Korejac šokiran životom u Srbiji: "Piju kafu pet, šest sati, ludost..."

Upravo ono što je taj momak uradio, doneo sud o ljudima koji ne pripadaju njegovom kulturnom miljeu. Moj komentar je odgovor u istom tonu i na isti način na koji je on to uradio. Možemo sada da razmenjujemo znanje koje posedujemo o J. Koreji ali to nije tema. Tema je njegovo viđenje Srba i moj komentar kako ja vidim deo Korejske kulture.

Tačno je da treba biti otvoren za druge narode i njihovu kulturu i tradiciju, s tim se potpuno slažem.

Hvala na razumevanju.
 
rekla sam i tebi i njemu da me se otkacite ne znam sta nije jasno?
Dobro, neću te više čačkati, ali ne zaboravi da ti je @Iskapa možda zadnja stanica da se ostvariš kao žena.
Taj bi ti papuče donosio.
Uglavnom, nema veze, sanjaj o nekakvim korejskim, kratkonogim jazavcima, dok bi te @Iskapa nosio kao Tutsi kap vode na dlanu.
 
Dobro, neću te više čačkati, ali ne zaboravi da ti je @Iskapa možda zadnja stanica da se ostvariš kao žena.
Taj bi ti papuče donosio.
Uglavnom, nema veze, sanjaj o nekakvim korejskim, kratkonogim jazavcima, dok bi te @Iskapa nosio kao Tutsi kap vode na dlanu.
?????
molim????
da je Iskapa mozda zadnja stanica da se OSTVARIM kao zena??
objasni
 
Dobro, neću te više čačkati, ali ne zaboravi da ti je @Iskapa možda zadnja stanica da se ostvariš kao žena.
Taj bi ti papuče donosio.
Uglavnom, nema veze, sanjaj o nekakvim korejskim, kratkonogim jazavcima, dok bi te @Iskapa nosio kao Tutsi kap vode na dlanu.
pa buraz meni papucar ne treba i ovako i onako, a ti moji jazavci korejski su i skolovani i zgodni i lepi i pametni i imaju dobro ponasanje i manire.
 
?????
molim????
da je Iskapa mozda zadnja stanica da se OSTVARIM kao zena??
objasni
Anđele, i ovo "anđele" kažem bez imalo zlobe...
Šalio sam se, zafrkavao, ne želim uvrijediti ni tebe ni onog tamnoputog magarca @Iskapa.
Stvarno nisam ništa loše mislio, ali nije ni Iskapa najgori, kao što nisi ni ti.
Daj, pa valjda je još dozvoljeno našaliti se.
 
Anđele, i ovo "anđele" kažem bez imalo zlobe...
Šalio sam se, zafrkavao, ne želim uvrijediti ni tebe ni onog tamnoputog magarca @Iskapa.
Stvarno nisam ništa loše mislio, ali nije ni Iskapa najgori, kao što nisi ni ti.
Daj, pa valjda je još dozvoljeno našaliti se.
e pa jesi uvredio, ne znas gde je granica
a mozda sebe malo da nazoves magarcem ili neostvarenim umesto sto se uvek salis na tudji racun?
 
pa buraz meni papucar ne treba i ovako i onako, a ti moji jazavci korejski su i skolovani i zgodni i lepi i pametni i imaju dobro ponasanje i manire.
Oprosti, šalio sam se, rasist sam, hiperrasist, ali se korejskoj rasnoj čistoći (minjok) divim.
Nisam te želio uvrijediti, ali možda bi bilo dobro da i ti naučiš razlučiti šalu od ozbiljnog.
 
e pa jesi uvredio, ne znas gde je granica
a mozda sebe malo da nazoves magarcem ili neostvarenim umesto sto se uvek salis na tudji racun?
Evo, neostvareni sam magarac.
Oprosti.

Nego, jedna stvar - moje gluparije koje pišem na forumu su nešto najbenignije što će te šibati kroz život.

Stvarno sam mislio da razumiješ šalu, ukratko - kako ti poželio, tako mi se vratilo.
 
Ko njih se krvavo rinta 11-12 h dnevno, cesto bez ikakve pauze. Slicno i u Japanu i Kini. Nikome ne bih pozeleo takav tempo zivota.

Ima kultura u kojima je posao jedini oblik zivota. Mozda i zaradjuju dobro. A mozda imaju i neke druge motive.
Ima drugacijih kultura u kojima posao nije glavna stavka, mozda se radi toliko koliko treba, a mozda i tu postoje drugi motivi.

Posto sam dovoljno dugo ziveo i u jednom i u drugom okruzenju, moj licni zakljucak je da krajnosti nisu dobre.

Mislim da treba imati balans u zivotu - raditi (mozda i puno raditi) ali i odmoriti i uzivati u zivotu, provesti kvalitetno vreme sa bliznjima, baviti se nekim drugim aktivnostima. Tamo gde postoji balans izmedju posla i privatnog/licnog zivota je verovatno najsretnije resenje. Zivot je jedan i vrlo kratak.
 
Krene se sa ,,što je lepo/loše vreme" i nastavi se sa malo kasnije sa ozbiljnijim razgovorima. Što bi zvao nekog da pijemo samo kafu kada mogu sam da pijem? Kada mi se pije kafa ja skuvam kafu ili odem do kafića i popijem espreso ili hladan nes.

dodjem, skuvam kafu, i krenem da pricam sa konfjuzerom.... :) pricamo tako vise sati.
 
https://www.b92.net/zivot/aktuelno/...iji-piju-kafu-pet-sest-sati-ludost-video/vest

Jedan mladić iz Južne Koreje, koji je do nedavno živeo u Beogradu, objavio je na svom TikTok profilu video o Srbiji.

Mladić tvrdi da mu je bio kulturološki šok kad je saznao da Srbi idu u kafić da bi razgovarali.
"Mi Korejci idemo u kafić da pijemo kafu. Kad kažemo: 'Ej, ajmo na kafu!', u Koreji to znači da idemo u kafić, a onda donesemo kafu i onda to je to. Znači, baš pijemo kafu. Ali u Srbiji, Srbi idu u kafić, pa onda piju kafu, posle toga razgovaraju pet ili šest sati. Ludost", rekao je on i dodao:
"Oni razgovaraju: 'Jao, vreme je lepo', 'Jao, vreme je loše'. Mi Korejci pričamo baš praktične stvari. Na primer: 'Jao, šta mislite o ekonomskoj situaciji?', takve stvari. Znači, baš strašno.

I think that this South Corean guy is absolutely right with his opinion that most of Serbs are living empty, useless lives. Just waiting for time to pass by and to parasite from the system as much as they can.

What do you think?
Tako se postaje tigar. Ne lazume on to.
 

Back
Top