao.
I drugi momenat je povreda Borise.
Gde su onda igraci dali 130%, da ne ispadne da je ostao dzabe bez bubrega, nego da uzmu medalju da izvuku nacionalnu penziju.
Ne vidim da je tu Kari nesto uradio.
Prosto laksa konkurencija, plus igraci odigrali iznad mogucnosti i ocekivanja zbog Borise.

Slazem se za klince, steta sto se Topic povredio, ovaj mali Djurisic je igrao sinoc angazovano u odbrani, lupio strasnu bananu Bolomboju u kontri, potez utakmice.
Davao je i koseve, ali nije imao nijednu asistenciju. Nije bas zamena za Tea, ali opet bolji od Jareta na primer ili tako nekih.
 
Moj utisak je i dalje da je SP bilo najslabije ikada. Zato se izvukao.
I drugi momenat je povreda Borise.
Gde su onda igraci dali 130%, da ne ispadne da je ostao dzabe bez bubrega, nego da uzmu medalju da izvuku nacionalnu penziju.
Ne vidim da je tu Kari nesto uradio.
Prosto laksa konkurencija, plus igraci odigrali iznad mogucnosti i ocekivanja zbog Borise.
Све то стоји, али он се ипак окити сребром. Рекох да се провукао кроз иглене уши, виле су га проносале да га након Теа и Италије буквално не разапну медији, овако увијек има причу да је он знао добро шта ради и сл.

Slazem se za klince, steta sto se Topic povredio, ovaj mali Djurisic je igrao sinoc angazovano u odbrani, lupio strasnu bananu Bolomboju u kontri, potez utakmice.
Davao je i koseve, ali nije imao nijednu asistenciju. Nije bas zamena za Tea, ali opet bolji od Jareta na primer ili tako nekih.
Никад није прерано клинца „бацити у ватру”, ако је прави, неће се испећи, ако се испече, само ће се раније показати лимит. И те како се сјећам оног уласка млађахног Салета Ђорђевића пред продужетке са Звездом. Млад, даровит, али и дрчан, срчан, самоувјерен (али с покрићем!) одиграо је ко велики и ријешио ту утакмицу. Тако се рађају звијезде.
 
Dok cekamo OI

Dodeljene nagrade kod zena

Nasa Yvonne Anderson najbolji defanzivni igrac u Euroligi i u drugoj najboljoj petorci lige. :ok:

Sonja Vasic dobila nagradu za zivotno delo. :ok:

https://www.fiba.basketball/eurolea...-with-inaugural-euroleague-women-legacy-award

vony.jpg


yvonnea12's instagram 2024-4-13-22.44.843 story.jpg
 
Селектор Пешић је необјављивањем списка од 26 играча који су у конкуренцији за Париз исправно поступио. Има ту и ровитих играча, рековалесцената који су изашли из повреде и гдје се у наредна два мјесеца чека развој ситуације и у каквом ће стању бити крајем јуна када почињу припреме, неки имају приватне проблеме, породичне и друге који нису за јавност и гдје ће ситуација бити јаснија за два мјесеца, неки ће и отпасти јер ће други добити предност, све су то уобичајене ствари. Опет, претходних година би играчи који би отпали због разних и оправданих разлога били по медијима прозивани, што би пратиле малициозне објаве, многи који су залутали са фудбала и не разумију да на такмичење не може путовати 25 играча, већ само дванаест, али имају потребе истрести кроз коментар дозу пакости.- Па је зато и боље не објављивати списак.

Пратећи Пешићев рад, које је играче водио на свјетско првенство, које је позивао за "квалификационе прозоре", ниво игара неких кошаркаша који нису позивани, може се наслутити који су се кошаркашо нашли на списку. И ту би се могло наћи ових 26 имена;

Стефан Јовић (поз.1), Василије Мицић (1/2), Алекса Аврамовић (1/2), Никола Топић (1/2), Огњен Јарамаз (1/2), Стефан Миљеновић (2/1), Богдан Богдановић (2/1/3), Марко Гудурић (2/1), Вања Маринковић (2/3), Огњен Добрић (3/2), Алекса Раданов (2/3), Никола Ђуришић (2/3), Никола Kалинић (??, 3/4), Владимр Лучић (3/4), Дејан Давидовац (3/4), Никола Јовић (4), Душан Беслаћ (4), Филип Петрушев (5/4), Ален Смаилагић (4/5), Тристан Вукчевић (4), Алексеј Покушевски (4), Никола Јокић (5), Никола Милутинов (5), Лука Митровић (5), Урош Плавшић (5) и Душан Ристић (5).

То би отприлике било то, могућа је једна или двије измјене. Од оних који су позивани претходних година, Теодосић, Недовић и Јагодић-Куриџа су завршили своју причу у репрезентацији, хвала сваком за допринос који је дао. Нејасна је ситуација око Николе Калинића којег Пешић није звао за квалификациони "прозор" у фебруару, уопште га није поменуо у изјавамо, ту заиста не знамо како ствари стоје. Но вјерујем да је и он на списку.

Миљеновића и Плавшића сам ја уврстио на списак према неком мом мишљењу ко заслужује да се нађе, могуће Пешић не дијели то мишљење, могуће је дао предност Трифуновићу и Капривици (или можда Пецарском који је задњи мјесец подигао форму) које је звао за неке акције. Но мислим да су и Стефан Миљеновић и Урош Плавшић високим нивоом игара које пружају заслужили мјесто међу 26 кошаркаша који су у конкуренцији
Наравно коначна је Каријева, на њему је и одлука и одговорност.
 
Poslednja izmena:
Otkud Tristan na spisku kad se hvalio da ima grcko drzavljanstvo i uvlacio se u dupe Janisu da igra za Grcku. Koji bi to motiv bio da se on zove.

Jaramaz katastrofa, ove sezone Teo bolji od svih plejeva Partizana zajedno, pa bi cirkus bio da se oni zovu.

Smajli nestao u akciji posle onog kliberenja na derbiju. Njega i Aleksu zbog takvog ponasanja ne bih nikada zvao.

Topic povrdjen pola sezone, a posle drafta ide u NBA, kao i Djurisic verovatno.

Kalinic verovatno je i sa njim Pesic zaratio.

Jokic cisto sumnjam da ce ici, mozda ako ispadne od Lejkersa odmah.

Jovic je isao prosle godine, pretpostavljam kakav problem ima i da bi zeleo da provede vise vremena kod kuce.

Od sigurnih ostaju Vasa, Bogdan, Aleksa zbog Pesica, Vanja, Gudura, Jovic mladji, Davidovac, MIlutinov, mozda Lucic i Dobric u zavisnosti od povreda i verovatno po jednog iz Zvezde i Partizana tipa Koprivicu i Petruseva ili eventualno Mitrovica.
 
Tristan se pohvalio Janisu da je i on Grk, ....
Заје.бавао се мало Тристан са Јанисом.
Наравно да ће бити у конкуренцији за дрес Србије, ако то селектор Пешић процијени. Да је Грчка била опција, играо би он одавно за Грчку. За Тристана је Србија једина опција, макар никад не достигао ниво да обуче дрес Србије.
 
Zanimljivo da se Dule Vujosevic slaze sa onim sto sam ovde pisao o SP.

A ima i poruku za OI.

https://www.b92.net/sport/kosarka/s...ode-motivisan-a-ne-da-cascava-prisustvom/vest

“Svetsko prvenstvo nije bilo na ekstremno visokom nivou kvaliteta, ali nije očekivano bilo da se osvoji medalja. Prvo, Pešić je stara škola koja zahteva jednu stvar, a to su dve stvari, a to je red, rad i disciplina. Tako je, on je rekao, ja citiram… Stvarno je reprezentaciji bilo potrebno da se vrati red i rad. Atmosfera nije bila sjajna pred put, ali se tamo napravila. Bio je dobio dobar raspored, pa je svaka pobeda ima svoje nusprodukte. Stvorilo se zajedništvo, pogotovo kad se sve desilo sa Borišom Simanićem. To što se desilo, njegovo ponašanje pred svima, kad je slao poruke i podržavao ekipu, a borio za život jednu noć, to je diglo ekipu. Napravljen je uspeh koji niko nije očekivao. Sa tim timom je svaka medalja imala sjaj zlata”, rekao je Duško Vujošević u emisiji “360 stepeni” na televiziji N1, prenosi Sport klub.

Bivši trener Partizana govorio je i o šansama "orlova" na OI.

"Ako budemo išli u najjačem sastavu, kao što se najavljuje… Ako će tu biti Jokić, verovatno i Micić… Lučić je jako važan, nadamo se da da će igrati Bogdanović, koji je jako bitan za tu ekipu. Pod uslovom da svako od njih, i pre svega mislim na Jokića, dođe da igra, ne da čašćava svojim prisustvom, ako dođe maksimalno motivisan i u funkciji tima… Samo pod tim uslovima, imali bismo šanse. Nema jačeg takmičenja od Olimpijskih igara i tu učešće treba da bude krunisano dobrim rezultatom. To svima treba da bude motiv da se spreme i istrpe Pešićev dril", jasan je Vujošević.
 
Marina prica da je spremila lukav plan za 2 meseca priprema za OI.

Nadam se da ce uspeti da spremi kosarkasice.

Naravno nema sta da sprema Yvonne koja je kao zapeta puska, ali ostale posebno one koje nisu imale klub ili su malo igrale moraju da se potrude da budu spremne za OI.

https://www.novosti.rs/sport/kosark...&ayu_origin=24&ayu_widget=14&ayu_post=1828393

Maljković je podsetila na anegdotu sa Evropskog prvenstva u Sloveniji prošle godine. Srbija je na EP u Sloveniji osvojila peto mesto i obezbedila plasman na kvalifikacioni turnir za OI.

- Košarkašice su mi posle izborenih kvalifikacija za OI poklonile moju sliku. Ja sam im ranije rekla da ću ići u Pariz sa Kubom. Ja ću sasvim sigurno biti na Seni, a vi ne morate. I onda su mi kada smo izborile kvalifikacije za OI poklonile sliku i na pozadini napisale - Nećete ići sa Kubom, nego sa Srbijom. Mnogo znaju koliko mi znači da sa Srbijom igramo na OI u Parizu - rekla je selektorka Srbije.
 

Back
Top